Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • PCfanos
    Recenze mně přijde hodně zaujatá a ve stylu "kdo chce psa bít, hůl si vždy najde". Já jsem hru podpořil jen 15 dolary a jsou to asi nejlíp utracený herní peníze za poslední roky. Po 40 hodinách se pořád výborně bavím a to jsem teprve v kaňonu u sebevražedných mnichů. Svět má svou originální atmosféru, postavy jsou zajímavé a baví mě plánovat jak rozvíjet jejich schopnosti. K tahovému boji jsem měl vždycky odpor, ale tady mě prostě baví, dá se taktizovat, každé zvýšení levelu nebo vylepšení zbraní je znát, třeba to zasekávání se dá odstranit na 0%. Rozmanitost nepřátel si větší těžko dovedu představit, od zmutovaných králiků, žab, hmyzu, vybuchující zeleniny po feťáky, indiány, nukleární mnichy, roboty atd. Rozhovory jsou většinou vtipné, zajímavé a opakování témat
    se dá lehce vyhnout, že se na stejnou věc nebudu ptát 20 postav. To samé platí i při otvírání zámků když vidím nízkou šanci na otevření, tak to prostě neotvírám a nevím proč bych si měl sám kazit hru neustálým nahráváním, kvůli pár nábojům...když hra nabízí dost jiných možností jak přijít k penězům, stačí obírat padlé a třeba sem tam prodat nějaké ho*no výrobci výbušnin. Jediný výhrady bych měl ke grafice, obvzlášť modely postav jsou hnusné jak před 10 lety, ale Wasteland 2 mě přesvědčil, že radši budu hrát 100 hodin podobnou, propracovanou hru s "hnusnou" grafikou než součané 10hodinové AAA megahypercool naleštěné exkrementy a hlavně se při výběru her nikdy nebudu řídit recenzemi *3*
    • Paulcz
      Já si projektu jako je Wasteland 2 vážím, ale přijde mi to jako promarněná šance. Čekal jsem následovníka Falloutu 2, ale ten jako postapo RPG zůstává nepřekonán a to je škoda. A mělo to vypadat nějak takhle :) - http://dribbble.s3.amazonaws.com/users/76292/screenshots/618296/attachments/50950/isoghetto_big.jpg
      • jestli tam skutečne byli ty problemy s vyvojem (nedostatek vyvojaru) tak ten projekt moc nezvladli, meli si spočitat kolik penez a lidi potrebuji a tomu prispusobit kamapn a cile na KS a taky rozsah projektu.
    • Souhlas. Tedy az na to zasekavani zbrani,ktere proste pokazene je,To same ta procentualni uspesnost zasahu nefunguje jak ma.(u me je treba sance na zaseknuti pistole 3%,coz v realu ale znamena ze se mi sekne temer v kazdem boji. Nebo trefit se shotgunem v boji je mnohem tezsi nez obycejnou puskou. Bez ohledu na stejne sance zasahu)
      Doufam ze to opravi nebo vysvetli.
      • Keyz
        Zde asi chtěli aby hráči využívali save/load když to je možné. To zasekávaní mě také vytáčelo, hlavně když následně přebití stojí stojí hodně bodů. Rychle to lze are řešit modifikací zbraně a pak máš 0% šanci...
        Raději bych viděl, možnost ano/ne. Odemkneš bednu anebo ne. Jinak řešíš % a zda to odpovídá a máš šanci to nahrát apod. Případně na dovednosti hráče, jako je u 3D her.
  • Keyz
    Jinak jak může být dnešní hráč rozmlsaný? To znamená, že takový člověk si vybírá jen to nejlepší a nejkvalitnější, přitom podle prodejů vedou zjednodušené hry pro masy.
    A tam není prostor pro tak kvalitní hry aby to ocenil hlavně opravdový znalec. Když to musí prodat x mega kusů.

    Stejně jako rozmlsaný jedlík nekonzumuje klasické jídlo na které je všude reklama a stojí pár korun.
  • PreidaQ
    Ač stylisticky mírně pokulhávající recenze, tak informačně a objektivně perfektní. Bravo Smejki!
  • 25 let jste čekali na takovou pecku, jo? *15*
    • Ne na tvůj komentář k ní....
      • Tvůj nick znamená tvůj věk? Pak tedy chápu vše.
        • Ne, jeho nick vyjadruje vysi tveho IQ.
          • Nebo délku jeho ..ehm.. .
  • Souhlasím z každým slovem recenze. Jedna z nejlepších co jsem četl.
    • Moje řeč, těšil jsem se jako malej a nakonec to po asi dvaceti hodinách a dlouhé rozvaze odinstaloval. Čekal jsem Fallout 3 ale je to jen Wasteland 2.
      • Takze ty cekas neco co ani nikdy neslibovali a pak se divis ze jsi zklamany. Zajimave....
        • wasteland = fallout deal with it
          • No, to právě ani náhodou.
  • dobře ty Smejky (Aneb hádejte kdo nepůjde na příští Fargo párty) *4*
  • Pobavil: "A nakonec z toho vypadne zas a znova tři náboje, stará šprcka a klobouk. Bože!" *1*
    Ano, hru dělali "snílci" a tak si tam frkl každý to svoje... nakonec hra postrádá celistvost.
    Co mi vadí:
    Grafika... je to prostě humus a ať si kdo chce, co chce plácá. Tak třeba Planetscape Torment, Fallout, X-COM apocalypse jsou hry, které vypadají dneska mnohém lépe! Protože mají styl. Ano, je to 2D, ale dá se na to dívat, což Wasteland mi připomíná první 3D na grafikách VooDoo. Čili, špatná volba grafiků... (když na to nemají, tak v tom nepokračuj, zkus to jináč)

    Skilly... to je snad totální parodie natahovat hráče tímhle. Ano, je to vykompenzováno počtem v partě, ale nakonec zjistíte, že ti další dva jsou jen přítěž na otevíraní zámků, sejfu, rušení alarmu, min a já nevím čeho ještě. Kecání na 3 způsoby jsou fajn, ale proč proboha skillem rozlišovat volbu lichotivou, agresivní, vychytralou? (nebo jak to je) Stačilo se držet trošku klasiky ala Fallout a nerozvádět to stylem "více je lépe" nebo "ať se to tolik nepodobá Falloutu". Jako jestli tímhle chtěli hráče přinutit k znovuhrátelnosti... mě je to jedno, já sem si našel editor a to vykecávání sem dal všude naplno. Protože mi to nepřijde vůbec smysluplné, a je to totální plýtvaní body. Říkáte podvod? Zásadně nepoužívám "cheaty" ale co je moc, to je moc. (nakonec ve Falloutech jste pomocí Inteligence mohly být úplný blb, nebo se Vám naopak otevírali možnosti konverzace. To byl pánečku pokrok na hru, starou 17let!)

    Loot... souhlasím se vším, co je v recenzi. Je to totálně nefunkční systém! Ten Save/Load mi krásně připomíná starého Fallouta, když sem chtěl poměrné brzy zístkat můj oblíbený "Bozar" kriste jak mi ta zbraň chybí!!! *9* No tady se neoplatí ani ten SAVE/LOAD! Prostě se neoplácí investovat čas, ani body do skillů pro otevření všech těch bludu. Jenže v určitých situacích jste k tomu nucen, což zase beru, no pro "loot" to smysl moc nemá.

    Děj... nebudu říkat že bych se nudil... naopak, bavilo mě to do doby, než mě znechutila mechanika samotné hry. (ač ti dva šašci co se přou o kopí... sem si říkal, že tady zase něco nefunguje) Jednoduše se to nedá hrát bez toho vnitřního odporu, který ve Vás pomalu líhne během těch nesmyslů, výše popsaných. Je toho určitě více, ale hlavní co mě výslovně S.E.R.E. sem už popsal. Hra má určitě své klady, ale prostě vše je umazáváno těma hrubkama, přes které nelze vidět. S recenzí nakonec plně souhlasím, a dal bych ji klidně 5/10. Vize byla chválihodná, ale směr kterým se vydal Wasteland2 je totálně mimo. Až mam strach o "Torment: Tides of Numenera" protože je to hra, od které očekávám jenom to nejlepší od doby "Planescape Torment". A hodnocení na "metacritic" je totálně mimo... zarytým fandům to neberu. Sám jsem fanda těchto her, ale co je moc, to je moc.
  • Paulcz
    Gameplay mě docela nalákal na koupi, ale když vidím screenshoty.. je to hnusnej vizuální paskvil, pouze interface je pěkně zpracovaný a zbytek stojí za prd. Možná si Fargo neměl nehcat dělat objekty od komunity a nakupovat věci na asset storu. Herní prostředí vypadá tragicky, náhodně poházené a ošklivé 3D objekty nedávající žádný smysl a divně nakloněná kamera to zabíjí úplně. Hlavně, že to běží na Unity přitom by stačila modernizace starého enginu z Falloutu.
  • jsou tam kadibudky?
    • Keyz
      Všechny postavy ve hře to drží do konce hry.
      • Ja som vzdy myslel, ze odbiehaju pocas loadingu novej mapy.
  • Uaaaa zapomněl jsi zmínit, že nemůžeš spustit tahový mód sám. To jsem považoval za velký nedostatek... :-)
    • Ako to myslis ze nemozes tahovy mod spustit sam ??? to je blbost.....proste v realtime mode vystrelim na nejaku postavu sniperom a potom sa spusti tahovy mod.....a kedze moj snajper ma vysoku iniciativu, tak striela vlastne dvakrat hned po sebe.
      Pokial sa dobre pamatam takto som riesil aj bitky vo falloute ze som zacal ostrelovat z dialky
    • smejki
      Ono to má své důvody.
      a) Je totiž každý encounter striktně oddělený. Neexistuje tahový mód plantný pro celou mapu, nebo třeba jen akční rádius. Ne, ty spustíš trigger encounteru a hra aktivuje pevně předdefinovanou skupinu nepřátel. Narozdíl od Falloutu tak nečekáš jak degen na tahy celý mapy. Na druhou stranu se mi dvakrát (opakovatelně dokonce v Rail Nomads Camp) povedlo do boje zatáhnout potvoru určenou pro separátní encounter a hra díky tomu absolutně nechápala, co má dělat, a stala se z ní slide show, kterou jsem nakonec musel zabít.
      b) přechod mezi freeroamem a tahovým režimem. V momentě zapnutí boje jsou postavy přesunuty na nejbližší buňku. Tohle se právě maskuje tou distorzí obrazu u "Encouter begins!" Kdybys mohl přepínat podle libovůle, nejen že by to vypadalo debilně, ale to vytváří spoustu problémů, které nikdo nechce řešit. Proto jsem doufal, že tahy založí na vektorech (freeroamu) a ne na gridu. Stejně jako fungoval Fallout Tactics, nebo jak funguje Total War v globální mapě od Empire dál.

      A když jsme u toho, teď mi došlo, že jsem zapomněl napsat jednu věc. První video ze hry ukázalo hexa grid. Později ale přešli na obyčejnou mřížku s tím, že se jim podle ní lépe zarovnávaly objekty. To je jistě pochopitelný a dobrý důvod,... kdyby snad u poloviny encounterů u spousty objektů (typicky budovy) nějaká snaha o zarovnání vůbec byla! Dám v realtimu snipera na okraj střechy a vystřelím. Lup, v tahovém režimu je náhle sniper metr od okapu a nevidí dolů. Nepochopitelné.
      • Vektory by asi byli lepší... I u Xcomu máš nějakou šanci na to že se ti podaří přepad. Pravda - je to řešený především neviditelným vojclem nebo sondáží, ale má cenu se předem připravit - tzn. Obsadit takticky výhodné pozice (kryty). Tady se můžeš krýt jen přímo v boji (encounter). IMHO - Tím to celý systém krytí značně degraduje. .

        Jinak jo - čekání až se pohne krysa na druhém konci mapy bylo ve Falloutech úděsný. *1*
        • smejki
          No nějaký systém formací tady chybí velmi zásadně. Když ta banda stojí defaultně na hromadě, je v boji o poznání méně použitelná. Manuální rozmisťování před každým bojem je přitom strašný voser.
          A vůbec ovládání party je divné - group mode a selection mode? Na mezerníku? Stačil by selection mode + buď formace nebo pause time na mezerníku.
          • Sice som to nehral. Ale z toho co som videl a cital by podla mna stacilo nieco ako moznost si rozostavit postavy po prepnuti do tahoveho rezimu. Samozrejme s nejakym rozumnym obmedzenim aby si ich zase nemohol postavit hocikde na mape.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit