Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Konečně nějaké DLC, které stojí za koupi. I když největší lákadlo, původ Reaperů, bych si teoreticky mohl i vygooglit po jeho vydání. *15*

    Když už se BioWare inspirovali Odhaleným vesmírem a jeho Zmary, tak by mohli okopčit původ Stínů. Reapeři by pak byli vlastně stvořeni lidmi v daleké budoucnosti a pronikli do naší reality. *15*
  • Tak podle IGN Leviathan upraví konec (asi do něj něco přidá):

    http://www.ign.com/articles/2012/08/03/leviathan-add-on-will-change-mass-effect-3s-ending
    • Ano, prida par vet do rozhovoru s hvezdnym spratkem. Ty vety jsou uz v Extended cutu. Toliko ke zmenam konce.
  • Mopped
    A jak to teda jako mám hrát? Hru jsem přeci dohrál, takže ji mám začít znovu, nebo mě to šupne někde před konec a já budu dělat, jako že o ničem nevím? Dík za Info.
    • Cahir
      Hoši, chápu kritiku DLC politiky, ale tyhle žvásty nejsou nic jinýho než principiální hate. Příběhová DLC, která rozšiřují původní děj vycházejí v poslední době snad na každé RPG a relativně nikdo s tím nemá problém. A tohle je naprosto ta samá situace, ale jelikož je "in" nadávat na Bioware, nadávaj všichni už z principu. Přitom o tom vůbec nic nevíte.

      Ať si každej říká, co chce, ale bojkotovat něco ještě před samotným vydáním a s minimem informací je totálně mimo.

      Většině z vás je stejně ME3 úplně šumák, nadávate tu pravidelně na ME3, na Skyrim, na Diablo a na Battlefield kvůli nějakýmu iluzornímu pocitu hráčské nadřazenosti: "Já nejsem mainstream ovce, já jsem hardcore hráč, co pamatuje doby, kdy byla tráva zelenější, a tak si teď musím plivnout na komerční vývojáře a bblečky, co ty jejich srágory hrajou, abych si pohonil ego." Nobody gives a sh*t...
      • Mopped
        Bohužel ti musím napsat, že si ocas. Nemám ve zvyku někoho urážet, ale u tebe to byla nutnost. Já jsem se normálně slušně zeptal, tak jsem očekával, že mi někdo slušně odpoví. Hodnotit jestli je někomu hra šumák, když toho druhého ani neznám a nevím co hraje, mi přijde nefér. Hru jsem dohrál a dokonce teď valím docela intenzivně MP, to jen tak pro zajímavost.
        Pokud jsem se v tobě spletl a ty jsi mi chtěl slušně odpovědět, ale bohužel se tvůj příspěvek někde vytratil. Tak se ti omlouvám a ocas nejsi.
        • Cahir
          Reakce byla mířena na Killera a na jemu podobné, kteří v příspěvcích níže jen principiálně plivou síru. Tobě se omlouvám a sypu si popel na hlavu, překlikl jsem se v reakci. Pokusím se to napravit alespoň tím, že ti odpovím. Místo, odkud "není návratu", je základna Cerberu, po ní se už uzamknou War Assets i vedlejší mise.Hru tedy rozehrávat znova nemusíš, stačí si načíst save, který je těsně před questem "Priority - Cerberus Headquarters" a odtud můžeš hrát.
          • Hra vytvorí save hneď po spustení Cerberus HQ (tzv. "LegendSave")
          • Mopped
            Tak dík moc taky se ti omlouvám. Jinak s takovým DLC samozřejmě nesouhlasím, raději bych rozehrál něco co je po ukončení hlavní dějové linie, třeba i s jinou postavou. No uvidíme.
      • Ano? Kdo tu prosim te pise neco o ovcich? A ne, neni to totalne mimo u hry, ktera se zaradi do herni historie jako hra s nejvetsim fail koncem. Proc bychom meli platit za neco, co mozna rozsiri pribeh, ktery ale stejne skonci stejnou s*ackou?
        A k DLC obecne, podle tebe je v poradku vystrihnout hlavni postavu a prodat ji lidem za dalsich deset dolaru? Nebo jako v pripade Mafie II vyriznout cele casti pribehu? Pokud ano, tak neni neco v poradku s tebou, ne s nami. Nastesti jsou zde stale moznosti, jak hrat DLC zadarmo a ja jich hojne vyuzivam. Za hru jsem zaplatil, tak co jeste chteji? To je jako kdyby MS zpoplatnil aktualizace Win. Stejny princip, rozsiruje to OS a kdo to nechce, tak at to nekupuje, ze? Konec koncu, OS bezi i bez nich.
        • @speedeR: No jelikož Shepard mohl celkem bez problémů zemřít, tak bych BW ze lži neobviňoval.
        • Cahir
          From Ashes samozřejmě v pořádku není. Jenže na Leviathanu se dělalo dodatečně a to už v pořádku je. Zaplatil jsi za základní hru, máš právo na základní hru. Za nový, dodatečný obsah jsi nezaplatil, právo na něj nemáš. Jestli ho stahuješ, jsi jen prachsprostej pirát a to ničím neomluvíš. V ceně základní hry jsou maximálně tak updaty, je-li hra zabugovaná, toť vše. Tvoje srovnání s MS je mimo. Pokud se budu držet tvého příkladu, pak win aktualizace jsou analogické k patchům, které máš taky zdarma. DLC je pak rovno např. MS Office, které v podstatě rozšiřují fce operačního systému a jsou tudíž "bonusovým obsahem, stejně jako Leviathan, Dawnguard, Tales of the Swordcoast, Throne of Bhaal, Honest Hearts, Overlord atd. atd. A ty už v ceně Windowsů, resp. základní hry nejsou.
          • No From Ashes museli BW vypustit, aby stihli datum vydání. Podle všech dostupných informací na tom obsahu při vývoji nepracovali (mluvím o tom, za co se platilo, tzn. mise, rozhovory s Javikem, skiny pro postavy). Na tom se pracovalo leden-březen, kdy už byl ME3 v lisovnách.
            • From Ashes bolo hotové a odtestované už 03.02.2012, kedy bol zbuildovaný Default.sfar (archív DLCčka). Čiže testing prebiehal možno celý leden/január alebo druhú polovicu. Takže vývoj nemohol ani teoreticky prebiehať celé 3 mesiace, ako to tvrdíte Vy.
          • Lol, tyhle ty DLC sou widows bez exploreru (nemyslim internet explorer). Polovicaty produkt a za jeko kompletizaci si musis zaplatit. Mozna lepsi prachsprostej priat nez prachsprosta ovce. Vsecky DLC co vydaji sou uz davno hotova, v puvodnim navrhu hry, jen byli umele vyexportovany. A si lama.
        • Odkdy je prokristovanoho Javik hlavní postava? Jenom proto, že na jedné planetě má více dialogů než ostatní squadmati? A už dejte s těmi konci pokoj! Není to vaše hra, je to hra Bioware a oni si s ní můžou dělat co chtějí. Oni strávili roky vytvářením těch her, oni rozhodnou co v nich bude. I kdyby se rozhodli, že tam dají Luka Skywalkera, Dartha Vadera, x-wing, tak ho tam dají, jelikož je to jejich hra!!!! Jediné co vás na tom štve je to, že jste nedostali happyending, kde jste reapery porazili, nikdo neumřel a váš shepard žil se svým LI šťastně až do smrti. To je jediné na co pořád nadáváte. To je totiž na koncích realistické. Každé rozhodnutí má své následky.
          • Mozna ale misto psaneho textu pochopis obrazky.

            http://fc09.deviantart.net/fs71/f/2012/076/d/3/mass_effect_fail_by_akael-d4t0nrx.png

            Co na tom, ze nam do oci lhali, kdyz rikali, ze ram rozhodne nebude volba mezi a, b nebo c, ze?

            http://i0.kym-cdn.com/photos/images/original/000/270/606/13a.jpg

            Vlastne takhle mohl prece klidne Pan prstenu koncit, ze? Je to prece Tolkienuv pribeh. Co na tom, ze to absolutne nedava smysl. Co na tom, ze by se pak uz neprodala ani jedna jeho kniha a vzniku filmu nemluve, ze?
            Biodron holt zustane Biodronem a kdyby dostal h*vno s masli s logem Bioware, tak bude v tranzu.
            • A někdo tomu i věřil? Proboha, vždyť oni lhali i při vývoji ME 2, kde pořád hlásali, jak bude suicide mission těžká, složitá a bude hodně těžké zajistit shepardovo přežití a přesto ve výsledku jsme dostali to, že abys dosáhl takového konce, tak ses musel pomalu snažit a hrát tu hru ve stylu CoD.

              A kydám tady do každého článku o ME sérii o tom jak udělali ze "suicide mission" jenom procházku po broukoidní lodi a pak souboji s "terminátorem"? Ne nadáváte jak bylo řečeno předtím, jelikož dneska je in nadávání na Bioware.
          • A, dalsi, co totalne nepochopil, co lidem na konci vadi. Ale opakovat se nehodlam, jestli ti to nedoslo doted, tak ti to nedojde nikdy. A ne, happy end to opravdu nebyl.
            Hmm, od kdy je Javik hlavni postava? Co treba od te doby, co se od nej dozvis skoro vsechno o Protheanech, jejich civilizaci, mysleni a nazorech, vcetne toho, jake to byly svine?
            • @Killer: A skvělej epilog.
            • to Kozy: Co? Co treba predstaveni deus ex machina charakteru pet minut pred koncem? Co treba to, ze placa totalni nesmysly, ktere jsem behem hrani vyvratil? Co treba sliby, ze se na konci promitnou vsechna nase rozhodnuti, pritom je uplne jedno, co behem cele trilogi udelas, dostanes to same a, b, c (a pozor, ted nove d!).
            • Kozy
              tak co ti teda vadí na konci?
    • Hra te prece po dohrani soupne pred konec, pred utok na zakladnu Cerbera. A jeste ti drze napise, ze si mas koupit DLC, i kdyz to uz ted zmenili.
  • Lepsi nazev clanku:
    "V Mass Effect 3 DLC pujde hlavne o penize"
  • Slendrian
    nevydaju DLC s nazvom: Kompletne pozmeneny pribeh celej hry bez catalystu a starchilda?
  • Najvacsia sranda je ze vsetky teto uzasne nove "dlc" su uz davno hotove, boli sucastov povodnej hry, akroat to bolo rozsekane a predavaju vam par misii za 10$, miesto toho aby to tam nechali. Takzvany mafia sindrom. Proste praca hotova len to vydat kazdy mesiac aby ovecky nakupovali.
    • Píšete nesmysly. Leviathan i Extended Cut vznikly až PO vydání hry samotné.
      • Sweetchuck
        Pane Tvrdý, můžete mi prosím vysvětlit, proč je již delší dobu fanouškovská stránka nahlášena jako útočná?
        • Došlo tam k chybě při přesunu dat
          Více infa na FB herního webu
          • Sweetchuck
            Děkuji!
    • Cahir
      Zákulisní info? Nešiř bludy prosím.
      • zakladna logika
    • Máš na to nějaký důkaz?
  • Nevím co všichni máte pořád proti DLC... Uvědomte si kolik peněz stály dříve hry. Takhle máte možnost si koupit hru za menší peníze a pokud se vám opravdu líbí, rozšířit si ji pomocí DLC. Ve finále se dostanete +- na cenu za kolik se dříve prodávaly hry. Navíc pokud na hru nespěcháte, můžete si po čase koupit GOTY edici která většinou obsahuje všechny SP DLC. Vše výše zmíněné neplatí jenom pro ME3, ale hry z poslední doby obecně.
  • Co Čech, to herní a společenský kritik. Pro starší generaci už toto odvětví přestává mít váhu, když vidí, kdo se v něm teď poslední dobou pohybuje.
  • Ci ma nejaky dokaz? Neviem, ci si len taky blby a naivny a o celom DLC sa uz vie davno a aj co bude jeho obsahom, nakolko jeho nacrty su uz v povodnej hre...Takze tu mas ten dokaz...Keby to dlc vzniklo az po tom, co by hra bola gold, teda pripravena na vydanie, tak by o nom zmienky v v hre neboli, ze ?

    Zlodija dlc ako u Saint Row 3 ci inych hier, kde kopu dlc je uz na disku pri vydani, len sa odomyka kodom...Na SR3 na pc hned po vydani boli mody, cez ktore si si odomkol pomaly polovicu toho ich plateneho obsahu...Takze asi tak.
    • náčrty o Leviathanovi nejsou v původní hře, ale v extended cutu což je kapánek rozdíl nemyslíš?

      BTW: už by mělo Bioware něco začít dělat s tím zabezpečením svých souborů a těch úniků, aby další oznámení bylo opravdu nějaké překvapení.
      • Sweetchuck
        Pro mě osobně to bylo překvapení, když se v EC našly ty soubory *3*
    • Cahir
      "Ci ma nejaky dokaz? Neviem, ci si len taky blby a naivny a o celom DLC sa uz vie davno a aj co bude jeho obsahom, nakolko jeho nacrty su uz v povodnej hre...Takze tu mas ten dokaz...Keby to dlc vzniklo az po tom, co by hra bola gold, teda pripravena na vydanie, tak by o nom zmienky v v hre neboli, ze ? " - Víš něco o vývoji her, ty chytráku? Většinou se začíná tak, že vývojáři mají spousty a spousty nápadů, následně však přichází fáze, kdy se toho musí značná část zamítnout, vystřihnout, celému projektu je třeba dát nějaký jednolitý tvar, nějakou kompozici a trefit se do deadlinu. Např. Fallout: New Vegas má svoje jasně dané náznaky snad všech DLC. A to poslední, Lonesome Road, je o tajemném kurýrovi Ulyssesovi, na kterého v podstatě narazíme pokaždé, když padne zmínka o tajemném žetonu. Tvůrci mají spoustu nápadů, které však zůstanou ve formě konceptů či jsou schovány na potom a do základní hry se nedostanou. A já si myslím, že základní hra se už předem tvoří s tím, že pokud bude úspěšná - bude se prodávat, bude možnost pracovat na dalším obsahu. Což ale neznamená, že si tvůrci sednou a zamyslí, co hezkého by tak mohli ještě vymyslet. Ne, většinou to znamená, že se rozpracují věci, které se nedostaly do finálního produktu a v němž tedy náznaky obsahů budoucích DLC mohou klidně být. Mark Meer v interview po vydání jasně řekl, že počítá s dodatečnou prací na ME3. Takže znovu, rád bych nějaký důkaz...
      • No zda sa ze ty nevies o vyvoji vobec nic. Snad si nemyslis ze tam len tak chodia a kazdy den ich osvieti novy napad a zacnu prekopavat polku uz vytvorenej prace. Vzhladom na megalomanskost tej hry (mrte diabingu atd) musel byt pribeh na vsetky tri casti hotovy uz pred vydanim prveho dielu. Koncept, pribeh vsetko. Ak si taky najivny a myslis si ze mesiac pred vydanim pribehne naky dev ze ma uzasny napad a musia to prerobit, tak sa preber. Te DLC niesu uzasne napady robene po vydani, su uz davno hotove, ak nie pramo v engine tak na papieri, v scenari, praca okolo. Hra je umyselne rozsekana pre take ovce ako ty, ktore budu platit 6x za neuplny produkt. Napady v supliku, hah. *13*
        • Cahir
          Ty trdlo, vždyť já hovořím přesně o tom, že koncepty a scénáře dodatečného obsahu jsou už načrtnuté, případně hotové v průběhu práce na třetím díle. Jenže přenesení konceptu z papíru do reality trvá nějakou dobu. Že ke každému obrovskému projektu existuje tuna různých nápadů, které se nevešly do finálního produktu je prostě běžný fakt, a tak jen potvrzuješ, že o tom nic nevíš. Každopádně jsi totálně mimo s tím, že scénář na všechny tři díly by byl hotov už od prvního dílu. To prostě není pravda už jen proto, že se měnili scénáristé. A že se na DLC dělalo až po tom, co byla hra hotová, ti zde potvrdil už i Marek Tvrdý, který dělá na překladech a má tudíž přístup k informacím od EA. Fakt nevím, co tady furt nacvičuješ.
        • Celkom aj súhlasím, ale u ME trilógie je situácia trochu iná - uprostred odišiel lead writer (Drew Karpyshyn) a nahradil ho Mac Walters. A Mac spolu s našim obľúbeným Casey Hudsonom nám priniesli záver trilógie prezentovaný v ME3, ktorý museli dodatočne upravovať.
          • Dle blogu Drewa Karpyshyna konec připravený neměl, všechno jsou internetové spekulace. Příběh trilogie nebyl napsaný předem (práce na dalším dílu začala po dokončení dílu předchozího, včetně scénáře -> v podstatě žádná představa o tom, jak ME skončí). V případě zájmu někde najdu odkaz.
  • Veskoslav
    Ale jo. 1600 Bioware points jsem koupil v akci za 150 Kč, za 800 jsem si koupil našeho sladkého Protheana, kdy mě sice zklamala herní doba toho DLC (na nejtěžší mi to trvalo cca hodinu), ale jako postava luxusní. Jestli toto bude +- 2-3 hodiny jako DLC, tak za tu cenu to beru, hlavně, když to bude zajímavé. Ono DLC pro ME 2 mě všechny, co byly k dispozici vyšli na nějakých 350 Kč, což za cca 10 hodin hraní není špatná cena, když vezmu v potaz, že základná hra mě vyšla na 250 Kč včetně sítě Cerberus, což dohrání všeho a pořádně mi trvalo cca 40 hodin, což za 600 je luxusní. U ME 3 mm zatím herní dobu 29 hodin bez všech DLC a raději nepočítám, kolik jsem toho strávil u MP, kdy neustále vyází nová DLC.
    • Já mám zatím na ME2 se všema DLC průměr 50 hodin a na ME3 s DLC From the Ashes průměr 48 hodin bez MP. V tom je dokončení všech misí, prozkoumání všech planet a pravidelná návštěva všech členů posádky po každé misi (tj. vyslechnutí všech konverzací) + kompletní poslech všech konverzací na Citadele.
      • Uff, teď jsem si oddechl, že nejsem jedinej blbec co po každej misi prolejzá celou loď jestli neni něco nového nebo kdo radši 3x proleze celej systém a projede planety "co kdyby náhodou" *1*
        Jinak já si držim pěknej standart po celou dobu série. První ME za 50 hodin, druhej s drtivou většinou DLC za 60 stejně jako 3. díl (plus pár hodin navíc, ale to jsou detaily *4* )

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit