Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • By mne zajimalo, kolik z tech minuskaru si to pobezi koupit. Podle mne mas pravdu. Jaky je duvod pro PC hrace kupovat si tuto konzoli? Kdyz chce z nejakeho duvodu hrat na TV, pripoji si PC HDMI kabelem a poridi si X360 ovladac. Rozhodne si nekoupi krabici, co mu to bude streamovat.
    A typicky dnesni hrac co u te TV hraje uz davno ma konzoli a za chvili si poridi next gen. Opet nema duvod si kupovat toto.
  • Stejně mi je nejvíc líto Predatora, který už nemůže nadávat do páčkovačů. *1*
  • MS, Sony, Nintendo udělají konzoli...Pcčkáři nadávají.
    Valve udělá (skoro) konzoli...PCčkáři se radují.
  • samzrejme zalezi na typu hry na neco je lepsi klavesnice+mys a na neco jine ovladace. dalsi plus PC muzes do nich zapojit co chces
  • Can I use a controller if I don’t have a Steam machine?
    Yes. It’ll work very well with any version of Steam.

    Jezis nedelej ze sebe idiota a alespon si precti to ohlaseni nez zacnes psat blbosti..
  • Khanemis
    Vzhledem k tomu, že standardní konzolové ovladače nemám osobně vůbec rád (prostě se mi s tím strašně nepohodlně funguje, zlatá klávesnice a myš), tak tenhle pokus o inovaci beru jako veskrze pozitivní věc. Samozřejmě otázkou je, jak to bude fungovat v reálu. Ale celý koncept působí velmi odvážně a ve výsledku by to mohlo být opravdu zajímavé.

    Překvapilo mě, že mezi tím vším, co na tom má jít hrát jako jediný konkrétně jmenovali zrovna Euro Truck Simulator. Lidi SCS si udělali už pěkné jméno! Gratuluju jim:) Konečně něco pro národní hrdost:-))

    Tak i říkám, že s tou haptickou odezvou to asi nebude trvat dlouho, než se takového ovladače chopí tvůrci erotických her:)
  • ano, az prax ukaze, ale to ze jen sproste neudelali copy paste nakeho gamepadu, ale skouseji tam vymyslet neco noveho, co prinese lepsi presnost ve vsech osach jen ukazuje ze si gamepadovy problem uvedomuji, a pokad ho neodstrani tak svoji komunitu pc hracu nikdy nedokazou stmelit s "konzolovym zazitkem obyvaku".
    Pokad to ale bude fungovat, bude to dobry krok pro vsechny, hry na pc ktere sou dnes vetsinou jen porty z konzol uz nebudou tak lamacke, a konzolisti si uzijou vsecko stejne jak doposud.
  • ze amd uz davno zpristupnilo veskerou dokumentaci k radeonum ti nic nerika asi, prave ze je to amd kto bere linux vazne a ne nvdia.
  • "kombinuje to nejlepší z konzolí a PC"

    jj, taky strašně miluju DRM
  • A cenu za nejretardovanější post dne vyhrává ...(chvíle napětí)... Jejdasek
  • no vidis, tak tenhle otaznik mi nenaskocil... a zrovna s tim obejvakem to ma hodne spolecnyho (ja to holt bral automaticky kabelove - nemam rad v ruce tezkej krap, se zbytecnou delay, co jeste navrch musim dobijet - pres usb do compu, coz by asi v tomhle pripade nebylo optimalni)
  • GlaDOS
    Jak víš, že na Steam Controller nepůjdou plošinovky díky absenci d-padu? Všichni si myslí, že ty trackpady budou fungovat jako ten u notebooků, ale to přece nemusí být pravda. V softwaru klidně může jít nastavit, že podle polohy prstu na levém trackpadu se bude simulovat držení tlačítka. Klidně ty trackpady mohou fungovat jako páčky a zmáčknutím jiného tlačítka jako kurzor. Právě si myslím, že Valve půjde směrem volnosti a tak bude ten ovladač velmi univerzální - což se mi moc zamlouvá.
  • Zajímavě to vypadá , ale čím se to bude napájet ? Nepopiratelnou výhodou klasických tlačítek je to , že si nemusí na nic hrát a slouží k tomu k čemu byly navrženy ... Ta haptická odezva , nedej bože vibrování místo reproduktorů , nechystá snad Valve malou revoluci i v bateriových článcích ?
  • A zase žádný half life 3, já na to m.dám. :D
  • ruthan
    Ve vsech, tech oznamenich realne nic neukazali, jen hodne naslibovali, coz jsme tu videli mockrat.. a vsichni vime, jak efektivni vyvoj ve Valve je, a ze se nepredrou.
    Kdyz se vse pokusim realne zhodnotit, tak:
    1. SteamOS, tam snad udelaji nejake vlastni GUI, ale ve vysledku prehrali vetsinu prace na ostatni, drivery, linuxove baliky a enginy, portovani her, oni delat nebudou.
    2. Steambox, namisto toho, aby prisli s vlastnim boxem a vzali na sebe zodpovednost, tak se z toho vyzuli s tim, ze vydaj specifikace a budou rozdavat nalepky (certifikace), pro SteamBox tier1, tier2, tier3.. . Tady se fakt bojim, ze zadny Joe, tohle nepochopi a bude zmaten a ze si SteamBox, nekoupi a pujde si pro PS4 ci Xbone. Dalsi problem budou, pravdepodobne castejsi upgrady, tak budeme resit neco jako Steambox tier 1 v2013 a tak, ale oznaceni Apple kramu, opet pro BFU komplikace.
    3. Ovladac - oni ani jinou moznost nemeli, nyni tak 85 procent hracu na PC, pouziva Xbox360 ovladac a na to, aby bezel bezdratove je nutny, dost nevkusny prijimac a nejaka ta insalace a jeste neni nikde videt, jak jsou na tom baterky.
    Nicmene, to jaky ovladac udelali me prekvapilo, stejne jako je ten overide pres HID standart, kterym ho podhodi starsim hram.. ale stejne ikdyby byl nejlepsi, tak srovnatelne rychle, jako na klavesnici se na tom psat nebude. Co jsem tu zkusil v ruce namapovat ten jejich ovladac na Xboxovy, tak mi to nejprijde dobry rozlozeni. Opet zase tu mame jen sliby a mozna nejaky prototyp za mesic, vsadil bych se, ze to datum se posune.

    Nacasovani je povedlo, Sony a MS, se vystrileli, vsechno ukazali a ted nemaji sanci 5 let reagovat. Valve se naopak od nich muze poucit, trochu to vylepsit a dostat se do hry.
    Ale jsem psal, ukazovali toho prilis malo a kdyby to vsechno meli rozumne odladeny, tak ukazou daleko vic.
    Valve nejsou spasitele, je to dalsi velky korporatni zmetek, jen mensi zlo, nez Sony a MS, nicmene kazda zmena k lepsimu je dobra. Budoucnost, ale jeste muze byt hodne zajimava, Amazon dela konzoli, Google taky, ted pokud by ten prisel z Androidem pro x86 a s podobnym planem, co Valve, tak, on uz ten OS vicemene ma, ovladac, daji dohromady i patlalove z Ouyi, market ma taky a zdroju dost, nalepky GoogleBox umi urcite rozdavat taky.
  • :) Bo ti leží pod TV už deset let Playstation .... tak by ti tam mohl ležet za dalších deset let Steam Box , který by ti prastarý Playstation emuloval a ještě stíhal novinkové hříčky dle kategorie do které se za těch dalších deset let propadne ;) . Pokud drbeš už teď notebook k TV jsi přesně cílovka - žádný PC enthusiasta , kterému by doma vrněla atomová elektrárna vedle nejnovějšího HW ... který na 100% stejně za dobu morální životnosti nevyužije . Těm totiž právě v podání Valve a konzolí zvoní hrana .
  • kdyz mi doslo, ze ta treti novinka bude ovladac, byl jsem jsem docela otravenej, ale na druhou stranu to vypada pomerne zajimave a pouzitelne (jedinej vetsi otaznik mi vyvstava, co ty dotykovy plochy, jak dlouho a co vsechno to vydrzi? - ma to vibrovat, dokonce i zvucit...)
  • *1* Sice trochu jako obchodní řetězce , ale co - pokrok nezastavíš a za pár let se rozdíl mezi klasickou konzolí , konzolí se Steam OSem a klasickým PC pro hráče stane marginálním ..
  • *3* No vzhledem k rostoucímu trendu HTPC , proti kterému vůbec nic nemám si Steam v obýváku už umím živě představit . S Full HD televizí které jsou dnes běžně dostupné i za pakatel navíc mizí rozdíl mezi pseudo HD rozmazaným PC vstupem a klasickým monitorem takže Big Picture nutně není potřeba ( Pokud tedy neležíte od 50" televize 20 metrů daleko )
  • to by museli baliť zadarmo k Half Life 3 a i tak by som pochyboval o úspechu....hráči sú konzervy a dupľom na niečo také ako gamepad......ergonómia také slovo vo Valve asi nepoznajú, ale tak možno to bude posvätené nejakou Gabovou kabalou, či čo to tam vyznávajú...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší