Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejak nechapu co je na tom sloziteho tomuto zamezit? kdyz nekomu ukradnou ucet ten okamzite zablokovat pravoplatnemu vlastnikovy, ktery prokaze ze mu byl ukraden vytvorit klon a ten kdo si koupil ucet ma smolika dit je to proti pravidlum muze si jit stezovat treba do lamparny resp. akorat tak k tomu kdo mu to prodal to je jen mezi nima! Opravdu nechapu v cem je problem? Jedine v tom ze ukradene ucty nerusi... asi vim proc hodilo se jim vetsi cislo o uctech pro akcionare....
    • Jojo, Valve je akciovka jako z románu...
      • to ze to neni akciovka neznamena ze nema sve akcionare *3*
    • Veskoslav
      Kde máš zakázané, že nesmíš prodat svůj účet, pokud už jej neužíváš? V podmínkách to není pokud vím zakázané prodat 3. osobě účet. Ono to prakticky není ani dohladatelné. Prostě jsi změnil mail a heslo a vše při starém. Jak dokážeš prodej takového účtu? A někdo, kdo nakupuje pouze online (což znám takové), tak je pak docela problém v tom něco dokazovat. Pak jedeš přes výpis z účtů, to se pak porovnává s přidáním hry do Steamu atd. Ale kdyby jsi měl automaticky blokovat okamžitě účet, tak to přeji hodně štěstí. Ne vždy se totiž účet ukradne. Kamarád zmatkař zadával neustále špatné heslo a myslel si, že má ukradený účet. Prostě není tak jednoduché dokazovat ukradení účtu, pokud se třeba majitel týden nepřihlásí. To pak ten účet může být přeprodaný přes dalších 20 lidí. A jak to dokážeš, když změní až ten 20. účet? A co když se ti zároveň bouchne i na účet k bance a předloží tvé transakce jako vlastictví účtu? To pak je běh na dlouhou trať.

      Lepší je prostě prevence a Steam má mít v podmínkách a užívání povinost používat Steam Guard. Komu se to nelíbí, tak nemá mít jakékoliv právo si stěžovat na to, když mu účet ukradnou. Je to to minimální, co může udělat proto, aby zabezpečil svůj majetek. Steam je vlastně jako pronajatý byt. Člověk může mít dveře na obyčejnou kliku bez zámku a tvářit se bezpečně pouze přes heslo. Ale jakmile přidá druhý zámek v podobě ověření přes mail nebo mobilní aplikaci, tak sice tě můžou vykrást, ale bude to mnohem těžší pro zloděje.
      • Foxtrot_cz
        Kde? Tady: "You may not sell or charge others for the right to use your Account, or otherwise transfer your Account"
        http://store.steampowered.com/subscriber_agreement
        • Coz je v rozporu s rozhodnutimi soudu po cele EU, ktere opakovane konstatovaly, ze ucet je majetkem uzivatele a muze si snim celat co uzna za vhodne - tedy jej i prodat, a totez se tyce i her na nem. Tudiz, minimalne v cele EU neplatne.
        • Veskoslav
          Děkuji. Asi si budu muset znova přečíst. Ale pořád to nemění nic na faktu, že dokázat krádež při změně emailu je trochu těžší. I když změna přihlašování podle místa to může usnadnit. Takže pokud prodáš účet se změnou emailu, kterou provedeš za přítomnosti 3. osoby, tak není to jak dokázat, že jsi to prodal. V tom vidím největší problém systému Steamu. Neumí zabránit krádeži a ani neumí přímo dokázat prodej daného účtu. Tento problém by se mohl možná vyřešit možností prodeje her přes Steam, kdy by si z toho Steam bral částku, ale tam by byl zase legislativní problém. Osobně se přiznám, že nevím, jak to řešit a už vůbec nevím, jak řešit dokazování urkadení nebo prodání účtu.
          • stačilo napsat že vubec nevíš
          • Foxtrot_cz
            Jo, to já taky ne :)
            Když dám účet jiné osobě, tak se stane jen to, že se najednou změní IP adresa, ale jestli je to kvůli prodeji účtu, nebo jsem se přestěhoval, to už nikdo neví.
            No, dál bych už jen opakoval, co jsi už napsal ty, takže tak :)
  • Mobilní autentifikaci nemám a zapínat nechci. Jak se pak dostanu k účtu, když mi někdo ukradne telefon, nebo ho ztratím nebo prostě jakkoliv přijdu o SIMku a číslo? Cpát všechno na mobil je úplně stejná cesta do záhuby.
    • Veskoslav
      Máš bezpečnostní kód pro tuto chvíli, který si napíšeš někde bokem;) Je trvalý a spjatý se zařízením. Když ztratíš telefon, tak použiješ tento kód na deaktivaci mobilního zařízení.
      • To je hukot 58 palcu dolu za to ze reknes pravdivy fakt? Co sem musi chodi za debily??? To je neuveritelny!
      • Aha, díky za info. Čím víc bezpečnosti, tím víc zádrhelů. Bez bezpečnosti zase samé zádrhely a nebezpečí. No jo no, moderní doba.
  • Dlouhodobě se zabývám ochranou Steam účtů pošlete mi vaše jméno a heslo a já vám řeknu jaká máte rizika. Posílejte na naprostoferove@nekradu.cz
    • posilm ti to i s cislem kreditky taky mi ji zkotroluj pls
    • mas to tam. Komu by clovek mel verit kdyz uz ne mirkovi dusinovi.
  • ucho
    v článku chybí zásadní informace. jak sakra někdo může ukrást zabezpečený účet? co ti uživatelé udělají špatně?
    • Asharak
      I před spuštění serveru na cizí IP kde má uložený script to jde *4* resp. connect na IP třeba za účelem custom hry.
    • Lupulin
      No třeba že napíšou heslo kam nemají....já vím, taky to nechápu ale myslím že je na světe dost lidí kteří tolik rozumu jako mi nepobrali... Mě pravdielně chodí nabídky na obchod nebo přátelství od lidí který neznám....mažu, ignoruju, blokuju...ale asi je dost ldí kteří tomu naletí...
  • Tak at pitomci udelaji ten software i pro windowsovsky telefony...
    • Veskoslav
      Bohužel 3,5% trhu je zanedbatelné množství pro tvorbu aplikace. Dokud bude mít skoro stejné procenta jako BB systém, tak se to nevyplatí tvořit pro něco tak zanedbatelného. Můžete se zlobit, být naštvaní, ale to je asi tak všechno, co Vám zbyde. Prostě máte okrajový systém. Co pak mají říkat, ti, co mají Firefox OS, BB (tam naštěstí funguje přes Android verzi, ale oficiálně není podporovaný), Tizen (ten je například v Asii mnohem rozšířenější než WP).
      • Spades
        Mě nevadí to, že na WP nedělají appku, to je pochopitelné, ale vadí mi to, že nepoužijou systém TOTP, který je standardizovaný a mohl bych používat na iOS a Androidu Google Authenticator a na WP Microsoft Authenticator. To samé mi vadí u Battle.Net Authenticatoru, musím mít nainstalovanou úplně zbytečnou aplikaci, když bych mohl mít všechny své autentikátory v jednom.
        • Veskoslav
          To já moc fanoušek společných appek nejsem. Na AGA už mám 7 účtů pro aplikace a občas to dost padá. Battle mám už od zavedení a to bylo mnohem dřív. Do toho ještě SW ToR má zvlášť aplikaci. Ale chápu námitku. Někdy lepší jedna aplikace než milion. Kdyby AGA bylo stabilní jako například od Blizzardu, tak bych nic nenamítal.
    • Promiň, ale pro vás pět se s tím dělat nebudeme.
      • tak já jsem šestý, můžete se do toho pustit *3*
  • Paul_cz
    Díky za článek, hned jsem si tu mobilní ochranu zapnul.
    • Děkujeme!
    • Pak stejně nezapomenout, že jde pouze o ztížení zcizené účtu a nikoliv jeho zabránění. Kdokoliv dnes jen trošku chce, ochranu SMS prolomí, stačí k tomu technika za několik stovek a návod z Internetu, žádná věda.
      https://www.youtube.com/watch?v=0fTaEXA-EtU&list=PLofm6RaC_O5pNm8HCGZQsDdqKsatdc3tt&index=2
      • LTM3
        Steam Guard nepoužívá SMS, ale generátor ala Google Authenticator. Takže řešit GSM zabezpečení je trochu mimo.
        • Draken69CZ
          Takže může něco nepozorovaně vygenerovat a bez vědomí uživatele odeslat někam/někomu.
  • Lukyz
    Tak já ten autentifikátor celkem uvítal, přeci jen v tom mám dost peněz a ačkoli mám celkem složitý heslo, tak člověk si nikdy nemůže být jistý. Navíc není povinný, takže kdo chce má a kdo nechce nemůže pak brečet až se něco přihodí *3*
  • "Nyní už o účty přichází i uživatelé, kteří ví, jak účet chránit, jak se o heslo starat apod." by mě tedy zajímalo, jak o ten účet přijdou. Aktuálně mám 792 provedených obchodů, 5747 transakcí na trhu, 884 her, 493 předmětů, 7 let na Steamu. Ještě jsem o účet nikdy nepřišel a itemy nikdy neztratil, Steam Guard zapnut, heslo velmi složité a aktuálně díky aplikaci BlueStack mám i ochranu pomocí mobilu (nevlastním chytrej mobil).
    BTW, kde jsou ty zlatý časy, kdy jsem koupil item a mohl ho hnedka použít :( Pomocí tradování si kupuju hry a navíc vedu menší obchod, kde prodávám Steam hry za itemy, takže si musím dávat docela bacha + minimálně jednou měsíčně dostávám zprávy s pokusem o scam.
    • no po tomhle infu se na tebe asi zameri vic :)
  • A my bez smartphonu si muzeme utrit zadky.
  • Authenticator je povinnost, mám ho i na battle.netu.
    • by mne mrdlo zadavat dvakrat heslo, proste kliknu a hraju. stejne vetšinu her nehraju dvakrát a vetšinu ani nedohraju takže prijit o učet by nebyla žadna tragedie
      • se ti divim cece, ze sem rovnou nehodis login a heslo, kdyz je ti to tak moc jedno....
    • Inquisitor
      Určitě, nechápu z jakýho důvodu to někdo nemá. Já jenom nemám tu aplikaci na chytrý telefony, protože můj tel. je úplně blbej a takový věci neumí :)
      • Kde se to nastavuje prosim ? :X
        • Inquisitor
          Steam-nastavení-účet-spravovat zabezpečení účtu funkcí steam guard.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit