Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nějak mě ty remastery nechávají chladným. Většinou si tu nostalgii užiju víc u původního vzhledu.
    • Nevím jak tady, ale u jiných je dnes problém je vůbec spustit na moderních strojích. I třeba Settlers 6 až GoG opravil patchem, a konečně si je můžu užít na nejvyšší detaily. Mělo to v sobě něco, na základě čeho to automaticky stáhlo detaily na minimum a některé možnosti grafického nastavení ani nešly zapnout, pokud člověk má "moc novou" grafickou kartu - tuším, že tam šlo o velikost paměti a od asi 1GB s tím už hra nepočítá a neumí naložit. Smutné je, že Ubisoft na to absolutně kašlal a až GoG to opravil krátce po vydání patchem. Nemluvě o ne vždy možném/snadném zapnutí podpory širokoúhlých monitorů, když ještě nedávno bylo běžné 4:3 a nikoho nenapadlo tam dávat další možnosti. Další problém bývají vícejádra, zejména u her, které vycházely v době prvních dvoujader. Dokážou využít jen jedno - zbylá mohou někdy dělat problémy, navíc tyhle hry to jedno jádro potřebují velmi silné. Vím, že třeba staré Warrior Kings nebo Wiggles jsem měl docela problém rozchodit na vícejádru aniž by se to sekalo nebo zpomalovalo a zrychlovalo v nepravidelných intervalech, když si to nedokázalo poradit s více jádry. Případně i Supreme Commader (hlavně s datadiskem) také zoufale potřebuje remake, aby byl hratelný na vícejádrech.
  • Napiste jeste o remake Moonstone, ktery se vytvari, to byla v podstate prvni "diablovka".
  • Age Of Empires, Diablo II, Warcraft 3. PC sféra se inspiruje konzolemi a jde ještě dál, budou se remastrovat 20 let staré hry.
    • V pc prumyslu je holt malo penez, jakykoliv vetsi projekt by byl ztratovy.
    • A je to v poradku. Cim starsi hra, tim vetsi smysl ma remaster, zvlast pokud je ta hra klasika. Jednoduche.

      Remaster par let stary hry je samozrejme hloupost, ale u konzoli se to holt dela z duvodu nekompatibility s novou generaci.
    • Ja si radsi zahraju remaster AOE nez AoE3 nebo tu facebookovou klikacku AoEO, ktera stejne zdechla. A radsi si zahraju remaster D2 nez online only "tohle delat nebudes" konzolovku D3
  • Mě přijdou remastry docela zbytečný, radši remake. Ale musí to být remake co za to stojí jako např. remake Half-life 1 - Black mesa. Kdyby udělali v podobným duchu remake Diabla 2 (což samozřejmě neudělaj) byl bych v nebi.
  • U Warcraftu 3 mi prekáža to generické fantasy prostredie a slabomyselny príbeh. Herne mechaniky sú dnes už zastarané a prekonané.
    • příběh je fantasy klasika, prostě neurazí, nenadchne, ale nahoru to rozhodně táhnou postavy(Illdan, Arthas), které patři k top ve světě videoher, mají charizma a hráč jim fandí, takže se těší, co se s nimi bude dít dál.
    • Koukam, ze Hnisavec ma novy nick...
    • Krom palce dolu ještě explicitně: "Nesouhlasím s tebou!"
      ... Tfuj!
    • Co to zvanis? Jakej slabomyslnej pribeh?
  • Hlavne at u Warcraftu 3 zvednou kameru, takhle se to neda hrat.
  • Já už pár let brousim to Diablo 3 a tak se nemužu zbavit dojmu, že remake Diabla 2 už tu je... Možná přidaj Griswolda
  • Psalo se tu, ze už za par dni vyjde necro k d3?
    • RedEagle
      Zanedlho hlavne vyjde necro do Grim Dawnu a to bude iny masaker :))
  • TheGGG
    v době vydání warcraft III selhal hned v několika věcech. Předně grafika a stylizace byla ukázkou vrcholného nevkusu, druhak příběh byl prostinký brak a lore byla patlanina a hlavně samotná hratelnost byla spíše špatný vtip. Warcraft III byla hodně prostinká "RTS" kterou dnes hrají hlavně lidé z chudších vrstev obyvatelstva, kteří ji navíc mají často nelegálně staženou. Nic proti chudým lidem co si nemohou dovolit nové PC a hrát pořádné RTS, ale warcraft III je v žebříčku overrated her na druhém místě mezi, half life 2 a čímoliv se Zeldou v názvu....
    • Ty jsi vážně pitomeček. Warcraft 3 byla úžasná hra a ten blábol co jsi řekl, že Warcraft hrají pouze lidi z chudších vrstev? Opravdu to co jsi napsal může napsat jen člověk s opravdu velkým mindrákem a ti co s tebou souhlasili jsou stejní ubožáci. Pravda je, že nesnášíš chudší vrstvy, protože k nim sám patříš.
    • KrPa
      Tak W3 spise proslavil engin a editor, diky tomu se pak utopila spousta casu v ruznych fun mapach. Klasicky multak stejne moc lidi nehralo, kdyz jeste frcel starcraft. Pribeh neurazil, nevim, co je pravda na te kopii warhameru ale i tak je dnes zapletka zachrany svet ohrana.
      • Warcraft není přímo kopií světa Warhammer, ale defacto z něho vychází, nebo by se dalo říct v něm existuje.
        Svět, kde orkové jsou něco víc, než uslintané démonické stvůry, kde jsou elfové humanoidní rasou a ne skřítky, atd.
        • Cos to vyblil, ty kryple?
    • Do jisté míry s tebou souhlasím. Nicméně tehdy, když hra vyšla byl ještě trendem (především konkrétně v rts) princip hry založený na vyber si stranu a poraž všechny ostatní a s navíc jen nepatrně odlišným příběhem. Asi není správné tvrdit, že tahle hra byla první, která udělala nějakou zásadní změnu, ale patří určitě mezi ty nejznámější, které posun k lepšímu udělali. Vždyť, přeber si sám, jak na tom tehdá byla třeba série Duna, která položila vůbec první kámen rts.
      Jinak, co je hře nutné vytknout je fakt, že příběh je jistá obměna a trochu vykrádačka z fantasy warhammeru. Tak to je. Ale taky je třeba říct, ze žánr fantasy není příliš novátorský a příběhy obecně si jsou podobné, jak vejce vejci. Takže pokud tvrdím, že si něco vypůjčili z warhammeru, tak to samé mohu tvrdit o warhammeru, že to vykradl zase jinde.
      W3 prostě vyšly v dobrou chvíli, se skvělou hratelností, velmi dobrým příběhem a do značné míry jistým filmovým zážitkem při sledování outra vždy na konci kapitoly. Když k tomu ještě přidáš komunitu, která začala sypat z rukávu další mapy, tak máš o úspěch postaráno a nenudíš se. Hra nabídla jak rts, tak rpg, tak mobu, tak td, tak survival. Co víc můžeš od jedné hry chtít? Vždyť je to skoro zázrak :-D
      • Duna úplně první kámen nebyl, ale částečně určila směr na pár let.
        • Pane, historicky první rts byla Duna 2 od studia Westwood, jestli se nepletu. Tak jsem se to vždy učil, respektive jsem tu dobu zažil :-D Můžeme se zeptat pana googla nebo slečny wikipedie, co na to říkají ;-)
          Slečna na to říká: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Real-time_strategy
          V principu se o tomto žánru mluvilo již dříve, ale teprve až Duna 2 nasadila rts přelomový vzhled, který známe až do dnešních let.
    • Jirko, ty máš dneska formu *1* úplně tě žeru *14*
      • Hele klídek, nesahej mi na něj!
    • Warcraft jako Warhammer jako WoW, všechno spin-offy toho samého orčího braku. Pamatuju že Warcraft jsem nehrál ani v době jeho vydání - tenkrát jsem hrál C&C, Alpha Centauri. Ale Diablo II byla a pořád je super hra.
    • cringe a edgy komentár. začínaš se opakovat
    • a aké RTS hrajú ľudia z majetnejších vrstiev? len aby som bol v obraze, kam patrím.
    • Tak s tim nevkusem a brakem je to pravda, ale overrated byl W3 spis v tom, ze se hral na "competitive" urovni, kde uz se s tim docela i dalo vyhrat, kdyz clovek neresil grafiku.
      Moje parketa to nebyla, ale clovek znalej historie a souvislosti to chape.
  • No radsi bych remake nebo novy dil a to jak u D2 tak i W3, protoze neofiko "HD mody" si muze stahnout kazdej uz dnes... Takze radsi aspon remake
    • Zalezi jak to udelaji. Pokud jen zvysi rozliseni, tak to nema vyznam, navic novy patch pro D2 pridava podporu widescreenu a win10, takze v tomhle smeru byl to byl pseudoremaster, ale pokud by vylepsili grafiku celkove - prekresleny sprity, plynulejsi animace, vylepseny efekty atd. Oh, moment... trochu sem se zasnil...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit