Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jo to je vlastne druha varka no mel jsem udelat predobjednavku jak hnup
  • Asi takhle. Na PS3 vyšly naprosto skvělé hry(Heavy rain, Last of us,Beyond two souls, Killzone3), kvůli kterým váhám, jestli ještě nekoupit PS3 a ps4 až za rok či dva, až na něj vyjde víc titulů. Na druhou stranu se na PS4 můžeme těšit na mnohem rozlehlejší hry a MMO. Safra, když by mi někdo zaručil, že mi na PS4 časem poběží výše zmíněné tituly, neváhal bych ani minutu...
    • tonnymontana
      nevahej kup ps3 a na ps4 si pockej za 2 roky urcite bude nejaka revize, prvni varka muze mit problemy jak to tak bejva a hry jsou nic mco at si kazdej rika co chce. za dva roky tam budes mit daleko lepsi hry, ty stare v bazaru za par kacek a mozna i ps4o nejakou tu stovku levnejsi nebo v bundlu. ps3 aktualne macka z vykonu neuveritelne veci i kdyz jsem pc hrac musim mu to priznat taklze nevahej:) ja premyslel jako ty a skoncil jsem u PS2 :D ale to je jinej pribeh
    • Tak pokud nemas na oboji, tak urcite momentalne PS3. Je tam opravdu mraky exkluzivnich titulu a budes mit rok co hrat. PS4 je sice urcite super, ale nabidka launch titulu je opravdu chaba. Ja to kupuju ciste z povinnosti, vyzkousim Kilzone a AC4 a budu hrat dal na PS3 nez na PS4 vyjde neco zajimaveho.
  • Opravdu to má kosodelníkový půdorys(to by byl pro mne hnus), nebo jen autor neví co to půdorys je?
    • jnsCZ
      Sypu si popel na hlavu, můj bývalý profesor na technické kreslení by mě pravděpodobně probodl kružítkem. Ano, pokud je PS4 položená naležato, jedná se samozřejmě o bokorys :)
    • Nojo. :) Spíš se hodí bokorys.
    • no ono zalezi jak ji postavis takze ma
      • ucho
        to sice záleží, ale PS4 se staví jen na jeden způsob, takže ta připomínka je věcná.
        • x_ander
          Nechci rýpat (možná se i pletu), ale PS4 jde položit i nastojato (při dokoupení stojánku).
          http://www.gametarget.cz/fotky38612/fotos/_vyrn_124sony-playstation-4-500-gb-3351-6139.jpg
          • ucho
            ha, při dokoupení stojánku? takže defaultně je jen jedna poloha? to je celkem důležitá informace...
            • ucho
              x_ander: takže ten kosodélníkový půdorys v článku popisující PS4 vyndanou z krabice je nešikovný popis tak jako tak a defaultně se konzole pokládá naležato. a jejdásek tedy jen hloupě rýpe. no alespoň vím, na čem jsem.
              to nepřibalení toho stojanu je hloupý, ale tak není levnej, tak by to zbytečně vše prodražovalo a asi většina lidí to bude mít stejně klasicky naplacato...
            • x_ander
              http://www.scenter-online.cz/sony-vertikalni-stojan-pro-playstation-4-predobjednavka-3372.html

              Ale hloupé to je, to souhlasím. Tohle by mělo být standartně v balení.
            • ucho
              nevěděl, však jsem to psal. a teď nevím, jestli se dá PS4 postavit na stojato hned nebo člověk musí ještě něco dokoupit (což mi přijde hloupý). a čeho se mám chytit, když mě ta informace zajímá?
            • x_ander
              Tím dokoupením si zase tolik jistý nejsem, někde jsem to možná zahlídl. Každopádně se nechytej zase každého slovíčka. Prostě jsi to nevěděl, to se stane každému, život jde dál...
        • Nerozumim, ps4 je designovane pro postaveni na placato i na vysku.
          • ucho
            myslel jsem, že jsi inteligentnější. nevím, čemu se na tomhle nedá rozumět. o stavění na výšku jsem logicky nevěděl, proto jsem napsal to, co jsem napsal. nemusíš tedy zbytečně rýpat a stačilo to napsat normálně... se pak divíš, jak se tady k tobě lidi chovají, když máš ke všemu takový přístup...
            • Ty jsi fakt ucho *1*

              Takhle vystartovat po větě: "Nerozumim, ps4 je designovane pro postaveni na placato i na vysku." *15* Jako nevim, jak už normálněji to měl Jejdasek napsat, aby bylo jemnostucho spokojeno *1*
            • Pravdepodobne jsi jediny chytry clovek na svete, kdo se zajima o hry, pohybuje se na hernich webech, vi co je to ps4, zapojuje se oni do diskuzi, opravuje ostatni a nevi, ze se da postavit i na vysku. Ano, jsem hloupy, ze nerozumi tvemu tvrzeni, ze se ps4 stavi jen jednim zpusobem a upozornuji te, ze se da postavit i na vysku. Dekuji za vysvetleni.
            • ucho
              všechny propagační materiály ohledně PS4 mě minuly, na PS4 jsem se díval jen na stránkách sony a nezaregistroval jsem tam o té možnosti konzoli postavit nic a všechny fotky tam mají naležato (v té sekci technických specifikací, kterou jsem si prohlížel). pokud větu začneš "nerozumím", buď je to pošťouchnutí a nebo jsi hloupý.
              to divení bylo spíš takové řečnické. ne že se vyloženě divíš...
            • Ja nerypam, jen se slusne ptam. Vzhledem k tomu, ze na vetsine propagacnich materialech stoji ps4 na vysku mi neprijde logicke, ze jsi to nevedel a ocekaval jsem jine vysvetleni.

              Jak jsi prisel na to, ze se divim, jak se ke me lide chovaji?
  • Ježiši, vy jste lameři... PC foreva, smrt konzolím!
    • Rhulad
      Kvalitní přísvěvek o odraz současné pc-scény. Jak smutné *13*
      • Obvykle chodím na tiscali jen abych si pobavil u stupidity nekterých příspěvků. Doporučuju ti se s debily jko tamto příliš nehádat, protože to je přesně to, s čeho jim stojí. Na západních stránkách už je takových imbecilů poměrně málo. Když vydržíme ještě tak 50 let, třeba to tak bude i u nás.
  • Veskoslav
    Dík za článek. Ale také bych rád uvítal technické možnosti konzole. Chtělo by to třeba srovnání AC IV, které je jak na pc, tak na novou generaci:)
    • sleepless
      Na porovnání her také dojde, neboj. Ony se však zatím liší jenom graficky a obecně odhadovat technické možnosti konzole podle prvních her je strašně, ale strašně zavádějící. Proto jsme také nechtěli dělat nic jako recenzi konzole nebo nějakou podobnou zhovadilost. Jak recenzovat něco, jehož kvality stojí na softwaru, ne na samotném hardwaru....
      • Veskoslav
        Jo děkuji. Mě to docela zajímá. I porovnání Xbox a PS. Protože mi přijde, že jsou prakticky totožné, tak by bylo zajímavé zjištění, když se budou v něčem zásadně lišit.
        • Ronox
          PS4 vs PC na ultra = PC má vyhlazenější godrays, stíny jsou vyhlazenější. Jinak pokud se po tom nepídíš pod lupou tak za běhu nerozeznatelné. Na PS4 je framerate stabilní. PS4 vs Xbox One nemůžu soudit podle vlastní zkušenosti, ale co jsem četl a koukal, tak Xbox má o 180p menší rozlišení takže upscaluje a nejede nativně na 1080p. PS4 promítá stíny i u věcí jako je opasek nebo límec na oblečení Edwarda a Xbox One ne, ale opět za chodu skoro nerozeznatelné. Počkej si spíš na srovnání podobných exkluzivních titulů, kdy ty studia topujou HW takže bych to viděl pak na srovnání nového Uncharted a něčemu co bude žánrově nebo stylistikou podobné.
          • např. http://www.youtube.com/watch?v=7FF5wbE8dWk
    • Na první pohled skoro stejné, značně rozdílný by byl počet snímků za vteřinu. Vítěz je snad jasný.
    • Keyz
      + zavřít k tomu diskusi.

      I když jak vybrat hru aby to bylo co nejvíce objektivní? NFS má lock na 30 FPS, AC IV je špatně optimalizované a podle slov Ubi to snad ani neoptimalizovali na PC. Tedy je to celkem obtížné.
      • Veskoslav
        AC IV byla vyvíjena na pc a pak konverze na konzole. To, že to Ubi podělalo je jedna věc, ale neznám osobně nikoho, komu by to nějak nejelo. Zatím nejhůře jsem šel těsně pod 50 fps při všem.
      • jonatan.hanzlik
        Zvláštní...měl jsem za to, že AC IV je optimalizováno dost slušně. Kdes to zjistil?
      • Já bych ji nechal hezky otevřenou...kde jinde se tak dobře pobavíš a navíc zadarmo?
        • Jedině na G*A*M*E*S! Přijdťe si trochu zablbnout, pomudrcovat a vyšavlit. zaručená kvalita 24/7.
  • Vyrobcom hier je uriti tato diskusia im ide o zisk,Je to presne ako Iphone a Samsung,PS3 vs Xbox360,Nvidia vs AMD,Intel vs AMD kazdi haji to svoje,Mna od PC odtrhli taky ludia ako si ty myslim toho trtka homo Warrior,ze koli tebe co si stahujes hry do PC,ze davaju vselijake ochrany na PC ako bolo DRM od ubisoftu co clovek na to nemal nervy ani chut hrat hry co to maju,a vela PC dobrych PC titulov preslo na konzolu a preco asi ako Crysis v tej dobe,ked vysiel neexistoval domace PC ktore by to dalo na ultra a na 1 kupenu kopiu bolo 10piratskych a hlavne,ze to vyslo len na PC koli PC hracom.A ty si povedali naco radsej to stiahnem a preco to teraz vychadza uz aj na konzoli
    • C-BEAM
      Crysis+warhead sa predalo toľko aby nielenže na seba zarobil ale i zaplatil vývoj Crysis 2, ktorým crytek podľa mňa túto značku pochoval, keďže hra bola degradovaná zacielením na masové publikum.

      To že nebol počítač ktorý to rozbehol na ultra nikomu príliš nevadilo, hra sa tým stala nadčasovou ľudia ju mali motiváciu kupovať aj hrať niekolko rokov po vydaní kedže stále nemala technologického konkurenta.
    • Ono je to tezke ....... Nikdo si nechce v teto dobe koupit titul za 1500 , ja to delam tak ze danou hru stahnu otestuju a pote koupim podle toho jak moc se mi libila nebo co mi mohla nabidnout .
      Bohuzel jako hrac musim rict ze sem velky fanousek strategii nedokazu si predstavit 90% strategii co hraju ze bych je hral na gamepadu :D
      PRide mi divne ze nikoho netrapi ze nemuzou hrat lidi na xone s lidma na ps4 pride mi to tak absurdni ze to neni mozny ....... a jeste mam platit za jejich sluzbu abych vubec mohl hrat po siti . Ja proste nevidim jedine + u konzoli , jestli se pletu budu rad kdyz mi to nekdo vyvrati . Jeste jedna vec kdyz mam pripojenou mys k ps3jce tak mam pocit ze ukazatel nelita plynule ( coz u gamepadu vubec neni poznat )
    • hlavne se k PC nevracej prosim :)
  • Daj se tam spustit hry původně pro PS3?
    • Jack1947
      Nectes nebo co, to pujde ale u nas urcite jeste ne a dlouho ne. Pres Gaikai...
    • jeste to neni pc, porad je to jen na pul cesty, ale treba uz pristi generace to konecne prizna a taky vam tam prida vsechny bezny funkce i tu kompatibilitu... *5*
    • Ronox
      Ne.
      • Ok, díky.
  • kennyB
    Chtěl jsem se zeptat, musím si u PS4 založit na PSN nový účet, nebo se mohu přihlásit na ten, který jsem si založil na PS3???
    • Nepouzivas webove psn? Prihlas se do nej a uvidis, ze v ramci jednoho uctu mas pristup ke vsem hram, pro ps3, ps4, ps vitu i psp. Jestli mas ps+, pak uz ted si muzes zdarma "koupit" ps4 hry, ktere jsou v instant game collections. To vse v ramci jednoho uctu.
    • Ronox
      Přesně jak píše Meedja. Platí pro PSP, PS Vita, PS3, PS4.
    • kennyB
      Díky za odpovědi *3*
    • Veskoslav
      Ptal jsem se na fóru a neměl by jsi, ale raději si to ověř. Sony by mělo mít zákaznickou linku přímo pro Čr: Playstation: +420 225 341 407 (od 11.00 hodin)
    • Staci se prihlasit na stary ucet. Pokud poridite PS Plus clenstvi, bude platit jak pro PS4, tak i PS3 a PS Vita.
  • si nedáte pokoj :D :D

    .... no mohlo to dopadnout hůř, pánbůh zaplať za 8 GB DDR5 u ps4

    Zajímavé spíš bude, za pár let srovnání ps4 a xone, kdy bude dřen hardware konzolí na kost a v jakém rozsahu se projeví jiné paměti ... když je tentokrát procesor a grafika stejná(téměř)
    • To se projevi tak, ze PC bude za par let jeste o 2 tridy dal pred kidzolema, nez je ted. *1*
      Btw, gddr5 jako systemovka ti je k nicemu, kdyz nestiha hruby vykon cpu a gpu. Se podivej na benchmarky taktovani pameti na PC a budes mit predstavu k cemu ten vykon pameti bude.
      • Rhulad
        Co tak se podívat na testy paměti u AMD APU?
        • Co takhle nastudovat rozdil systemova ram a vram? A pochopit, ze DDR3 tu igpu brzdi, proto taktovani zvysuje vykon igpu, ale cpu tim DDR3 brzdeny neni, proto GDDR5 jako systemovka nic neprinese.
          Promin, ja si to neuvedomil, ty nemas kladny iq. *3*
          • Rhulad
            Ano ty jsi se tu ztrapnil na několik let dopředu. Ani jeden argument, jen nadávky.
            • Rozcileny jak konzoleboj pred pc shopem. *14*
            • Rhulad
              Už ani nevíš co povídáš, to je z toho jak jsi rozčílený, pozor na cévku pardále.
            • Jop, tvuj jaguar je stejny jak FX, co dal? Konzole ma dobry vykon, GDDR5 prinesla milion procent vykonu navic a BF4 bezi na 30-60 fps. Takovy neviditelny vykon s neviditelnym arugmentem. *15*
          • Ignore the cows. GDDR5 is a variant of DDR3 that has been used in graphics cards for many years. This time it is being used for the whole system on PS4. GDDR5 provides faster data transfer, but DDR3 provides faster latency. So it depends on the job. There is a reason why GDDR RAM stayed on GPU, whereas DDR RAM stayed for system on PC.
            • Rhulad
              :D zoufalé. Osobně by mě zajímalo, jestli to ví aspň inženýři AMD kolik fps může do budoucna přinest GDDR5 v ps4, ale dělat soudy tu může jen hlupák ala Wallet *3*
          • Rhulad
            Můžeš mi postnout nějaké důkazy a benchmarky, že GDDR5 nic nepřinese. chci konkrétní test. Děkuji. Popravdě já nějakému zakomplexovanému pc-fanatikovi nevěřím, proto tě žádám o testy.
            • Ano, jsem cely rudy rozcilenim, protoze kiddo si hraje na internet hera. Te bavi se porad dokola ztrapnovat?
            • Rhulad
              Kde jsem napsal, že GDDR5 něco přinese? Jak jsi celý rozčílený přestáváš být pozorný a děláš chyby. Ty jsi tu dělal soudy, že GDDR5 nic nepřinese čili tě znovu a slušně žádám, aby jsi mi to nějak podložil. Děkuji *3*
            • bych mu hodil srovnani ddr3 a ddr2, dyt 2 je vlastne zrcadlova 5 *5*
            • Se mi strasne libi to tvoje "je tam neco, co nemuzeme zmerit ale proste to tam je, dokud nedokazes ze neni" *5*
            • Jo? A kde je tvuj konkretni test, kolik vykonu prineslo GDDR5 a prubehy fps, ktery velmi silny jaguar musi zvladat perfektne? Nebo snad srovnani uzasne kvality AA, nebo rozliseni, ktery diky takovymu vykonu muzu mit. *15*
            • Rhulad
              Tak jsem se dočkal jen dalšího verbálního útoku místo konkrétních testů, co už s ním nadělám *3*
            • Btw, uz na zacatku jsem se ptal, kde se ten vykon kobzole projevuje, kdyz ne na kvalite grafiky, rozliseni ani fps. *5*
            • Musis si u rodicu vybrecet pc, pak si nebudes muset nalhavat jak je kidzole uzasna. *3*
            • Rhulad
              Ne tohle neberu. Já chci konkrétně testy a benchmarky, že GDDR5 nic nepřinese. Pokud to tvrdíš, tak musíš někde čerpat jelikož pochybuji, že s tvým vyjadřováním pracuješ u AMD .)
            • Bohuzel ti nic nelinknu, ukazal jsi ze z testu neumis cist. Staci si najit jakykoliv test taktovani DDR3 a tam uvidis, jak roste realny vykon s propustnosti. *3*
    • ty gddr maj zas delsi latence, spis graficka karta bude nejvetsi brzda kustky...
    • .. to je pro Walleta a Rhulada

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit