Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tohle se muže stát jen tlustejm.
 • ja_nic_nevim
  O komp se starám a stejně mi účet ukradli. Po dlouhém dokazování a asi týdenním čekání jsem účet dostal nazpět. Se službou jsem komunikoval v deset večer, vše fungovalo. Musel jsem jít spát, ráno jsem ještě před odchodem do práce stihl zapnout počítač a zjistil, že účet je zase ukradený.

  Takže mobil guard určitě používat. A schovávat si e-maily o transakcích. Počítač čistím pravidelně, občas se něco najde. To člověk neuhlídá a kdo myslí, že ano, je naivní. A to používám placený firewall.

  Rozhodně si myslím, že nejbezpečnější je platit paypalem. A mít na něm jen malé sumy.

  Jak si tu čtu diskuzi, tak jste hodně naivní a nepřeji vám prožít to, co jsem si zkusil (a také turbo). Jestli si myslíte, že "silné heslo" je pro Vás ochrana, tak hodně štěstí.
 • Těm chytrým, neomylným a bezstarostným v týhle diskuzi fandím a zároveň bych jim rád vzkázal - s účtama a heslama na různých vzdálených službách žiju přes čtvrt století. Nikdy jsem neměl problém s ukradeným účtem kdekoliv. Jenže jsem udělal pár docela zásadních chyb:

  - z lenosti jsem měl, byť superbezpečný (víc než 10 znaků včetně malých/velkých písmen, číslis a spec. znaků), heslo pro Steam i pro email svázanej se Steamem stejný heslo (lol, vim)
  - stačilo slepě důvěřovat notebooku rodičů, na kterym jsem se při jedný z návštěv u nich logoval jak do emailu tak do Steamu

  Prostě jsem se "nějak zapomněl". A průsr byl na světě. Na onom noťasu byl nějakej keylogger, takže se dotyčnej dostal k mýmu emailovýmu účtu, pak na Steam, následně mi změnil heslo a bylo vymalováno (co jsem nepochopil, že když měl přístup i do mýho mailu, že tam prostě neodmazal ten notifikační email od Steamu, ž emi někdo změnil heslo, jen a jen díky tomu jsem na to přišel).

  Těm, co řeší stejný problém držím palce, protože podpora Steamu totálně nestíhá a je normální čekat na vůbec první reakci na založený ticket u podpory klidně i 2 měsíce. Pokud se vám tohle stane, určitě dostanete emailový upozornění od Steamu na změnu hesla, v emailu bude odkaz na zablokování účtu. Doporučuju účet okamžitě zablokovat, změnit si heslo na svázanym emailu a pokud jste měli u účtu např. PayPal, tak změnit heslo i tam (já jsem v panice radši na PayPalu odmazal i svoji platební kartu). A pak založit ticket na podpoře, budou chtít doložit několik posledních nákupů na Steamu a pak se obrnit trpělivostí a čekat na vrácení účtu (protože je účet zablokovanej, tak s nim ani "nový majitel" nemůže dělat nic - nemůže kupovat, instalovat a hrát hry ani obchodovat nebo psát v komunitním fóru). A poslední tip - mezitim může v offline módu na Steamu hrát aspoň hry, co jste měli před ukradením účtu nainstalovaný.

  A ještě jedno doplnění - nesnažte se dohledávat zdrojovou IP adresu, z který vám třeba někdo změnil to heslo. Resp. klidně si ji dohledat můžete, ale nepište zbytečně majiteli rozsahu, v němž ta IP adresa je, že chcete vědět, kdo na tý IP adrese byl v danej moment připojen - tohle spadá pod zákon o ochraně osobních údajů a žádný ISP vám tohle nesdělí - tyhle informace smí sdělit výhradně PČR (která to bude vyšetřovat na základě vašeho trestního oznámení).
  • ja_nic_nevim
   Jestli čekáš na ticket 2 měsíce, tak je to jenom tím, že jsi nedodal dost informací o transakcích a neustále něco dopisoval. Diskuze jsou toho plný. Jak jsem psal výše, je třeba doložit číslo transakce, potvrzující e-mail...
 • 99,9% toho je o tom, ze nekdo puci ucet "kamosovi". Zadny dalsi zabezpecnovani netreba, je to jen a pouse zber dalsich osobnich udaju. A osobne me stim pekne s.rou, protoze to vopruzuje pri kazdym loginu.
 • A my bez smartphonu si muzeme utrit zadky.
 • ucho
  v článku chybí zásadní informace. jak sakra někdo může ukrást zabezpečený účet? co ti uživatelé udělají špatně?
  • Asharak
   I před spuštění serveru na cizí IP kde má uložený script to jde *4* resp. connect na IP třeba za účelem custom hry.
  • ja_nic_nevim
   Čekal bych od tebe trochu víc důvtipu. Někdo se ti dostane k přihlašovacím údajům na účtu i na mailu a jsi nahranej. V dnešní době už je potvrzení transakce smskou nutnost. Všude, ne jen na steamu.
  • Lupulin
   No třeba že napíšou heslo kam nemají....já vím, taky to nechápu ale myslím že je na světe dost lidí kteří tolik rozumu jako mi nepobrali... Mě pravdielně chodí nabídky na obchod nebo přátelství od lidí který neznám....mažu, ignoruju, blokuju...ale asi je dost ldí kteří tomu naletí...
 • Pomerne dobra ochrana je nesdílet cokoliv s nekym dalším, všechno blokovat. Ono když takovej zlodej nevi co vlastne na uctu mate tak je min pravdepodobny ze si da tu praci ho ukrást. jenze dneska se rad každý chlubi svými virtuálními uspechy...pak to tak dopada.
 • Kamil.Zatlouikal
  A jak by mi jako mohl někdo odcizit účet? Jako že by někdo uhádl mé 18-místné heslo? *1* Nebo že bych ho někomu dal? *1* *1* Navíc je to chráněno ještě přes email, tak že bych jako někomu dal i přihlašovací údaje na email?? *1* *1* *1* Jako fakt nechápu tvl... *7*
  • Přesně tihle sebejistí borci "mě se nic nemůže stát" se pak strašně diví, jak se to stalo...
  • Veskoslav
   No zjištění hesla je sice obtížné a složité, ale spousta Trojanů to umí. Takže zasviněné pc, kde by ses přihlašoval, tak by to takový problém nebyl. A spousta lidí má stejné heslo jak na Steam, tak mail:)
   • Kamil.Zatlouikal
    Pokud má někdo zasviněný PC trojanama a ještě má stejné heslo na Steamu jak na e-mailu, tak dobře mu tak, být Valve bych to vůbec neřešil a naopak bych se mu ještě od srdce vysmál. *1* Teď kvůli takovým hňupům Valve znesnadňuje nákupy lidem bez chytrého telefonu? No to teda krásně vyřešili. *7*
  • Dám ti dragonlore suvenýr, jen potřebuju tvoje údaje od účtu
   • Kamil.Zatlouikal
    A to je opravdu někdo tak hloupý, že ty údaje někomu dá? *8*
    • Zcela evidentne je někdo tak hloupy, třeba ty, napsat verejne ze mas 18ti mistne heslo zavani docela velkou blbosti..
     • Tak to zkus cracknout.
      • V době cloudu se i takhle dlouhé heslo cracknout dá (pochybuju, že by si pamatoval náhodný shluk znaků, spíš to bude více slov s čísly a asi nějaký speciální znak). Jde jenom o to jestli se ti vyplatí cena.
     • co to meles
 • To tak dopadá, když lidi si dělají virtuální kamarády.
 • Mobilní autentifikaci nemám a zapínat nechci. Jak se pak dostanu k účtu, když mi někdo ukradne telefon, nebo ho ztratím nebo prostě jakkoliv přijdu o SIMku a číslo? Cpát všechno na mobil je úplně stejná cesta do záhuby.
  • Veskoslav
   Máš bezpečnostní kód pro tuto chvíli, který si napíšeš někde bokem;) Je trvalý a spjatý se zařízením. Když ztratíš telefon, tak použiješ tento kód na deaktivaci mobilního zařízení.
   • To je hukot 58 palcu dolu za to ze reknes pravdivy fakt? Co sem musi chodi za debily??? To je neuveritelny!
   • Aha, díky za info. Čím víc bezpečnosti, tím víc zádrhelů. Bez bezpečnosti zase samé zádrhely a nebezpečí. No jo no, moderní doba.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit