Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Po vydání Zaklínače 3 to vypadá, že 2 byla vydána hlavně jako prolog k třetímu dílu a současně jako přechod k plnohodnotnému vydání trojky na konzole = otevření trhu (proto ta změna ovládání, soubojového systému, inventáře, menu, atd.). Obsahově a v počtu lokalit kratší než první díl, ovšem z hlediska kvality questů a příběhu ho převyšuje. Questů je sice méně, ale odpadly takové ty hloupé "dones 10 ks tohohle" a celkově jsou realističtější a pro mě i lepší, než to, co pak se objevilo v třetím díle (kde to asi museli lepit na open world, aby to dávalo smysl). Takže žádné pakárny, jako shánět šatičky pro Yenefer, hledat neustále červené fleky v trávě a po vybití poloviny města pak v něm večer hrát na jevišti. Atmosféra se oproti jedničce posunula víc k napínavému politickému thrilleru, oproti línému vesnickému zabíjení polednic uprostřed pole, což je dobře. Co není dobře je menší počet potvor, které ve hře jsou a stupidní konzolovité ovládání a tragicky nízké FOV, které z hraní dělalo chaos. Potřeboval jsem 2 módy, aby se to dalo hrát. Příjemně překvapila obtížnost na "Normal", která je spíše "Hard". Zklamala obtížnost "Temná", která je spíš " Very easy". Vyloženě otravné je nemožnost přeskočit schod nebo pařez, gradující pak v soubojích jako např. směšné zaseknutí se mezi zdí a malou truhličkou, která nejde přelézt. Vyloženě dobrá je alchymie, užijte si ji, než ji ve trojce úplně zmrví. Kostkový poker se vizuálně (přehledně) změnil k horšímu, ale pořád lepší než Gwent. Po vydání Z3 tyhle (+/-) detaily najednou dávají smysl. 9 z 10 je zasloužené (bez módů ale 7/10 kvůli ovládání).
  • kostejnesmrtelny
    Ad Hráč (omezenej počet reakcí je na vztek):

    Mám C2D 3GHz, ATI HD 4870, 4GB RAM a jedu na High s vypnutým AA, framerate nespadl pod 30 FPS, a vypadá to naprosto božsky.
    Problém bude někde jinde, hošíku...
    • Fakt? wow, tak to nevim kde je chyba u me... mam to same, akorat 8800GT, ale grafikou to neni, protoze jsem si od kamarada pujcil 560Ti a nejelo to o nic rychleji... procesor? Mam C2D 2,13Ghz pretaktle na 3,0Ghz a jede mi to na nejnizsi detaily a jsem rad, ze jsem rad... je to hratelne, ale obcas uz je to pekna slideshow, kde je chyba?
      • kostejnesmrtelny
        Taky jsem kdesi na fóru četl, že ovladače GK se rády třískaj s nastavením hry samotný. Tudíž, jestli ho máš zapnutý, tak nech v Catalystech / tom-co-má-nVidia-místo-Catalystů všechno na aplikaci.
      • jestlize mas cca 19-22fps musis odinstalovat 3d vision ke geforce. mel sem ten samej problem. pac sem mel starsi verzi. Dalsi vec ktera ti muze drzet framerate na stejnem je UBERSAMPLIN(po cesky nejlepsi) to je treba dat na OFF pac ani na core i5 @3.6ghz 8gb ram ssd disk a gtx580 to neni plynule.
  • kotty
    Hra vypada suprove, uz ted me mrzi, ze me tenhle mesic na nej nezbyly penize :( Holt, kdo si pocka, ten se docka...

    Mel bych dotaz, ktery nepřímo souvisy s touto hrou: kdy bude vyhlaseni te souteze o 3 originalky Zaklinace, mys a GK?
    • psali to v bleskovce, někdy zítra :-)
      • Může to být i dnes, pokud vím psali, že do neděle večer, což obvykle znamená v neděli večer, ale třeba to bude dřív :)
      • kotty
        Diky, to me uniklo :)
  • Tak jsem to dnes dohrál a jsem naprosto uchvácen! Hrací doba dle steamu 30 hodin, splnil jsem snad všechny vedlejší úkoly co jsem našel.
    Üž se nemůžu dočkat trojky :)
    • misho8723
      Alebo dať si hru ešte druhýkrát a skúšať inakšie riešiť situácie a tak spĺňať aj misie, ktoré si nemohol nájsť pri prvom prejdení hrou :)
  • Ucho: Jenže tady je řeč o RPG a tam to je jedno není...
  • exoslav
    Čau, chtěl bych se vás zeptat, jak bych asi rozjel Zaklínače 2 na tomhle noťasu: Intel Core 2 Duo 2,53 GHz, 4 GB paměti, grafika GeForce GTX 260M (paměť 1 GB). Hodně tu píšete o těch ovladačích a aktualizacích graf. karet. Chtěl bych se zeptat, co mi to s grafikou udělá? Zlepší se výkon té grafiky? Dodávám, že v počítačích se moc nevyznám, tak mě neukamenujte Jen chci prostě věděť, jestli toho zaklínače rozjedu *4* Díky moc *3*
    • Hele tusim, ze mam identickou sestavu (HP vid?), takze se s tebou muzu podelit o dojmy: Na nejnizsi detaily se to hrat da, ale presto pocitej, ze ve venkovnich lokacich budes mit prumer 25 FPS. Dobra zprava je, ze i pri nejnizim nastaveni to vypada proste uzasne...dokonce mi prave prijde, ze se snad nemeni rozliseni textur oproti vyssimu nastaveni...
    • Minimalni pozadavky splnujes,ale u notebookovych grafik ti nikdo nikdy nic nezaruci.
  • Nevidim rozdil mezi High/Ultra to je kapku nedomakany... jinak cert vem grafiku hra jako takova pecka :P
  • Děcka co je ta šermířská sada? stáhnul aktivoval a guvno z vody a písku.
    • Podle mě by se mělo jednat o speciální "zbroj" Rocheho komanda, která přidává nějaké odolnosti proti krvácení atd. Objevila se mi v inventáři.
  • Ano netvrdim, ze sa do toho vyznam, vidim len tu stranku, ze ine hry ficia bez probmleovo a nevyzeraju o nic horsie pre mna, a to je vec co hraca nastve:) Podla teba je tato hra primerane narocna na grafiku? Mne to pride ze to nie je nic nove graficky [aspon na pohlad], tak preco je to tak narocne ??
    • ucho
      pokud o tom nic nevíš, nemá cenu to nějak dál probírat :)
      ne, rozhodně není primárně náročná na grafiku. jde pouze o to, co a jakým způsobem vykreslují. v dnešní době už studia tohle optimalizují slušně a vyždímou z toho, co to jde, to se neboj. a to, že ti to nejde na maximální nastavení, když přitom ostatní hry ano, to rovněž není žádná chyba. takže buď klidně naštvaný, je to tvoje právo :)
    • Jake jine RPG vypadaji stejne dobre? Vazne by me to zajimalo. Snad jen Risen se tomu blizil. A ostatni zanry me nezajimaji,protoze treba u FPS enmas volny svet,takz grafika muze byt kvalitnejsi
      • ale risen byl skvele optimalizovan
        • Na to jsi prisel kde? Mel podobne problemy s esekanim u spousty lidi. tenkrat to zasahlo i me. Zlepsilo se to (opravilo) az po patchi. Tazke veeelmi podobny problem.
          To je prave ono,na technicke problemy se zapomene,dojmy ze hry zustanou mnohem,mnohem dele.
      • ja to berem vseobecne ne len o RPG
        • Coz ovsem nejde...
          • mozno prave v tom je problem :) asi to fakt nema zmysel porovnavat s hrami ako crysis, ale aj tak ma stvu s tou narocnostou:) zrejme tu skutocnu krasu tej hry si nemozem poriadne vychutnat lebo ked zapnem vsetky tie detaily tak je nehratelna, keby mi tak ficala tak by som mozno hovoril o tej grafike inak a preto mi takto nepripada ako nic extra krajsie ako ine hry. kazdopadne vyrobit hru ktoru si moze na fakt plnych detailoch bez problemovo vychutnat dnes mozno 10 percent gamerov je trochu prehnane, takze tu hru si vacsina ludi skutocne vychutna zrejme az za par rokov ked budu mat novy pc:(
            • Ale krome toho UBERSAMPLINGU(cz-''nejlepsi'') mam take zapnute vse na max a jede to nadherne bez problemu na ATI 5850,ktera se da dneska sehnat za 3.5K. Takze to neni tak strasne. 4GB pameti ma dneska uz snad kazdy. Nevim co mas ty za grafarnu,nikde jsem to v tvych prispevcich nenasel,ale problemy s optimalizaci maji hlavne GF karty. Pockej si na patch,mozna se ti to zlepsi
              A pokud mi utekla nejaka nitka vasi diskuze,tak se omlouvam a neberte me vazne:)
    • ucho to malo byt tebe ;)
  • Jsem jedinej komu ta hra (na normální obtížnost) přijde tak těžká??? Je to i dál tak těžký nebo je težkej jen ten epilog??
    • Obtížnost je vcelku vysoká,jinak doporučuju je li to možné používat gamepad...
      • proboha proč???? ;-) já teda to teda obstojně zvládam s k+m a gamepad není nic pro mě
        • RavenHolm
          Opravdu se to mnohem lépe hraje na gamepadu.
          • asi jak komu
    • Nepleteš si Epilog a Prolog? *4*
      Hra je docela těžká i na střední pokud nevyužíváš lektvary, pasti, petardy a dýky.. Ušermovat(+ znamení) to sice jde ale je to o nervy
      • Jedu na těžkou, jen šerm a znamení a už z toho začínám šedivět :)
        • Nebo část na střední a později jsem přešel na těžší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit