Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jo ty expy jsou problém trochu, proc se patlat s medvedem když je pak za nej asi 5xp, lepsi se mu vyhnout (ja vim zni to logicky, normalni clovek se medvedovi vyhne:)
  • Lze to změnit snadno:
    - dát víc slotů na aktivní schopnosti
    - umožnit aby fungovaly všechny schopnosti bez nutnosti dát je do slotů - stačí investovat skill body
    - usnadnit reset skillů

    On ten systém není špatný, jen je dost matoucí a každé rozhodnutí je zásadní a věř, že jsem se nejednou rozhodl špatně a vybral naprosto zbytečnou schopnost (která ve finále uškodila).
    Jedu si quen, který má nepřítele odrazit a poškodit. Půl hodiny mi trvalo zjišťování, jestli to něco dělá ... jo ubralo nepříteli 8 HP :D -> 3 skillpointy v háji.
    Další schopnost, která mění quen na štít, který tě léčí při zásahu nepřítelem. Sranda je, že jakmile tě nepřítel zasáhne, štít ti zničí a vezme i tvoje HP (víc než ti ten štít obnovil). S původním quenem šlo útočit, s tímhle nemůžeš pomalu ani chodit -> 3 skillpointy v háji. Teď mam strach dávat body jinam, než do 5% požkození mečem :D
    Když je 6 skillpointů výsledek 4 hodin hraní, tak to docela naštve. Další spousta vylepšení je jen symbolických a ve finále nemají žádný poznatelný dopad. Možná na snazších obtížnostech ...
  • PreidaQ
    Zrovna u té je to právě ten důvod, proč jsem na ní zatím ještě nesáhl (a taky, že už je jí napsáno tolik). Ale dojde na ní.. jednou. *3*

    Ale Píseň ledu a ohně opravdu nějak extra složitá není. Postav, které si člověk musí zapamatovat, zase tak moc není a nikdy se mi nestalo, že bych nevěděl, kdo je kdo a musel to hledat.
    (což se právě třeba o Silmarilionu, kde člověk stráví 2/3 čtení v rejstříku, říct opravdu nedá)
  • Blue.Shark
    Když už jsme u té literatury, tak Malazská Kniha Padlých taky nemá zrovna málo postav :))
  • Jak jsem říkal, první dvě knihy jsou soubor povídek. Jsou sice řazeny tak nějak chronologicky za sebe, ale ) plně přesně na sebe nenavazují. Knihy 3-7 jsou spojeny v jeden velký román.
    Všechny knihy tak jdou v podstatě dějově dopředu.

    Hry se odehrávají až po konci románu.

    Jediný problém tak může být malinko v tom, že máš ve výsledku k dispozici vlastně tři různé konce.
    První konec je poslední povídka druhé knihy. Byla to vlastně taková závěrečná povídka napsaná před románem. Román ji proto vlastně ignoruje.
    Nu a hry zase v podstatě trochu ignorují, respektive si jinak vykládají konec, který byl na konci románu. No a v třetím herním zaklínači si pak v podstatě konec celé ságy uděláš podle sebe :)
  • PreidaQ
    Hra o trůny a složitá? Hm.. četl jsi někdy například takový Silmarilion?
  • Tohle asi nezmění. Museli by předělat celej systém dovedností...

    Bohužel. Dvojka to měla lepší, zajímavé dovednosti a šlo se hodně zaměřit na znamení a tak dále. Tohle je takový divný, jak říkáš. Jestli poté zkutečně řadu věcí nepoužiješ tak to je špatný.
  • Myslel jsem to tak, že hraji s českými titulky a polským dabingem - verze je jinak česká. Celkově jsem velmi rád za investici.
  • Veskoslav
    No a už jsi byl v podzemí? Tam je teprve sranda:-D
  • PreidaQ
    Tohle jseom neznal, ale dobře to pro změnu dokáže poukázat na tuhle hru zase z druhé strany. Zvláště hlouposti, kterých se v některých hrách snad nikdy nezbavíme. (snad nezbývá než čekat na Kingdom Come a doufat).

    A Vesemir měsíce, roky sám bojující s gryfem neskutečně pobavil.
  • Ja som bol s Bouřkovou sezonou spokojný. Niekde to občas zaškrípalo v spájaní častí do seba, ale inak sa mi to páčilo. Najväčší problém bol ten, že to má 'len' cca 300 strán. A číta sa to ľahko a rýchlo.
    To taká sága 'Temná věž' bola o dosť náročnejšia :)
  • Dobrá hra, hodně dobrá. 10/10 není přehnané.
    Jistě, hra má své chyby a spoustu věcí bych udělal lépe.
    Za mě nejhorší je systém expení. 2 xp za monstrum, 5-100 za vedlejší quest, max. 500 za hlavní quest. 1 level za 1-2 hodiny. JENŽE můžete mít omezený počet aktivních skillů (12 na max. levelu). Ve finále tak dáváte body do schopností, které nevyužijete.
    Dále některé schopnosti jsou zbytečné. Osobně jsem nepřišel na to, proč vylepšit cokoliv v alchymii (ano, má to smysl, ale ne, když jsou body takto omezené). Dále investice do některých schopností ve finále schopnosti zhorší (viz. quen štít odčerpávající energii). Když už jsme u energie, je smutné, že max. energii nelze navyšovat, což omezuje postavy zaměřené na znamení, které po vyprázdnění energie musí buď sáhnout po meči, nebo pobíhat kolem nepřítele a čekat až se energie doplní.
    Při nejhorším lze aktivní schopnosti přizpůsobit potřebě, ale přendavat je před bojem, pak před questem, a pak zase ... ne, díky.
    Skill systém zklamal ... není možné si vytvořit hybridní postavu s bodem v každé schopnosti. Naopak vás to bude nutit najít nejsilnější schopnost, tu namaxovat a používat, a ostatní schopnosti ignorovat. To platí i když potřebujete odemknout nějakou pokročilou schopnost. Před tím musíte investovat body do nižších schopností, které ve finále třeba ani nebudete používat.
    Z levelování vám tak 50% skillpointů zůstane nevyužitých a nevyužitelných. Mrzí mě to moc a doufam, že se to změní.
  • milos.bohonek
    Zrovna jsem tam dneska zase jezdil. Bez problémů až na dvorek, jako vždycky. Divný.
  • Podle me není nic moc, manual tam není skoro zadny, mapa je takova mala a nemá moc kvalitni tisk, samolepky jsou k nicemu a ta knížečka ma asi deset stranek. S edici třeba prvního zaklinace se to neda srovnávat..ale da se rict ze na normalni edici to je v dnesni době celkem ok, většinou tam dneska není poradne ani ten manual. další plus je ze je komplet ceska, takze zadna polstina/cestina na pul.
  • Už jste byli v Novigradu? Aby člověk prošmejdil celé město křížem krážem, aby jsi na to vzal celý den :D
  • Není zač, jinak také hraji v polštině jako ty - má to své "kouzlo" když už jsme u RPG :)
  • U velkých recenzí se holt vždy najde klikač - proto zde tak málo chodím do diskuzí...
  • Ano. Budeš mať v knihách všetko o postavách a svete, histórii.
    Netreba ale zabudnúť, že herná trilógia nie je úplne totožná s knižnou. Postavy z knižnej predlohy vyšli, ale v hre je ich príbeh iný. Herná sága ide vlastnou cestou. A aj keď Sapkowski práva predal, neuznáva tieto príbehy ako kanonické. Chvíľu to vyzeralo, že so Zaklínačom skončil, ale istú nádej dala posledná kniha 'Bouřková sezóna'. Snáď sa ešte niekde pár príbehov bude dať do histórie vtesnať. :)
    Preklad je vynikajúci.
  • Veskoslav
    Jo děkuji:)
  • Osobně bych řekl, že je o něco chudší, avšak manuál je pěkně zpracován (nejvíc mě potěšila zdarma verze na GOG, který preferuji před Steamem), mám základní edici, ne sběratelskou, takže nemohu posoudit kvalitu/kvantitu :)

    V Z1 i Z2 byl kompletní návod na mise, ale to mi nevadí protože mám rád rád tu detektivní práci a není to jen samá akce. Ten batmanovský detektivní mód zkrátka baví. Je neuvěřitelné, že je propracovaná hlavní linie, vedlejší úkoly, malé lokální úkoly a lov potvor. A vše baví stejnou měrou. Ale to jsem odbočil :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit