Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Už mě ty open-worldy lezou krkem. Nejhorší druh her, už sem měl letos dva a od Witchera 3 jsem katastrofu čekal, ale od MGS jsem čekal více.
    • Witcher 3 mě nebavil tak jak jsem čekal. Mám rozehráno a asi se s k němu ještě vrátím, ale musím se přiznat, že jsem čekal víc.
      MGS 5 byl pro mě naprostý výbuch, čekal jsem hodně a nedostal jsem téměř nic. Jednoznačně zklamání roku.
      Doufám, že Fallout 4 zaboduje natolik, aby ty dva výše zmíněné průšvihy vykompenzoval.
    • Proč kupuješ hry, u kterých dopředu víš, že tě nebudou bavit ? Trochu drahej koníček, ne ?
    • To není tak úplně open worldem, ale tím, že vývojáři nejsou schopni vymyslet originální a poutavý příběh pro hlavní dějovou linii, který by do open worldu pasoval. Když to bylo rozdělené na uzavřené lokace, tak to vždycky nějak zplichtili a jakž takž to fungovalo, ale teď se láme chleba - svět je nudný, prázdný, vedlejší questy jsou jako přes kopírák a brzo se přejí. Zaklínač 3 na to např. dojel po 2/3 hlavní linky.
      • To mas tak, kdyz se bude po svete poflakovat hromada mobu, ktery te sejmou pohledem, tak budou deticky rvat, ze je to nehratelny. Tak se udela svet, kterej leveluje s tebou, aby deticky nervaly. To ale zaroven znamena, ze muzes jit kamkoli a kdykoli, nic te nikde nemuze ohrozit. A mas tu hned technologickej problem. Vem si, ze ja jako vyvojar reknu, ze ve vesnici dostanes za ukol dojit do mesta. Jenze ty pudes nejdriv do mesta, to znicis atomovkou, a ...

        Samo ze i tohle se da resit, ale vyzaduje to velice promyslenej pristup. Vpohode se da resit i to, ze zabijes qstgivera, jenze mnohem jednodussi je proste ho udelat nesmrtelnyho. Stejne jako toho cokla.

        Pamatuju hry, kde si dostal ukol s nekym promluvit, a tenhle jedinej pidiukol = prisel si do vsi, a musel si danyho cloveka najit = ptat se po nem. Nektery NPC ti nic nerekly, jiny ti trebas naznacily ... a nakonec si ho treba nasel a nebo taky ne, dozvedel ses ze vcera umrel - trebas proto, ze misto abys zabil smecku vlku, tak si sel do hospody. Ale svet se nezboril, poslal te trebas za jeho starou.
        Stejne tak kovar byl pres den v kovarne, vecer v hospode, a pres noc chrapal. Zadnej statickej sloupek s otaznikem nad hlavou. A jasne, u spousty tech her sis treba musel i napsat bokem, protoze v ty dobe to jinak ani neslo, kam jit a skym mluvit.
        S vykonem jakej ma soudoby zelezo by se dala udela AI radove nekde jinde, dala, ale byla by to prace, a daleko jednodussi je vyrobit nalesteny houno.
        • nightborne
          Hele ale třeba něco podobnýho jsem viděl v Kingdom Come - je tam quest, že máš přinýst nějaký léčivo zraněnýmu vojákovi... vykašlal sem se na to, plnil něco jinýho, a když jsem se k tomu pak chtěl vrátit, tak už byl voják po smrti. Co už.
    • *1* *1* *1* *1* *1* Trapnej pokus
  • Tak grafika je poslabsia, to sa da pochopit ak samotna hra bude fajn ale predsa len Bethesda, svet je uz trochu dalej. Chapem ze maju nejake limity na velkost hry a kedze je samotne prostredie rozsiahle tak by to zaberalo vela keby vsetko malo byt velmi detailne, na druhu stranu dnes je kopec hier aj cez 20-30GB a nieje s tym problem. Ale ako nesmrtelny pes co prezije vybuch granatu a pobehuje s horiacim kozuchom, trochu moc nie? Sice Bethesda vravela ze bude nesmrtelny ale toto posoby skor smiesne. A tak isto zasa to sproste hackovanie terminalov ? To si uz mohli odpustit a vymysliet nieco nove a hlavne menej otravne.
    • s čím maji v bethesde nejvetši problem je uveritelnost sveta a dobre napsane questy a pribeh. to zas budeme rešit absurdity typu vraždici upiry z kterych se nakonec vyklube nepochopena menšina a nakonec všichni se dohodnou že budou žit ve vzajemne harmonii (jakože sem tam si budou moci nekoho zabit aby meli krev). a podobne nesmysly.
      • A v které ze open world hre jsou ty ukoly lepsi?
        • P.S.
          jestli jsi opravdu herni vyvojar, zajdi si nekdy na prednašku Dana vavry o hernim dizajnu. nečemu se priučiš a budeš delat lepší hry
          • Lol bejt chytrejsi po prednasce Vavry...Nenech se vysmat.
        • bavime se jen o scenari a lepší to mel napr. FNV, nemluve o puvodnich falloutech. dokonce se nepamatuju že bych se chytal za hlavu ani v oblivionu jak jsem to musel delat u F3. fallout 3 byl koncentrat nehoraznych nesmyslu a nelogičnosti a skyrim to mel nejspíš taky tak (ten jsem naštestí nevydržel hrát dýl než jednu hodinu).
          tyhle hry od bethesdy maji svou hratelnost a atmosferu když človek jen tak pobíha kolem a zabiji NPC ale jakmile s nimi promluví, hloupost hry vypluje napovrch.
  • Keyz
    Co na to říci? Snad jen *15*

    Jako by nešlo udělat udělat něco co nějak vypadá a člověk věří tomu světu a příběhu. Ehm..Witcher 3.
    • ehmm.. ja neverim zadnemu svetu s elfy a trpasliky
      • Nejde o fikční svět jako takový (samozřejmě tobě třeba nesedí fantasy a mně zase momentálně populární zombíci, takže na hry se zombíky kašlu; ale protože mne nezajímají, nevyjadřuju se k nim), ale o smysl a logiku jeho vnitřních zákonitostí. Svět Zaklínače je uvěřitelný, protože se jeho vnitřní zákonitosti, vztahy postav apod. podobají našemu světu. Koneckonců vždy všechno poměřujeme naším světem, naší vlastní zkušeností.
    • Ty uz si to hral ? No nehral, jen mermomci musís pindat *7*
      • Keyz
        Vidím jak to vypadá, když to uniklo. K tomu je také komentář. Na tom není nic nepochopitelného *3*

        Fallout 3 bylo na tom stejně. Asi to opravu nejde udělat jinak. A ten příklad co zde je, je nejspíše iluze.
        • A tolik k uveritelnosti světa a pribehu v zaklinaci 3.
          https://www.youtube.com/watch?v=0aOp1p7e0d4

          když chces psa bit hul si vždycky najdes:)
      • Já jsem si přitom jeho "nešlo by udělat líp, aby se to mělo k světu a věřilo se tomu" vzpomněl ani nevím proč na jeho rodiče. Tam se asi taky moc podle představ finální produkt nepovedl.
        • Keyz
          Sranda byla, co tam máme dále?

          Tohle je tak klasické *6* . Kecy přes někoho rodiče které logicky neznáš. Chtělo by to nějakou inovaci v trollování a urážkách. Tohle je opravdu staré.
          • A co jako? Jsi de**l a tví rodiče na tom mají svůj podíl, všechno.
            • Ty jsi hnupíček, vid. Takoví jako Ty děvče nikdy nezískají, ne ne ne.
  • S grafikou mám u her od Bethesdy nejmenší problém.
  • porada v bethesde: pridame MOTION CAPTURE? co to?:D
    • A jak myslis ze delali ty animace? Rucne?
  • Tak ze to poběží na Gamebriu bylo jasný už od začátku.Můžou tomu říkat jak chtěj, ale je to porad to samy, pokazdy s novým cool efektem navíc. Já jsem zvedavej, jestli už maj poreseny vzdálený LOD, když už teda nemáme konzole s 256 MB RAM. Aby mi zas nerostly celý baráky a hrady před ksichtem, protože pak je nejakej průzkum na pytel. Člověk se podívá na protější kopec a prázdno. Co bych tam chodil. A o pár hodin pozdejc čirou náhodou zjistím, že je tam barák a v něm npc s questem. Pokud pohlidaj aspoň tohle, slabší vizual jim půjde odpustit. Ze jejich hry jsou technicky o několik let pozadu už jsem si zvyknul. Ze se to bude hrát víc jako střílečka mi nevadí. Fallout 3 i NV byly bez vatsu dost priserny, pohyb, animace i chování zbraní s nulovým zpětným rázem ale rozptylem jak hrom. Jestli se. to bude jako solidní střílečka, kde si můžu vybírat mezi fps a vatsem a kde oba systémy fungujou, proč ne.
    • Tak to by se ti líbil Skyrim. Tam je vidět opravdu hooooodně daleko *3*
      • a vlastně i Fallout NV, tam je taky vidět panák na kilometr
    • Nj..a ID soft dela uz leta hry na ID tech enginu..taky je to porad to samy s novejma cool efektama, ale samozrejme picovat se bude jen na bethesdu..jak jinak na games:)

      teda nevim ale třeba ve Skyrimu byli objekty videt na obrovskou dalku i když jen low res, mozna si priste zkus nastavit lepsi detaily.

      jejich hry mají vždycky průměrnou grafiku? tak to teda taky nevim, Daggerfall, Morrowind i Oblivion (az na ty ksichty) byli vždycky spicka v dane době.
      • Tak zrovna id bych sem netahal, protože jejich enginy byly vždycky prukopnici novejch tech. idtech 4 nevídaný stíny, dalece před konkurencí, idtech 5 megatexture. Zrovna oni razili dost dopředu, mohli bychom se hádat, zda úspěšně či smysluplné, ale technicky vždycky inovovali a ne jenom aby dohnali ostatní.

        Morrowind byl tak nějak jedinej na výši, co se techniky týče. Až na animace, který byly sto let za vopicema i na svoji dobu (viz. př. Gothic). Loading všude alias Gamebrio neumí pracovat s dostupnou paměti.

        Oblivion se maskoval za licencovaný speed tree, protože stromy byly hezký, a za tunu trávy, která vypadala fajn, ale zralá klidně 50 % výkonu, což na 2D texturu s minimální sekanou animací nenáleží ani omylem. Zbytek byl podprumer. V lese to vypadalo hezky, ale jinak jinak z technickyho hlediska nebylo o co stát. Engine stále špatně hospodaří s pamětí. Dal se léta s enginem nic nedělo, viz Fallouty.

        Skyrim je technologicky šmejd. Pěkné udělaný maj mraky a tím to končí. Engine neumí stále pracovat s dostupnou paměti, takže dohlédnout je stejná jako v Obliviony, o 5 let starší hře. Speed tree zmizel a nahradily ho ošklivý stetko stromy. Textura alias tekoucí řeka bajo.

        Ohledně nastavení, dohlédnout se zvýšit nedá. Většina hradu byla i v low-res texturach, ale spousta i docela velkejch staveb už ne. Jedinej způsob navýšení dohlednosti je přes ini soubor, kdy se vynutí načítání vícero gridu. Problém ale je v nestabilite hry a jejím padání v urcitejch momentech. Ne vlivem výkonu PC, ale ze engine neumí využívat paměť. Čili tudy cesta moc nevedla. A jak všichni moudré poucujou, že grafika nemá vliv, tak tady občas má, viz. případ, kdy jsem na kopci nemel vykreslenej barák s questem. To byl zrovna tuším F3. Vzhledem k tomu, že po nich chci víceméně jen tohle si nemyslím, že by moje požadavky byly premrsteny. Hezký obličeje a stíny fajn, ale mě zajímá především tohle. Nový konzole naj 8 GB sdílený paměti, tak snad na to Gamebrio upravili a nebudu běhat mezi low-res texturama a chybně vyrenderovanym světě par metrů ode mě. To bych řek, že je docela opodstatnela kritika a ne hate.
        • taky by bylo dobře vzpomenout ty desitky věci co TES hry dovedou a ostatnim hram se o tom dodnes ani nezdalo. Ono porad vypichovat chyby dokola neda moc práce, zejo. Par priklad za všechny, interaktivita predmetu, denní a nocni cykly vypiplane do detailu..hmm..a myslim ze ve Skyrimu jsou uplne bozi ty hory všude kolem, 3D mapa taky docela revolucni kousek. Jo a kdyz jsou nekde dveře tak do nich jde vždycky vlezt ne jako všude jinde ze z 50ti dveri jsou funkcni troje:)

          technicke detaily ovladas, ale to ze vykreslovani je stejne jako v Oblivionu je nesmysl. Oblivion to mel mnohem mnohem horsi. Jinak další technicka udelatka jsou jen takove kecy kecy, na skutečnou hratelnost to nemá skoro zadny vliv, po 500ti stech hodinách ve Skyrimu si myslim ze tohle tvrdit muzu.

          Mimochodem kdybys tomu venoval trochu pile tak bys zjistil ze v Creation enginu najdes tak 10% toho co mělo puvodni gamebryo, koneckonců i editor funguje jinak nez třeba u Oblivionu-...je to jinej engine, kterej ma postaveny zaklady na gamebryu. Něco jako unreal engine, v nem porad taky najdes zbytky enginu co pohanel Unreal tournament:)

          Oblivion jsme hral stovky hodin, a při prvním spusteni Skyrimu jsem na první pohled videl jak moc je ten novy engine odlisny. Ale holt pro nekoho kdo cte hlavne diskuze a v obou hrach stravil celkem 50 hodin to muzu prijit podobne. Ono to hlavne bude tim ze jsou to podobne hry.
          • Bohužel změny na enginu se neprojevují ani na výkonu, ani na stabilitě a ani na kýženým vizuálu. Pokud přepsali 90 % kódu, respektive to tvrdí, pak by asi stálo za uvážení, jestli se ty peníze vůbec vyplatilo investovat, když to na výsledku poznat není.

            Denní a noční cyklus je v open world hrách naprostej standard už velmi velmi dlouho. Gothic v tomhle Morrowind předběhl o víc jak rok, navíc měl mnohem líp zpracovanej denní režim NPC včetně mnohonásobně lepších animací, včetně základních facial animací a gestikulace. Engine byl schopnej vykreslovat krajinu do mnohem větších vzdáleností, HW náročnost byla menší a když už se bavíme o Morrowindu, tak ho rovnou můžeme hodit vedle Gothica II, jelikož vyšly ve stejnej rok.

            Vzdálenost vykreslování v Oblivionu a Skyrimu je skutečně stejná. Stále je to 5 gridů a stále to při jejich zvyšování vyvolává pády hry při náročných scénách. S 11 gridy jsem se nedostal do Solitudu. Přesně na metr to v jednom místě na cestě do něj padlo, zatímco počitadlo ukazovalo 60+ fps. Program přestal pracovat. Vzdálená krajina je stále renderována tím samým a nikým jiným nepoužívaným (z pochopitelných důvodů) systémem, a to, že se vždy načte 5 gridů nejblíž k hráči. Ostatní hry už léta létoucí načítají okolní krajinu souběžně s tím, jak se ve světě pohybuješ, což je mnohem plynulejší systém umožňující ideální nastavení dohlednosti v závislosti na to, kam skutečně vidíš. Zároveň tím odpadá nutnost okamžitě načíst větší část krajiny, což může víst k nepříjemnýmu doskakování předmětů, což bych se vůbec nedivil, kdyby se na konzolích dělo (bavíme se tu o X360 a PS3).

            3D mapa je blbost, která není složitá udělat a byla by ve všech hrách klidně přes 10 let, pokud by někdo jinej uznal, že je to vhodný. Jenže je nepřehledná a zbytečně se s ní párali. Klasická 2D mapa je přehlednější a když si s ní dají práci a ručně ji namalují, tak i o hodně hezčí. Alespoň můj názor, o přehlednosti se asi nemá smysl bavit.

            Pokud něco TES hry dělají dobře, je to kvantita. Bethesda je schopná nacpat tam nepřeberný množství obsahu, takže v tom někdo jako ty může uváznout i na 500 hodin. Sice nevím jak, protože to zas tak originální a různorodá hra podle mě není, ale evidentně to jde. Taky jim jde Lore, kterej je skutečně bohatej a zajímavej. Bohužel už často ne tak poutavě podanej ve hře. A co se týče Morrowindu, tak jim chválím art design, architektura super. Z technickýho hlediska je to bohužel dost podprůměr. Chápu, že udělat open world na X360 a PS3 s nějakou modernější grafikou, když ty skořápky maj kombinovaný paměti jako moje flashka přes 10 lety, ale na PC verzi výhody vidět nejsou a konkurence je tam má. A spouta těch problémů jsou vysloveně zbytečný nedodělky, který by normálního člověka ani nanapadly, třeba ta textura tekoucí vody, která navíc v zákrutu naprosto viditelně mizí ve břehu. V tří áčkový hře. Tohle by si nelejsknul ani kdejakej indie dev. Naprosto zbytečně. Přenes jsem se přes to a ty hry hrál, něco jsem i namodoval, i když to je taky práce na dlouho probírat se všema těma "super realistic" ebn modama, co totálně rozbíjej určitý denní doby, ale dá se to. S tím LOD je to ale horší a nestalo se mi to jednou, že nějaký zajímavý místo prostě nebylo vidět na větší vzdálenost jak nějakejch 100 metrů a to je prostě průšvih.
  • Lidi, žádný strach, vždyť je to PS4 verze *3*
  • jé, příspěvěk na games o fallout 4, bude v komentevh nablito? Samozřejmě..
  • Redakce, opravte ten rozbitý systém hodnocení prispevku. nejaky troll mi naklikal už 6 minusu. nebo zapnu adblock a uz nikdy si nekoupím level.
  • Skyrim nezachránila ani tuna modu. A na fallout 3 se komunita rovnou vyprdla. takže asi tak... *1*
    • main
      Skyrim potreboval zachranovat? To asi tezko, porad se drzi v top 15 nejhranejsich hrach na steamu. I ted po tolika letech, to se jen tak nekomu nepodari.
      • klid, to jen tady na games jsou lidi debilove, jinak ve svete Skyrim povazuji za vybornou hru. Ono tech 30k lidi denne co to porad an steamu hraje mluvi za vse, osobne neznam single player hru která by se timhle mohla chlubit po tolika letech.
    • Lukyz
      Jasně *1* 14.140 módů na Nexusu svědčí o tom, že na F3 komunita kašle *3*

      Ale je zajímavý, že hry od Bethesdy patří mezi TOP5 módovaných her ( dle čísel na Nexusu, ale pocitově to možná bude i globálně)

      Skyrim - 44.397
      Oblivion - 27.907
      Fallout NV - 16.650
      Fallout 3 - 14.140
      Morrowind - 3.594

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit