Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já vim, že se autor opravdu až křečovitě snaží napsat "vtipnej" článek, ale vyznívá to spíše trapně .-(
    Snad se neurazí když řeknu, že může být OK redaktorem v dnešních tuzemských poměrech, ale bohužel na zahraničí, nebo zkušenější/starší redaktory prostě nemá.
    • Možná by se ješte mohl prosadit v Maďarsku nebo dál na východ. *3*
  • TheGGG
    Tak vypadá to luxusně, hodně se těším na pokračování příběhu a na vytvoření svého týmu... Awww bude zase sranda hledat v zahraničních kalendářích cizí jména a dumat nad badass nickem...
    Jsem rád, že zapracovali na editoru postav, teď budu mít ke svým vojáčkům eště větší vazby... Musím říct, že už už bych na steamu předobjednal, ta mimozemská hlava z lidských lebek mě o to přímo prosí...
    • Ja mam custom namelist. Lidi ktere znam z BSN...

      Custom namelisty jsou pro me vetsi sranda.
    • ale to na konzole nevyjde, počkat najednou je ti pc platforma dobra...
      • TheGGG
        ta je mě dobrá od té doby co mám všechny díly army a total waru ty nemehlo... zase si nedával pozor *3* *3*
        • Aha, takže pokrytec. *4*
          • TheGGG
            líbí se mi, jak se někteří jedinci mylně domnívají, že když píšou pod více nickama, působí dojmem, že je tu víc lidí... Škoda, že váš styl je tak čitelný až to bolí...
            • TheGGG
              wau maxíku, ty jsi ranař...
            • asi jako ty a kozy
          • Kozy
            Proč? Já myslel, že GGG vadí jenom pc kokůtci jako ty, jinak proti platformě jako takový nic moc nemá.
            • vzdyt je to jedna a ta sama osoba
            • je ggg si našel novyho kamarata
  • Ked som hral tento novy Xcom prvy krat, tak som cakal povodnu hratelnost a bol som naozaj zklamany. Ale po case som so dal znovu s Enemy Within a uz som to bral ako inu hru a naozaj ma to bavilo. Na povodne ufo a jeho moznosti to sice nema, ale stale je to paradna takticka hra, tak snad dvojka bude este lepsia.
    • původní UFO vyšlo před 20 lety a měřilo 3 diskety .... byla to trochu jiná doba víme ? : )
  • Paulcz
    Když pomineme, že to je takový nepovedený pokus o turn-based strategii. Ta stylizace se někomu líbí? Megacoolutradrsný vojáci a vojačky a jejich teplý kolegové, zbytečný animace a hrozný hlášky..
    • TheGGG
      animace nejsou zbytečný, ale chápu, že vy hipstříci absolutně nesnesete cokoliv cool nebo drsné... Asi kdyby tam byla partička zarostlých pobudů v kostkované košili s patkou a brílemi s tlusou obroučkou, líbilo by se ti to víc...
      • Tak vzhledem k tomu, že to vypadá jako by se dalo módovat úplně cokoliv... on se dočká možná itěch dřevorubců s obroučkami. *1*
    • Psychotic
      Mně se to tedy líbí. Vůči realitě přestřelené tak akorát, aby to nebyla nuda ani úplná pakárna.
  • zase lahostajna redakcia ku vsetkym trollom. a potom budu vyplakavat vo fightcluboch aka je ta diskusia zla. velmi tazke porozdavat bany.
  • si tak člověk říká, jak těžký může bejt překonat herní mechaniky 20 let starý hry, inu, asi těžší než se zdá
    • zkus si původní ufo pustit ... možná si vzpomeneš, že ty mechaniky nebyly až tak světoborné z dnešního pohledu - no tehdy to bylo jako zjevení dokonalost . )
    • S UFO je to podobné jako s Jagged Alliance . Od roku 1999 kdy vyšlo Jagged Alliance 2 nebyl nikdo schopen udělat hru na podobné úrovni . Výborná kombinace tahové a real - time mechaniky , množství předmětů , postavy na sebe reagovaly ( drobnost ale přidá to na atmosféře ) , možnosti střelby . A to se stačilo jen inspirovat ..
      • mrkni na 7.62 High Calibre s modama je to užasná hra i když ruská a tedy s bugama.
        • Zkusil jsem a silně nedoporučuji. Ruská špatná napodobenina, co moc nefunguje.
    • To si pis ze je, dnesni hry jsou silne postizeny konzolovymi trendy a vubec vplyvem konzumu. Navic moderni vyvojar je z nejakeho duvodu presvedcen, ze hrac je d*bil, co musi mit vse nanejvys zjednodusene, s mnoha napovedama, pomuckama, obrovskyma ikonkama, atd...
      Tezko tak muze hra prekonat mechaniky, ktere ve sve dobe takovymhle pristupem netrpeli...
      • Psychotic
        Hmm... a nebo se počítá s tím, že dnešní hráči, jejichž průměrný věk se přehoupl přes třicítku, už nemají dost času ani trpělivosti na to luštit složité ovládání a herní mechaniky? Možná se přišlo na to, že je lepší nechat hru dohrát i průměrného Pepíka a pro über-hárdkór gamery jako jsi bezpochyby ty nechat nějaké easter-eggy nebo nejvyšší obtížnost, aby si tu hru užili všichni a ne jen patnáctiletí no-lifeři?

        A nebo je takové uvažování až moc konzolové a konzumní? *3*
        • Degenerace lidstva v přímém přenosu co jsi teď předvedl. K čemu taková hra, která dělá všechno za tebe ? Mám 30+ a necítím se, že bych měl mít nižší IQ a prahnout po tupých konzolovkách. Naopak, chci hru, co za to stojí se vším všudy, tak jako dřívv, jinak je to o ničem.
          • TheGGG
            né každý hraje hru pro nahonění ega...
          • Psychotic
            Ó ano, subjektivní preference lidí jsou "degenerace lidstva" a co nepotřebuje investici stovek hodin herního času jsou "tupé konzolovky" a pro lidi s "nižším IQ". Jasný, rozumím a jsem zahanben tvou genialitou a nadřazeností tvého vkusu.
            • a já si myslel, že hlavní zápletka Falloutu 2 je Enkláva, která si před válkou ukryla zásoby ropy pod mořem a pak na nich chtěla neuvěřitelně zbohatnout, hledání G.E.C.K. bylo spíš způsob, jak tě k tomu příběhu přivést
            • Hej dele, tak doufám, že máš manželku a kupu dětí a předáváš své skvělé geny dál ať to lidstvo tak moc nedegeneruje, pokud tedy budeš jen brečet u diskuzí a pořádně někoho neojedeš, tak s tím nic neuděláš, tak se chlape postav(dvojsmysl haha) k tomu čelem.
            • del0
              Psychotic: Popírání faktů je známkou fanatismu. Nevím, co víc bych na to řekl.

              EDIT: A haháček nahoře už začal naklikávat. Chudák degenerovaný. Ke štěstí mu stačí hodně málo. *15*
            • Psychotic
              del0: Vše, co jsi označil za fakta, jsou osobní názory. Nevím, co víc bych na to řekl.
            • Psychotic
              Muff: Sám už začínám bědovat, že jsem blíž a blíž k hrobu, a zvažovat nákup drahého vozu jako náplasti na tu duševní krizi, takže klid, pro veterány mám pochopení :-) Jen mě mrzí, že jsem součástí minority hráčů, kteří pomalu každou "chybu", na kterou si někteří "odborníci" stěžují, vidím i v těch starších hrách. Příklad:

              Ve zdejším Fight Clubu si Smejki stěžuje, že Fallouty 3 a 4 jsou "blbě napsané" a že hlavní dějové linky jsou o ničem. A jaksi pozapomíná, že jeho (i můj) milovaný Fallout 2 má jako hlavní zápletku prachbídný fetch quest. A v pustině, kde pobíhají gangy nájezdníků se samopaly, bez větších problémů sto let existuje vesnička, kde borci poskakují v bederních rouškách a oštěpy loví gekony, a to prosím co by kamenem dohodil od největší základny otrokářů v oblasti. To ho do nosu nepraští? Ale u moderní "konzolovky" si sebemenší nelogičnosti všimne hned.

              Chtěl bych požádat, abyste zase vy veteráni chápali mě, když mi takové věci přijdou trochu frustrující :-)
            • del0
              "Ale kdepak. Pokud někdo nechce, abych si myslel, že chce jen machrovat, pak stačí... nemachrovat."

              Hmmm. Nějak si se nám do toho zamotal. To, že jsou konzole "casual" herním zařízení, je fakt. To, že se hry obecně zaměřují na tzv. lowest common denominator neboli "průměrného konzumenta" (ať už to zní jakkoliv urážlivě, je to jedno, jedná se o marketingovou terminologii a strategii), je fakt. To, že jsou hry většinou stavěný tak, aby hráče vedly za ručičku, je fakt. To, že dřív měly hry mnohem větší hloubku, je taky fakt. Možná si pleteš dojmy s pojmy, ale on tu nikde netvrdí, že lidi, co hrají na konzolích, jsou hlupáci. Jen, že ty hry jsou navržený jak pro hlupáky a on se jim necítí. To, že s tím máš problém...ehm... není náš problém. Chtělo by to trochu líp číst mezi řádky a méně vztahovačnosti. Mimochodem, to, že lidstvo degeneruje, je taky fakt. Několikrát vědecky prokázáno.
            • Jsem lehce pod 40let. Pravda je na obou stranách. Samozřejme dnes jsou jiné trendy a nemá cenu brečet nad tím co bylo. Na druhou stranu pochop nás starší, hráli jsme hry co dokázaly vtáhnout příběhem, měly atmosféru a daly se hrát dlouho (v dnešním herním světe bohužel už neznámé), člověk měl strach, stačila malá chyba a postava umřela, mise prohraná, při smrti nedejbože ztráta XP! :D Dneska má každá hra automatické obnovování života, i u koridorovky je mapa a pro jistotu ještě šipka. Nuda... Omluv prosím nás staříky, že si povzdechneme nad naším herním mládím :)
            • Psychotic
              Ale kdepak. Pokud někdo nechce, abych si myslel, že chce jen machrovat, pak stačí... nemachrovat.

              Kdyby řekl "Mám rád komplexnější hry", neřeknu ani popel, maximálně mu slušně připomenu, že ta hra není dělaná jen pro něj a jistě vycházejí i jiné hry, které mu budou koštovat. Když ale začne cintat něco o vyšších a nižších IQ a jejich spojitosti s "tupými konzolovkami", tak to pardón, že z toho čichám jakýsi pocit nadřazenosti...
            • del0
              Líbí se mi (ne)logika lidí typu Psychotic, kteří si myslí, že když má někdo rád komplexnější hry (vlastně komplexnější cokoliv), tak to dělá jen proto, aby mohl machrovat před okolím.

              "jsem zahanben tvou genialitou a nadřazeností tvého vkusu"

              Typická vztahovačnost a zakomplexovanost. Hej, ty preferuješ něco, co já ne a to něco je sofistikované, takže si automaticky hraješ na něco víc, než já. Lolík.
      • tj, já hrál původní UFO někdy kolem toho roku 94 prakticky bez znalosti angličtiny, to byla challenge sama o sobě, učitelka pak docela koukala, když jsem ve třetí třídě znal výrazy jako Mind Probe, Alien autopsy a Interceptor *1*
      • +1
  • RedEagle
    Vypada to dobre (až na trocha divné neprirodzene rýchle trhané pohyby vojakov) Ale to že počas celej hry bude nad globálnou mapou odpočet projektu Avatar a človek tým pádom bude vediet ako dlho ešte bude hrat kým sa hra skončí považujem za dost neštastný nápad. Moderi sice možu pridat do Avataru počet červených štvorečkov ale aj tak bude človek vediet ako dlho ešte bude hrat a kolko času zostáva do konca hry *7*
    • tak ono to je tak trochu cela pointa... ocividne budu tie "specialne misie" sluzit na sabotaz avatara. A co si budeme hovorit, kazdy xcom bol zavod proti casu (aspon teoreticky, ale casto aj prakticky, ked emzaci vytiahli skutocne tazke zbrane a ty si nemal nic s cim by si konkuroval atp)
      • původní UFA nebyly časově omezené. Pokud jsi se rozhodl těsně před koncem neletět do Cydonii nebo na jejich konečnou základnu, tak jsi mohl hrát donekonečna, hra pořád generovala nové mise, nová ufa atd.
        • Blue.Shark
          XCOM 2 bude plně podporovat mody. Myslím, že to nebude dlouho trvat a objeví se něco jako Long War pro první díl. Pro tebe možná malá útěcha, ale existuje šance na přiblížení se původnímu X-Comu.
          • hrál jsem Enemy Within a po asi 20-ti hodinách mi to přišlo repetivní a začaly mi vadit chyby té hry. Pak už jsem ani neměl chuť na long war mod, protože by to všechno trvalo ještě dýl a měl jsem pocit, že hratelnost by to zase tak zásadně nezměnilo, akorát bych to hrál místo 40-ti hodin 80 hodin. (bohužel toho času na hraní nemám už tolik)
            • Blue.Shark
              Když to vezmeš takhle, původní XCOM byl také dost repetetivní. Sestřelit ponorku, jít na misi, postřílet cizáky, vyzkoumat zbraně, vyrobit zbraně, postavit budovy, najmout lidi, prodat zboží, sestřelit ponorku, ... Jaké vidíš rozdíly mezi oběma díly kromě grafiky, přepracovaných misí a příběhových událostí v novém díle? Osobně jich právě moc nevidím, tak mě zajímá tvůj názor.

              Ještě k časovému limitu: Nedostala se ti kdysi do rukou strategie Earth 2150? Celý příběh byl postaven na tom, že vzrůstá aktivita slunce a do (tuším) 180 dní sežehne celou Zemi. Během kampaně jsi měl přesně 180 dní na to, abys stihnul nashromáždit určitou sumu peněz na stavbu obří evakuační lodě a ještě jsi musel jezdit na mise bojovat a vytěžit co nejvíce surovin. Pokud to v XCOMu bude podobné, zcela jistě to nevidím jako zápor.
    • pokud je tam odpočet, tak je to hrozná hloupost. Na hratelnosti to nepřidá ani ň, akorát to stresuje a otravuje.
  • Vypadá to stejně podobně jako původní hra. Což není blbě. Bavilo mě to.

    Snad jen očekávám, lepší AI a lepší technickou stránku. To zde není. Zatím. Opět někdo strčí kulomet do textury a další kraviny které vypadají blbě a kdyby si dali práci tak to tam nebude.
    • Podíval jsem si Lets Play a musím říct že neopravily to , co jsem doufal . Alespoň podle druhé mise zase skupiny emzákov nebudou spolupracovat a budou reagovat pouze na trigger.
      Čili AI zase nic moc . Zase žádný tichý postup , překvapivé útoky . Jsem zvědavý , jaké bude v reálu to procedurální generování map .
  • S pozornosti jinde jsem na pul oka videl nejaky zabery z hrani. A kdyz pominu uchylne kosatou customizaci vojand a vojaku, tak jsem docela dostal chut se na velitelskej mustek vratit. Protoze novy moznosti, vybaveni, emzaci a cile misi. Po pachuti z oznameni doprovozenyho zabery z nejaky nepovedeny mapy se slehla zem.
    • TheGGG
      customizace je nejlepšíííí *14* *14* *14*
      • Tutove klicova cast navazovani vztahu k tymu. Jen se pri definovani jejich vizualu budu muset brodit kupou az grotesknich variant a tunou vylozene vejce—vejci podobajicich se moznosti. Pritom stacilo o malo rozsirit uz tak perfektne ucelu slouzicim moznostem dilu prvniho.
        • TheGGG
          šak si vybere každý co se mu hodí a ostatní může ignorovat

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit