Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak se to dalo brát, když se hry vytvářely doma na koleni v osmdesátejch. Když vyvíjíš hru za 80 milionů dolarů, tak mi věř, že je to velmi hutná realita - je to prostě koloběh peněz. Herní průmysl má v dnešní době vliv na globální ekonomiku a inovace, který přinesl, jsou nezadbatelný.

    SC není jen hra - je to určitým způsobem "symbol" crowdfundingu - pokud nevyjde a vývoj failne, poškodí to do velké míry crodfunding a částečně i herní průmysl. Něvěřil jsem (a neuvěřím, dokud nebude venku), že něco takového může být v dnešní době možné vytvořit, ale dej bůh, aby to vyšlo.
  • kde mas P2W ?
  • a tebe by to byvilo takhle hrat ?
  • firebug
    Odpusťte malé rýpnutí mimo téma, ale nezdá se vám (jako mě) zvláštní, že většina sci-fi her (ale i filmů) se drží té zakořeněné a romantické představy hlavního velícího můstku, jako "prosklené" vitríny s několika křesly? Nebylo by po všech stránkách praktičtější řídit vesmírný kolos plující vesmírem skrze nějakou přilbu (či holo-místnost), která by zprostředkovávala veškeré dění okolo lodě a člověk by tak měl přehled nejen o tom co se odehrává před ním, ale i ZA, NAD a POD ním?
  • proc mu davat minusy...ma pravdu, zakoupeni te hry je proste vyhra
  • Ravenshot
    Musím uznat, že je to docela zajímavý fenomén, jaké typy lidí a typy komentářů se s postupem času objevují. Být první (a možná i poslední, je otázkou, jestli se ještě nekomu podaří vydělávat tolik peněž, aby si vydal svou vlastní AAA hru) s takovým projektem má své výhody i nevýhody. To by stačilo na několik sociologických a psychologických studií :)
  • Ve skutecnosti je komunita kolem hry hodne dobra (ostatne zaplatila celej projekt). Hrozna je ta komunita trolu a zavistlivejch konzolistu, ktera se snazi tuhle hru za kazdou cenu poskodit, male procento, ale je je slyset nejvice...
  • jenom ze ses kkt...
  • walltar
    Přesně tak... Elite dělá přesně stejný vývoj jako Star Citizen. Akorát SC získalo tolik peněz, že prostě důvod vydat menší a osekanou hru jen aby bylo co prodávat nebyl. Takže to můžou udělat zrovna do mnohem finálnější podoby, i když to trvá dýl.

    Na Elite je ale bohužel vidět nebezpečí tohohle typu vývoje... Uvidíme jak na tom budou za pár let.
  • Payforwin... co k tomu rici vice...
  • walltar
    Nikam se neposunuli? Tak to co ukázali byl dost viditelný posun oproti tomu co ukázali na Gamescomu. To video s Oldmanem je na ingame (Je to cíl pro to jak budou vypadat hlavní postavy v SQ-42) grafiku dost dobrý.

    Co by si tak čekal, že ukážou pro SQ-42? Boj se stíhačkou ve vesmíru? To by asi nikoho moc nepotěšilo, když to si může zapnout kdykoliv v AC.

    Ale když porovnáš AC co máme teď a tu alphu co ukázali v sobotu, tak je myslím posun vidět na první pohled i v tom co bude hratelný teď.
  • Já bych neřekl, že uvízl. Ono už během KS kampaně bylo jasné, že na hře se bude pracovat i po vydání. Vydali základ, za který získali další finance na rozšíření. Nezapomeň, že Elite nemělo ani zdaleka takovou podporu jako Star Citizen.
  • Dneska si jdu btw vyzvednout svůj první HOTAS. (x52 pro)
  • Vypadá to božsky, škoda že to kolem sebe má tak hroznou komunitu. Jsou to jen videohry, neprožívejte to tak.
  • Ravenshot
    Teď je k dispozici jen Arena Commander s pár herními moduly, osobní hangár a třetina jedné planetární lokace bez výrazné funkčnosti. To, co ukázali na CitizenConu mi přijde jako obří posun od toho, co můžeme dělat a hrát teď k tomu, co bude možné hrát s AC 2.0 (jak už Waltar říkal, zřejmě dostupnou ještě letos).

    Hvězdné obsazení bylo slíbeno v crowdfundingové kampani. Kolik je to stálo (natáčení už proběhlo), nevím, a upřímně mě to nezajímá, protože se nectím jako CEO, abychom mohl někomu radit nebo dát svůj názor, jak má financovat obří hru jako je tato.
  • řekl bych, že musí následovat skepticismus, jelikož mám pocit, že se nikam neposunuli, možná dokonce hodili zpátečku s těmi hereckými hvězdami. Kolik je to bude stát?
  • Ravenshot
    Nech se překvapit (a nebo zklamat), jen čas ti ukáže. Jinak asi dokážeš vypozorovat, že skepticismus obecně po posledním CitizenConu nepřevládá. Myslím si, že je to spíše individuální.
  • walltar
    Roberts sám říkal, že se tuhle hru snaží udělat už hodně dlouho. Freelancer měl být Star Citizen, jen ho tenkrát vydavatel už odmítl financovat. Ve hře samotné tehdy byla spousta obsahu, kterou Microsoft vyříznul jen aby už hru vydal a nestálo ho to moc peněz navíc.

    Teď už má mnohem větší svobodu jak to udělat, takže nakonec uvidíme jestli to zvládne nebo ne. Pro mě je třeba zajímavé už jen vidět to, co z toho výjde když tam nebude ten vydavatel, který by se staral jen o peníze. Jestli to hře prospěje, nebo ne.
  • tohle je nic. To co ukázali, je zlomek. Že mají engine je fajn, ale bůh ví, jestli mají něco hratelného. Myslím si, že po téhle akcii musí následovat jen další skepticismus.
  • walltar
    No já nevím, ale to co ukázali vypadá hodně dobře... To alpha 2.0 video bylo live hrané přímo tam. To video z gary oldmanem bylo v enginu, takže to není jen předrenderovaný filmeček, ale scéna ve které by ses mohl procházet s postavou. To demo na Idris je taky ingame, ale se starýma modelama postav.

    Tu alphu 2.0 by měli doručit ještě tento rok... samozřejmě pokud se neobjeví problémy.

    Hra není na papíře už dlouho... všechno to co tady ukázali je hratelné. Jen to nepouští lidem v téhle fázi... osobně mě to mrzí, ale chápu že u té velikosti komunity co SC má, prostě musíš doručit funkční alphu, jinak tě lidi sežerou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit