Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • smejki je jeden z mala duveryhodnych recenzentu, btw ja to rikal
    • vzhledem k tomu, ze dela 2 recenze za rok a za posledni 2 roky bylo snad 60% jeho clanku o Wastland2 tak jeho recenzi povazuji za reakci zhrzeneho milence :D tolik k duveryhodnosti :D
    • p.s.
      jen jestli to neni to prislovečný sr..í do vlastní huby protože jakožto jeden z backeru mohl kecat do vývoje a musel vedet o techto dizajnových nedostatcích
  • yuri.sidius
    S recenzí i hodnocením sice nerad, ale musím souhlasit, inXile si přece jen vzal trochu větší sousto než dokázal se svými možnostmi skousnout. Grafika není až tak hrozná, dá se to přežít, ale neubráním se dojmu, že rozhodnutí udělat to plně 3d byla chyba, daleko lepší by asi bylo kombinace 2d a 3d jako např starý sacred, tedy prostředí 2d, postavy a předměty 3d, náležitě sladěné. To by asi bylo i méně práce. Rozdělení lockpick skillu do tří skillů je taky naprosto špatné rozhodnutí, které mi docela dost vadí. Ten zbytek spíše zamrzí, že to mohlo být lepší. No ještě to budu chvíli hrát a uvidím kam se až se dostanu. Ale co musím říct, je to pořád nesrovnatelně lepší investice než Duke Nukem Forever. Ty prachy mě budou mrzet ještě dlouho *7*
  • Recenze je kidání hnoje a výsledná známka je 6, tedy nadprůměrná hra - wtf?!? Text je absolutně mimo známku, moc to nechápu...
  • Ristoro
    Po dlouhé době výborná recenze. Nebál bych se tyhle čísla házet mnohem častěji. Pamatujte, že průměr je 5/10, ne 7/10 jak si většina lidí myslí. Že většina autorů používá stupnici 5-10/10, to je druhá věc.
    • Kdyby se tim ridili u vsech her,souhlasil bych.
      • Keyz
        Právě.... Nelze nic říci proti tomu, že tam jsou chyby. Ty tam prostě jsou když jsem se díval do seznamu změn u patche.. Je to prostě hnusné atd... Ale, jestliže ve většině případů se podobné neduhy přehlíží anebo nestojí ani za řeč, tak tohle pak přitáhne velkou pozornost a baví se hodnocení.

        A zbytečně to shodí hru v seznamu her kde si to lidé mohou třídit podle hodnocení.. A jestliže tam jsou věci co mají třeba více a jsou ve stejných problémech až po uši, tak to je na ho*no. Navíc logicky lze očekávat, že když je něco v seznamu kde se věci řadí podle nějakého klíče, tak ten klíč je objektivní anebo se o to minimálně snaží aby to šlo vůbec porovnávat.

        Také u bugů, snad neplatí, že to nějakému autorovi nevadí. To je logicky chyba ve hře a to je blbě. Beru, že někomu méně vadí ošklivá grafika atd, ale chyba je chyba. I přesto se to děje.
  • schali
    Na úvod jedna věc. To, že si recenzenti myslí, že vědí proč hráči hrají rádi nějakou hru/herní žánr, ale ve skutečnosti jsou vedle, je opravdu velká chyba. Nejvíc to samozřejmě zamrzí u vývojářů, kteří jsou vedle jak ta jedle dnes a denně a podle toho ten dnešní herní průmysl vypadá. Brian Fargo k nim však určitě nepatří, přestože jsem mu nevěřil, tak potvrdil, že to know-how tam je.
    1. Co se týká samotné recenze, uvěřitelnost postav, příběhu nebo úkolů nebudu příliš komentovat. Mě svět Wastelandu nijak nevadil. Nejsem zrovna typ hráče, který by si vytvářel ke hře osobní vztah skrz výše uvedené atributy a nebylo to tak ani u starých Falloutu, pro mě tedy žádná změna. Někdo to může vidět jinak, prosím, ale já si myslím, že RPG stojí na něčem jiném. 2. Procentuelní pravděpodobnost úspěchu např. u otevíraní sejfu apd. - systém kdy uroveň skilu ovlivňujee úspěšnost považuji za vinikajicí, samozřejmě to vede k častému loadování, ale je to zábava a na hratelnost to mělo příznivý dopad. 3. Obsah beden je neustále to samý, náboje, zbraně, lékárny, apd. - mě osobně to přijde normální, bavilo mě otvírat bedny. Nábojů jsem měl do určité fáze hry často nedostatek. 4. Postupně musíte zvedat úroveň dovedností - tomu já taky říkám naprostá drzost, jak je vůbec možné aby to bylo pořád uměle obtížnější, jooo kdyby to tak bylo přirozeně obtížné to by byla jiná. 5. Vítky k nepřátelům jsou podle mě iracionální, to že má kanibal na začátku méně HP než na konci - komu to vadí proboha? Kdyby se jmenoval Big kanibal bylo by to lepší? 6. Systém lootovaní a to že je nutný lootovat bedny třeba opakovaně když nemáte dost vysoký skill - tady už mě to fakt hlava nebere, jak tohle může někdo kritizovat a ještě vzapětí dodat, že vypadne pár nábojů když před tím napíše, ze je nutný lootovat jinak nemáte dost peněz na koupení nábojů. 7. Soubojům chybí vývoj - nepřijde mě to, prostě souboje jsou takový jakou máte obtížnost, skill, zbraně a vybaveni - tak to má přece v RPG být(spousta dnešních RPG to nemá, přitom je to základ všeho a nikdo je za to nekritizuje, možná si toho recenzenti ani nevšimnou když to ve hře ani neexistuje - ta balance). 8. Souboje prodlužují hru - to je snad normální, zvlášť u tahových soubojů. Když sou zábavný jak autor sám píše, tak je to snad proboha klad a ne zápor. Navíc souboje jsou klíčovou součástí každé RPG hry, pokud jsou povedené, tak jsou to obrovský plusový body. 9. Rozvoj postavy - je funkční a motivační - to je mnohonásobně víc než nabízí většina moderních RPG. Atributy mají ve své většině vliv na hru(dokonalý to pravda není), skily mají význam, má smysl si je navyšovat, protože je využijete třeba jenom abyste získali pár nábojů, nebo protože to tak autoři nastavili a neudělali byste bez nich qwest - tak to má ale fungovat. 10. Test úspěšnosti se dělá na skill a ne na atribut - jedná se o o rozhodnutí autorů, hráč s tím může počítat už na začatku hry, není to žádná tragedie nebo fatální chyba. Systém kvůli tomu není nesmyslný. 11. Přiznám se, že neznám XCOM, ale nenapadlo by mě srovnávat RPG se strategií. Důvod je prostý, nikdy jsme žádnou strategii nehrál, protože mě to jako hráči nic neříká, podobně jako autorovi recenze neříká nic tahle hra.
    • Coffin.Corner
      Bod 11 nedává žádný smysl. Když o XCOMu a jeho taktických bitvách nic nevíš, tak proč to komentuješ?
      • Bod 11 nema s kritikou xcom nic spolecnyho, verim ze je to vinikajici hta, principy strategie stoji na necem jinym nez rpg, srovnavani je tim padem nemistne a mnohe to naznucuje
  • Na internete to má hodnotenia okolo 8 a 9 a na sector.sk tomu dali 9.5. No bude asi dosť záležať na tom, ako tá hra komu sadne. *4*
    • Pethulla
      Tak samozřejmě sto lidí, sto chutí.
      Ale nějak nevěřím tomu, že většina recenzentů, často i ve snaze za co nejdřívější vydání recenze, hru dohrála (nebo skoro dohrála). A nemalou roli na hodnocení hrála taková ta natěšenost, že se musí o něco úžasného.
    • Tam dostane kazde PC houno dostane 9/ 10...pchaju sa do zadku PC detom co je 99% komunity a generuju zisky z pay per click reklamy...to nie je seriozna stranka ale produkt na zarobok z reklamy...vsetci konzolisti tam maju ban a mazu sa tam i slusne prispevky ak su proti PCckarom.
      • To je jedine dobre. Brekot konzolefagu, amdd kiddos a podobny fanboyu nikoho vubec nezajima, taky bych to mazal.
        • Preto ti tam vybanovali 30 alternickov..detto na eurogameri a tiez tu ti lockli oficialny profil....
          • Boze ty ani nechapes, ze toto nie je jejdasek, ale len niekto kto zneuziva anonymny system games? Pouzi raz aj hlavu.
    • sector. sk xDD to jsou největší trágedi panebože, tam každá PC-exluzivita je braná za svatou...
  • Recenzia je dobra, vystihuje mnohe problemy ktore Wasteland 2 jednoznacne ma. Osobne by som nesuhlasil s tou zabugovanostou, osobne ma zatial nestretol ani jeden zavaznejsi bug.
    Rovnako ako staznosti na percentualne sance...je to RPG , ak raz vrazim skilly do bojovych a potom mam male sance na unlocky , tak je to moja chyba a nie chyba hry. Ak potom reloadujem kazdu bednu kde mam vdaka svojmu rozhodnutiu 12% sancu a otravi ma to, je to len moja chyba.
    Na druhej strane to o RPG systeme je pravda, je mdly , nezaujimavy, nelogicky. Rovnako ako subojovy system, nema hlbku a casto ani logiku, aj ked posledny patch to zlepsil. Krytie je otrasne, hlavne jeho graficke stvarnenie.
    Na hre je najlepsia nelinearnost a moznosti rieseni, to je vlastnost, ktoru vacsina linearnych koridorov dnesnej doby riesit nemusi a aj vsadepritomne odkazy.
    Ako celok hra nie je zla, ale ani zdaleka nedosahuje na kvality tohtorocneho Divinity, za mna osobne 7/10.
  • tak nizke hodnoceni jsem tedy necekal...do levelu to psal kdo/kolik to tam dostalo?
    • Pokud se nepletu max nebo skoro max hodnocení od Grygara. A rozhodně bych s ním souhlasil.
      • sevastopol
        Tak to je solidni trapas, pokud je to pravda.
        Ta hra objektivne neni nikde okolo maximalniho hodnoceni, at uz tu hru milujes jak chces.
        • oni tam maji petistupnove slovni hodnoceni, takze jestli to dostalo max tak to odpovida 9-10 jinde no. na tu recenzi jsem zvedavy
  • Smejkalovi se nepodarilo Farga pumpnout vo prachy na "profesionalni" lokalizaci, tak mu aspon nachcal do marmelady pomoci 6/10 recenzi.
    • smejki
      *15*
  • Keyz
    Btw, také se někdo lekl při startu nové hry? Jak se v menu pohne ten Scorpitron *15*

    Osobně to bylo více jak u nového vetřelce, kde čekám že něco někde bude (i když se tam stejně leknu)
    • Jsem z tvých komentářu dlouhodobě unaven, 95% jich je zbytečných jako u Jacka či Veskoslava.
      • Keyz
        To je pak je velice jednoduché. Nečíst, používat ten program na blokování registrovaných uživatelů a oba budeme spokojení *3*
        • Jack1947
          To snad ne i ty by ses stal... ehm nepohodlným. *2*
      • Mega troll... a nudny trolll

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit