Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Další povedený troll článek. Snad jen dodat, že o DLC, level scallingu, quest compasu atd. se nepěkně vyjadřují i sami vývojáři v čele s Fargem a MCA, takže asi pěkný dědci...
    • smejki
      ad DLC - Fargo se nelichotivě vyjadřuje o day 1 DLC, item packách, ne DLC jako takových.

      ad level scaling - Fargo se vyhýbá pojmu, ale jeho lehkou formu zmínil jako používanou, použitelnou a prospěšnou. MCA taky pojmenoval jeho klady, pokud je v určité formě. Samozřejmě nikdo z nich neschvaluje bethesdí pojetí level scalingu.

      ad kompas - "se zdá, že komunita po právu zadupe do země výdobytky žánrové moderny jako minihry, quick-time/time-precision eventy, úkolový kompas, náhodně generovaný loot a politickou korektnost."

      ad atd. - dtto

      nauč se číst, masére *3*
      • Time to get your sh*t straight:

        dusmeyedin: What are your thoughts about level scaling?

        Fargo: I personally hate monsters that scale up with my level. I want the satisfaction of mowing through the enemies that use to harass me. Having the difficulty curve to steep at the start is a different issue than scaling. I am for having monsters increase in difficulty on triggers like night time but that is still not scaling.

        MCA: I concur. I do advocate scaling for certain lieutenants and bosses, however, especially if you know future DLC packs will raise the level cap. :)

        Tvoje další lži nemám náladu vyvracet. Asi si taky rád kopneš do komunity, která jen blbě nekecá na netu, ale když je třeba, neváhá přispět na dobrou věc.
        • MrSanta
          Tvá angličtina potřebuje oprášit.
        • smejki
          To je nějaká forma masochismu, citovat text, který potvrzuje má slova?

          blahblahblah. Já tam hodil 270$, tak mi tu nevykládej o právech vyjadřovat se ke komunitě.
          • To mě pěkně s*re, že takovej chcípak, dal o pět doláčů víc než já. Kdyby kickstarte ještě běžel, hned bych to napravil. Škoda...
            • GlaDOS
              A pak by ses cítil líp?
            • Kein
              http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/200/420/BRTky.jpg?1321408042
            • smejki
              poď von!
      • Přesně navíc myslím že trapné zesměšnování oldschool komunity neni na místě protože 90% lidí kteří fargovi wasteland 2 zaplatili na kickstarteru prostě tyto "novoty" aka questmarkers,minihry a brutální levelscaling prostě ve své hře nechtějí a mají na to právo právě díky tomu že se zasloužili o to že hra vůbec vznikne nebo myslí pan autor článku že 3 mil dolarů poslali na učet inexile milovníci oblivionu nebo dragonage 2?
        • smejki
          pan autor článku si myslí, přesně to, co napsal - "...se zdá, že komunita PO PRÁVU zadupe do země výdobytky žánrové moderny jako minihry, quick-time/time-precision eventy, úkolový kompas, náhodně generovaný loot a politickou korektnost."

          Jestli si pan autor někde utahuje z komunity, tak je to v případech, kdy se chová dětinsky a nelogicky byť je průměrný věk jejích členů nezpochynnitelně daleko za hranicí dospělosti. - "Dozvíme se tak třeba perly, jako že 3D je zlo, achievementy jsou zlo, DLC jsou zlo, level scaling je zlo, quest log je zlo, journal je zlo, socializace je zlo, tablety jsou zlo, různé stupně obtížnosti jsou zlo a ničím jiným není ani multiplayer."

          Pokud vám text přijde nejasný a matoucí, prosím, sdělte mi, v které části se tak děje. nehodlám tu citovat věty z vlastního článku.

          Abych tomu ještě nasadil korunu, tak topic brojící proti minihrám jsem na ofikofóru založil já *2*
          • a necítí se nadřazenou elitou proto že jsou herními důchodci ale proto že jsou brianovými investory
            • smejki
              Samozřejmě z tohoto titulu mají nejvyšší právo něco požadovat, ovšem neomlouvá to vymýšlení blbostí. Jinak ta poznámka platí dost obecně, není výlučně vázána jen k tomuto projektu.
          • Tak pardoon nechtěl sem se nikoho dotknout ale odstavec: kde se autor "Rozhodl jsem se také trochu okomentovat" pomocí vypíchnutých "perel" je napsaný tak že polovina zmínených fíčur v nesourodém seznamu utahujícím si z názorů komunity skutečně může některým pamětníkům přivodit zástavu srdce v souvislosti s pokračováním wastelandu např achievmenty scaling a dlc apod. špeciality pocházející spíše z hlav nad obleky s kravatami od armaniho ale samozřejmě že journal apod. pomůcky které možná i díky technické neomezenosti dnešních titulů hráči zpříjemnují pobyt ve virtuálním světě uřčitě většina lidí na forech zatracovat nebude... tolik jen můj názor na lehké píchnutí do hc fans na off diskusích autora článku
          • Právě že nic takovýho se nikde nedozvíš. To je jen trapná snaha "pana autora", závistivě plivnout na komunitu. Teď se pouštím na úzení divokých spekulací, ale možná je způsobena jejich vlastním neúspěchem, když se obrátili na svou komunitu se žádostí o peníze a ztěží vybrali na pár piv.
            • smejki
              http://imagemacros.files.wordpress.com/2009/07/ahmadinejad.jpg
    • Drž píču, šneku.
  • wasteland forum je miestami humorneho poctenicka. uz cisto unigine sekcia a reci o tom ako sa engine na wasteland nehodi, pretoze pastnuta je ukazka z hry oil rush, ktora je strategiou, zavanaju trolingom.
    osobne si myslim, ze polka vlakien je cisto akymsi vyzitim pre fanusikov, ktorym povoluju rozvadzat nejake tie uhrovite mokre sny a dohady, ktore su vacsinou zbytocne a nemaju ziaden dopad.
    viz. film prometheus na avp galaxy. desiatky stran zbytocnych teorii, dohadov, analyz snimkov, plne tych najzbytocnejsich hluposti iba preto aby boli a zapadli pod skratkou tldr.
  • ruthan
    Vim, ze to bude zni namachrovane, ale je to jednoduse pravda, zdejsi clanek nebo diskuze mi nestoji za to, abych tady 30 minut vypisoval 10 bobovy elaborat.
    Nicmene jen chci rict, ze nechci, aby zustalo bez povsimnulti, ze autor zde uvadi spoustu poloprav a mylnych tezi, se kterymi nesouhlasim a kterymi me urazi (partrim z velke casti mezi staromylne, ktere nepochopil). Navic z toho, jak popisuje nektere hry jsem nabyl dojmu, ze nema ani nahrano tolik, aby tyto teze mohl, bez hodne velke poklony (IHMO notace) uvadet.
    Tot vse.
    • Máš pravdu, zní to namachrovaně. Přišel jsi sem, všechny jsi poinformoval o tom, že je ve článku plno polopravd a mylných tezí, se kterými hluboce nesouhlasíš, ale vůbec ti to nestojí za to cokoliv rozebírat nebo jen specifikovat. Ještě jsi kolem sebe udělal auru nějakého tajemného herního guru a zakázal autorovi uvádět nějaká blíže nespecifikovaná tvrzení.

      Zbytek (a to jen za předpokladu určitého odhadu toho, o co ti vůbec jde) viz Cahir.
    • Cahir
      V tom článku se (v části o kritice) v podstatě nepíše o ničem jiném, než o lidech, kteří odmítají věci už z principu, aniž by jim rozuměli. Bez urážky, pokud někdo věci zavrhuje jen proto, aby naplnil pochybnou představu hardcore staromilce, přičemž není otevřen argumentům a sám se na žádné nezmůže, je to idi*t. A to neplatí jen u hráčů. Pokud máš rozumné důvody pro to, proč máš na hry názory takové, jaké máš, článek o tobě není.

      Podle mě smejki vystihl vředy herní komunity velice dobře a pravdivě.
      • "3D je zlo, achievementy jsou zlo, DLC jsou zlo, level scaling je zlo, quest log je zlo, journal je zlo, socializace je zlo, tablety jsou zlo, různé stupně obtížnosti jsou zlo a ničím jiným není ani multiplayer. Dokonce je zlo i Bioware, samozřejmě i retrospektivně, takže zlo jsou třeba vnitroskupinové rozhovory, romance, real-time pauzovací souboje (i jako sekundární mód viz Fallout Tactics) a společný inventář."

        ano, 3D je zlo - 3D starne strasne rychlo, staci porovnat, cca 10rocne hry v 2D a v 3D
        DLC su zlo, ako samostatne DLCs - postavy, zbrane, vytrhnute casti povodnej hry
        socializacia je zlo, nikomu pocas hrania nepotrebujem vypisovat ani sa chvalit ani pytat rady, tablety su zlo - ak je urobena hra, aby vyzerala a hybala sa na tabletoch, jasne ze musi dojst ku osekaniu verzie na pc, ak nerobia viac verzii
        Bioware je zlo, najma v kontexte tych romancii, v BG2 sa to este dalo - ale nepacilo sa mi to,a cim dalej tym viac tlacia na to, ze ludia (osoby) v skupine musia zakonite nieco spolu mat, a nehovoriac o pretlacani homo(este ze je moznost to ignorovat)
        spolocny inventar je zlo, ustupok pre causual, pretoze ti asi nezvladaju 4-6 inventarov, nevedia co kto v nom mal (inventare boli rozdelene podla nosnosti toho ktoreho charakteru v zavislosti od nosnosti a jeho sily)
        multiplayer je zlo, vtedy ak je nutny, ak je uplne oddeleny od hry, tak mi neva :)
        level scaling je zlo, ako v Oblivione a v tom novom...Skyrime, tak ako bolo zakomponovane v B|G tak to sa da(co aj smejki napisal, s tym s nim suhlasim)
        • K tomu zastarávání 3D jen 1 příklad - Commandos 2 a 3. Jediné co v těch hrách je 2D jsou pozadí v exteriérech, dnes by je už šlo udělat ve 3D a vypadaly by stejně nebo líp. Všechno ostatní - interiéry, vojáci, vozidla... je 3D, vypadá to parádně i dnes po 10 letech.

          Je to všechno o rozumném použití, kdysi v začátcích bylo hodně her s pohledem shora děláno stylem "čumte na to, jsme 3D!!! a máme více než 256 barev!!!" - perspektiva, divoké barvy a možnost šíleného zoomu, rotací a naklánění kdy je vidět, jak hnusně lowpoly ty modely jsou, tohle skutečně dost zastarává.

          Navíc bych řekl, že ten rozdíl 2D/3D je trochu umělý, staré izometrické hry jsou graficky taky v podstatě 3D, ale v té době je nebylo možné v dostatečné kvalitě ingame 3D vymodelovat, tak se to řešilo 2D sprity (navíc často to bylo tak, že grafici ty postavy stejně vymodelovali ve 3D a do hry šoupli jenom rendery různých poloh). Dnes to možné je, ale musí se to udělat rozumně. O výhodách jako nesrovnatelně lepší možnost škálování pro různá rozlišení, možnosti kombinování různých meshů apod. ani nemluvím.
      • Vis, ono tezko byt otevren argumentum, kdyz polovina je ad hominem a duha je o tom jak sis vsechny nedostatky fanboyovane hry vymyslel a nikomu jinymu (evidentne) nevadi.
        Dneska je moderni mit v diskuzi patent na pravdu. jejdasek je krasnej priklad.
      • Mopped
        A podle čeho usuzuješ, že ty vaše názory jsou lepší, popřípadě pravdivější než názory „hardcore staromilců“?
        • Ted se priprav, budes umlacen patentama na pravdu. *15*
        • Myslím, že kolega chtěl říct, že nezáleží na tom kdo má pravdu, ale na tom zda-li si svůj názor umí obhájit a nekydá hnůj už jen z principu.
          • Mopped
            Co je potřeba obhajovat na tom, že někdo chce hru ze staré školy? Bez blbostí, které prosazuje dnešní herní byznys a dnešní manažeři. Nezaložil to Fargo právě kvůli tomu? Věřím, že většinu peněz poslali právě ti idioti, jak je kolega nazval.
            • Súhlasím s tebou. To, že niekto zaprotestuje na novom diskusnom fóre jednou ostrou vetou ešte neznamená, že by svoj názor nedokázal obhájiť desaťstránkovou argumentáciou. Mnohí z tých, ktorí na oficiálnom W2 fóre vybafli jednu ostrú poznámku, obhájili už dávno predtým svoje postoje v siahodlhých diskusiách na rôznych iných weboch.
            • Mopped
              Je to jeho osobní názor a je třeba ho respektovat. Navíc nevidím důvod na něj vůbec reagovat. Pokud těch frajerů bude tisíc, je třeba se zamyslet.
            • smejki
              no vidíš. a teď si představ, že sem naběhne frajer, kterej začne řičet, že grimrock stojí za pendrek, protože to není předrenderované pseudo3D s naklíčovanými živými herci jako Stonekeep a protože, co já vím, nemá 8bitový hudební podkres a jede v rozlišení vyšším než 640x480. Ten samý člověk by zároveň požadoval, aby hra vznikla za hubičku, měla editor a aby žádné dvě stěny dungeonu nebyly stejné.
            • Mopped
              Třeba jako Legend of Grimrock.
            • A jak by podle tebe měla vypadat v roce 2012 hra ze staré školy?
    • Trol.diskuzni
      Smejki tímhle článkem jenom ultimátně trolluje, nic víc...
      • trololololololololol .... http://www.youtube.com/watch?v=kKJRPPA6NBQ
      • Myslím, že autor jen a pouze vyjadřuje svůj názor a předává své zkušenosti s RPG typu Fallout. A z trollingu bych ho moc neobviňoval - nemá k tomu vůbec žádny důvod, jakožto jeden z hlavních představitelů Postnuclear komunity v zemi zdejší (můj osobní názor samozřejmě)
  • MrSanta
    Skvělá práce smejki. Až se divím, že ti redakce takhle dlouhý článek schválila. A to tam určitě ještě něco proškrtali *1*
    • smejki
      dokonce jsem ho rozšiřoval, protože byl hotový už před týdnem, ale nestihl vydání *1*
  • Obrázek s popisem Fallout 1 je ze dvojky. městečko Klamath
    • už je to opravený blbečci
    • to mě asi mínuskujou ti co nehráli...
  • Jak je to s tou BG? Podle wiki jsou producenti z Bioware. Jak se na vývoji podílela/nepodílela Black Isle?
    • Cahir
      BG je od Bioware, Black Isle bylo vydavatelem. Zároveň se Black Isle podílelo na několika minoritních věcech při vývoji (pokud si dobře vzpomínám, tak něco ohledně ozvučení). . Black Isle pak také použilo Infinity engine, který vytvořili chlapci z Bioware.
      • Jj, máme stejný informace, ale přísahal bych, že včera bylo v článku napsaný něco jinýho (je dost dobře možný že ne a prostě jsem jenom špatně četl).

        V každým případě díky moc.
    • Prez Black Isle to predevsim vydaval Interplay.
  • Zas parádní víkendové čtení.Rozšířil jsem si informace a natěšil se na hru která je dáma a nechová se jako šl*pka která ti dovolí všechno vždy.Víc dospělejších her méně tuctovek *5*
  • Bohužel nemohu soudit, jelikož jsem zatím Grimrock nehrál. Nicméně, jde o to, že Grimrock jenž vychází z D&D nemusí být taky stryktně 8bitová - 2Dhra, aby mohla být považována za old-schooů ne?
    • Reakce na Moppeda
  • Kein
    Pokud vím tak tahle "kontejnerová brána" je typická pro F1 město ti schválně neřeknu, najdi si to. *5*

    EDIT: Reakce na příspěvek podemnou.
    • smejki
      obrázek byl změněn. *3*
      • Kein
        Jo tak, beru zpět.
        • smejki
          >smazáno<
  • Preed
    No ja som wasteland backol a reci chronickych nostalgikov som si nevsimol asi malo citam to ich forum,posty na kickstarteri boli v celku v pohode,ale podobni ludia by sa mali presunut do buducnosti a priznat si,ze hry uz nikdy nebudu to co byvali,bude sa im lepsie spat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit