Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sice dlouhý ale dobrý
  • Cahir
    Začalo to Wastelandem a skončilo vtipným trefováním do zaslepených a krátkozrakých choleriků... Podnětný článek.

    Nastínil jsi v něm myšlenku, která mě osobně ohledně kickstarteru trápí už docela dlouho - nezaleknou se vývojáři komunity? Když se velký studio stane obětí hatu, může se částečně schovat za svojí finanční integritu, nezávislost. Jenže v případě Farga a spol. mám dojem, že je musí myšlenka závislosti na komunitě jakožto mecenáši dost strašit.
    • Dnes je komunita dost rozvětvená a sliby konečné . Velká očekávání mohou přinést deziluzi u abonentů , ale zbude tu dílko co si další ochotně pořídí . Pokud naplní jen část z toho čím se odlišují od současné masové produkce .... o sponzory nepřijdou .
  • Moc pěkný článek
  • Fallout měl nastavitelnost obtížnosti. Dokonce na víc úrovních. Podle mě je úroveň obtížnosti v pohodě, pokud se někomu ze začátku nedaří nebo s podobným typem hry začíná.

    http://www.31012.com/images/games/11/fallout2options.png
    • Wasteland mal pravidlá nastavené pevne, potom vyrobili Fallout s voliteľnou obtiažnosťou a napokon vznikol Fallout NV. Tam už nastavenie dosiahlo špičkovú konzolistickú úroveň, môžeš si vybrať od nulovej obtiažnosti až po jednoduchú. Jednoduchá má označenie HARDCORE + VERY HARD. *1*
      Možno i preto pamätníci protestujú, vývoj sa uberá divným smerom.
      • Cahir
        Jednoduchost a stupidita soubojů v NV je dána hlavně limity enginu.
        • Ak myslíš engine, ktorý sa ukrýva pod parochňou Todda Howarda, potom súhlasím. Gamebryo je fajn, na Civilization IV alebo Defense Grid nedám dopustiť!
  • "Linearita mi může políbit pr*el!" Samá silácká hláška před a během vývoje a všichni víme, jak to většinou na konci dopadá.
    • smejki
      1) Podmínky tohoto projektu jsou nezvykle jiné, než "většinou" *3*
      2) Avellone mluví v obecnější rovině. Prostě nemá rád lineární design a pokud vím, tak žádná jeho hra nikdy lineární nebyla.
  • Perfektni clanek. A gratuluji k odvaze tit do samozvane a casto nesoudne elity.
    • Hairy_Ass
      Ona zas taková rána to není. Úplně tyhle prvky zavrhují jen blbouňi. Oprávněné kritika, že se to začíná praktikovat v množství větším, než malém (a vkusném), ovšem je zcela legitimní.
  • Áno, PnP hry som hrával. Hodnota poškodenia sa rátala vždy podľa tých istých pravidiel, bez ohľadu na to, či bola družina silná alebo slabá a bez ohľadu na to, či stála proti goblinovi alebo obrovi. Keď pán jaskyne pripraví na začiatok dobrodružstva slabých súperov a tých silných nechá až na neskôr, jedná sa skôr o dobrý level design. Keď chceš, nazvi to pokojne koridormi, alebo hernými kapitolami, ale nastavovanie obtiažnosti je priama regulácia herných pravidiel a tá vyzerá úplne inak.*4*
    • Thorleif_cz
      Jo, v tomhle máš pravdu, ale pořád jsou i další cesty jak ovlivňovat obtížnost... To však nemění nic na tom, že je tahle debata nesmyslná, pnp rpgčka nemůžeš srovnávat s jejich počítačovými potomky. Je to prostě nebe a dudy...

      Navíc osobně nevidím důvod proč nezavést více obtížností, zelenáč chce hru dohrát a lidi co se na izometrický skupinový rpg třesou zase nejspíš očekávaj výzvu... Co by podle tebe měli tvůrci hry udělat?
      • .. hm, mne nastavovanie obtiažnosti v hrách neprekáža, väčšinou ho nechám na defaultnej hodnote a viac sa oň nestarám. Ak je to voliteľné ešte pred spustením hry, nevidím problém.
        • Thorleif_cz
          Takže ti to nevadí... Ale je to zlo. *1*
          Ech sorry, to jsi nebyl ty. Nějak jsem v tom měl guláš...
          • ucho
            ono je nastavení obtížnosti a nastavení obtížnosti. a ruku na srdce, většina nastavení stojí za starou belu, protože je to jen o velikosti zdraví a účinnosti zbraní. takové nastavování obtížnosti je o ničem a hru to moc neobohatí...
    • .. kurník, hnevá ma browser. Thorleif_cz, snáď si to tu nájdeš.
  • Mopped
    Prosím vás, má autor nějaký článek, kde nikoho neuráží? Rád si ho přečtu.
    Díky.
    • GlaDOS
      A nebo radši od smejkiho nečti vůbec nic, když tě to tak uráží. Taky řešení, ne?
      • Mopped
        Takže nemá.
    • smejki
      definuj urážení
      • Trol.diskuzni
        Urážka je výrok nebo čin, který snižuje jinou osobu či skupinu a poškozuje její pověst nebo zpochybňuje její čest.

        Zdroj: wikipedia
        • Cahir
          Fuj, z týhle korektnosti se mi dělá blbě...
    • Trol.diskuzni
      Na žádný takový jsem nenarazil, přestože jsem nějaké četl... Naposledy se navážel do nevysokoškoláků.
      • To je trošku demagogické :-)
        • smejki
          no ještě ty se toho smejkala zastávej *4*
          • viď, pomlouvače jednoho hnusného *3*
  • Ten vôbec prvý screen z Falloutu nieje Fallout 1.
    Je to určite 2, je tam vidieť Sulika.
    • sleepless
      Omluva, spatnym znacenim pripravenych ilustraku do clanku jsem nahral jiny. Je to upraveny.
    • smejki
      On to Petr holt nepozná *15*
    • Jop je to Klamath z Falloutu 2, takže chybička se vloudila, ale pro ukázání jak hra vypadá to až zas tak nevadí protože Fallout 1 a 2 vypadají stejně. *15*
  • Moc pěkně si to napsal děkuji.
    Snad to dopadne dobře. 1 Jsem hrál kdysi dávno, ale ztroskotal jsem na angličtině.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit