Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To by si ty semenom ostriekal rodičov, keby sa toto stalo...
  • Všechny dělá se stejnou láskou a pečlivostí.
  • Chim
    Pokud jde o ty platformy... Můžeš se zeptat taťky na které si dal nejvíc záležet? Ať v tom mám konečně jasno.

    Jsem původně myslel, že konsole má na starosti ten druhý pán tam dole.
  • Este praskne bublina menom Star Citizen, kde je po 3 rokoch funkcny jeden hangar a to este len bude placu....
  • Ta hra vypada strasne, nezlobte se na me, freeplayovka na v prohlozeci ala fallout.
    Radej bych si znova dal Fallouta 2 nez se poustel do tohodle.
  • Takže tvůj rozbor v "chování" postav ve hře je tedy jako co? Na základě jakých zkušeností to tedy posuzuješ?
    "Wasteland 2 naproti tomu přichází s plejádou magorů na každém kroku."
    A pardon, ještě bych se rád zeptal, jak je to s tou filozofií? Jaké zde jsou zkušenosti?
    "Premisy jsou extrémní. Filozofie většiny skupin nedává ani elementární smysl..."
    Ano, neřekl si to, napsal si to:
    "...pád civilizace podstatu lidské psýchy nemění" je tedy sakra velký rozdíl mezi "že lidská psychika je i přes okolní vlivy neměnná". A to ty si napsal... že lidská psýcha se pádem civilizace nemění. Pardon, ale pád lidské civilizace je značný vnější okolní vliv.
    dále:
    "...dva rozhádané kmeny, které se už léta vzájemně hloupě vraždí kvůli dávné nehodě. Nakonec zjistíte, že jsou oba vůdci vážně naprostí degeni, které by kdokoliv normální už dávno svrhl."
    Já tedy nevím v jakém dokonalém světě zrovna žiješ, ale tahle, třeba i "hloupá" zápletka, je odraz skutečné reality, převedená do hry. Opravdu nic neuvěřitlného v tom není.
    Já si celkově o tvém rozboru myslím, že pouštění se do takovýchto soudů (jak se kdo chová a nechová, kvalita scénáře), je nad tvé možnosti...
  • Tak uz je sem nepis, lejnozroute.
  • Omlouvám se za svoje hloupé příspěvky.
  • Llour
    Oznámení Kingdom Come (na Kickstarteru) mělo snad něco přes 1200
  • smejki
    Až na to, že jsem to neřek. Ale učit tě vnímat text nebudu.
    Psychologie a sociologie nemá s recenzí nic společného.

    Chápu, že jsem ti šláp na kuří oko, ale omlouvat se nehodlám. Se s tim smiř a klidně si hru užívej. Nikdo tě za to nemá za blbce.
  • Ámen.
  • Otázky byly dvě... jedna byla na tvoje vzdělání ohledně psychologie, či sociologie. Druhá pak na tvojí osobní zkušenost v postapo světě. Ani na jednu z jednoduchých otázek si nedokázal odpovědět, místo toho si svou odpověď zamotal do balastu, který s dotazy vůbec nesouvisel. Naopak si ještě napsal, že lidská psychika je i přes okolní vlivy neměnná :-D O kognitivních procesech si tedy neslyšel, dobrá. Socializace člověka ve společnosti vlivem okolních jevů taky nic. Já myslím, že mi tohle naprosto stačí...
  • V prvé řadě bych rád zmínil to, že jsem se opravdu snažil tuto hru zamilovat. Skutečně ano, ale...
    Ono "ale", se však stalo poměrně zásadním.

    Smejkimu chci tímto tak trochu poděkovat za recenzi, ve které ke hře přistupoval více méně objektivně. Tedy tak, jak se často nevidí. Co jeho slovům dodává váhu nejvyšší, je prostý fakt, že se nebál potvrdit své tvrzení konkrétními příklady a v podstatě validními argumenty. Výsledné číslo však zdá se mi na zmíněný obsah recenze příliš vysoké, ale co je jedno číslo v životě lidském. Vlastně jsem nejdříve spíše očekával text ve smyslu: "no tohle sice v současné chvíli tak úplně nefunguje, ale Fargo anebo komunita to zajisté do roka a do dne opraví, tudíž není důvod to považovat za prvek negativní".
    Problémem hry je to, že ani před těmi patnácti, či dvaceti lety by se z ní nestala legenda, jak se mnozí domnívají. Na to zkrátka postrádá cokoliv, co by se za legendární pokládat skutečně dalo. Ať již vezmeme v potaz onen "jalový" příběh, který nás nepostaví před žádná zásadní rozhodnutí, která by nás nutila hru hrát třeba opakovaně, jen s jinými volbami anebo zvolenou stylizaci, která působí genericky, levně, nekonzistentně a unyle. Opakování matka moudrosti. Tady opravdu nejde o grafiku ve smyslu "jeden milion polygonů na model lahve od piva", jak se mnozí domnívají. Ona se dá dělat zajímavá grafika i o čtyřech pixelech, jen se to však musí umět. To že jsou modely nízkopolygonové a textury rozmazané, by ještě nemuselo nutně být takovou tragédií. Ovšem fakt, že prolézáme generickým, neustále se opakujícím prostředí, plném bez ladu a skladu naházených assetů, je trochu smutnější. Jak někdo přede mnou zmínil, nekonečné zablácené soutěsky, kolejnice, vraky automobilů, to post-apo nedělá. Všechny dobrá RPG, na které si vzpomínáte, měla povětšinou krásně zvládnutou stránku "uvěřitelnosti" světa. Města vypadají jako města, dávají v celkovém kontextu jakýs takýs smysl, frakce - jestliže v onom světě existují, alespoň v pomyslné rovině (rozhovorech, textech), působí tak, že je lze v rámci dané fikce respektovat. Tady se však nic podobného neděje. Pokud ano a prostě jsem to přehlédl, tak mne opravte, rád se nechám poučit.
    Možná prostě nejsem jen ten správný materiál. Jistě, toto není Fallout. Pořád dokola jsem si to opakoval. Toto není, Fallout, toto není Fallout, toto není... Ale přesto je Fallout první, co vás ve spojitosti s touto hrou napadne. Respektuji rozhodnutí tvůrců, že se rozhodli dělat hru, ve které je důraz kladen na souboje a "adventurní" část je spíše upozaděna. Angličan by řekl: "fair enough". Jenže pak by musely být souboje skvělé, zábavné a prostě takové, abych je chtěl hrát pořád dokola. To se zde nekoná. Vezměme si pro srovnání takový Shadowrun returns. Jednou z klíčových součástí herní náplně jsou nepopiratelně souboje. Světe div se, baví mě. Nevím čím to, ale je tomu tak. Jenže chvíle kdy bojujeme na tahy, jsou dokonale vyváženy chvílemi, kdy čteme vskutku bravurní dialogy (přitlučte mě na kříž, ale dialogy mne naposledy vtáhly stejně možná u planescape torment). Dialogy u Wasteland 2 jsou... ehm, nechci říct "omáčka kolem", ale je to první co mě napadne. Takže suma sumárum, dostali jsme hru, která byla sice skutečně levná (nedělejme si iluze o tom, kolik se za vybrané peníze dá udělat) a nezávislá, nikoliv však taková, jak někteří z nás doufali. A já mám najednou strach. Strach z toho, že všechny ostatní velké projekty (nepočítaje Divinity, ta je skutečně majstrštych, ale stále za ní nestojí takové zvučné jméno jako třeba Fargo anebo ten druhý, jehož jméno se nevyslovuje), dopadnou podobně nevalně. Že tak dopadne nový Planescape a i ta hra od Obsidianu a stejně tak i hry od Double Fine Production.

    Jsem rovněž přesvědčen o tom, že jakékoliv hodnocení, by vyvolalo naprosto stejné reakce zde v diskuzi. Na to je Wasteland 2 příliš snadným terčem.

    A víte vy co? Vykašlete se na všechny ty bojůvky o platformy, protože ať už PC, konzole nebo programovatelná kalkulačka, všechny produkty pocházejí od mého otce, takže to stejně nemá cenu.
  • Greenhorn
    Já už asi přestanu kupovat hry v předprodeji. Loni Rome II a letos Wasteland 2.... fakt na ty hry mám pech a to je TW sérii moje srdcovka a Fallout 2 ještě větší. *7* Tak snad to aspoň Zaklínač 3 zachrání... *3*
  • Az take ploche ako to popisujes to nie je, uz len tym, ze oproti action based Xcomu, pouziva AP je ten system lepsi. Pretoze ano mozes si postavu stavat tak, ze ma viac AP ale slabsie a nepresnejsie rany, rovnako zbrane sa lisia kadenciou , presnostou, silou aj moznymi upgradmi. Xcom je v tomto horsi....burst nie je burst ale len 3 vystrely s rovnakym vysledkom ako pri jednom, nemoznost mierit naslepo, zbrane su presne take ako kritizujes, nic zaujimave a odlisne len velkost a sila v ramci typu a dalsie.
    To , ze si reloadoval bedne uz je naozaj smiesne, RPG sa prave cez load / save ma hrat minimalne a urcite nie reloadovat kvoli mizivij sanci na otvorenie bedne , kde aj tak vies, ze bude random loot.
  • Ale já jsem na tom stejně. :)
  • Konecne priznal barvu, je to osvobozujici co? :)
  • smejki
    já to v té hře vidím.
  • Nebrec jako male dite. *12*
  • smejki
    Vzhledem k tomu, že pád civilizace podstatu lidské psýchy nemění, stejně jako ji nemění vyhynutí pravých neštovic nebo mezinárodní unifikace měrných soustav, je otázka irelevantní. Smejki OUT.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit