Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tedy od první povídky to navazuje až do konce? Gerald má na začátku nějaký věk a ty knihy jdou časem dopředu? Nevrací se to někam zpátky jak to něky bývá?

    Dík. Abych to zase dobře pochopil. Zkoušel jsem číst Hru o trůny a to bylo marný. Aby se v tom prase vyznalo. Hodně postav, pak se někde vyhrabe další postava na kterou jsi mezitím zapoměl...
  • Jak zůstat neutrální když třeba potkáš zběha kterého nechali svázaného u vody aby ho sežrali potvory? Tohle jsem řešil ve hře.

    Neutrální asi je, nechat to jak to je. Zase když to již našel a odejde, tak dopomůže k jeho smrti... *4*
    Ve hře to vypadá, že již noví zaklínači nebudu. Nerekrutují se.
  • Ano, bude tam všechno.
    Knihy 1-2 jsou sbírky povídek o Zaklínači. Já osobně je mám nejraději, protože se nejvíc věnují přímo Geraltovi a jeho životu zaklínače.
    Knihy 3-7 jsou potom jeden velký román. Tam se právě dozvíš více o Ciri a dalších událostech, na které se hry občas odkazují. Román už se více věnuje jiným postavám (Ciri, Yenefer atd.). za nejlepší část románu považuji Věž vlaštovky.
    Poslední kniha (Bouřková sezona) je spíše jedna větší povídka. V Hlavní roli je opět Geralt. Bohužel podle mne nedosahuje kvality původních povídek.
  • Veskoslav
    Můžu se zeptat jenom jak vypadá krabička? Je stejná jako u 1. a 2. dílu? Já totiž ještě plánují dokoupení, protože jsem dostal elektronickou a zrovna Z1 a Z2 mají skvělé ty základní edice krabic.

    EDIT: Baví tě to klikat? Asi jo. Tak si to užij.
  • Veskoslav
    Překlad je dobrý. Knihy ti spíše osvětlí spoustu věcí, co je jenom nastíněná ve hrách.
  • Tak já to bral tedy chybně Podle Saskie, která se ve hře měnila na mluvila...

    To poté máš pravdu, ale hlavní je to doba. Ta by bala zajímavá z toho důvodu o které jsem psal. To samé ta doba po konjukci sfér, kde se lidé učili krotit tu moc a bylo více těch zaklínačskýc škol.
    Tam by jsi ale asi opět hrál za Zaklínače.

    K tomu, že byl sterilní...Myslím, že na to bylo možné se zeptat Saskie ale nevím jaká byla odpověď.
  • Zaklínač a jeho svět (knižní i herní) je moje láska. Třetí díl je mistrovské dílo (to už jsem si myslel o jedničce), které se dá srovnat svou propracovaností snad jen s Planescape Tormentem. RPG mám obecně rád, ale tato slovanská trilogie ukazuje, že se někdy vyplatí čekat. Jako kdybych knížky vůbec neodložil. Mám vedle sebe všechny tři krabicovky, nu, je to skvělý pohled :)
  • alien5
    Nejake info do zacatku atd.. je tam i dalsi video jak chytit a osedlat divoke kone :) atd..

    https://www.youtube.com/watch?v=ewZ7xqudAtg
  • Ba naopak, originalni je dost...
  • Jinak co se Zaklínačů týče, tak obecně lze říci, že se specializují na zabíjení tvorů chaosu.
    Proto se snaží například zůstat neutrální a nezabíjet lidi (respektive se nenechají najmout jako lovec odměn /nájemný vrah).
    Stejně tak obvykle nezabíjí tvory, které mají normální původ (medvěd, vlk atd.) ale především pak ty,
    kteří nepochází z konjunkce sfér a jsou to zároveň inteligentní bytosti (například Troll či Drak).

    Samozřejmě ale každá škola mohla učit své žáky trochu jinak a v praxi se každý zaklínač také choval jinak. Například Letho se nechal najmout jako nájemný vrah.
  • Mam jeden dotaz.

    Hrál jsem pouze Zaklínače 2 a Zaklínače 3 plánuji koupit příští měsíc. Knihy jsem nečetl a ke knihám mám právě dotaz:

    Když si objednám tohle: http://www.fantasyobchod.cz/zaklinac-komplet-8-knih-brozovane
    Tak tam bude VŠE co kdy autor napsal o Zaklínači? Bude to také seřezeno chronologicky? A v jaké době jsou vůbec knihy oproti hře? Překlad je do CZ je dobrý? Dík.
  • Drak sice není hloupé zvíře, ale ve světě zaklínače to zvíře přeci jen je.
    Delfín je také velmi inteligentní tvor, ale moc ti toho o sobě neřekne :)

    V knihách uměl s lidmi komunikovat jen Zlatý drak Vilentretemeth (či jak se píše) a ten byl svým způsobem unikátní. V hře se potom v druhém dílu objevila Saskia, která bylo jeho dcerou (i přesto že byl sterilní :) ).

    Takže sice by jsi měl ve světě více draků, ale vypadlo by to prostě jen tak, že by je vojáci / lovci zabíjeli, kdykoliv by na ně narazili a jakožto zaklínač by jsi si s nimi moc nepopovídal.

    Každopádně doba "před knihami" by mohla být zajímavá.
    Mě osobne by nejvíce zajímal svět chvíli po konjukci sfér v době, kdy bylo zaklínačů více a všechny zaklínačské školy byly aktivní.
  • *fanboy alert*

    To bych nepsal ''mrzelo''....ale to neres.
  • Klikac dorazil.Kde je Zaklinac kdtz ho clovek potrebuje.
  • Koukám, že i Angry Joe má svoje epigony.
  • Lukass
    Zaklinac je skvela hra, ja hry hodnotim prisnejc a proto bych dal 8.5/10.
    Ale ted si vedle sebe postavte lonskou hru roku a Zaklinace, to je jako Felicie versus Ferrari. Hrozny co mohlo vyhrat lonskou hru roku, vsak sem ju taky vydrzel hrat 5 hodin.
  • Veskoslav
    Tak to by mě fakt zajímalo. Jezdil jsem tam docela často, protože jsem plnil zdejší questy (je jich tam celkově asi 5) a nikdy žádný problém.
  • A hrál by jsi právě za obyvatel před lidmi. Zažil by jsi jak to bylo bez lidí a poté jaký dopad měl příchod lidí. (kdyby to byla hra třeba na více dílů).

    To bych rád, protože to doplní to co zde není. A v knize si to představíš, ale zde to vidíš v pohybu a tak dále. No, snad něco ze Zaklínače bude (nemusíš hrát klidně za zaklínače)
  • Veskoslav
    Strašné...A tím nemyslím hru. A zahrál? Takže zwarezoval.
  • Jedno to není z pohledu, že by jsi se o tom více dozvěděl. Protože ten drak není hloupé zvíře...

    A lidé ho považují za hrozbu. Byla by to zajímavá doba a hlavně by jsi prostě viděl, co udělal příchod lidí.
    Dobu poté máš ve W1-W3.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit