Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav

    Doom 3 to ve své době projel na s hrami, co vyšli zároveň s ním. Navíc je to super hra, ale není to prostě Doom. Je to něco, co má kulisy Dooma, monstra a zasazení. Ale tím to i končí. Navíc nelogiku s baterkou a tím pádem "umělým" strašením, kdy si člověk mohl být 100 % jistý, že pod schody bude zombie nebo něco podobného, pak následně vyřešili v datadisku. Další věcí, co bylo zvláštní byl obzvlášť kritický nedostatek nábojů, což v Doomovi je fakt něco, co mi nepřišlo "správné".


    Ano Doom 3 mám rád, nebyl to propadák (až na mizejcí mrtvoly), navázal pak na něj Quake IV. Ale obě hry nedosáhly na to, co ID chtělo. Reinkarnace Dooma se naopak povedla a přijde mi, že do diskuze dorazili všichni fanoušci Dooma 3, co se nachází na českém interneru, jenom aby řekli, že Doom 2016 (Doom 4 byl zrušený projekt) je něco, co není Doom. 

    • Hidden

      Zajimave je, ze se tu v diskusi obecne netvrdi, ze Doom 2016 neni Doom. Takze fanousci asi dorazili a vyjadruji se ze zcela jineho duvodu. ;)

  • dworkin

    Článek je víceméně mlácení prázdné slámy a od Ladislava Loukoty jsem zvyklý na vyšší standard.

  • Maxianimal

    Doom 3 byla super hra, ale Doom 2016 jasně ukázal, kdo je tady králem a jakým směrem se má tahle série ubírat. Horor nechme jiným.

    • jj. Už se těším na podzim na dalšího Dooma.

  • 😂 tak jsem si říkal, že sem musím napsat, že redaktor nějspíš kouří hodně slušnej tabáček, ale šel bych s dřívim do lesa. Za mě byl třetí díl naopak nejlepším dílem ze série a na svou dobu uměl perfektně pracovat se stínama a celkově atmosférou - krapet massefekťáckou.

    To že jsme jako malý jen drželi ctrl + šipky do stran a kosili stovky úplně debilních monster v bezduchejch interiérech, nabíhali do lékářniček a nábojů bylo proto, že technologie nic lepšího tehdy nenabízeli a vývojáři si museli cestu k promyšlenějším mechanikám teprve poctivě vyšlapat. Já už bych to znovu v původní koncepci hrát nechtěl, udělali jedině dobře, že se odklonili od bezduchýho střílení tisíců monster, tohle uměl skvěle Serious Sam, těžko by ho překonali

    • Souhlasím s tebou. DOOM 1,2 je nostalgie, ale je to prostě dneska už svým způsobem nudné střílení, vývoj je jinde a DOOM 3 byl skvělé pokračování.

    • D3 byl sice ve své době grafická pecka. Problém je, že jaksi zapomněli na gameplay. Prostě klasické nudné střílení.

      Nový Doom je defakto opak. Grafika sice hezká (ale ničím přelomová) a v některých ohledech spíš učelová, než atmosférická (blikající monstra, svítící munice, apod - prostě na první místě komunikace infomrací ke hráčí, i když na úkor atmosféry). Ale hraje se to naprosto luxusně a každá akce je tam radost hrát.

    • Veskoslav

      Až na to že SS se specializuje na otevřené arény, což fakt Doom nikdy nebyl. A nepřátelé se počítají na desítky, maximálně stovky. Ne tisíce.

  • TheRKD

    Článek cajk. Do Dooma trojky bylo vkládaný strašný očekávání. Čekala se další bomba jako Half-Life. To se nepovedlo naplnit. Kámoš svýho času hrál a líbilo se mu. 

    Já se ke hře dostal až s Dark Modem a ani nedotáhl. Porci rozhořčení a hate by ale zasloužily konverze prvních dvou dílu pro Switch. Jakým způsobem se toho Bethesda zhostila, to je neslýchaný. Když jste offline, tak hra pořát prská, ať se připojíte. Bez regu na jejich webu si nezahrajete. Přitom placená hra. Dehonestace. 

  • Ja to hral az v ty verzi kde slo drzet baterku i zbran zaroven... a i tak to byl peknej horor... dodneska si pamatuju jak tam byly schvalne na jakychsi panelech rozsviceny svetylka, aby to vypadalo jako oci zombika, byl jsem u toho krasne nervozni... chce to hrat v mladsim veku  dneska uz cloveka tolik veci neprekvapi, jako tenkrat.... nostalgie ach jo 

    • triptich

      doom 3 hrám často na silvestra. jeden rok som sedel som v tmavej izbe osvetlenej len blikajúcim monitorom a s posledným zásobníkom som sa zakrádal komplexom. keď do toho začala novoročná oslava = rozumej malá sýria. môj posledný zásobník som vykropil do okolitých stien skrytých v tme a imp si ma dal ako zákusok. čo ma v tej chvíli štvalo viac, ako fakt, že som zabudol ísť do mesta na oslavu nového roka.

      a od tej doby som už nebol vlastne nikdy. prelom rokov ostal zasvätný hororovým hrám. dokonca aj priateľka túto moju "zvláštnosť" toleruje. akurát vyžaduje prípitok :D

      • Derp_1337

        Kvůli tomu, aby ses lekl, nemusíš hrát hry na Silvestra. Stačí si koupit kočku. Uvidíš, jak se počůráš strachy/leknutím, když při velmi napínavé a strašidelné pasáži na tebe kočka skočí 😱

        A všeobecně doporučuji o Silvestra chodit mezi lidi a ne hrát na počítači hry.

        • triptich

          ja už som si svoje silvestre odslúžil. občas si treba nájsť čas pre seba.

          to s tou mačkou si nechám ujsť. stačí aj dcéra, ktorá by v zakrádaní mohla smelo konkurovať garrettovi

  • Taronyu

    Článok mi príde dosť mimo, ale hejtu je tu už dosť, takže ja len poviem, že v žiadnom inom doomovi, som nemal tak dobrý pocit pri strieľaní z plazmovky :D

    • uher

      Tak s tím Plasma Gunem to máme stejně! 🙂

      Hlavně se mi líbí i zvuk nabíjení, jak tam zastrčí ten kontejner 😍

  • uher

    Trojka měla hlavně překrásná monstra a ne ty parodie co chodí ve čtverce, kteři jakoby přišli na návštěvu z Diabla III. FUJ! 🤮


    Jina byl Doom 3 fajn, jen prostě přišel tahdy zároveň s Half Lifem 2 a Far Cry a ti ho prostě trochu zastínili.

  • triptich

    z môjho pohľadu je krok mimo akurát názor autora článku. doom 3 je síce iný, ako zvyšok série, ale rozhodne to nebol krok vedľa, alebo nepodarený ľavoboček. jeho jedinou smolou bolo, že prišiel "súčasne" s half-life 2. inak to bola po všetkých stránkach kvalitná a podarená hra. áno, to nešťastie s prepínaním baterky bolo... tragikomické, ale nejak extra to nevadilo, natož keď to moderská komunita obratom "opravila".

    trilógia doom patrí, či už v balíku alebo separátne, medzi to najlepšie, čo v hernom priemysle vzniklo.

    • Derp_1337

      Hru nejde s čistým svědomým hodnotit, podle toho, co moderská komunita opravila a nebo neopravila. Je potřeba ji brát takovou, jakou ji vývojáři vypustili na svět.

      Ale je pravdou, že Doom 3 je dost podceňovaný. Za prvé měl velkou konkurenci v podobě HL2 a za druhé fanoušci předchozích dílů Doom jen velmi těžko přecházeli překopání stylu hraní hry. Ale běžní hráči (nebo fanoušci hororů) byli většinou spokojení.

      • triptich

        súhlas, že hra sa nedá a nemá hodnotiť podľa toho, čo komunita opraví. ale v doom 3 je "problém s baterkou" asi to jediné, čo s kľudným svedomím vytknem a dohral som ju v oboch alternatívach (s aj bez baterky na zbraniach). áno, nie je to "doom" v klasickom ponímaní. išiel trochu stranou a to je jeho prekliatie aj cnosť.

        ešte doplním, že doom mal konkurenciu nie len v half-life 2, ale aj vo far cry.

  • iSpirit

    pro mě nejlepší díl se série. Nevím, jestli to bylo věkem, ale byla tam skvělá horrorová atmosféra a hlavně ze začátku jsem byl napnutý jako kšandy. Vlastně jediný díl série, který jsem dohrál. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit