Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejak nechapu co je na tom sloziteho tomuto zamezit? kdyz nekomu ukradnou ucet ten okamzite zablokovat pravoplatnemu vlastnikovy, ktery prokaze ze mu byl ukraden vytvorit klon a ten kdo si koupil ucet ma smolika dit je to proti pravidlum muze si jit stezovat treba do lamparny resp. akorat tak k tomu kdo mu to prodal to je jen mezi nima! Opravdu nechapu v cem je problem? Jedine v tom ze ukradene ucty nerusi... asi vim proc hodilo se jim vetsi cislo o uctech pro akcionare....
    • Jojo, Valve je akciovka jako z románu...
      • to ze to neni akciovka neznamena ze nema sve akcionare *3*
    • Veskoslav
      Kde máš zakázané, že nesmíš prodat svůj účet, pokud už jej neužíváš? V podmínkách to není pokud vím zakázané prodat 3. osobě účet. Ono to prakticky není ani dohladatelné. Prostě jsi změnil mail a heslo a vše při starém. Jak dokážeš prodej takového účtu? A někdo, kdo nakupuje pouze online (což znám takové), tak je pak docela problém v tom něco dokazovat. Pak jedeš přes výpis z účtů, to se pak porovnává s přidáním hry do Steamu atd. Ale kdyby jsi měl automaticky blokovat okamžitě účet, tak to přeji hodně štěstí. Ne vždy se totiž účet ukradne. Kamarád zmatkař zadával neustále špatné heslo a myslel si, že má ukradený účet. Prostě není tak jednoduché dokazovat ukradení účtu, pokud se třeba majitel týden nepřihlásí. To pak ten účet může být přeprodaný přes dalších 20 lidí. A jak to dokážeš, když změní až ten 20. účet? A co když se ti zároveň bouchne i na účet k bance a předloží tvé transakce jako vlastictví účtu? To pak je běh na dlouhou trať.

      Lepší je prostě prevence a Steam má mít v podmínkách a užívání povinost používat Steam Guard. Komu se to nelíbí, tak nemá mít jakékoliv právo si stěžovat na to, když mu účet ukradnou. Je to to minimální, co může udělat proto, aby zabezpečil svůj majetek. Steam je vlastně jako pronajatý byt. Člověk může mít dveře na obyčejnou kliku bez zámku a tvářit se bezpečně pouze přes heslo. Ale jakmile přidá druhý zámek v podobě ověření přes mail nebo mobilní aplikaci, tak sice tě můžou vykrást, ale bude to mnohem těžší pro zloděje.
      • Foxtrot_cz
        Kde? Tady: "You may not sell or charge others for the right to use your Account, or otherwise transfer your Account"
        http://store.steampowered.com/subscriber_agreement
        • Coz je v rozporu s rozhodnutimi soudu po cele EU, ktere opakovane konstatovaly, ze ucet je majetkem uzivatele a muze si snim celat co uzna za vhodne - tedy jej i prodat, a totez se tyce i her na nem. Tudiz, minimalne v cele EU neplatne.
        • Veskoslav
          Děkuji. Asi si budu muset znova přečíst. Ale pořád to nemění nic na faktu, že dokázat krádež při změně emailu je trochu těžší. I když změna přihlašování podle místa to může usnadnit. Takže pokud prodáš účet se změnou emailu, kterou provedeš za přítomnosti 3. osoby, tak není to jak dokázat, že jsi to prodal. V tom vidím největší problém systému Steamu. Neumí zabránit krádeži a ani neumí přímo dokázat prodej daného účtu. Tento problém by se mohl možná vyřešit možností prodeje her přes Steam, kdy by si z toho Steam bral částku, ale tam by byl zase legislativní problém. Osobně se přiznám, že nevím, jak to řešit a už vůbec nevím, jak řešit dokazování urkadení nebo prodání účtu.
          • stačilo napsat že vubec nevíš
          • Foxtrot_cz
            Jo, to já taky ne :)
            Když dám účet jiné osobě, tak se stane jen to, že se najednou změní IP adresa, ale jestli je to kvůli prodeji účtu, nebo jsem se přestěhoval, to už nikdo neví.
            No, dál bych už jen opakoval, co jsi už napsal ty, takže tak :)
  • Veskoslav
    Tak jelikož mám mobilní ochranu prakticky na všechno, co ji může mít, tak jsem to uvítal. V podmínkách Steamu bych ale dal povinnost mít Steam Guard zapnutou. Ať už přes email nebo právě přes mobilní telefon. Ten email Vás nezabije. Sice někdo namítne, že člověk ztratí telefon či ukradnou (tam mám pro změnu telefon odemykatelný přes otisk prstu) či zapomene deaktivovat u starého telefonu a přes nový to tak nejde, ale zatím nebyl problém cokoliv dořešit s podporou a většinou do jednoho dne. Zabezpečení je to minimální, co pro svůj účet můžete udělat. Silné heslo nemusí pomoct, email není sice nejbezpečnější použití při prolomoní ochrany, ale mnohdy je to může odradit, když na ně bude svítit zadání kódu pro odemčení účtu. Doporučuji si také občas nechávat účty a občas koupit i nějakou tu krabičku. Lépe se pak dokazuje vlastnictví účtu (naposledy u Wildstar, kdy mi prolomili docela složité 12 místné heslo.)
    • Ad Steam email guard - viz můj příspěvek. Email guard jsem měl zapnutý. Jen se stačilo na chvilku zapomenout + bezpečnostní chyba (stejný, byť docela složitý heslo na dvou provázaných účtech). Ten email guard neřeší prakticky nic moc, i když díky němu jsem měl možnost účet okamžitě zablokovat, což by ale ve výsledku bylo stejně jedno, protože ať by se s tim účtem dělo následně cokoliv, tak by mi ho následně tak jako tak vrátili.
    • Morraw
      Nějaký ten rok zpátky mě ty krádeže celkem vyděsily. Tak jsem změnil hesla na všech těhle herních účtech (Steam, Uplay, Origin..) na dost složitá. Hlavně steam účet je defacto hned po bankovním ten nejcenější co mám. Appku bych uvítal, to by ale musela být i na WPhone *7*
      • Veskoslav
        Známý to vyřešil tak, že si koupil nějaký čínský křáp, co ho vyšel na 29 dollarů a tam má tyto aplikace. Nemá v něm ani SIM, nic. Prostě je na něm akorát zapnuté Wi-Fi přes domácí síť a ten telefon slouží pouze jako aplikace na SW ToR, Wildstar, Google a Steam. A jelikož tam běží jenom Wi-fi a zapíná jej pouze tehdy, když potřebuje nějaký kód na ověření, tak telefon vydrží i 5 dní bez nabití. Sice krám navíc, ale přijde mi to jako dobré řešení.
        • Asi to tu už někdy padlo, ale proč má Venkoslav tolik minusu vždycky? to jakože nakrknul nějaké individum co tedka žije jen minusovanim všeho co napíše? :D
          • Veskoslav
            Jo přesně tak:) Skrz všechny diskuze a příspěvky:)
  • Jack1947
    Myslím že párkrát, to snad každému... se stalo že si ho někdo přidal a chtěl něco měnit/ nabízel.
    Jestli takhle se kradou i účty nevím... každopádně Scammerů je tam asi plno.
  • Draken69CZ
    Tak pro inspiraci pár znaků z 63 mého hesla, já jsem v klidu *3*
    y'?~.p!3a.w*cs1a,`%gtmf=~x
    • Ted uz jen 37mi mistneho hesla. Games diskuze jsou snadno dogooglitelny a ty dedukovatelnej a identifikovatelnej.
      • Draken69CZ
        Prosím o vysvětlení slova "dedukovatelnej" jinak tohle jsou fragmenty ne řetězec znaků takže vlastně celkem k ničemu, jediný co ti to prozrazuje je co všechno za znaky heslo může obsahovat, stačí pár vteřin a heslo může být zas úplně jiný takže zkus to *3*
        • Ze asi nebude tak docela tezky dat si do souvislosti tvuj game/tiscali ucet s tim na steamu.
        • Jack1947
          Jsem netušil že se dají do hesla dávat i krom číslic a písmen , znaky a procenta atp... ještě že to más autorizované přes ten autentifikátor...
          • Draken69CZ
            Osobní telefon mám hloupej kvůli bance takže autentifikátory nepoužívám a ono to není 100% bezpečný jak si lidi myslí.
            • Draken69CZ
              Tak to rozhodně.
            • Jack1947
              Lepší než nic ne a když už ne tohle tak email... vždy ti napíšou.
    • Jack1947
      Jn, tebe jsem měl na myslí v mém příspěvku... ještě že máš tak složité heslo a 63 znaků to můžeš bejt v klidu. Důchod myslím neohrožen *3*
  • Moc casto steam nezapinam a kdyz uz, tak krome stahovani/restartovani updatu se musim prokilavat i notifikaci autentikatoru, kterej platformu myho telefonu stejne ignoruje. Pro me nevyhody steamu presahuji jeho vyhody (nenapada me vlastne zadna). A to jak mi nevratne rozbil moznost pouzivat mody pro Dark Souls mu nikdy neodpustim. V tomhle konkretnim pripade Games For Windows zlaty (!).
  • Neviem presne ako to funguje, ale priznam sa, ze uz niekolkokrat som musel resetnut steam heslo pomocou emailovej adresy, nakolko mi neslo prihlasit sa - raz ma dokonca odpojilo pocas hrania. Po prihlaseni uz klasicka sprava "boli ste to vy?", pricom ale pochybujem, ze niekto z Ciny alebo USA uhadne heslo pozostavajuce z niekolkych slovenskych slov, velkych i malych pismen a cisel. Nastastie mi zatial nikdy nic nezmizlo.
  • Tak at pitomci udelaji ten software i pro windowsovsky telefony...
    • Veskoslav
      Bohužel 3,5% trhu je zanedbatelné množství pro tvorbu aplikace. Dokud bude mít skoro stejné procenta jako BB systém, tak se to nevyplatí tvořit pro něco tak zanedbatelného. Můžete se zlobit, být naštvaní, ale to je asi tak všechno, co Vám zbyde. Prostě máte okrajový systém. Co pak mají říkat, ti, co mají Firefox OS, BB (tam naštěstí funguje přes Android verzi, ale oficiálně není podporovaný), Tizen (ten je například v Asii mnohem rozšířenější než WP).
      • Spades
        Mě nevadí to, že na WP nedělají appku, to je pochopitelné, ale vadí mi to, že nepoužijou systém TOTP, který je standardizovaný a mohl bych používat na iOS a Androidu Google Authenticator a na WP Microsoft Authenticator. To samé mi vadí u Battle.Net Authenticatoru, musím mít nainstalovanou úplně zbytečnou aplikaci, když bych mohl mít všechny své autentikátory v jednom.
        • Veskoslav
          To já moc fanoušek společných appek nejsem. Na AGA už mám 7 účtů pro aplikace a občas to dost padá. Battle mám už od zavedení a to bylo mnohem dřív. Do toho ještě SW ToR má zvlášť aplikaci. Ale chápu námitku. Někdy lepší jedna aplikace než milion. Kdyby AGA bylo stabilní jako například od Blizzardu, tak bych nic nenamítal.
    • Promiň, ale pro vás pět se s tím dělat nebudeme.
      • tak já jsem šestý, můžete se do toho pustit *3*
  • z toho zmatečne napsaneho članku jsem nepochopil, jestli zpomalení na tri dny se tyka i když si na steamu koupim hru. jinak vystopovat by to pochopitelne šlo.
    rešením by bylo zakazat prodej učtu protože je to defakto bazarovy obchod s hrami.
  • Dlouhodobě se zabývám ochranou Steam účtů pošlete mi vaše jméno a heslo a já vám řeknu jaká máte rizika. Posílejte na naprostoferove@nekradu.cz
    • posilm ti to i s cislem kreditky taky mi ji zkotroluj pls
    • mas to tam. Komu by clovek mel verit kdyz uz ne mirkovi dusinovi.
  • vytvorit novy klic pro originalni majitele a puvodni klic na steamu zabanovat!!!

    pokud si hrac koupi kradenou hru a nepujde mu jeho problem nema kupovat od zlodeju a prakticky byt soucasti kradeze!!!

    bez poptavky neni nabydka!!!
    okamzite zablokovat vsechny ukradene hry:... koupene jinde nez od oficialnich prodejcu !!! at si to pak kupujici resi pres policii primo z porodejcem!!!!

    ale to samorejme nebude protoze ono toto problem neni naopak kdo si koupi kradenou hru na steam tak tim padem dostava steam a rovnou si pak koupi neco od nic takze dotet to proste valve nevadilo porotoze tim vydelavali !!!
    kdo chce kam
    • Jack1947
      Nabýdka, pobýdka

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit