Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já bych ocenil kdyby místo vlivu násilných počítačových her na násilí dětí spíše zkoumali vliv času který rodiče stráví zábavou s dětmi na jejich násilí.
    • Walldstein
      Jak to chceš zkoumat? 90% dětí tráví většinu času u PC a to malé procento těch kteří raději jdou ven bude nepostačující komparační vzorek, protože si většinou hrají na opuštěných hřištích..
      • jo no, a pychaj si na opustenych hristich toluen do konečnika *7*
      • ano, a proto to presunul Tachy uplne jinam, je potreba hledat pricinu trosku jinde nez v hernim prumyslu, hry nasilne nebyly, kdyz jsem byl maly, nebo jsem o nich nevedel, za to jsem videl spoustu nasilnych filmu atd, a nasili je kolem nas vsude a porad. a rozhodne vliv z jakychkoliv zprostredkovanych zazitku je natolik maly, ze priciny byvaji vetsinou ve spolecnosti, rodinach apod.
      • za dob mého dětství jsme si hráli venku, ale stejně jsme si hráli skoro pořád na válku, šermovali klacky, stavěli bunkry a pevnosti na stromech, prali se s konkurenční partou, dávali bitvy vodními pistolemi/balónky s vodou/bahnem/ovocem/kameny, prali se mezi sebou nebo si hráli s plastovými vojáčky.. to bude v nás, PC za to nemůže
        • Walldstein
          Eh...já taky neřekl, že jsme si nehráli..já mluvím o současnosti..stačí se rozhlédnout po nějakém větším sídlišti...Já pouze mluvil o kvalitě dnešních vzorků...
        • Inquisitor
          To jo a nikdo nechtěl hrát Němce :)
          • Já jo.
  • většina s hraním her problém mít nebude, ale ne každý má zdravou psychiku. pokud se něco takového dostane do rukou labilnímu člověku, může být zle. ALE! takovým spouštěčem může být cokoliv: agresivní muzika, film, ale také třeba kniha (mnohokrát omílaný příklad román Kdo chytá v žitě). V období baroka na lidi silně působila kázání charismatických kazatelů. Bez hyperboly to způsobovalo davová šílenství, masové sebevraždy... Stejně tak labilnímu člověku stačí, když se na něj člověk špatně podívá. ale herní průmysl by od toho ruce dávat neměl a tvrzení, že hry neovlivňují psychiku člověka je taky mylné. kolikrát když hraju více hodin vkuse, jsem potom celý otupělý, na nic jiného nedokážu myslet... určitě nemám vražedné choutky, ale psychiku ovlivněnou mám (ale i pozitivně - po půl roce mám pořád v hlavě mass effect a jeho úžasný příběh). herní průmysl by si měl taky přiznat, že většina her je agresivních a jsou založeny na zabíjení a ničení, a že dostupnost her díky digitální distribuci, je velmi snadná. každopádně by nemělo docházet k omezování trhu státem, ale především by měl fungovat rodič!
    • ve většině případu nefunguje, že by si děcko něco zahrálo, přečetlo nebo vidělo, a řeklo si "muhehe, jdu zabíjet" - to už by fakt muselo být hodně v nepořádku

      ty vraždy např. v americe mají, pokud vím, vždycky jedno společný, a to třeba šikanu ve škole, neschopnost začlenit se do kolektivu, osamělost, nebo třeba kopačky od holky nebo frustraci z vlastní jinakosti. samozřejmě že takovýhle děti hrajou hry, to je skvělá individuální zábava, kde jsou odměňovaný za svoje činy, pořád je tam někdo chválí a říká jim, jak to či tohle udělali skvěle. ale rozhodně nejde o nějakej spouštěč, to je prostě jen důsledek toho, že v normálním světě se nenašly nebo tam mají problém.

      samozřejmě, pokud někdo vezme do ruky zbraň a jde zabíjet, rozhodně to není normální vyrovnanej člověk... ale zároveň vůbec nemusí jít o psychopata, jen o někoho dohnanýho okolnostma do krajnosti. úplně stejně ten člověk může zvolit sebevraždu...
  • ono by spíš bylo zajímave zjistit jestli ti vrazi hrali na pc nebo na konzoli, protože na pc vycházejí vetsinou vic sofistikovane hry, jako strategie, rpg a i když vyjde nejaka strilecka tak je vetsinou takticka nebo simulator. Takove ty bezduche nasilne hry vychazejí vic na konzole
    • Jo jo, na konzolich vychazi krute psychopaticke hry jako journey nebo flower, kdezto na pc jemne a oddusevnele veci jako simulator znasilneni.
      • Máš link? *1*
        • http://bit.ly/1bBJ0Wx
        • Jěžíší Kriste !!!!!
    • A jee, on uz i sem zacne tahat pc vs konzole *7*
  • Staci ze vide nove gta to sa zas roztoci kolotoc, este ked sa k tomu prida daky magor to zas bude clankov..
    • Tak hlavně aby Rockstar lépe zamaskoval Coffee mód *1*
    • koukal jsem že v novém GTA budou zvířátka, to určitě pár ochránců nadzvedne, rovnou by tam mohli dát zoo jako byla v Carmagedon *1*
    • NO ten člověk, co podával na Rockstar žaloby po každém vydání nové hry už je po smrti, tak uvidíme, zda se najde za něj náhradník.
  • Ti kdo jsou proti hram, jsou vetsinou stari uschly paprdove. To je zvlastni,ne?
  • autor článku opravdu vytříbený psaný projev, chlapče chlapče, to se nedá číst
    • Od člověka, který neumí správně poskládat ani obyčejnou větu, to rozhodně sedí.
      • No ja sem se v psanem textu ztratil.
        • Možná je pravdou, že některé části článku jsou psány trochu kostrbatě, ale jinak je podle mě naprosto srozumitelný.
        • To nemusi byt nutne chyba toho textu. Ostatne, podle mezinarodnich srovnani zaku v cesku klesa gramotnost, treba prave schopnost chapat precteny text.
          • Walldstein
            Když čtu některé příspěvky tak mám pocit, že klesá nejen schopnost porozumět textu, ale též schopnost napsat duchaplný text. Abych byl dobře pochopen; mám na mysli skutečnost, že mnoho pisatelů není schopno popsat srozumitelně svou myšlenku a vytvoří shluk slov, který pochopit (ne vždy zcela úspěšně) dá opravdu zabrat.
            viz. příspěvek níže od Jack1947@tiscali.cz .. to je panečku čtivo..První věa OK, ale za pomlčkou to už začíná být pořádné žrádlo...
  • Jack1947
    Ani nevim jestli ma smysl, cely ten dlouhatansky clanek cist, vzdy to bude tak jak pisi - jedine smutne je ze potom se kazdy cin ( uz jsem myslim pred tim v nejakem clanku psal), stane ze pak tu zmizi trestnost nebo se snizi na minimalni hladinu, takze vlastne se to jen odkaze nato ze vlastne o vsem ho dotycneho ¸¸poucily¨ hry tak to sel ˝vyzkouset´´ na verejnosti , proc ne ze?
    Pak takovyhle vrazi jako ( Breivik, Dahlgren - ten asi ani ne ale to bude vyjimka atp...) to staci ze to uhraji na ujmu z her a za par let je propusti - nebo budou mit snizenou ostrahu a zabijet muzou vesele dal treba nebudou, ( kdo se ale zato vsadi ze). Ono to vlastne hodne vysvetluje , vzdy prece dneska hry sezenou z internetu a zadarmo a natrenuji si to, Proc se ale nezamyslet nad tim ze zdraveho cloveka by to nenapadlo, ( clovek co ma rad krev, zabijeni co se mu libi vyhrezle vnitrnosti atp mozky - genitalie odrezane veskere to nasily.- pouze a to ve hre nebo ve filmu. ) Je ve skutecnosti velmi treba citliva povaha nebo ne ale nezabil by, kdyby zabit nemusel ( zas o necem jinem). - Ze studii je i prokazano ze masovy/seriovy vrazi se chovaji normalne - maji 2 tvare a mimoto mohou a jsou tomu bohuzel i treba predurceni uz od narozeni (asi jakdo). V Americe se to ovsem a v celych spojench statech americkych resit bude ze, kdyz nebudou hry ( warez) tak si stejne je jednoduche poridit zbran byt jen illegalne a pouzit ji. ( Vlastne to je lehci).
    • Tilwaen
      Cože? *15* Máš pár v jádru dobrých myšlenek, ale podáváš je tak chaoticky...
  • PC hry hraji tak od 15 let. Baví a bavilo mě porcovat NPC i hráče na kusy, vraždit je všemožným způsobem a dobře se u toho bavit. Ve skutečnosti bych nezabil ani mouchu a ze zabití vánočního kapra mám dodnes trauma. Je to o lidech.
    • Zaspominajme si na mladost, no kto pacidlom neporcoval doktorov a nemaloval steny black mesy? :D
    • Nápodobne..Hry hrám od 7 rokov (mam len 15 :) ) a aj pavúka z domu vynesiem von a nezabijem ho.
  • USA nemá nejvíce násilných trestných činů, dokonce ani v absolutních číslech.
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate
    • Walldstein
      eh...mě teda přijde, že pokud jsou ve statistikách před nimi jenom státy jako Kolumbie, Mexiko, Brazílie a Venezeula tak to není moc lichotivé....
      • Vzhledem k tomu, že tolik lidí se z podobných děr stěhuje právě do US, tak bych to docela čekal...
    • Keyz
      Když se ale podíváš jak do toho zasahují zbraně:
      http://www.guardian.co.uk/news/datablog/2012/jul/22/gun-homicides-ownership-world-list
      http://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/crime-in-the-u.s/2011/crime-in-the-u.s.-2011/tables/expanded-homicide-data-table-8
      http://en.wikipedia.org/wiki/Gun_violence_in_the_United_States

      Sice nejsou první ale podívej se jaké země jsou před USA. Africké a Jihoamerické kde to je jiné liga.. Sice tam jsou u některých zemích zvláštnosti ale ty jsou vysvětlené.
  • Problém není ve zbraních, žádná konvenční zbraň na světě nezabíjí sama od sebe, zabíjí člověk jejich prostřednictvím. Problém je v systému zdravotnictví USA, je prokázáno pomocí záznamů telefonních hovorů že v mnoha případech duševně postižený člověk několik hodin / dní před masakrem telefonicky kontaktoval psychologa s žádostí o pomoc či o léky, byl však z důvodu nedostatku peněz na zaplacení odmítnut (v USA neexistuje všeobecné zdravotní pojištění), takže bez poskytnuté pomoci ho potom jednoduše "chytil amok" a šel vystřílet školu / kino.
    • mdkGT
      Me to vubec nevadi, at se tam vsichni vzajemne postrili je me to srdecne jedno.
      • Asi tak no.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit