Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Blizzard.. :) jednou lidi hromadně nabírá, a pak se jich zase hromadně zbavuje....
    • Shania
      no nevim, kde beres informace ty, ale podle tech mých, tentokrat nikoho nepropustili, jen je presunuli na jine projekty.

      A co se týká vyvojářu, tak Blizz pořad expanduje.
  • Blizzard Activisions ma par dojicu nez jim to vyjde.

    World of Warcraft - subscriptions, pet shop, transfers, race changes etc
    Call of Duty - ktere litaj ven jeden za druhym - ma taky svoji subscription co ja vim
    Diablo 3 Auction House - Ano lidi to porad hraji a i NAKUPUJI
    Starcraft 2 datadisk
    Heart Stone TCG - lidi budou kupovat karticky (vyjde i na iPad)
    Diablo 3 Datadisc - (nemuzu se dockat co to udela)
    • a Diablo III pro PS3
  • Musim povedat ,ze klobuk dole pred Blizzardom. To by mozno spravili iba niektore studia. Zistia ,ze hra ma zly koncept a spravia restart. Niektore by v takom projekte urcite pokracovali urobili by z toho "sragorinu" a potom by sa tvarili aka "revolucna" P2W hra a islo by sa dalej.
  • Osobně bych nejvíc uvítal cokoli s pořádně temnou atmosférou. Nějakou hru která se nesnaží být komixová, ale naopak vážná, tvrdá až skoro hororová. V SC1 se jim to povedlo perfektně, i ve WC3 i přes tu grafiku tam bylo dost skutečně vážných momentů. Ale od těch dob nic. A přitom to kluci uměli perfektně.
    • komixove to bude.. blizzard na to pouzije svoji technologii prevodu artworku.. takze nic dospeleho necekam :(
    • SPOILER: No napr. kdyz v Diablu 3 umrel Deckard Cain, tak sem byl fakt prekvapenej. Chvili sem byl i fakt smutnej :D SPOILER
    • presne, poradne temne MMORPG se spoustou krve, vyhrezlych strev, drog, sexu a nemilosrdneho PvP s postihy pro toho kdo prohraje (a pekne s dropem equipu jako to bylo v UO) by to chtelo jako sul
      • Kr.Pa
        pegi 25+ ? blizzard se snazi delat hry pristupne od 12 let
      • A tohle chces od Blizzu, kterej i to trivialni wowko porad upravuje, aby to bylo jeste lehci? Neblazni, sak to by decka neprezila ... kdybys jim zapich postavu a sebral mec ...

        Jinak souhlas, zlata Ultima ... taky se pekne poradaly na PKcka lovy ;D.
  • Muj skromny a svet neovlivnujici nazor je,ze Blizzard doplatil na uspech World of Warcraftu.
    Kluci ziskali nevidane penize, zleniveli, ztloustli a ted maji problem udelat dalsi suprovou hru.
    Treba Diablo 3 je, podle mne, totalni megafail a to se s tim srali prez 10 let (pravda,asi ne kontinualne).

    Nezbyva nez doufat,ze trosku shodi v pase a ten Titan nekdy dodelaji a bude stat za to.
    • Co by za takovy "megafaily" daly ostatni firmy že :D
    • Tak ono mit dve mega uspesny hry ... je v nejakym casovym horizontu naprosto nerealny. Je tutiz prakticky nemozny, aby jakejkoli jejich novej MMO projekt dosah na wowko. Museli by prijit s necim naprosto origilanim, s uplne jinym konceptem ...
      A tady narazis na managory, ktery samo chtej "provereny" koncept, kterej vydelava. A presne tak vznikaj nejhorsi faily historie.

      D3 ma problemu vic, ale nejvetsi fail je aukce.
    • Shania
      Podle prodeju je to megahit, tu hru stale denne hraje 2 miliony hracu / botu...

      Takze megafail je to dost tezko. To ze je s nim cast komunity nespokojena, je fakt, problem ale je, ze se ta stejna komunita nikdy neshodne na tom, jak by to prave D3 melo vypadat.
      • Nejnovejsi cislo, co sem videl, je 3 mil hracu/botu denne.
      • XorxoxTalarius
        Zapominas ze i kdyby Blizz vydal Pong, tak si ho koupi minimalne pet milionu lidi a z toho ho bude minimalne milion hrat kazdej den :)
        • nějaká relevantní čísla? takle to přece není... Spíš to vidím tak, že i kdyby Blizzard vydal dokonalou hru , tak ji ti stejní hateři budou kritizovat a všude spammovat...protože je to prostě Blizzard
  • WoW jsem hrál od začátku BC až do nedávna, pěkných pár let. Musím říct že zezačátku v dobách BC jsem byl slušně závislej a opravdu mě v tu dobu hra naprosto pohltila - super herní zážitek :) postupem času se přirozeně hra začala měnit, směrem casual, aby každý mohl přijít, zapnout, uspět a vypnout - a myslím, že v tomhle je to špatný. Pro mě osobně se hra stala naprostým každodenním stereotypem a opakováním. Ke konci jsem hrál pouze ze setrvačnosti. Myslím že v tomhle období bude končit spousta lidí jako já. Nevím, snad už ani novej obsah by mě nedonutil do toho jít znovu, prostě jsem toho už asi přehranej až až.
    Myslím že by měli zapracovat na novým "subscription" modelu protože takhle jim podle mýho názoru zachvíli moc lidí nezbyde. Aby byl dobrej zážitek ze hry chce to tomu věnovat hodně času - a zároveň i peněz. Kdo má čas tomu většinou na "wow" nezbývají peníze a naopak. No nevím, v Blizzardu budou mít kluci nad čím přemýšlet.
    • Shania
      FTP= cim vic hrajes, tim vic penez z tebe vytahnout, pokud tedy nechces grindovat jak ozivot, ale to uz pak neni hrani. Vsechyn FTP MMO (a i ty s hybridnim modelem) hry maji velmi v oblibe prodavat prave ty veci, ktere ke kvalitnimu hrani potrebujes...

      Takze doufam, ze WOW nikdy FTP nebude.
      • Wow uz F2P je ... pokud sis stacil vsimnout, da se (celkem od nedavna) hrat do lv20. je jen otazka casu, kdy prijdou s nejakym dalsim rozsirenim a moznosti dokupovat predmety.

        Jinak si uvedom asi toliko, existuji dobre a spatne f2p modely, obecne velmi spatny model, ktery vetsinou zcela primo vede k neuspechu hry, je model, kde se daj kupovat veci, ktere zlepsuji jakekoli ingame parametry. Jeste akceptovatelny je system, kdy kupec muze tu vec ingame drazit za ingame penize => muzeji ziskat i neplatici hrac, ale to neni pravidlem.

        Problem je ten, ze neplatici a platici hraci pak spolu vlastne nemuzou hrat, coz je primarni ucel f2p - privest dost hracu, aby ti platici meli hrat s kym. Klasickej priklad - swtor. Jako neplatici hrac nemuzes nikomu nic prodat ani dat. A to ani hraci platicimu. Tudiz, kdyz seberes neco, co by se tvymu spoluhraci hodilo, ale tobe je to nanic ... tak smula.

        Rozumnej a dobre fungujici je model, kde se za prachy daji ziskavat pouze vizualni veci - oblecek bez stats ... mount, ...

        Osobne bych pak preferoval spis jeste treti model - ze ingame neni zadnej rozdil, a platba ti maximalne da nejakej titul, pripadne prioritu na loginu ... coz funguje velmi dobre u free serveru, kde se skladaji na provoz sami hraci ... a samo, 90% z nich neposle ani korunu, ale totez plati i u f2p.
      • Souhlasim, a bohuzel kolikrat musis u F2P modelu hrat opravdu hodne, aby jsi hral "pseudozadarmo" a nebo zaplatis mnohem vic nez pri nejakem mesicnim pausalu. Ale na druhou stranu, tam je jedna vec, ktera lidem pomaha v rozhodovani. Nikdo na vas netlaci, jak casto musite hrat, aby se ti to vyplatilo.

        A k tomu "pseudozadarmo". Kazdy si svuj cas ceni jinak a to proto, ze kazdy clovek ma jiny uzitek za 1 hodinu hrani/prace/odpocinku atd. Kazdy si musi rozhodnout, co je pro koho dobre. Pokud jsi bohac tak nema smysl, se snazit si neco koupit a kdyz nejsi prachac tak si musis rozmyslet, zda je to pro tebe jeste zabava a nebo by jsi si radeji nezahral neco jineho.

        Pro me MMO neznamena hru samotnou ale lidi se kterymi ji hraju a pokud ta, bude dostatek lidi a bude s nimi sranda, jsem ochoten za ni zaplatit. Dyt v dnesni dobe, kdyz jdete do hospody tak vas vyjde klidne vecer na 200-5000 Kč podle toho jak moc je divokej :) (měsíční poplatky byvají 250-350, měsíční poplatek za kabelovou televizi 200+, připojení k internetu 100-400+ atd.)
        • ta zaleží jenom na tom jak je ten f2p model udelaný, neda se to takhle zobecnit. Treba nekde mužeš nakupovat jen veci ktere ti vylepší postavu jen esteticky a pod. Možna mate jen vy spatne zkušenosti s f2p hrami.
          • Z hlediska MMO jsem takovy model snad jeste nevidel, aby z tebe tahal prachy pouze pres esteticke veci. Pokud mluvis napr. o League of Legends tak ten F2P model je fajn, ale neni to MMO.

            Napr. i Lord of the Rings nema spatny system, ale pokud nechces hrat 2-3 postavy zaroven, aby jsi ziskal dostatek turbine bodu, tak i tam je potreba nejaka investice. Vzdycky jsem na konci zjistil, znacna omezeni, ktera ti svym zpusoben srazi hratelnost nebo minimalne snizuje prijemny zazitek ze hry.
      • omyl
        • Blbost *5*
  • Proč se zde pokaždé jákákoliv zmínka o Blizzu či hrách s nima spojenýma změní v Ego hunt ? *15*
    Lidi jako Shalashaska, Joe a podobní by se měli dát na politiku, jestli už tedy polytiky nejsou. Fakt úroveň našeho národa padá někam do dob středověku s kyždým novým řádkem v této diskuzi.

    Jinak z D3 sem za tu dobu celkově zklamanej, ale to neznamená že spousta změn v posledních měsících mě nepotěšila. Je to lepší hra než byla po vydaní, ale staré zlaté časy Blizzu sou tu tam. Snad můj názor na tuto společnost změní právě Titan.

    Na závěr mě mrzí že zdejší Redaktoři nějak opomíjejí např. velmi zábavnej a celkem nadějnej titul D&D Neverwinter, kterej u mě vzbudil pocit při prvním hraní jako sem měl u D2jky či Burning crusade u wowka.
  • samozrejmne, ze se titan odklada vsak SC2 datadisky, uz meli davno byt prodane oba a teprv se na Legacy of the Void sotva zacalo pracovat... A stejne jako po vydani Warcaftu III vyslo wow vyjde world of starcraft az po vydani vsech dilu strategie, ze neverite, vemte si co Blizzard ma HOTOVYCH 3D modelu a celych prostredi (jak pro CGI tak pro animace ve hře) ze sveta Starcraftu a to by nebyl Blizzard kdyby to vse nevyuzil *3* A to ma spoustu veci z nikdy nevidane SC strilecky "ghost NOVA" ikdyz ta je tak stara ze pochybuju ze je z toho dnes neco pouzitelny ovsem koncept pro par misi v MMO urcite.
  • Tak trh je sice přesycen MMO ale nejaký killer titul chybí. Takový ten který by vydržel víc jak pár měsícu a hráli by ho miliony hráču.
    • Problem taky bude to, ze tech MMO her je spousta na trhu. Doslo k presyceni tak trochu. A jelikoz kazdy hrac ma rad neco jineho, tak si muze najit odpovidajici MMO. Podle me uspech Wowka uz nikdo ve stejnem meritku nezopakuje. Tedy aspon ne v klasickem MMO modelu..
  • JSem rád. Nejspíše se rozhodli, že svět MMO her se vskutku posunul vpřed a proto je třeba udělat požádnou změnu a dosavadní, jakkoliv "evoluční" Titan k tomu asi nestačil.
    Navíc, kdyby oznámili Titan nyní, upadl by zájem o WoW, protože Titan bude to new&hot (&Blizzard), takže by přebral zákazníky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit