Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz
    Kdyby se přesto, někdo rozhodl "naprosto zabugovanou kopírku jiné hry, s klišé questy" hrát tak:

    Více xichtů do hry
    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.781722505188171.1073741836.349361458424280&type=3
    Dejte do složky MyGames/Wasteland2/CustomPortraits

    Wasteland 2 Ranger Editor (edituje uložené pozice a je možné měnit skilly atd.)
    http://home.comcast.net/~cinful75/WL2/
  • Prilis porad nechapu proc kazdy hned v souvislosti s touto hrou zminuje Fallouty(autore recenze dokonce hned v uvodu). Je to pokracovani Wastelandu,ne kopie Falloutu.
    Tak nebo tak,tahle hra se uz zaplatila a ti kdo si ji zaplatili jsou vicemene s vysledkem spokojeni. Ten zbytek hracu co si ji koupi az po vydani,to uz je jen bonus.
  • to je divne.. nejak jsem jeste nenarazil na chybu ve hre.. grafiky hlavne pri tvorbe postav jsem se lekl, ale pozdeji jsem zjistil, ze to je jedno protoze mam porad odzoomovano a pak to vypada hodne pekne, i kdyz Torment bude deteilnejsi.. dalsi vec.. proste jsem do toho ponorenej stejne jako u starejch Falloutu, takze za me teto recenzi zcela nerozumim asi hraju jinou hru :D ale kazdy muzeme mit svuj nazor.. ja jsem spokojen, myslim, ze hodnoceni na metacritics odpovida 8/10
  • Keyz
    Je to hnusné jako...ani nevím co. Ale propracováno to je dost. Navíc dnes taková svoboda a hloubka je velice nevídaná. Hodně jsem se bavil. A na chyby abych nemohl pokračovat jsem nenarazil. Taky jsem to nehrál rok a ani pozpátku. Ale jestli tam jsou, tak je to určitě blbě. Co mě ale zarazilo je divný verdikt:

    "Kolísavě kvalitní příběh plný klišé, naprostých blbostí, ale i vtipných momentů a odkazů na asi miliardu věcí zvládá držet pozornost hráče jen tak tak. A navrch je ve hře tuna chyb. Nebýt tohle dílo Briana Farga a dalších pomazaných hlav, prolétlo by pod radarem jako laciná ruská nápodoba Falloutu, která přišla s desetiletým zpožděním."
    Ok je tam důraz na chyby a ty jsou špatné, je tam důraz na klišé a to je špatné a korunuje to komentář o slavných hlavách a to je pravda. Vidíme to u mnoha značek.

    -Proč to ale k*ura schytal Wastelands 2? Klišé dialogy jsou skoro všude. U AAA her o několik řádů horší a debilnější. Bez těch dobrých částí jako zde. Když to beru teda hodně kriticky...
    -Bugy? Ehmm.. Nemá jich náhodou pravidelně TES tolik, že na jejich sepsání na papír padne několik stromů, a některé blokují dokončení questu? A navíc to musí fandové opravovat?
    -Známé hlavy... TES a jiné.

    Tohle hodnocení pak vypadá naprosto komicky v porovnání jiných hodnocených her, kde to co se zde vytýká, je jinde přehlíženo. Tedy, srovnejte si ten kodex podle čeho hodnotíte, anebo nedávejte hry do databáze s hodnocením, když to je tedy pouze vlastní názor autora a nic víc. To pak, logicky nemá co dělat v databázi pro veřejnost, kde to lze podle hodnocení řadit...
    • martin.mares.984
      No vis on je asi problem v tom, ze prave hry jako Wasteland, Torment nebo Dreamfall dostaly takovou podporu na KS, protoze hraci chteli patrne titul, ktery nebude trpet bolestmi soucasnych AAA her nebo alternativu, kde vyse zminovane chyby (stupidni dialogy, klise atd.) nebudou. Nezlob se na me, ale Wasteland 2 na me zatim dela dojem jako hra ovencena typickymi AAA klise oblecena v retro kabatku, hrajici na nostalgickou notu leda tak hlubsim a slozitejsim hernim systemem. Naprosto nechapu, proc treba neni Wasteland 2 ve 2D, kde tenhle typ RPG stejne funguje nejlip. Z tohohle pohledu hodnoceni rozumim a jenom doufam, ze Tides of Numenera bude v danych ohledech nekde jinde.
      • Keyz
        To bych bral. Že lidé očekávali více. Také jsem čekal (doufal), že to nebude tak hnusné... Tedy čekal jsem v tomto ohledu více.

        Ale pak stejně nelze vytknou chyby jedné hře a stejné chyby nevytknout velké hře, ke mají více možností jak tyhle věci řešit před vydáním. To je to co mě zaráží.

        Navíc jak jsem psal. Jinde to někdy není ani možné dohrát a tam ty slavné značky naprosto sedí.
        • martin.mares.984
          Ale tak, v aktualnim LEVELu dal treba Lukas Grygar Wasteland 2 5/5 a Skyrimu pokud vim 10/10, takze z jeho pohledu to nevadilo ani u jednoho titulu. Tady by autor Skyrimu dal treba taky 6-7/10 a ne absolutorium. Co recenzent, to jiny pohled na vec...

          problem je, ze ty vyssi produkcni hodnoty dokazou vic odvest pozornost od nedokonalosti. Blby dialog zustane blbym dialogem, ale vzdycky bude lip pusobit v ramci celku, kdyz ho profesinalne nadabuje Patrick Stewart a ne nejaky pan XY.

          Obecne mi prijde zahadou, proc kdyz v polovine a na konci 90. let bylo mozne podobne tituly vytvaret mnohonasobne kvalitnejsi, kde prave tehdejsi technicky moznosti nedavaly moc sanci hre uhranout hrace svoji prezentaci, aby zakryla nedostatky v ramci pribehu, dialogu, estetiky apod, tak pro to nejde dnes? Kdyz ten projekt navic vznika pod vedenim "duchovniho otce" tehle klasik Briana Farga...
          • Keyz
            Proto mě vadí velká nejednotnost hodnocení. Ani se asi nepokouší přiblížit vlastnímu kodexu

            Pak to vypadá takto divně. Někomu nevadí chyby a další věci a jinému to vadí. Fakticky tam jsou, tak klidně bych bral přísnější hodnocení obecně. Ale je tomu naopak. Následně podobná recenze působí jako pěst na oko. *9* Když u mnoho her o podobných problémech není ani slovo a bere se to snad jako obecný neduh, proti kterému nemá cenu bojovat...
            • a jak jako chces zaridit jednotne hodnoceni od dvou lidi? to maji mit stejne nazory? ze jsou nekde nejake fakticke chyby neznamena ze ruznym lidem budou pripadat stejne vyrazne... a to jsou jen chyby, ale co vsechno ostatni kde nemuzes byt fakticky... proste je dulezite si tu recenzi precist a necumet jen na cislicko hodnoceni
      • Přesně tak. Do písmenka souhlas.
    • Bože můj, prosím.. PROSÍM.. rozveď, kde je "nevídaná svoboda a hloubka"..? KDE?? Dohrál jsem to dvakrát a většina questů je prudce lineárních, nebo má maximálně dvě předvídatelné a šablnovité možnosti volby. Kde je morálně šedé rozhodnutí, byť alespoň jedno za celou tu hru? Kde se musíš doopravdy zamyslet nad LOGICKOU a INTELIGENTNÍ situací, která není černobílá?
      • to muselo byt hrozny.. dohrat to 2x !! to ti nekdo miril na hlavu AKckem? :D ja to jeste nedohral, ale mam ty vase reci nekde.. bavim se..
      • Prosim te, uklidni se. Co to je za vylevy?
    • Skyrim je sice špatná hra, ale můžeš si ji užít aspoň jako nějakou alternativní verzi simulátoru chození po horách s pěknou grafikou a občas nějakým ty drakem, na Wastelandu si neužiješ vůbec nic...
      • Je tak spatna,ze o ni na tehle diskuzi porad zvanis.....
        • stálo mě to peníze na podporu tvůrců, uvěřil jsem hlupák slibům a dostal jsem takový shit-fest...takže je třeba se vypovídat...
          • Tahni do hazjlu. Spatna hra to urcite neni.
            • Budes muset rodice poprosit o dalsi. Socko. *3*
            • klídek, relax, pro tebe je dobrá, pro mě je ztráta peněz...
      • Keyz
        špatná, nešpatná... Zde autor napsal věci co mu vadí a podle toho to ohodnotil. To, že jinde je stejných věcí více nikomu nevadí *15*

        Tedy nic proti autorovi. Pojal to opravdu podrobě, ale spíše proti tomu divnému systému.
  • WalkingWad
    6/10 ? To si děláte p*del.. 7/10 bych pochopil, ale tak málo ? I kdyby tam byla jen půlka obsahu, je to zábavnější hra než většina novodobých #$^k. Napsal bych k tomu víc, ale stejně to nemá smysl :)

    (zde vložte mnoho nadávek)
    • Chim
      Jen pár dotazů:

      Četl jsi celou recenzi nebo jen to číslo na konci?
      Víš jak je definováno slovo "recenze"?
      Kolik hodin si tu hru hrál?
      • WalkingWad
        Ano, Ano, 62+
  • Je to skvělá hra, jen je škoda, že to není trochu víc jako DS. Víte takový ten pokémon nádech. To doslova miluju.
    • TheGGG
      dejte mu ban a smažte ho
    • tož proč se tak ponižuješ, prvně kradeš nicky, tvoříš nicky a teď tu ze sebe děláš blázny... Máš nějaké sociální problémy nebo co??
      • La_Furia_Roja
        Rofl během minuty takové zbabělé naklikání :DDD Tak aspoň, že si olajkuješ svoje vlastní hloupé názory :D
        • už zase pod mím nickem, kolik tady těch nicků máš? Kradeš můj, zkoušíš trolit pod GGG a ještě tu brečíš o naklikávaní jako Veskoslav. Že tě hamba nefackuje...
          • La_Furia_Roja
            Tohle je můj jediný nick. Trolím pouze pod GGG, protože ty trolíš pod mojím nickem. Bohužel ty to nejsi schopný unést, já se náramně bavím jen je škoda, že už odjíždím z práce *3*
            BTW. Veskoslav je naprosto v pohodě a ty nemáš ani půlku jeho inteligence *3*
            • Veskoslav je v pohodě??? Si mi vtipalék *15* *15* *15* *15* *15* *15*
            • sám se přiznávaš, že tu trolíš pod GGG, jsi opravdu věrohodný trolle... už si to v práci...
      • Nedelej ze sebe debila, hloupy konzolisto.
      • Já chtěl bych ten nejlepší jak nikdo předemnou....
  • Já jsem milovník všech starších RPG (třeba první Wasteland jsem dohrál v deseti letech) a Wasteland 2 jsem si většinu času celkem dost užil. Jenže přesto ale NAPROSTO SOUHLASÍM s drtivou většinou připomínek a výtek. Díky za tuhle recenzi. Je rozdíl dělat hru ku obrazu té nejlepší generace RPGček z dob minulých a zároveň líně prosrat hromadu věcí s tím, že "je to přece retro".

    Za sebe ještě dodám:
    1) Nesmyslně ohavná grafika - na grafiku většinou vůbec nehledím, ale když ono i na úplně první Fallout samotný se dívá milionkrát lépe a považuju ho za mnohem hezčí. Tohle je líný hnus. Doporučuju vygooglit o deset let starší hru, The Fall: Last Days of Gaia - a pokusit se najít alespoń tři rozdíly.
    2) Nefunkční systém náhody - řeší se to na Steamu i oficiálních fórech. 95% šance na unlock truhly, 3% šance na critical failure - šest failů za sebou a sedmý critical failure. Ehm? Jiný příklad - pokud je šance na zaseknutí pušky 0% a zasekne se za boj dvakrát a pokud je šance na zásah 100% a člověk se netrefí, pak to vážně není žádný confirmation bias, ale znamená to dvě věci - že je systém rozbitý NEBO že v rámci hry fungují ještě jiné statistiky a berou se v úvahu jiná čísla, jenomže o těch nemluví ani manuál, ani hra sama.. a tak z čísel ve hře dělá nepoužitelnou veličinu.
    3) Neskutečně dlouhé nahrávací časy a celkem nic moc optimalizace - to je jen a jen lenost a špatná práce ze strany vývojařů. A to, že je ta hra přece dlouhá/velká není žádný protiargument. Existuje opravdu hodně mnohem větších/delších her (které jsou navíc graficky na mnohem vyšší úrovni a tak by si nahrávání mohly spíš "dovolit"), u kterých quickload nebo přesun do jiné lokace netrvá ani polovinu času.. například Original Sin, New Vegas, Dragon Age.. a ne, mým počítačem to není - rozběhnu Metro Redux na ultra.
    4) Směšně gigantická velikost - po opatchování hra zabírá cca 25 giga. Jasně, harddisky jsou dneska velké a levné, tak koho by to zajímalo.. jenže když chce člověk instalovat ty nejhranější hry na SSD disk kvůli jejich zrychlení a stabilitě, tak to najednou zase problém je. Dá se to pochopit u hry, jako je nový Wolfenstein, například - ale fakt ne tady. Opět - ani délka hry nebo částečný dabing není omluvou, Divinity je méně jak poloviční a přitom v těchhle ohledech lepší nebo srovnatelné.

    ..dalo by se takhle pokračovat ještě dál - a jsem rád, že recenze se zabývá věcmi, které na jiných stránkách všichni přehlížejí.. jako třeba logičnost příběhu a chování postav, nebo například i jejich scaling vůči obtížnosti. Že jeptiška s revolverem dává třikrát takový damage a má jednou tolik životů, než robot zabiják? Ale ovšem, protože jste jí potkali později. Heh.. zbožňuju obtížné hry, ale musejí být výzvou - a ne jen líně nefér kravinou vycucanou z prstů. I tak si ale Wasteland 2 zaslouží pozornost pro nás, RPG fanatiky. Není to špatný zážitek a mnohdy baví - jenže je to hra skutečně skoro všude naprosto nesmyslně přeceňovaná.
    • souhlasím až na toho Wolfa, tam ta velikost je taky způsobena mizerným enginem a ne kvalitou textur např..
  • Ta hra je naprosty crap (nemyslim grafiku to beru jako retro feel)! Ale takovou hru vydat v roce 2014 a jeste od Farga? *9*
    • a ještě pobrali tolik mega...
  • Naprostá pravda. Na Wasteland sem se hodně těšil, staré Fallouty mam dohrané snad desetkrát a nové mě moc nechytli tak sem na hru čekal jak na smilování boží, ale i přes všechno očekávání je to prostě jen lehce nadprůměrná hra, která naprosto zklamává v level designu. Přijde mi jako kdyby hru navrhoval někdo kdo nikdy žádnou hru nedělal, jen jich pár hrál. Hlavně souboje jsou hloupé a taktiku v nich člověk nenajde. Krycí systém je naprosto dementní. Hru jsem zhruba po 30 odehraných hodinách vypnul a zatím nemám vůbec chuť v ní pokračovat, spíš mě to navnadilo konečně asi po dvou letech dohrát New Vegas, protože to vypadá, že v blízké době asi lepší postapo hra nebude :-(
  • BubbleBum
    Já sem teda zatím dost zklamanej, po 10 hodinách hraní mi neutkvěla jediná věc, quest, událost v hlavě. Prostě vůbec nic. A jak Vávra říkal v 200 podcastu - pokud tě ta hra nezaujme během 10 hodin tak je něco fakt blbě.
    Chci tomu dát šanci, dostat se přes 40 hodin patosu ( kterej uváděj všichni recenzenti ) k těm zbylejm 40 hodinám kvality, ale zatím to nebude. Dávám tomu tak rok aby ta hra přestala bejt rozbitá, i když na druhou stranu je tam spousta věcí který sou z mýho hlediska herně naprosto špatně vyřešený ( to souhlasim plně s recenzí, skilly, jejich používání, inventář a všechno je naprosto špatně - jediný co se mi líbilo bylo lootování z více dropů v rozsahu v jednu chvíli )
    Příběh nehodnotim, nikam sem se nedostal, ale jalovost prvního velkýho rozhodnutí koho zachránit mi připomněla možnost vyhodit to město atomovkou ve Falloutu 3 - událost co vypadá důležitě, ale vliv má nulovej. Oproti tomu sem teď od EA dostal zadarmo Dragon Age Origins a tam ty volby fakt fungujou, sou zajímavý a člověk je do nich zainteresovanej. Záleží mu na tom co se stane a opravdu se rozhoduje.
    Lehce to samý platí pro Divinity, který sem skoro dohrál, to bylo technicky a herně super, ale zase to nemělo svět a příběh na kterym by mi záleželo.
    • BubbleBum
      A ještě jedna věc mě točila - a to je úvod do hry v rámci reloplayingu.
      Dobrá, udělám si partu, je tam věkový složení postav 20 - 70, rasa, co kouřím cíčka, vyznání atd a ta hra mě vezme a strčí mě někam do díry uprostřed pustiny s tim, že sem ranger a mám jít hledat nějaký antény. Co sem dělal 40 let předtím nikoho asi nezajímá, proč sem tam, proč sem vůbec ranger, proč mám sebou 3 další lidi.
      Já si dokázal substituovat a představit si, že vedoucí mý party, Guru Jára bude asi pěkně ouchly, protože si sebou vzal do party Aničku Barboru Škrolovou, která se vrátila zrovna z vězení a protože člověk potřebuje i ženu protřelou životem, má sebou i Boženu Němcovou, kterážto jako správna hospodyně neskočí jen pro pírko přes plot ale vylootuje každou bednu. Zakončenou kámošovou 40 letou matkou Larisou.
      Nic tam není ( stejnej problém sem měl s divinity ), všechny fallouti měli nějak úvod a zase připomenu teď mnou hranej Dragon age - to je uplně jinej level.
      Jo a poslední věc - kde se tam sakra vzalo takových sejfů, to tam někdo v post apo světě rozjel továrnu na sejfy, který se tam válej na každym rohu. Nebo vyrabovali továrny na sejfy, který si lidi dali do domů a který sou očividně k prdu, když je dokáže cracknout Anička Škrlová? Detail ale mě to kazí dojem z uvěřitelnosti světa...
    • smejki
      "jalovost prvního velkýho rozhodnutí koho zachránit mi připomněla možnost vyhodit to město atomovkou ve Falloutu 3"
      Přesně to se mi vybavilo taky!
    • divinity mělo ještě špatné dialogy a dětinskou grafiku, naštěstí mělo funkční RPG systém, Wasteland nemá ani ten funkční RPG systém. Bída ty KS projekty, bída v luntě....
      • BubbleBum
        Tak tak, Divinity bylo super herně - fakt mě bavilo to hrát se všim všudy, jediný co mi teda nesedělo byl pixel hunting ( najdi 4 tlačítka o velikosti jabka ) a občas ne uplně jasný puzzle. Dialogy mě taky moc nepřesvědčily, stejně jako příběh, nemohlo mě to zajímat míň ... No a grafika - to už je každýho vkus, mě ta stylizace nevadila a celkově se mi to i docela líbilo.
        Jinak wasteland nemá zatím nic. Grafika je opravdu zásadně ošklivá, lokace sem nepotkal zajímavý a celková stylizace - přišlo mi, že tam roste nějak moc trávníku :) Herně je to taky špatný, věřil sem že to zachrání epičnost příběhu a questů, ale brouzdat se 40 hodinama patosu aby sis moh něco užít, mě taky moc nebere.
        Přijde mi, že celkově je W2 daleko pod úrovní her z roku 2007 ( Mass effect, ač jinej gameplay, tak pro mě je stěžejní příběh a questy, samotná herní náplň je pro mě vcelku vedlejší, hlavně aby mě to hraní nesralo, což mě u W2 hodně sere - i takový detaily, jako quest otevírání dveří a rozsvěcení pomocí člena party - ok proč ne, ale kuva když už to proběhnu, což kvůli blbýmu ovládání a tomu že se jaksi v tom generickym prostředí ztrácim, zabere 15 minut, tak proč do prele musim celou tu věc absolvovat cestou zpátky - to je blbej design questů a protahování herní doby - čili za mě špatně )
      • La_Furia_Roja
        To jsem přece nenapsal já. Přece nemluvím jak ten homouš GGG *1*
      • muzes definovat detinskou grafiku a opodstatnit proc se takovy styl musi zakonite libit detem a ne dospelemu cloveku? Moc rad si poslechnu to ticho.
        • http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20140731101512/divinity2/images/9/91/Orc_fight_beach.png
          takhle si představuji dětinskou grafiku...
          • to neni odpoved
          • La_Furia_Roja
            http://www.incgamers.com/2014/02/dark-souls-2-screenshots-show-stats-freaky-character-creation

            Takhle si já představuju pseudoRPG alá digimon digitální monstra *1*
            BTW. o pár řádků výš píšeš něco o dětinské grafice. A tohle vypadá jako opravdu velmi dospělé RPG :D
            • Rika se tomu kreativita, ale to ty GGG bohuzel asi nedokazes ocenit.
            • A jeste nasvaleni elfove s velkyma kladama jak ve WoW, z toho jsem vzdycky uplne hotovej.
            • To přímo miluju jen je škoda, že ty vlasy nejsou ještě špičatější a tváře trochu víc dětské. Jinak mi tam strašně chybí oblázkové město a taky bych chtěl svého pikachu.
            • hmm to jsem nehrál, co to je za hru? Vypadá docela dobře
      • vonTossis
        Nesouhlasím ani s dětinskou grafikou a ani se špatnými dialogy u Divinity. *4*
        • dialogy jsou na diskuzi, grafika ovšem ne, tady máš důkaz http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20140731101512/divinity2/images/9/91/Orc_fight_beach.png
          • Grafiku nemuzes soudit detinskou nebo ne. Je to proste jen styl a kazdemu se libi neco jineho. U grafiky plati to, jakou mas fantasii, resp. jakou ji maji tvurci. Osobne nesnasim, ze vse musi byt podle nekterych dle reality a co nejvice se k tomu priblizovat. Ja osobne obdivuji takovyto zpusob kreativity.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit