Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kubi-wan
    No jak to napsat... prostě v UbiSoftu jsou už pěkný de*enti. Když si hru koupim, tak bych snad neměl mít problém ji hrát kdy budu chtít, ne? Náhodou se mi podělá počítač a mám o aktivaci míň... a volat na ňákou jejich zákaznickou podporu? Osírka. Hru si má hráč prostě koupit a pak s ní nakládat jak chce, ne? Už je to jeho majetek... nebo by aspoň měl bejt, když za to platí svoje peníze. Fakt už tyhle ochrany vůbec nechápu. Když budu chtít na hru ochranu, natáhnu si na ni šprcku.
    • Povazovat software za majetek je ale iluze, sorry. U software se neplati ani tak za fyzickou podstatu toho co kupujes, ale za licenci pouzivani software (ktery se dale treba nesmi upravovat, menit, pouzit ke komercnim ucelum a cela rada dalsich ujednani a dodatku).
      • Jo jenže to je jako kdyby jsis koupil knihu a směl ji otevřít pouze 10x a pak si musel jít do knihovny jí vyměnit. Princip je dost podobný, u knihy taky neplatíš za samotnou knihu ale za myšlenku která v ní je a za tu práci kterou si někdo dal jí napsat.
        Otrava je to ale stejná.
        • Mechwarrior_bw
          knihy tiež chráni autorský zákon, tam si tiež iba majiteľom nosiča (papier+písmenká z farbiva). Ale obsah nemôžeš kopírovať (vzávislosti od právnej úpravy) a šíriť alebo z neho profitovať. A u knihy platíš aj za samotnú knihu, nie že nie... vlastne tá kniha/nosič je jeden z dôvodou prečo si ľudia kupujú fyzické knihy a nie ebooky, keďže v tomto prípade nosič slúži priamo k užívaniu jej obsahu ( u sw k tomu potrebuješ počítač ).
        • To je praxe. Knizky na papire je problem dal sirit, nebo je to obtiznejsi, nez jen zkopirovat data. Vsimni si, ze eBooky DRM maji.
          • GlaDOS
            Všechny eBooky DRM nemají. Spousta nakladatelů se snaží zákazníkům vyjít vstříc. Někteří jako DRM používají jméno, co vtisknou do eBooku a pak, kdyby se náhodou objevila na internetu, bude každý vědět, že ten dotyčný ji pustil ven. A ten zbytek, co používá klasickou DMR si se*e pod nohy, protože taková knížka jde spustit jen na určité čtečce, kterou má zákazník od nich koupenou. Takže pokud bych chtěl nakupovat ze tří obchodů, potřeboval bych tři čtečky. Takže spousta eBooků mají lehkou ochranu jménem nebo žádnou. Ty knihy s DRM jim lidi ani nechcou kupovat.
    • někde jsem četl, že je to stejné jako kdyby jsi si koupil zbraň, prodejce ti ji prodá a výrobce dobře ví, že mnoho z nich bude konat trestnou činnost, prostě vše je to o penězích a o mentalitě lidí co si dané zboží koupí, když UBI hru vydá, moc dobře ví, že x lidí bude hrát s crackem, stále spoléhá na lidi, co ocení práci a koupí si ji
  • Umaroth
    Já celkově DRM vůbec nechápu. Vždy ale VŽDY piráti hrají hru buďto před vydáním, nebo den po vydání. Takže jako ochranný prvek naprosto, ale ultimátně selhává....tak proč ??? Akorít s tim ser*te platící zákazníky, koho baví někde aktivovat 20 cdklíčů, abych si hru zahrál. Třeba forma steam/origin je v pohode. tam vložim cdklíč jen při instalaci a mám klid, tam mě nic neotravuje. Osobně si myslím, že nejlepší protipirátská ochrana je udělat kvalitní hru.

    PS: DRM stojí vývojáře/vydavatele peníze (naprosto zbytečné), tak proč se na to DRM, kterým si více škodí, než pomůžou nevykašlou a neprodávaj hry o rozdíl poměru ceny DRM levněji...
    PS2: Všichni by se měli kouknout na filozofii CDprojektu, protože ten tohle ví !
    • Prave, kdyby to DRM bylo alespon funkcni...takhle je tam naprosto na nic, crack ho okamzite smazne, takze to otravuje jenom platici.

      Dokud nevymysli poradnou ochranu, tak maji DRM smazat a vubec nepouzivat.
    • NonSuch
      podle me tyhle drm veci jsou akorat pro lidi co absolutne neorzumi pc a netahaji hry, pokud by ta hra nemela drm tak asi maji strach ze by pujcil svymu sousedovi, kterej by si ji nainstaloval a mhli by z jedne kopie hrat 2 lidi... si myslim...
      • dle mého DMR je akorát další forma, jak připoutat platící zákazníky, díky DMR se navýší počet lidí, co se tím začnou zabývat třeba na jejich stránkách, volají na podporu, posílají meily, ptají se kamarádů, řeší se to na new forech atd atd to vše je dle mého chytrý tah neboli reklama kterou jim tvoříme my lidi, co si to koupíme, i negativní reklama je pořád reklama, Anno serie má tu výhodu, že je to super hra a pro její kvalitu jim to za to vše stojí *3*
      • Nikde jinde to DRM nefunguje, a takhle cast lidi prece nemuze byt tak velka, aby se jim to vyplatilo...
    • Cele je to o tom, jestli se jim to vyplati a podle vseho se to Ubisoftu asi vyplati. Nicim jinym se to neridi.
  • Ubisoft si nebyl doteď schopen položit jednoduchou otázku "A co z toho budeme mít?". Jak od nich pak má člověk čekat nějaký rozumný prohlášení. Ještě, že jsem krení skupina AC negativní. Jen škoda Raymana.
  • nevíte někdo zda existuje aspoň nějaká šance, jak po třetí aktivaci a následném blocku klíče znovu rozběhat hru aniž bych musel na originál cpát crack ? psal jsem totiž do Ubisoftu a ti mi tak nějak neodpověděli, prý se mám obrátit na zákaznickou podporu a ne na technickou podporu kam jsem svůj meil směřoval, zdá se, že od toho dávají ruce pryč. Takhle to vypadá, že chtějí nahrabat co nejvíce a o zbytek ať se člověk postará nějak sám *10* Když už si hru člověk koupí, nemá ani zaručený správný běh hry, ať jde o výpadky ubi-serveru a nebo té po... aktivaci, je to fakt *12* a z lidí pak dělají akorát blbce *10*
    • Tak to ale mají zrovna pravdu. Tohle je problém zákaznický podpory, ne technický. Napiš na zákaznickou a pak uvidíš *3*
      • Samozřejmě jsem zaslal meil i tam, ale už 14 dní žádná odpověď a pokud tam zavoláte, řeknou vám, že to chtějí písemně na podporu, kam se člověk dostane na ubi.com, je to komedie, žkoušel jsem psát i do ciziny, měl jsem už problém s Anno 1404, nechápal jsem proč chce hra aktivaci pokaždé když ji instalujete na stejném PC, či-li stejném hw, známý co dělá v JRC říkal, že pokud se hra blokne, už je prostě smůla, sám prý neví, jak by řešil reklamaci, je pravda, že vás o téhle skutečnosti Ubi neinformuje a tím pádem porušuje zákon, nevšiml jsem si totiž nikde, že když změním HW hra bude chtít opět aktivaci, má to být přece spárované s OS a ne s HW *10* nechápu na co potřebuje hra mít třeba stále stejnou grafiku...
        • Tak pokud jsi psal i na zákaznickou, tak už chápu tvoje naštvání...
          • třeba to, že mi slušně nikdo neodpověděl na můj dotaz jak na reaktivaci klíče, mé naštvání je takové, že nevím proč bych měl volat a platit ještě za odpověď typu omlouvám se, ale nejsem kompetentní osoba, která Vám může odpovědět na Váš dotaz, něco v tom smyslu používají skoro všichni, 2/3 operátorů nemá ani chuť něco řešit, radši přehodí žhavý brambor dál, taková je realita, nevím proč prostě není třeba meilová adresa typu ubianno2070reaktivace@ubi.com kam bych napsal, že mám origo a prosím o reaktivaci, jen že tak jednoduché to fakt není *7*
    • A neni lepsi zavolat nekam do toho playmanu a zeptat se? Na cislo, ktery je uvedeny v manualu, nebo na strankach?
  • Já tohle z principu odmítám. Třeba včera mi selhal už druhý systémový SSD disk (v záruce) a musel jsem ho reklamovat. Jenže vyreklamovaný ho dostanu až za měsíc, takže jsem systémový disk zase přenechal staršímu klasickému disku.

    Pokud bych chtěl pokračovat v hraní s tímhle typem ochrany, už bych neměl volnou 3. aktivaci až mi disk přijde z reklamace.

    Vždyť je tohle humus. Zvláště pak, když na ten SW reálně existuje crack a piráti podobné věci řešit nemusí.
  • genki.sudo
    Reštriktívne DRM sú rakovinou PC gamingu...
  • genki.sudo
    Budú trollovať dovtedy pokiaľ nespadnú na hubu... A to príde čoskoro..
    • Mohli by se inspirovat Jowoodem ;-)
  • HAHAHAHA :D
    (nice joke)
  • Sh4dow
    Podle mě je úplně nejlepší ochranou proti pirátům udělat prostě dobrou hru.

    Já pirátím hry a nestydím se za to. Dřív jsem pirátil hlavně proto, že jsem neměl prachy (student se vším všudy), ale dneska, když se mi fakt nějaká hra líbí, tak ji podpořím a koupím si ji, ale rozhodně nehodlám kupovat zajíce v pytli. V autě se taky člověk projede, než si ho koupí.

    Takže takovej Portal 2, to je krásnej příklad, kdy každej aspoň trochu uvědomělej člověk jim za to ty peníze dá, protože ví, že za to dostane vrchovatou porci zábavy. A neuvědomělej blb bude pirátit, ať tam Ubisoft a jiný společnosti narvou jakou chtěj ochranu a ať je ta hra dobrá nebo ne.

    Takže zapřísahlý piráty jakákoliv ochrana neodradí a potencionální zákazníky naopak ano. A jedinej, kdo na to ve výsledku doplatí jsou právě ti platící zákazníci. Protože když je někdo fakt poctivej a kupuje si jenom kupuje hry a pak člověk, kterej zase jenom krade hry, tak díky tomu zloději se zavede ochrana, ale tomu pirátovi je to jedno, ten počítá s tím, že může mít při hraní problémy, vždyť to ukradl. Ale co ten chudák platící, kterej v tomhle případě 3x změní hardware a šlus...to je hnus!

    Já říkám, že ochranu, kterou člověk vymyslel, dokáže jinej člověk zase prolomit :) je to snaha předem odsouzená k neúspěchu.
    • Kdo me stve, tak jsou lidi, co si tu hru stahnou protoze je to blbost a nekoupili by si to, ale presto tu hru hrajou a dohrajou do konce. Proste jen vymluva, aby nemuseli utracet.

      Pokud uz teda chci neco zkusit pomoci warezu, tak to bud pak koupim, nebo to smazu a nehraju...
    • A i kdyz se tomu sam sobe divim, tak se vlastne musim zastat Ubisoftu. To ze hra ma aktivace na 3 sestavy je sice hnus, ale na druhou stranu, o cemz se uz nikdy nepise a schvalne se to nezminuje je ten fakt, ze tyhle firmy maji zaroven perfektni podporu. A kdyz ma platici zakaznik problem, tak vetsinou staci jen zatelefonovat a vec je vyresena behem chvilky. Nejsem si jistej, doufam ze ted nekecam, ale podle me by i po prekroceni toho limitu po zatelefonovani a overeni koupene hry to nak odblokovali (kdyby treba clovek musel preinstalovat Win, nebo menit GPU a tak, uz po ctvrty).

      Nemam teda zkusenost primo s Ubi, ale vzdy kdyz byl takovyhle problem, tak me az prekvapilo jak v poho a bezevseho po zavolani problem vyresi.
    • To ze si koupim dobrou hru, co se mi libi je snad jasne ne? To same u warezu. Proc by nekdo stahoval z warezu hru, co ho nezajima?

      Hry si kupuju uz peknou radu let (jen kupuju), a nevim o tom, ze bych byl na necem skodnej, nebo mel s necim problem (pravda, posledni dobou hraju na PS3). Kdyz si u nejake hry nejsem uplne jisty, jak se mi bude libit a mel bych o ni i tak zajem, koupim si ji treba pozdeji ve sleve, kdy tolik neriskuji.
    • No a co takhle to špatný nestahovat vůbec, já to tak dělám a nedostatkem her netrpím. Dneska už je tolik možností, jak si o hře zjistit zda jo, či ne, že už stahování nelegálních kopií prostě není potřeba. Kolik her ti přijde za rok dobrých? 4? 5? 20? A kolik si jich stáhneš? 2? 10? 40? Tyhle měřítka jsou hodně individuálné, co za to stojí a co ne. Každopádně když stáhneš tu hru, není to výhra pro tebe, ale pro společnosti typz Ubisoft (+ živobytí pro tvůrce ochran, ale ti hry nevyrábějí), který si tím jen potvrdí, že co dělají, dobře dělají. Vůbec je nezajímá, že si pak tu hru případně koupíš. Prostě nestahuj, není ti 10, abys musel mít vše co vidíš. Nenahrávej svým jednáním zastáncům SOP a agresivních DRM *16*!
      • Sh4dow
        Robotron3:
        U tebe nejspíš hraje velkou roli to, že hraješ na PS3. Jistě, poslední dobou se snaží z toho udělat věcičku na 100+1 kravinu, takže ti to přehraje Blu-Ray, můžeš přes to nenit a když bys do toho narval kuře, tak by ti ho to nejspíš i upeklo. Ale primárně vznikla tahle konzole čistě pro herní účely a je to konkrétní druh hardwaru, neměnnej. To věřím, že tebe to nijak neomezuje :) Ale PC je skládačka, která se může měnit dost často. Ale to je jen taková blbost.

        Lone Wolf:
        Spíš mi přijde zajímavý, proč se na hry, jako na PRODUKT kladou absolutně jiný nároky než na jakýkoliv jiný zboží? U spousty věcí jsou ochrany proti krádeži, přičemž je zachován naprostej komfort pro uživatele. Auta, notebooky a i mobilní telefony.

        A co se týče nestahování špatnejch her. Když si ji můžu vyzkoušet, tak pár minut hraní ti mnohdy dá víc, než desítky přečtenejch stránek. A já osobně nehodlám tu trochu volnýho času, co mi ještě zbývá, strávit nad tím, že si budu pročítat tuny stránek o hře, když si ji můžu prostě vyzkoušet a následně koupit.

        To by mě teda zajímalo, čím si to potvrdí? Když si tu hru můžu stáhnout a funguje, tak ty ochrany asi moc nefungujou, ne? :) teda tak mi to říká logika věci. A jestli's myslel, že se jim potvrdí, že piráti existujou, na to tam nemusí cpát ochrany, stačí se zeptat, on už by jim někdo řekl, že piráti jsou, byli a budou a žádná ochrana na tom nic nezmění ani teď ani v budoucnu.
        A 10 mi není, to máš recht a všechno fakt mít nemusím. Ale u toho, za co utrácím svoje peníze, chci mít jistotu, že dostanu to co si představuju. A osobně si myslím, že společnosti typu Ubisoft hladem neumřou, když si můžou dovolit ignorovat přání svých zákazníků.
  • RakeW
    (Omezím-li se jen na nadpis a nebudu to vztahovat akorát na Anno.)

    Bodejť by to většině zákazníků vadilo, když je většina konzolová :).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit