Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kdybyste měli dohrát každou jedinou hru, kterou v rámci PSN Plus programu získáte, zabere vám to tolik času, že ani nemá smysl nějaké další hry kupovat.

    To je přesně můj případ, od doby co jsem si začal předplácet PS+ jsem si hru nekoupil :-)
    • tak ne kazdej chce platit za moznost, ze mu vybere nekdo jinej hry, ktery ma hrat *5*
      • Asi tak. Ono se rekne ze to sou necely dve stovky mesicne ale doprknka takhle to zacina bejt se vsim ze si neco clovek koupi a aby to moh pouzivat tak musi jeste pravidelne odvadet nakej poplatek a za to dostanu neco co treba ani nechci. To si clovek koupi televizi plati mesicne koncesionarsky poplatky at CT chce nebo ne, koupi si konzoli a musi platit at ty hry a online chce nebo ne. Za chvilku budou do vseho cpat internet kterej budu muset platit aby to vubec fungovalo. Tahle svazanost systemem mi fakt vadi. Proste si neco chci koupit pouzivat to na urcitou vec a nenutte mi neco za co musim dal platit a co nechci
        • Nemusis to platit, pokud nechces online.
      • Vyber her na PS+ je takovy, ze se velmi casto trefuje do vkusu spousty lidi. U nekoho takcasto, ze ani nema potrebu kupovat jeste neco jineho.

        I ja kupuju mene her nez driv, zhruba tak ctvrtinu puvodniho mnozstvi, protoze se mi mnohokrat stalo, ze na ps+ byla zdarma hra, kterou jsem si koupil do zasoby a jeste ji nehral. Ted uz jen kupuji jen to, co chci hned hrat, prestal jsem kupovat hry do zasoby a vyplaci se mi to.

        Z meho pohledu na tom musi Sony tezce tratit, u me tim prichazi minimalne o 15 tisic Kc rocne.
  • Keyz
    Kde je ten test odolnosti pro zvířecím chlupům? Autor ukazoval jak to testuje i kocour, tak by to chtělo nějaký výsledek *5*
  • mondzi
    Ako je to s "okamzitym" hranim hier po vlozeni disku? Na PS3 sa niektore velke hry instalovali aj 30-40 min, je to lepsie?
    • Ted to trvatak 30 az 40 sekund.
    • Ja teda nevim, ale krome Gran Turisma 5 si nepamatuju na neco, co by se instalovalo vice nez par minut. Naprosto drtiva vetsina her (tak 95%) se naopak neinstalovala vubec.
      • Ronox
        Já si jich pamatuju docela dost. Stahování updatu, instalace updatu. Někdy to hodilo i error. Vím, že u PS3 jsem si uvědomil, jak už opustily konzole tu základní věc a to: strč cd a hraj. Podle mě i tahle doba může za velkou řadu bugů ve hrách, protože dřív ty hry musely být úplně odladěné před lisem, protože instalace nějakého patche na PSX/PS2 nebylo možné.
        • Stahovani updatu snad ale neni specifikum konzole. Na PC se snad update snahuje rychleji?
        • Jack1947
          To jo no, pak malej skrabanec ve Video vrstve a byl utrum, Hra za 2litry v pytly.

          Radsi instalaci, jeste muzeme rict ze to je ok ze jsou nejake DVD/BD vubec... nastane doba kdy i tohle uz bude pryc a vse uz bude jen digitalni, protoze lidi uz nebavi mit spoustu krabicek a disku.

          Nehlede jak mechanika pri bezinstalaci aspon u Xboxu trpela, celkove dochazela i k prehrati Hlavne starsi revize co nemeli uplne tak doresene chlazeni, odvetravani. ( u PS3 nevim a u PS1/2 by to bylo zly pac tam nebyla jina cesta i kdyz taky zamrzli.)
    • Ronox
      Buď hraješ hned a nebo proběhne rychlá instalace nějakého základu a poté se instaluje na pozadí, když už hraješ.
  • NumberFiveAlive
    vypada to pekne ale zatim neni moc her, nejlepsi cas dokoupit resty na ps3 a pockat si az se to poradne rozjede :)
  • Ronox
    Je hezký jak se tu porovnává surový výkon, ale dokud budou vývojáři kadit na optimalizaci a tzv. "ground breaking" tituly budou opět spíše exkluzivitky konzolí, tak je to úplně šumák jestli nám PCčko střílí paprsky do nekonečného vesmíru a utáhne chod jaderný elektrárny.
    • zrovna u toho se blyska na lepsi casy
    • Ja bych to nehazel na hlavu vyvojarum. PC nema unifikovany hw, takze takova uroven optimalizace jako na konzoli u nej proste neni mozna. I ta optimalizace, ktera mozna je, je ekonomicky narocnejsi. Pritom pc her se prodava mene a jeste za vyraznenizsi cenu, zvlaste dnes v dobe obrich steam slev. Jak by rekl Walet Warrior, pc hry jsou lowcost a pc hrac to muze dohnat drahym vykonnym hardwarem. Je to proste jiny pristup, ktery odpovida pomerum platformy a vyvojari (vydavatel) se tomu jednoduse prizpusobuji.
      • Ronox
        Toho jsem si taky vědom. Roztříštěnost HW na PC je neskutečná a proto se nabízí i analogie Android vs iOS. Mně je upřímně fuk na čem hraju, ale hlavně že hraju pro mě kvalitní tituly. Tyhle žabomyší války jsou stejně funny a místní diskuze je toho důkazem *1*
  • tak parada na CZC skladem 5 a vice kusu!v pondělí mam doma
  • Abych tady ty konzole jenom nehaněl. Musím říct, že jsem o PS4 chvíli uvažoval. Potom jsem "bohužel" zjistil, že přechod ze solidního PC na konzoli, bych si ve všech směrech jenom pohoršil. Co naplat, třeba se sejdeme u příští generace na streamu..
    • To je dost relativni. Ja si PS3 poridil v roce 2010, kdy uz jeji hardware byl prekonan. Poridil jsem si ji do obyvaku jako multimedialná zarizeni, v te dobe to byl vyhodny a kvalitni blu ray prehravac, s vlastnám diskem, dlna a tak. Ze bych na tom zacal hrat a prestal na pc jsem ani neuvazoval, natoz planoval. Ale ani jsem nemel vuci konzolim predsudky. Cely zivot me mijely. Nez se rok sesel s rokem, vsechny multiplatformy jsem zacal kupovat na PS3. PS3 ma hardware slabsi, ale nepohorsil jsem si, naopak polepsil. Zase me zacalo bavit hrat hry, na konzoli je to prome zabavnejsi. A ze jsem si v tom prvnim roce koupil nekolik her na pc i konzoli, abych mel srovnani. A o zabavu jde pri hrani snad predevsim, ne? Tuhle zkusenost ma vice lidi. Tim chci rict, ze podle popisu hardware nepoznas nic. Stejne jako podke popisu nepoznas, ktery automobil ci motorka ti vic snedne a bude pro tebe radost ji ridit. O tom vyznamne rozhoduji i jine veci, nez hw specifikace. Na pc hraju stale, ale jen jeho exkluzivity, retro a predevsim nejvetsi silu pc vidim v jeho indie scene.
  • Podporuje PS4 prostorový zvuk 5.1.?
    • já jen že v článku nikde není zmíněn výstup na 5.1 aktivní reprosoustavu koaxiální či digitální. Pouze SPIDIF.
      • No on v článku výstup na 5.1 zmíněn právě že je. Co tak si vygooglit co je to SPDIF hmm? Sony/Philips Digital InterFace, jinak též zvaný digitální optický výstup.
        • To ale neni plnphodnotny audio vystup, je omezeny svou propustnosti.
      • Vystup je v hdmi.
        • To mi je jasný, ale HDMI nepřipojím do aktivní repro soustavy, např Genius 6000. Zjistím jinde jestli má aspoň optický výstup.
          • U televizoru se normalne pouziva domaci kino. Ty repraky, to bude neco pro pc asi, ne? Kolik maji vstupu, treba kdybys k nim chtel pripojit dve konzole, nejaky bluray prehravac ci jinou chytrou krabicku?
          • Ronox
            má optiku a nebo audio výstup přímo z dualshocku ;)
    • frag.ment
      To je snad samozřejmost..
    • Pokud se nepletu, tak tohle podporoval už i playstation 2 *3*
    • Jiste. To uz i ps3. Ale kdyby jen to. PS4 obsahuje dokonce AMD TrueAudio DSP. Kdo neumi docenit tuto informaci, necht se podiva na http://diit.cz/clanek/amd-trueaudio prectete si predevsim diskusi.
    • jnsCZ
      PS4 podporuje specifikaci DTS-HD Master Audio, tudíž nejen 5.1 ale i 7.1 zvuk.
      • smejki
        a má to dolby didžitl?
        • jnsCZ
          Pár Pařmenů... to už je let... :)
        • jenom Dolby B ale zato to ma rychloprevijeni vo cis moderni VHS design

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit