Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže podle tebe by to mělo vypadat tak, že si vývojáři řeknou "Hodíme jim tam nějaký kratký příběh, zamaskujeme ho hromadou vedlejších (generovaných) questů a jdeme tam cpát to nejvíc RPG prvků"?

    U Diabla byla aspoň drtivá většina těch talentů/skillů použitelných. Jak začnou vývojáři vymýšlet kraviny a cpát tam nepoužitelné věci, tak to opravdu lepší hru neudělá.
  • definícia RPG má to názvy ako fallout 1 a 2, baldurs gate , neverwinter nights 2, drakensang ........ ale nie dragon age
  • nie nemyslím si že je čas prehodnotiť to, proste čím viac RPG prvkov tým lepšie (drakensang) myslím skôr že je čas týmto hrám dať iný názov malo by sa to volať presne ako diablo akčné rpg (hack and slash) ale nie čisto rpg je v tom veľký rozdiel
    inak čo sa týka tých skillov fakt diablo ich malo tiež toľko len rozdiel oproti diablu je taký že hráš z jednou postavou tu máš 4
  • A teď se připrav na flame... (osobně jinak souhlasím)
  • Nemáš se proč omlouvat, shrnuls to celkem hezky..ta konstrukce rozhovorů mě vytočila mnohem víc, než (jaks rovněž uvedl) hodně slabý obsah dema..hlavně, že je tam hodně bojů, krve a všechny baby mají kozy jak vozy - prostě primitivův ráj..:/
    Předobjednávku jsem nezrušil, ale něco mi říká, že touhle hrou pro mě Bioware definitivně zemře..:/
  • @Eddie110 - budu reagovat jen na první část. Sice nejsem z nejstarší RPG školy, páč jsem začínal až na Baldur's Gate 2, ale nové pojetí DA mě zaujalo. Ač jsem poměrne konzervativní co se RPG hratelnosti týče (DA 2 nic takového neukázala - jen neskutečné iritující GUI), tak se tomuhle akčnějšímu stylu nebráním, právě naopak. Je fajn, že se Bioware snaží tohle posunout o kousek dál, ale.... pokud voni tu hru ořežou tak moc, že už si ti chybí jen gamepad a můžeš jít rubat subzera z mortal kombat...
    Grafika, velice špatná. Příjde mi, jako kdyby to bylo vše děláné pro konzolisty; postavy jsou ok, ale jakmile se podíváš okolo sebe, není na co koukat. A nepřátelé taky všichni úplně stejní - o to je to horší, když jich na tebe vysypou trilión (asi aby sis toho lépe všimnul). Příběhově těžko něco soudit, páč to fakt bylo pouze demo, ale to co jsem viděl mě tak znechutilo, že jsem měl chuť zrušit pre-order.

    Už ze screenů a videí které jsem zahlédnul koutkem oka jsem nebyl příliš nadšený (nerad si spoiluji příběh), ale po tomhle demu mám vážně pocit, že jsem hrál lepší Béčkový titul.
  • MrSanta
    Nastavení obtížnosti sice existuje, ale po vydání DAO se začalo šířit vůkol netem převeliké burácení že je hra i na easy moc hard *7* . A to i na PC.
  • MrSanta
    To jsou přesně moje myšlenky. Ty potvoro, jak si se mi dostal do hlavy *1* ?
    To hlavní, tj. podání příběhu, questy, možnosti volby i vývoj postavy se z dema poznat nedá. Boj je, kromě zrychleného máchání mečem, stejný. Pauznu, zadám příkazy, počkám, pauznu atd. Nevidím zásadní rozdíl. A že bojovník překoná poslední dva metry k nepříteli rychlým skokem mě fakt netankuje.
    A hlavní plus pro DA2 pro mě? Další hra ze světa, který mě nadchnul. Stejně jako ty se nemůžu dočkat, až uvidím události, které jsem vytvářel v DAO, z jiného úhlu pohledu.
    Demo splnilo přesně to, co jsem očekával. Osahal jsem si boj a testnul zda si můj PC se hrou poradí. Víc se od toho taky ani nedá čekat.
    PS: jsem hodně zvědavej na úlohu Flemeth v tomto dílu. Ta potvora mě začíná zajímat - vypadá to, že nitky za které tahá jsou sakra dlouhé.
  • Měl jsem na mysli Deus Ex...
  • Prosimtě jaké prvky dělají RPG RPGčkem? To že si můžeš vybrat z nepřeberného množství rádoby užitečných skillů a můžeš si naházet bodíky do vaření? Z většiny komentářů tady to tak vyznívá. Neni opravdu čas přehodnotit tenhle zastaralý postoj k RPG a připustit si, že vývojáři se zaměřili spíš na příběh a jeho podání.

    A z některých komentářů to tady opravdu vypadá, že si autoři myslí, že nadávát na DA je prostě cool a úmyslně přehlíží argumenty...
  • Jak tu uz bylo psano, je to pouze a jen demo. Z toho fakt nepoznas jaka bude hra. Uz hoodne dlouho bylo jasny ze dojde ke zjednoduseni v dialozich a nekterych mechanikach, ale urcite z tech 20 min nesouvysle hry nemuzes objektivne posoudit jak zabavna hra to bude a kolik rpg prvku hra obsahuje. Nesplnil jsi v tom demo vpdostate ani jeden quest a nemas tam ani zadnou moznost upravy equipu. Proto s hodnocenim bych fakt pockal na plnou verzi a alespon par odehranych hodin.
  • ako môžeš toto porovnávať z baldurs gate, asi si slepý ked to tvrdíš, toto je iba čistá akčná hra ako niekto písal akčná adventura, tu nejde o to že bioware vyskúšali niečo nové a ľudom sa to nepáči ak si si nevšimol čo pozorujem články a diskusie tak sa hlavne zarytým RPG hráčom ktorý už majú odohrané nejedno fakt dobré RPG nepáči že bioware osekávajú prvky ktoré robia RGP RPGčkom a robia tieto hry pre malé decká toto všetkým vadí, deckám od 10-20 rokov to vôbec nevadí ale nám starším to naozaj vadí
  • a co jsi cekal v demu ? mas tam tutorial je logicke ze te to bude vest za rucicku a potom jednu vedlejsi misi v kirkwallu..... takovehle komentare bez radneho podkladu me opravdu dokazou nasrat *10* secteno podtrzeno demo je proste jen demo a nic moc neukazuje uvidime jak to bude s plnou verzi
  • Hral. A ty umis cist? Mozna si pak nechas podobne reakce od cesty...nebo zkus zapojit to co mas mezi usima.
  • Fakt? Tak to nevim, jak to na svoji plasme delam...a porad mi to jde cist. Nebo narazel na hypotetickeho americana, ktery hraje na konzoli u dvacetipalcoveho monitoru?
  • No, DMC je oblíbená hra u spousty hráčů stejně jako Bohemka u spousty fotbalových fanoušků. Komunita a interní oblíbenost. Tím jsem chtěl říct, že se ono "chytání" dalo očekávat.
    Frázemi jako "podle mě", "myslím si", "zastávám názor" si člověk jen kryje záda a většinou to funguje. Sám to používám ^^
    Jinak ani DAO nebyl nějaký zázrak, co se týká mechanismů, inovací a komplexnosti. Vlastně to je zjednodušené NWN s přidanými vizuálními pozlátky.

    Edit: Ještě k té podobě, mě spíš přijde, že DA se blíží víc k ME.
  • Jenomze v DA2 neni noveho nic je to jeste vic ostrihane a pro nizsi IQ hracu. A ty animace to uz je taky opruz asi si mysli ze kvuli tem filmeckum si nekdo bude myslet ze je to RPG. Trapna akcni adventura ktera vas vede od zacatku jako druzinarka male decko za rucku.
  • jojo lidi si stěžujou u call of duty že je to furt to samý a když dragon age nebo mass effect prostě zkusili něco novýho hned je to úplně strašný...no nevim ale podle mě to zas fakt takovej odklon od jedničky neni..trošku rychlejší souboje ale dá se pauzovat takže bez problému..neberu třeba názor že se to někomu nelíbí ale pro mě tohle bude asi jedna z mých oblíbených rpg her která si mezi mass efektem, baldurs gatem, sérií tes a zaklínačem rozhodně najde svoje místo :)
  • Jeste vetsi tragedie nez jsem cekal....tohle uz nema skoro nic spolecnyho s RPG tohle je akcni adventura. a pocitam ze herni doba bude cca 15 hodin ani ne....
  • Ano, to rikaj radobymudrcove casto.
    Jaka je teda ve tvym svete definice RPG?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit