Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na to rysovani to asi vhodne nebude, ale to neumi posoudit, pac grafiku na PC nedelam. Ale na pouziti, kdyz 8-10 hodin denne pouzivate mys, tak trackball je vyrazne pohodlnejsi a prace s nim neunavuje. Takze trackball bych nehanil, je to dobry vymysl, jen to proste na ty hry neni no :) Schvale si zkusim v praci na chvil pustit treba quake1, ale mam pocit ze to bude stejne "presne" jako gamepad u PS3.
  • *8*
  • Promin, ale to je nehorazna hloupost. Muzu to parafrazovat na to, ze PC nuti hram klavesnice. I u konzole mas mezi ovladaci na vyber, treba volant nebo pohybove ovladace. Technicky konzole podporuji i tu klavesnici a mys, ale samotne hry toho vyuzivaji minimalne, neslucuje se to s pouzitim konzoli v obyvaku. A na Valve Gamepadu treba nepujde hrat zanry jako bojovky, plosinovky a podobne skrz absenci krizoveho ovladace a dostatecneho poctu akcnich tlacitek. Popripade tyto budou muset byt dost upraveny, jako RTS pro gamepady. Kazdopadne ja vitam snahu dostat PC do obyvaku. Navzdory vasemu dlouhodobemu tvrzeni, ze PC preci jde take pripojit k televizi a tak konzole nejsou potreba si Valve uvedomuje, ze realne k tomu ma PC daleko, je potreba prekonat spoustu barier a snazi se o to. Jestli se to Valve podari a prinesou lepsi herni zazitek, tim lip. Konzole se tomu prizpusobi a budou z toho mit prospech vsichni.
  • Jo je to skutecne k ,,neuvereni,, to mas pravdu :p
  • Veskoslav
    Já jsem to zkoušel na rýsování, ale nějak mi to nešlo a zůstal jsem u dotykové podložky+pero a myš.
  • Veskoslav
    Kdo tu brečí proboha? Dej si hadr na hlavu;)
  • Tak pravda, trackball se nikdy moc neuchytil a na hrani to taky moc neni. Ale mam v praci http://logitechtrackmanwheel.com/ a nemuzu si to vynachvalit. Kdyz se s tim clovek zvykne, tak je to stejne rychle a na kancelarskou praci velice pohodlne. Ale na hry to fakt moc neni no, to nechapu kde na to prisli :)
  • nekromant33
    Je to skoro až k neuvěření, kam se Steam za těch 10 let od doby, kdy šlo pouze o nástroj k updatování vlastních her a jejich multiplayerovou složku, vypracoval. A Valve, firma, u které se na oznámení jediné hry čeká jako na smilování Boží kombinuje to nejlepší z konzolí a PC, aniž by vytvářela novou platformu. Prosil bych všechny, kteří tady halekali o mrtvosti PC hraní, ať si pěkně stoupnou do řady. Dodávka popela tu bude brzy.
  • Valve je Valve...málo mluvěj hodně dělaj...
    někdo dělá na trapnym kinectu X let a někdo dělá na novém ovladači, novém HW a novém OS...
  • Pokud si dobře pamatuju..kdyz jsme si kdysi koupil hru v krabicce, byla dokoncena, a když to bylo jo spatny tak na ni vysli jeden nebo dva patche, většinou zadnej. Ve hre bylo vse co tam autori dat chteli, a třeba za rok vysel datadisk. O te komplexnosti bych radsi pomlcel, je to spsi naopak..hry jsou cim dal tim vic zjednodusovany a když vyjde něco hodne komplexniho tak to davaj dokupu další dva roky desitkama patchu. Proste pro me digitalizace her neprinesla nic pozitivního. A konzole, mam doma dve, a zadne vyhrady k nim nemam. Ovšem u nove generace to asi uz tak nebude..
  • Je hrozne naivni si myslet, ze hraci na konzolich nikdy neprisli do styku s mysi a neznaji jeji vlastnosti.
    Ty nechapes podstatu problemu. Klavesnice s mysi se nehodi na hrani her do obyvaku do kresla a nikdy se tam neprosadi, protoze to je ovladac, ktery vyzaduje velkou podlozku, nejlepe stul a ergonomicky nejlepe vysoky pracovni stul. A to je proste a jednoduse v obyvaku pase. A obyvak s kreslem, to je ten prostor, kam se chce Valve dostat, kam cili. Tudiz musi prijit s ovladacem, ktery se drzi v ruce, stejne jako gamepad, nebo move, nebo nemusis mit ovladac vubec, jako u ps eye ci u kinectu.

    A Valve gamepad ma s gamepadovym ovladanim mnoho spolecneho, je to totiz gamepad, ma dva analogy a pouziva se stejnym zpusobem, pouze technicky inovoval analogove prvky a imho dost pokazil tlacitka.

    Pokud se tyhle virtualni packy ukazi jako lepsi treba z duvodu citlivost, tak Sony ani Microsoft nebude mit problem je pouzit na svych gamepadech. Nic vic na tom neni a z hlediska designu her, jejich UI a tak dale nebudes muset vubec nic menit, je to jen mala evoluce. A asi vis, ze treba Sony klidne u PS3 inovovala svuj gamepad behem jejiho zivota. Nebudou mit problem s takovou zmenou za pochodu.

    Ale jsou tu i jine moznosti. Mne treba na Vite mnohem vic presvedcilo gyroskopicke mireni, kdy na hrubo miris packami a jemne to doladis pohybem, je to intuitivni a velmi pohodlne.

    Jestli to bude fungovat jako touchpad nebo emulace virtualnich pacek se teprve uvidi, ja myslim ze mozne je oboji a nebude to ani tak vec gamepadu jako vyvojaru, jakym zpusobem toho vyuziji. A opravdu neverim, ze by nekdo chuzi postavy (leveho palce) implementoval jako nutnost neustaleho "skrolovani", tam vidim emulaci virtualni packy jako jistotu. Jinak se to neprosadi.
  • Kua ciwe.. sem jako finální oznámení čekal source 2 a HL3 běžící právě na source2. V nejhoršim případě místo HL3 nový left4dead.. Ty poslední symboly na steam stránce (kolečko plus kolečko) mi sice v jedem moment ovladač připomněli, ale doufal jsem, že Valve nebude tak podrazácký.. Prostě tohle oznámení stojí za h*vno, páč se logicky dalo čekat, že valve bude mít ke steamboxu vlastní gamepad.. To vidim, jak za 5 let u další generace konzolí bude speciální vyhypovaný oznámení na každej jeden button na ovladači. *7* Fakt docela sklamání. *9*
  • Ježiš tak už nebreč, napiš jim dopis a oni určitě se příště polepší.
  • prudislav
    tady kdyžtak video jak ta haptic technology má fugovat https://www.youtube.com/watch?v=FiCqlYKRlAA - z toho co jsem pocopil by to nalevo mohlo bejt cítit jako d-pad
  • preco by si ich mal oddelovat, po kope su akcnejsie *3*
  • Veskoslav
    To máš pravdu. Problém je prostě ten, že Valve defacto nic neřeklo. Představilo SteamOS, Steam Machine a ovladač. Ale čekal jsem třeba to, že nám ukáží, jak to funguje či budou známe konfigurace alespoň. A zda-li ovladač bude součástí či nebude součástí SM či půjde připojit i do Windows atd. To mě hlavně zajímalo a to jsem se nedozvěděl.
  • Veskoslav
    No ženy to jo:-D Ale když ony tak rády sedí v slepičích skupinkách, to prvně musíš jednu nějak šikovně oddělit *1*
  • ano a presne to by som ja poprosil, nieoc medzi mysou a gamepadom, ale stym,ze budem ovladat postavu pohodlnejsie ako na gamepade a zaroven budem moct rychle reagovat, ako mysou, idealna kombinacia :) a co sa tyka toho opijania, tak v tom ti neviem poradit, ja ked mam vypite, tak siaham na zeny (s ich suhlasom), gamepady ma vtedy moc netankuju :D
  • Me jako dlouhodobeho uzivatele Linuxu moc zajima, jak chce Valve ve SteamOS resit tu zprasenost jmenem AMD Catalyst. Totiz, nvidiacke ovladace jsou na velmi dobre urovni a u her ktere jedou na Win i Linuxu davaj srovnatelne vysledky a nekdy dokonce lepsi na Linuxu. AMD je pravy opak. Kdo si pamatuje dobu karet ATI Rage a jejich "excelentnich" ovladacu, tak na Linuxu je to podobne. Kdyz mate zrovna kliku, jede vsechno, kdyz mate kliku mensi, tak sice jede vsechno, ale vykon je tak 10% oproti Win, kdyz mate kliku hodne malou, tak vam funguje aspon akcelerace videa a kdyz zadnou, tak jste radi ze to vubec nabootuje. Nu uvidime. Pokud by jediny prinos SteamOS byl, ze konecne AMD zacne brat Linux vazne a zapracuje na ovladacich, tak mi to bude stacit :)
  • Nějak nevidim spojitost s trackballem kterej je sám o sobě píčovina na entou když u myší je plně vyhovující roller, myslím, že steam machine (ten HW), steam controler a big picture je něco jinýho v tom, že to má být v kompletu plně funkční domácí multimediální centrum, všechny tydle věci se musí hodnotit tak, že ve výsledku dají jasný cíl a to je mm obývák...ten trackball byl nějaký poblouznění podobnýho blba, jakých byly třeba v Nokii 9 stovek a 99 lidí na tisíc zaměstnanců

    Jestli bude citlivost ovladače 100% tak je zcela jasný, že je to něco víc než současný gamepady s analogovou páčkou

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší