Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cahir
    Extended Cut nemusí implikovat blbost Bioware. Extended Cut je podle mého jen uznání, že hráč měl právo vidět, jak bojují Krogani a Turiani po boku, případně jak se zachovali Rachni, či jestli Tali vyvázla živá a jak. Pokud to udělají dobře, nemusejí dosavadní perfektní konec nijak ohrozit... Snad to nepodělaj.
  • No já jí taky beru.Jen mi přijde že oznámením toho DLC celou teorii nějak podkopali.Já myslel že je ještě pochválím jak to vymysleli ale oni jsou na to asi moc blbý.Tu teorii si museli opět vymyslet fanoušci.Bioware nám jen naservírujou pár CGI videí bez gameplaye a bude hotovo. *16*
  • A ta teorie indoktrinace vam nevoni?
    Mne se zamlouva tuze, a jestli je konec vazne takhle zamyslenej, tak vazne smekam. Vlastne mi staci, ze to tak LZE chapat - jsem naprosto spokojen : )
    Buhvi jakej problem bych nemel ani s tim zakladnim, doslovnym vykladem, ale tech nelogicnosti a klasickejch berlicek je tam fakt moc.
    S indoktrinaci samozrejme vyvstavaji jiny otazky, ale ty uz je pro me radost domyslet, a urcite nebolej tolik, jako ty puvodni. On clovek behem cely trilogie musel mavnout rukou nad spoustou veci, ne? Navic indoktrinace krasne vylecila moje patosem ztryzneny srdicko.

    Kazdopadne uz vsechny ty diskuse ohledne konce ukazujou na jeho vyjimecnost. (Jasne, Vojto, "vyjimecnou blbost!", co? : D)
    Ohromne me zajima puvodni zamer, ale kecy typu "zadny volby!", "nedodelany!", apod., bych rovnou splachoval.
    Ale ja mam rad otevreny konce. A moc moc moc nesnasim ty doslovny.
  • Taky díky.
  • Cahir
    Ale i tak to bylo podnětné, díky.
  • Tak to je asi jediný na čem se shodnem, že jsme ho každej pochopili jinak.
  • Cahir
    T-Opel: Tak myslím, že jsme konec oba pochopili trochu jinak. On je podle mě bezbranný. Explicitně tam řekne, že on rozhodnout nemůže. On není fyzicky schopen ty možnosti provést a zároveň není fyzicky schopen ti v nich zabránit. To TY tam něco zničíš/chytneš se nějakejch páček a dáš ten kolos do pohybu. Myslím, že může mít tak maximálně asistenci na syntéze, a to jen proto, že jsi ho přesvědčil alespoň o tom, že nejsi jen červ, kterého je třeba zadupat do země...
    No, co se týče emocionálního rozjeb*ní, je to čistě subjektivní záležitost. Ale já obdivuju hry, filmy, knihy, který jsou schopný takhle s člověkem manipulovat a totálně s ním vyjeb*t. Vypadá to, že vBW jsou moje krevní skupina.
  • Cahir: Pokud je to svrchovaná bytost tak o to dementnejsi pro me je, že si do toho nechá kecat od nějakýho kret*na. Proč tě teda něchá vůbec o něčem rozhodnout když ví o všem daleko víc než ty? Proč se zachová jako malej harant a řekne ti: "ok, tak si to vyřeš sám když si myslíš, že jsi tak chytrej".
    S tim red koncem máš pravdu, pro mýho Renegade Sheparda co celou hru nedůvěřoval AI a Gethy zničil už na Rannochu byl konec docela snadný rozhodnutí.
    Absolutně nesouhlasím s tím, že totální emocionální rozjeb hráče je něco, co by se mělo obdivovat. Je to pěkná sra*ka.
  • Doporučuju mrknout na http://www.youtube.com/watch?v=ythY_GkEBck

    Jde o to, že celý konec je jen možná Shepardův sen, kdy bojuje sám se sebou uvnitř své mysli.. Po zásahu paprskem a opětovném probuzení Sheparda jsou najednou kolem něho a okolí křaky, které tam před zásahem od Reapera nebyly. Tyto stromky se taktéž objevovaly v Shepardových snech.

    Nemluvě o nekonečno nábojích v Citadele, Anderson, který je tam najednou též a nějak tě předběhl, což ani nemohl, protože tam vede pouze jedna přístupová cesta. Celý elektronický systém v Citadele připomíná Shadow Brokerovou loď (při vstupu do AI světa s Legionem ti vysvětluje, že se ti virtuální realita snaží zobrazit prostor kolem tebe tak, aby ti byl známý/povědomý, což je přesně tento případ).

    Hádka Andersona s Illusive Manem je v podstatě hádka tvého dobrého podvědomí (Anderson) a indoktrinace působící na tebe (IM). Všimni si, že po tom, co postřelíš Andersona, tak po zabití IM krvácíš ty sám z toho samého místa, do kterého jsi Andersona postřelil.

    Jediný konec zničení Reaperů je zakončen scénou, kdy se Shepard nadechne kdesi mezi troskama a ty rozhodně nevypadají jako od Citadely. Jak mohl Joker být uprostřed FTL skoku, když jsi zničil brány? To se jako uprostřed bitvy sebral a řekl si, že na všechno sere a odfrnkne pryč? *1* + Co dělají na palubě Normandie členové, kteří byli s tebou v Británii?
    Ten konec totiž není vůbec koncem spíš jak "Domysli si sám" nedodělkem. Nemluvě o tom, že po zásahu Reaperským paprskem ty okolnosti prostě nedávají žádný smysl.
  • Cahir
    T-Opel: Klíčové podle mě je, že hovoříš s AI bytostí. Nehovoříš s Bohem, mluvíš s něčím prastarým, s něčím, co má určitou zkušenost se světem a určitý úhel pohledu na věci. Není to něco, co máš považovat za absolutní autoritu, ale zároveň to není bytost tobě rovná. Je to bytost, která má (celkem oprávněný) dojem, že je vysoce nad tebou. Taková bytost a) nebude poslouchat tvoje argumenty. Když nadhodíš, že prdlajs, že jsi Quariany a Gethy usmířil, utře tě s tím, že není vůbec jasné, jak to s nimi dopadne, že Quariani se můžou ještě vzbouřit, že se může vzbouřit jiná AI a že on to viděl za svou nepředstavitelně dlouho existenci mnohokrát. Cokoliv bys řekl, on bude mít vždy navrch. Ve všech jeho argumentech by bylo implicitně obsaženo to, že existuje miliony let. Proto jsem naopak velmi rád, že Shepard nemá možnost se s ním výrazně vykecávat - to by naprosto pošlapalo atmosféru a autoritu svrchované bytosti. Pro něj to je jako argumentovat s opicí (naštěstí ne s červem - udělal jsi na něj alespoň takový dojem, že jsi ho přesvědčil o možnosti syntézy). On tam je, bezbranný a informuje tě o tom, že existují tři možnosti, jak použít superzbraň, kterou jsi po celou hru vyráběl.

    BTW, Destroy konec je morálně těžko připustitelný pouze pro hráče, kteří sjednotili Gethy a Quariany, případně vybrali Gethy. Já se po celou hru stavil k AI negativně a zničil/odmítal ji napříč všemi díly. Vybral jsem si Quariany, takže destroy konec pro mě morálně nepřipustitelný nebyl. *3* Navíc to podle všeho vypadá, že jsem přežil... Ale i tak mi to přijde perfektní. Autoři jsou geniální. Celý druhý a třetí díl tě vábí k tomu, abys měl rád AI, abys ji začal považovat za opravdový život, abys viděl, že je schopná toho, co člověk. A na konci ti vpálí do xichtu, že chceš-li Reapery zničit, musíš zničit všechnu AI.*1* Love it! Totální emocionální rozjeb*ní hráče, opravdu to obdivuji. Navíc to dává smysl. Veškerá technologie je založená na té reaperské, takže dává smysl, že zbraň, která vyšle napříč galaxií paprsek, jenž zničí veškeré repapery, zničí veškerou AI vůbec. Je to jak kdyby ti Catalyst řekl:" Ty sisi to představoval jak Hurvínek válku Sheparde! Právě se chystáš zničit rasu, na níž stojí veškerá vaše civilizace."
  • Honza91
    a kaidan *4*

    reakce na MX
  • Vega bol v pohode, ten aspoň púšťal sem tam skvelé hlášky (+ jeho pokec s Javikom v kuchyni bol mega :D)...suveréne najobyčajnejšou a najhoršou postavou ME série ostáva Jacob.
  • Máš 3 volby a u dvou z nich nemáš prakticky ponětí co se stane. Navždy změnit celou galaxii na základě 10ti vět od nějaké bytosti/AI která má možná pravdu a možná taky vůbec neví o čem mluví. To je pro me proste strašná a nezodpovědná představa. Rozhodně souhlasím, že to, o čem Starchild mluví má hodně podnětů k zamyšlení. Ale hra prezentuje jeho závěry jako fakta nad kterými se nedá polemizovat, což je podle me špatně.
    A destroy konec je z morálního hlediska dost těžko akceptovatelný, zničit celou nově vzniklou rasu. A znovu je ti předloženo jako fakt, že je to vlastně úplně jedno, dříve nebo později stejně všichni chcípnou. A tvá reakce je :"Maybe". To je fakt hodně "hluboká" myšlenka.
  • Možná by sis měl zjistit o čem mluvíš než někomu řekneš, že je hňup. :-D Mac Walters byl lead writer ME3.
  • Cahir
    T-Opel: Co se týče scény s Normandy, považuju ji z konce za nejméně důležitou. Slouží k tomu, aby ukázala, že tvoje crew žije a aby ukázala novej začátek - podle mého názoru perfektní použití vypravěčské zkratky - v několika sekundách, v jedné malé scéně, s malou skupinksou lidí je ti ukázáno, že začíná globální New age (pokud nemáš konec, v němž ti všichni chcípnou a nikdo nevystoupí). Jestli myslíš to, že nevím, kam letěli a co s nimi bude, tak to mě moc netrápí. ale upřímně doufám, že vám na to v Extended Cutu odpoví, aniž by současný konec nějak utrpěl.

    Za mnohem důležitější považuji rozhovor se Starchildem, ano hlavně ten, společně s tvojí volbou, pro mě představují onen geniální konec... Nemáš volby? Vždyť máš volby - konec, který vybereš, je onou odpovědí Starchildovi. Destroy konec (který jsem osobně vybral) překládám jako DIE MOTHERFUCKER!
  • Já vím že bych toho po těch trotlech chtěl moc *1*
  • Walters na trojce nepracoval hňupe... *7*
  • Fakt ti přišla realizace toho koncpetu geniální? Scéna s Normandy ti přišla dobrá? To, že z ní vystoupí i lidi co byli s tebou u posledního "běhu k paprsku"? To, že se všechno změní v nějakých 10ti větách na které nemůžeš nijak reagovat? Kromě "Maybe" a "I dont know"? Fakt ti to sedí do celkové myšlenky hry?
  • "Autorem je Mac Walters"

    Tak to mi stačí. Od člověka, který vymyslel ten příšerný konec, nechci vidět už nikdy nic.
  • Cahir
    Tak což o to, Jacobova práce pro Cerberus byla podle mě vysvětlena dobře. Jinak s tebou souhlasím ve všem. Navíc, v ME je místo jen pro jednoho plochého Mirka Dušína - pro Sheparda.

    Dobrej byl Vegův rozhovor s Garrusem, v němž si porovnávaj kariéry. Oba jsou vtipný a sakrastický, ale Garrus začne ke konci sklouzávat k patosu kecama o tom, jak se jim dvěma doposud povedlo Reaperům nakopat zadky hlavně díky tomu, že za sebou měli oddanou a statečnou crew bla bla. Člověk čekal ještě větší nános patosu v podobě nějakýho Vegova souhlasu, ale on jen věcně prohlásil: Nope. Just the two of us. But mostly me...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit