Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Českej dabing by byl zbytečnej. Česko je malej trh a lidi si to koupí ať to bude mít dabing nebo nebude. Ty peníze by měli rači investovat do toho, aby oslovili zahraničí, hlavně Ameriku, protože Česko jim náklady určitě nezaplatí.
    • Spíš by měli udělat Stretch goal v hodnotě cca 150,000Ł na všechny 3 dabingy...Ruský, Český a Polský...Tímto by přilákali lidi z tolika zemí, že by to měli vybráno hned.
      • risa2000
        jenom technická: Ł jsou polské zloté, britské libry jsou £
        • Já vím, nemám to na klávesnici a tak to řeším takhle :D
    • Paulcz
      Proč bych měl jako zákazník radit firmě ať osloví zemi za oceánem místo té mé ? To vážně nechápu.
  • jakej ta hra muze mít rozpočet 100 mil korun? nevite někdo?
    • Mám dojem, že ta původní cílová částka na kickstarteru (cca 10 mil kč) by měla odpovídat asi 10% toho co ještě bude potřeba.
      Jestli teda to co mají teď stálo 1,5 mil $ - cca 30 mil kč. Tak by to celý mohlo stát cca 130 mil kč. Tipuju, že se to ještě trochu prodraží, ale třeba do 150 mil kč by se vejít mohli.
      Je to jen můj osobní odhad.
      • žádná sranda, proto je pro mě vávra borec ať už se to povede nebo ne. musí to bejt šílenej stres
    • Jo jo 100 milionů. Od hráču 10 (vybráno) a od Bakaly nebo kdo to tam financuje 90.
  • Hele zkuste si to predstavit nasledovne, co byste radeji napr. :
    1. O deset hodin delsi hraci dobu nebo nebo cesky dabbing?
    2. Vymakanejsi souboje, propracovanejsi dialogy nebo cesky dabbing?
    3. Vytunenejsi RPG system, mene bugu nebo cesky dabbing?
    4. Dobyvani hradu nebo cesky dabbing? atd.

    Cesky dabbing by byl fajn, ale je spousta jinych veci, kterym dam prednost, za co by se mely utratit prachy a co by melo byt ve hre. Me osobne titulky staci.
    • Já chci čerty a maďarský dabbing.
    • Veskoslav
      O 10 hodin to určitě nebude delší:) A srovnáváš nesrovnatelné. Náklady na dabing jsou, ale s těmi, co jsi popsal se to srovnávat nedá. A 4. bod už je obsažen a je slíben. Ale jak občas čtu,t ak si lidé představují 60 bitev a 50 dobývání.
      • Hele Venkoslave, naklady na cca 1,5 hodinovy film jsou u shitozniho dabingu 40 000 CZK a u kvalitniho dabingu cca 600 000 CZK. viz. dole, Rekneme, ze by to stalo cca 100 TCZK pri 20 hodinach to jsou 2 mice, mozna i vic. Za to se da udelat ve hre neco rozumejsiho. Ja opravdu nechci dabing ala Zaklinac 1.

        http://www.eduin.cz/tiskove-zpravy/pet-argumentu-proti-dabingu-stredoskolaci-chteji-v-ceske-televizi-anglictinu/
        • pokud je to takhle, tak by se za 100 000Liver cca 3 300 000Kč dal udělat Českej, Polskej i Ruskej a ještě by něco zbylo na in-game obsah...a 100 000Liber by se při vztyčení takového cíle dosáhlo hodně rychle...
    • to tem hlupakum tady nevysvetlis
    • ceskej dabing, vlastne by tam nemuselo bejt nic jiného, jen cerna obrazovka ale namluvena
    • A tenhle český dabbing je jako nějakej lepší, než český dabing?
      • Wow ty sis všiml překlepu a upozornil na něj. Tys mu to teda natřel. Jseš týpek, eso a drsňák.
  • Jako jedna věc mě zaráží, co to že všichni tak obdivujou husity, když to byla banda náboženskejch fanatiků (rozuměj sekta) daleko za standardem římskokatolické církve s ultrakomoušskými manýry a naší zem v danné době dostala do pěknejch sraček, ze kterejch se hrabala pěkně dlouho.
    • Je videt, ze se dnes dejepisu na skolach nevenuje dost pozornosti.
      • Díky bohu. V zeměpisu se učíme, že top byly zbojníci spravedlnosti bojující zlé římskokatolické církvy a hrdinové!
        • Dějpisu. Jsem ještě ospalej...
  • Doufám, že ve hře bude pořádnej gore. Chci aby při posledním úderu do nepřítele stříkala krev. Useknutí hlavy, končetiny, nebo jen obyčejný probodnutí břicha ... chci aby stříkala krev. Zkrátka když už říkali, že jdou do co nejrealističtějšího ztvárnění, tak aby na tohle nezapomněli.

    BTW pomalejší jedinci, kterým to ještě nedošlo, by mohli pochopit (a zároveň ocenit), že jsem se i tímto příspěvkem snažil změnit téma od "českého dabingu", kolem kterého je v diskuzi zbytečně až moc nablito. *3*
    • Jack1947
      To tam nebude realisticke neznamena ze tam budou litat hlavy kazdou chvily a ruce. Bude ale poznat tiha mece a atp... coz je plus.
    • Keyz
      Na useknuté části jsem se ptal ve FC. Údajně to je u nich problém, protože mají ten systém vrstev hadrů... Navíc prakticky by to ani nebylo časté, vzhledem k tomu, že měli brnění i tak je těžké něco useknou....

      To bych raději vzhledově věrohodná zranění a krev.
    • Já bych bral třeba upalování sodomitů. Když už Vávra přidal kvůli korektnosti tu ženskou, tak by se tam mohlo dát i něco, co trochu pocuchá nervíky.
    • Pethulla
      Když už realitu, tak pořádnou: tehdejší bojovníci si před bitvou určitě nemáčeli zbraně v alkoholu, takže jakékoliv škrábnutí mohlo být životu nebezpečné -> dostal jsi otravu krve GAME OVER
    • Já bych bral vyteklý střeva a jiné vnitřnosti. Taky by bylo dobrý kdyby mrtvoly na bojišti zůstávali na svých místech i několik dní a pak s něma pořádně hejbali červi. Tohle je GORE!!
      • To je můj člověk!
    • A proc by to tam jako melo byt? Mas nejakou uchylku, ze to tak vyzadujes? Jsou preci mnohem dulezitejsi veci, ktere by ve hre mely byt, nez kyble krve.
      • Tlačenka s cibulí.
        • A co treba stredoveka alchymie, system poskozeni pri soubojich - kdyz Te nekdo zasahne do nohy, tak budes kulhat, system leceni, nutnost spat, unava atd. Tlacenku s cibuli si muzu dat doma a ne ve hre, je to lepsi zazitek.
    • Inquisitor
      Aspoň jako ve statečnym srdci, tam ty bitvy byly slušný.
    • Veskoslav
      Krev stříká pouze v případě, že zasáhneš tepny či oddělíš končetiny. Což není nic lehkého.
      • A i tak to není žádný gejzír jako z filmů. Tlak je na to moc malý.
      • Snad se to do finální verze hry dostane.
        • Veskoslav
          Zkoušel jsi někdy odseknout třeba prasečí nohu? A to ji navíc nemáš zakutou v železném brnění. Moc se díváš na filmy.
          • Pethulla
            Tak ona síla tehdejších bojovníků a dnešních lidí, kteří sedí za počítačem, se trochu liší, takže co se pro nás může zdát obtížné mohlo být pro ně něco, co se dalo udělat s prstem v nose. A pokud se nepletu (zas tak vývoj nesleduju) tak hlavní hrdina má být kovář, takže ten bude mít sílu jak sviňa. Navíc v brnění se nechodilo 24/7, takže k nějaké té nechtěné amputaci nebo dekapitaci určitě dojít mohlo.
            • Pethulla
              Proč porovnávám někoho současného s kovářem v minulosti? Neptal ses snad ty na to, jestli někdo zkoušel odseknou prasečí nohu? Tos´ jako myslel tak, že když to je problém pro dnešního netrénovaného člověka, tak to byl problém i pro tehdejší mnohem víc fyzicky namakané lidi, kteří byli navíc v zabíjení trénováni?

              Jak jako neuseknu švihnutím? (kdybych chtěl být hnidopich, tak ti napíšu, že useknout se odvozuje od slova sek, takže: Jak jako neuseknu seknutím?) Ono bodnutím by to šlo dost těžko, řezáním lépe, ale pochybuju, že s sebou na bojiště tahali pily.

              Já jsem nikde nepsal nic o tom, že na bojišti létají ruce a hlavy, tak mi ucho prosím nevkládej do úst něco, co jsem neřekl. Navíc píšeš velmi vzácně a velmi vzácně nerovná se nikdy. Takže stát se to mohlo.
            • tve vy tady resite uplny blbosti. riznuly ste se nekdy? i z malého zraneni ti to tece jak blazen. to k tomu krvaceni. a videl někdo zraneni i tupou zbrani? ja před několika lety delal v nemocnici a i z myho laickyho nazoru klidne tvrdim ze hlavu useknes. Sice třeba zustane viset na kusu patere ale useknes. Je fascinujici a netvrdim ze to ste zrovna vy, jak je rozsirena představa ze lidsky telo vydrzi velky poskozeni a narazy. to ty filmy a hry fakt tak vymejvaj mozek?
            • Veskoslav
              Proč porovnáváš nějakého současného "nerda" s kovářem? Ano nechodili v brnění, kterí si mohl dovolit málokdo. Ale ruku či dokonce hlavu neusekneš jen tak švihnutím. Musíš mít hodně silnou a přesnou ránu, obzvlášť u hlavy.
            • ucho
              řekl bych, že velmi vzácně. to už se s větší pravděpodobností do té ruky jen zasekneš, málokdy máš vhodný úhel na takový sek. to samé hlava. krk nasekneš, usmrtíš, ale že by rovnou hlava ulítla? tyhle představy, jak na bojišti lítají hlavy a ruce jsou spíš úsměvný...
        • Pethulla
          Tak být by to tam určitě mohlo, jen si říkám jestli už na tohle doba trochu nepokročila, přece jen hry už dneska vypadají dost reálně na to aby tyhle brutální scény tam mohli jen tak dát. Přeci jen doba od Soldier of Fortune, Severance:Blade of Darkness nebo Rune už pokročila.
  • Inquisitor
    A já bych tu češtinu zrušil úplně. Nikoho nezajímá, není dost "cool" a vůbec stojí za hov....
    • Cestina by se mela zrusit ze zcela jinych duvodu nez proto, ze neni dost cool. Jedna se o zbytnou vec a je mnoho dulezitejsich veci, ktere by ve hre mely byt.
  • Mě by ani nevadilo, kdyby se tam objevil Christopher the Bastard from Afterspoons and Without-satellites namísto Kryštof Haranta z Polžic a Bezdružic :)

    Čeština by byla fajn, ae vzhledem k okolnostem dabing prostě očekávat nelze, tak už tu některý probůh přestaňte brečet a dokola si klást už dávno zodpovězenou otázku "proč nebude českej dabing v český hře odehrávající se v Čechác?" atd.
    • Veskoslav
      Jména se většinou nepřekládají. Podívej se například na průvodce v angličtině či němčine. Obzvlášť města se nikdy nepřekládají do cizího jazyka (a ne nedávej příklad Prague a spol.)
      • Pethulla
        tak zrovna u nás se názvy měst překládají docela často. Když vezmeme dobu téhle hry tak příkladem může být třeba Řezno, Míšeň nebo Kostnice.
      • A co třeba Benátky a Venezia? :D Ale je pravda, že v angličtině se moc nepřekládají a když už, tak jenom lehce pozměněné
    • Paulcz
      V Mafii to šlo
      • Mafie měla vydavatele a bylo tam cca 3 hodiny mluvených dialogů. Tady má být minimálně 20 hodin dialogů a samozřejmě víc postav
  • michelangelocz
    Kdyby mel nahodou vznikat ceskej a tudiz autentickej dabing – bylo by NAPROSTO UZASNY, kdyby ze hry znela dobova, tedy ne soucasna cestina.

    PS: Omluva pokud to v diskuzi uz zaznelo, na procteni je uz zkratka moc velka :)
    • Tak úžasny, že bys jim ani nerozuměl...
    • Ono to především zaznělo v samotným článku a ještě k tomu hned asi ve třetí větě.... *3*
      • michelangelocz
        Jo no – je tu tolik clanku s PRIJD KRALOVSTVI TVE, ze uz je pomalu prestavam cist :)

        PS: Jinak v clanku je to ve ctvrtym odstavci.
  • Ikdyby tam byl nakonec český dabing, tak to stejně budu hrát v angličtině s a anglickými titulky. Prosvištit si slovíčka mi nikdy neublížilo *3*
    • Už se nemohu dočkat až Němci budou šprechtit anglicky.... (ironie) doufám, že dodrží realičnost a nechají jazyk takový jaký byl.
  • Česká hra, z českého prostředí o české historii bez českého dabingu - to je ZKLAMÁNÍ. A taky docela na budku...
    • Na budku jsi ty, přečti si aspoň o co běží, než začneš psát podobné výkřiky do tmy

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit