Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejagresivnější hype posledních let pokračuje. Povídky jsem poprvé četl před x lety, kvůli prvnímu dílu jsem kupoval nové PC a monitor, abych si to užil(taky jsem si to užil), druhý díl mírně zklamal, třetí díl znechutil. V mnoha směrech je to nejdál od předlohy, atmosféra se vytratila, hra hraje na wau efekt, do hloubky vůbec nejde, klouže na povrchu, hlavní nepřítel je naprosto generický a tipoval bych ho na nepřítele z nějaké mmorpg a to ještě někde v první oblasti, celkově je mi smutno, že zrovna tenhle díl prorazil, vždy jsem si přál, abych zažil tu pravou atmosféru Zaklínače na cestě v ponurém světě Sapkowskiho, bohužel jsem nedostal v tomhle směru Zaklínače, ale spíše nějaké RPG od Bioware.
    • No ono je pravda že atmosféra jednotky ne zakliato neprekonateľná.
      Za posledných 15 rokov takú atmosféru nemala žiadna hra, aspoň čo sa týka zasadenia do doby veku meča a draka, tak prirodzená grafika, svet.
      Len tak som sa prichytil ako si prezerám obrazy zo sveta, počúvam hlášky českého dabing, dobovú hudbu, proste všetko to bolo také tradičné ako keby z nášho domova .
    • Neřek bych že jde o hype. Spíš mají každou chvíli začít steam slevy, tak gog útočí na peněženky o pár dnů dřív.
    • To je taková nicneříkající trollí kritika - "klouže po povrchu", "do hloubky nejde", "atmosféra se vytratila" - co to znamená? To není vůbec nic, ti dole alespoň napsali, co se jim nelíbí. Tohle je akorát nadávání na něco, co se všem líbí, abys "byl zajímavej".

      Eredin není nějakej super bossák, ale myslím, že oproti knize - kde se praštil do hlavy o most a tím jeho role v příběhu skončila - se slušně vypracoval. S knihou to celkem ladí - honil Ciri v knize, honí ji i ve hře, podle mě OK.

      A pokud jde o "pravou atmosféru" a "ponurý svět", doporučuji, opravdu si ty knihy přečíst. Přecházejí od vážných témat, přes pohodovou středověkou fantasy pohodu až ke komedii. Myslím, že hry to skvěle vystihují.
      • jestli narážiš na občas vtipné povídky ala mimik, tak to nemá, co společného se hrou, tam neni humor vůbec, ale jde o celkové vyznění světa a ten prostě není dobře proveden.
        • Ve hře není humor vůbec? *7*
          A co kdyby sis jí prvně zahrál?
          • že si nevybavím ani jednu scénu, která mě pobavila, neznamená, že jsem to nehrál. Pokud myslíš oblékaní do ženských šatů, tak to mě nepobavilo...
            • To jestli tě to pobavilo nebo nebo nepobavilo je absolutně nepodstatný.

              Pořád platí, že je to humorná scéna ergo tvoje věta "ve hře není humor vůbec" je nepravdivá...
    • Hmmm. Witcher 3 je pro mě bomba a to nejsem žádnej konzumák. Celý život jedu trpělivě s Quake3 a teď s Quake Live (jsem s tím totálně hardcore) a jen tak nějaká hra mě nenadchne. Nadchnul mě až Witcher 3, kterého jsem hrál od day 1 a totálně mě dostal svými propracovanými a netuctovými questy, co quest, to víceméně unikát s malým příběhem. A žádné bugy, nebo alespoň jsem žádné prostě nezaznamenal po celou dobu hraní! Neříkám, že tam nejsou, četl jsem okolo že nějací lidé sem tam něco objevili, jen mě se prostě žádný do cesty nepřipletl. Pro mě byl hype zcela na místě a by the way, se všemi těmi generickými "peckami" co vycházejí teď v listopadu si hype co byl kolem witchera ani nezadá. Fallout 4 totální zklamání, Star Wars je snad ještě víc arkádovější než Quake, Call of Duty BO3 je generická střílečka s multiplayerem, který ani neví co chce být. Za Witchera dám ruku do ohně. I celý Dragon Age Inquisition, kterého jsem dohrál do 80ti procent, nešahá Witcherovi co se týče propracování ani po kotníky. My 5 cents
    • gesto
      Hype je jedna věc, ano bylo ho dost ale když dáš za vývoj miliardy tak to musíš i prodat, ale HRÁČI nejsou placený takže nemusí lhát že hra je fakt dobrá, kde je teda problém ? nebo v čem ? proč hru vynášejí do nebes ? btw : vzkaz haterúm každá hra vás má požehnaně ale většinou nevíte o hrách vůbec nic bud to jste casual hráči co nemají čas na hry a cpou se do her jako Skyrim,Dragon Age, Witcher, a další hry které nejsou o hodince denně a nebo lidi co celý život ''hrají'' sportovní hry kde s 90% hraje počítač a najednou vám nesedí třeba Dark soul atd ...
      • to je strašná čeština a víceméně ti nerozumí, co jsi tím chtěl říct, ale asi jsi fanboy trojky, to jediné jsem pochopil.
        • Miluji všechny tři díly. Nevím proč se ti zrovna trojka nelíbí. Nevidím mezi díly žádný rozdíl ( kromě technické stránky samozřejmě )
  • Žádná hra nemá tak propracované NPC postavy jako zaklínač. Hold vycházet z knižní předlohy je výhoda. Musím říct, že každou postavu kterou jsem tam potkal jak dobrou tak zlou jsem miloval a to nemůžu říci u jiných her kde potkáte NPC naprosto bez charakteru. Kupříkladu hry od Bethesdy skvěle se to hraje dělám si co chci, ale pořád mám pocit že tam jsem sám postavy nemají duši. V zaklínači mám pocit, že jsem součástí živého světa a to není málo. Dost lidí to hraje jako Diablo a to je chyba.Je to především o tom světě o postavách a příběhu a takový pocit jsem měl i u Mass Effekt či DA. Držím klukům z Polska palce a ať nám naservírují další herní zážitek v podobě datadisku či Cyberpunk *14*
    • gesto
      + BTW Pamatuješ v Novigradu na toho kupce mnicha ? jak řekne Geraltovy že jestli jde kvůli masti na hemeroidy tak říká dopředu že ji nemá ? a to jen tak klikne člověk na obyčejné npc do dneška si to pamatuji, rozseklo mně to :))
      • A představ si, že "takovéto" hlášky už měl i stařičký Fallout a to u velkého procenta postav...každá postava ve hře hodila nějakou hlášku, ať už v dialogovém okně nebo jen tak vypsanou nad postavou.
        • nejen starej Fallout, nemusí se chodit daleko aby se takovéto NPC našla i ve hrách které vydali v posledním roce...jenže když někdo nic nehraje a pak příjde k zaklínačovi může se mu to zdát jako zjevení...ti co hrají ví že zaklínač zas taková extáze nebyla a i když to je skvělá hra tak má spoustu větších či menších chyb-----mě osobně vadí RPG systém který téměř neexistuje, chybí mě i levelscaling (ano, levelscaling, nebavilo mě ani trochu zabíjet vlky level 4 když sem byl lvl 40), zjednodušení soubojů kdy opravodovou výzvou byl až první datadisk a milióny věcí které jde sebrat ale jsou uplně ale uplně k ničemu....
  • Je to tak trochu off-topic, ale musim se zeptat. Jsem jedinej komu přijdou 60fps videa na youtube tak hrozně nepřirozený? Když hraju tak mi to vůbec nepříjde, ale když na to takhle koukám tak mi to zkrátka přijde tak nějak nepřirozeně zrychlený
  • hra desetileti, jen tak dal *14*
    • Zase kradeš a ještě píšeš srancee...
  • MOZNE SPOILERY: Zaklinace 3 jsem dohral s vice mene vsemi vedlejsimi ukoly. Zabralo to slusnou hraci dobu. Hacek je ale v tom, ze v posledni tretine hry uz jsem se modlil aby ta hra uz skoncila, a to u pribehovych RPG vzdy zavani slusnym pruserem. Strucne receno, ve hre je na muj vkus az priliz lacineho hollywoodovskeho klise, der v pribehu, nelogicnosti (obzvlast zaver). Storytelling je ve trojce snad nejhorsi ze vsech tri dilu. Herni svet je sice obrovsky a hezky to vypada, ale k cemu vam je takovy herni svet, ktery vice mene ani nemusite procestovat? Veskere ingredience bohate naberete i kdyz hrajete jen pribehovou linii. Chybi tam motivace k prozkoumavani kazdeho koutku. Jizni pulka mapy (Jih od Velenu) nezajimava. JIhozapad, uplne k nicemu, Jihovychod (Nilfgaardian Army Camp) uplne k nicemu. Undiscovered Locations - no jooo, tam jsem se uz zacal vsazet, ze ten malickej otaznicek na mape bude urcite dalsi ''Bandit Camp'', kterej je uplne stejnej jako vsechny ty predchozi kampy (obcas obohaceny panakem v kleci ktereho osvobodite...hura). Vedlejsi questy ze zacatku dobre, casem upadaji do stereotypu, ke konci uz jsem to s nima vzdaval. Hudba OK, ale podle me nejslabsi ze vsech tri dilu. Jezdci Divokeho Honu - ani nestoji za rec se o ''hlavnich bossech'' nejak vic rozepisovat. Oproti Lethovi z Guletu ve dvojce (kterej byl fakt suprovej rizek) jsou jezdci divokeho honu jednim slovem traparna. Bojovy system - jakmile se naucite hlavni bojove mechanizmy (kompleksnosti Darks Souls se tady rozhodne nekonaji), nemate problem zamavat ani se silnym nepritelem, zadne specialni strategie nejsou potreba. Crafting - silne nevyuzity potencial. Zaver hry primo tragicky. Co musim Z3 ale uznat jsou dost dobre napsane postavy, dialogy skvele namluvene. Par postav mi urcite utkvi v pameti (bohuzel sam Geralt mezi nimi neni), obcas mi dokonce i trochu lezl na nervy. Je ale o to vetsi skoda, ze se u nekterych postav (jakmile skoncite jejich pribehovou linii) uz nedozvite, jak to s nimi nakonec vlastne bylo. Narazim tim napriklad na quest pro Barona z Velenu, pro me jeden z nejlepsich questu v cele hre, velice dobre napsane. Ja se tak tesil ze se behem hry dozvim jak to s nim nakonec dopadlo, fandil jsem mu, a ono prd. Urcite jsem jeste neco vynechal, uz toho necham...Suma Sumarum: Pro me osobne je Zaklinac 3 zklamani. Neni to spatna hra, to ne, ale to co jsem cetl v recenzich a vsechny ty chvalozpevy na oslavu Zaklinace 3, nejlepsi RPG vsech dob a tak dale, to je jednoduse sprosty vysmech. Tenle neskutecny hype a medialni masaz, ktere jsme vsichni byli vystaveni napric Internetem pred vydanim samotne hry (...ja tusil, ze to nevesti nic dobreho) poukazuje na par dulezitych veci, a to: bud jsou herni magaziny pod vlivem vydavatelu, kteri jim plati aby jejich hry nadhodnocovali, anebo, to ukauje na to jak nizko jsou v dnesni dobe standardy mezi hraci celosvetove, anebo, kombinace jednoho i druheho, v kazdem pripade zalostne. Za me jakozto fanouska predchozich dvou dilu velka, prevelka skoda..
    • Atmosféra se mi líbila v jedničce. Dvojka mi už přišla jako klasické RPG (sakra, vždyť je to vlastně mlátička z pohledu 3. osoby) západního střihu. Jediná chvíle, kdy se připomněla atmosféra jedničky bylo na konci, kdy Marigold (ten básník) píše z Wyzimy a pohled z okna má úplně jiný styl než celá hra...
    • hezky napsáno. Ztotožňuji se v vším. Četl jsi předlohu?
      • Zdravim! Bohuzel predlohu jsem necetl Protoze ale knizni predlohy byvaji lepsi jak filmy, nebo v tomhle pripade, hry, tak to v planu urcite mam..
  • Děkuji Frictional Games za atmosfrerický zážitek při hrani SOMY a děkuji za nejlepší příběh roku.
  • Děkuji Kojimovi za vypilované herní mechanismy u MGS V, děkuji Kojimovi za přesah ze hry, který mě donutil přemýšlet o spousty situacích ze hry.
  • Děkuji FromSoftware za nejlepší DCL tohoto roku. Intenzivnější a náročnější výzvu jsem tento rok nehrál.
  • Děkuji FromSoftware za jeden z nejkrásnějších herních zážitku s hraním a to hraním Bloodborne.
  • Johnny
    Já jim chtěl poděkovat za 3 herní hodiny, ale radši poděkuju za (zatím) 97hodin Bethesdě :-P

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit