Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já bych ocenil kdyby místo vlivu násilných počítačových her na násilí dětí spíše zkoumali vliv času který rodiče stráví zábavou s dětmi na jejich násilí.
    • Walldstein
      Jak to chceš zkoumat? 90% dětí tráví většinu času u PC a to malé procento těch kteří raději jdou ven bude nepostačující komparační vzorek, protože si většinou hrají na opuštěných hřištích..
      • jo no, a pychaj si na opustenych hristich toluen do konečnika *7*
      • ano, a proto to presunul Tachy uplne jinam, je potreba hledat pricinu trosku jinde nez v hernim prumyslu, hry nasilne nebyly, kdyz jsem byl maly, nebo jsem o nich nevedel, za to jsem videl spoustu nasilnych filmu atd, a nasili je kolem nas vsude a porad. a rozhodne vliv z jakychkoliv zprostredkovanych zazitku je natolik maly, ze priciny byvaji vetsinou ve spolecnosti, rodinach apod.
      • za dob mého dětství jsme si hráli venku, ale stejně jsme si hráli skoro pořád na válku, šermovali klacky, stavěli bunkry a pevnosti na stromech, prali se s konkurenční partou, dávali bitvy vodními pistolemi/balónky s vodou/bahnem/ovocem/kameny, prali se mezi sebou nebo si hráli s plastovými vojáčky.. to bude v nás, PC za to nemůže
        • Walldstein
          Eh...já taky neřekl, že jsme si nehráli..já mluvím o současnosti..stačí se rozhlédnout po nějakém větším sídlišti...Já pouze mluvil o kvalitě dnešních vzorků...
        • Inquisitor
          To jo a nikdo nechtěl hrát Němce :)
          • Já jo.
  • Keyz
    V USA je mnoho divných zákonů a hodně tupců. Není se čemu divit, když tam mají tak velké rozdíly a mnoho obyvatelů má snad to nejhorší vzdělání, že neumí vůbec myslet. Anebo umí pouze říci "USA jsou nejlepší" a pod hovadiny.

    Pak se není čemu divit, že tam řeší věci takto hloupě. Viz naprosto nelogické zákony typu: Fotograf nesmí fotit to co se děje u soudu ale někdo jiný to může přesně nakreslit. (To je teda rozdíl jako prase). Anebo klasická komedie, kdy musíš mít chlast tak, aby nebyl vidět ale každý ví, že máš chlast protože je zabalen jako žádné jiné pití... . A to tam kdysi jeli odvážní lidí z Evropy, kteří se nebáli absolvovat dlouhou cestu a takto to dopadlo.

    - A nejvíce klasická věc. Obyvatel USA může lehce získat bouchačku. Sice daný stát to může nějak ovlivnit ale obecně to je tak. Taky kolik magorů ani neumí zbraň správně použít. Kdyby se raději zaměřili na tohle, pak by to něco řešilo. To, že blbec se nechá něčím ovlivnit protože, je magor a potřebuje pomoc není chyba hry ale jeho.
    • tak oplatilo by sa mat nejaky rozumny rating system na hry...ak niekto vrazdi a v jeho pripade sa to s casti zvadza na hry a nemal 18..tak to nie je problem hry ze sa mu dostala do ruk, co sa tyka filmov> vrazdenie ano.....ak si vazmeme posledne velkofilmy avengers a man of steel tak pri ich santeni zomreli 1000ce ludi aj ked to nie je priamo vidiet...krv nie, hole prsia nie *1*
      Ich pristup k strelnym zbraniam a ich kecy o svojej ochrane....regulacia je uz mimo ked tam maju v domacnostiach poloautomaticke pusky a v getach asi je zbran pod kazdym vankusom(pricom sa nam navazaju do nasho luniku 9 aka je to katastrofa)
    • mdkGT
      A co, jsou to jejich pravidla ci zakony a kdo ses, ze je chces hodnotit?
      • Keyz
        "Kdo seš" *15*

        Takto mluvit Hitler, že někdo nemá právo něco hodnotit *3*

        Co bych to nehodnotil a nediskutoval o tom? Hodnotím to, protože to dopadá na i na mně. Když schválí nějaký zákon zasahující do her apod, tak to dopadá i na lidi v Evropě. A to nemusí být ani hry. Protože to je velmoc a spojenec, tak hodně věcí co řeší dopadá na svět a myšlení dalších politiků.
        • mdkGT
          Napis nejake priklady, ve kterych te podle tebe omezuje politika USA nebo jejich zakony.
          • Keyz
            Nejvíce jasný příklad. Útoky během 11. září a následné bezpečností opatření po celé Evropě.

            Kdyby se to stalo v málem státě v EU tak pochybují, že by USA zavedla takové opatření. Vlastně skoro nikdy nic nezavedli, jestliže to nebylo na jejich území anebo během opravdu velkého problému, který měl dosah i do USA.

            To samé, že USA nerespektuje Mezinárodní soudní dvůr. Pak ostatní země, nejsou pod takovým tlakem dělat to samé a vadí mi, když někdo spáchá jasný zločin a je z toho ho*no.

            A věci které mně ovlivňují přímo? Například velký tlak na hry a násilí. Díky tomu je méně her které by mohli být odlišné a více dospělé a taky odvážné. Stačí se podívat do doby kdy byly 386. Jak bylo hry odlišné a i brutální a možná šílené. Taky se to tolik neřešilo. Dnes málo lidí vydá podobno věci, protože mají proti sobě velký tlak.
      • Paulcz
        hlavně asi nechápe základy anglosaského práva
        • Keyz
          Představ si, že chápu *3*

          Ale systém rozhodování nemá co dělat s již platným zákonem který byl několikrát probrán. Hodnotím daný stav.
          • Paulcz
            Stav je ale daný nějakou logickou příčinou - bylo zakázané pití alkoholu na veřejnosti a lidi to obešli tím, že strkaj flašku do pytlíku.. Ten zákon špatnej není. Případně jsou zákony, které platí už stovky let a z dnešního pohledu jsou bizardní to ovšem neznamená, že je stále někdo vymáhá atd.
            • Pokud je zakázáno pití alkoholu na veřejnosti, tak jak to vyřeší pytlík ? Promění víno na vodu ?
  • Rockefeller je ten poslední, koho zajímá dobro plebejců tam venku v ulicích
  • Nechť lov na čarodějnice započne! *12* *12* *12* *16* *12* *12* *12*
  • Nezabíjí zbraně a nezabíjí hry, zabíjejí lidé. A proč zabíjí? Protože to vidí v násilných hrách? Pokud se podíváme na nějakou zprávu v televizních novinách o tom, jak nějaký mladík umlátil svého kamaráda, nezřídka se neopomene uvést, že pachatel často hrál násilné hry. A jaké procento z celkového počtu vrahů hraje násilné hry? Nebo, pokud otázku trochu obrátíme, jaké procento z celkového počtu mladých lidí NEHRAJE násilné hry? Zmiňovat násilné hry v této souvislosti je zhruba totéž, jako dávat do souvislosti vraždu s prací zedníka a následně odsuzovat zedničinu jako nebezpečné zaměstnání, které vede k násilnému chování (nedejbože, kdyby byla oběť třeba ubodána špachtlí) a proto by mělo být nejlépe úplně zrušeno.

    Takže tolik ke statistikám o "nebezpečném vlivu násilných her". Nepopírám, že kultura může mít jistý vliv na mentalitu jednotlivce, násilí se objevuje v literatuře, ve filmech, ve hrách, stejně tak různé vzorce chování, které pak lidé mohou uplatňovat i ve skutečnosti. Ale jde o to, že svéprávný člověk by měl být dokonale schopen oddělit realitu od virtuality a pokud to nedokáže, pak by prostě neměl mít nárok na to, pohybovat se na svobodě (nemluvě o tom, že značnou zásluhu na neposílání takových individuí na psychiatrické léčení mají podobní humanisté, jako ti, kteří moralizují o špatném vlivu her).

    Dále nepopírám, že dlouhé vysedávání u her má negativní vliv na fyzickou kondici člověka. Stejně tak, jako dlouhé sledování filmů nebo čtení knih. Ale jsme svobodná společnost a za svůj zdravotní stav je zodpovědný každý sám. Pokud někdo vysedává dlouhé hodiny u počítače, u televize nebo třeba u knih a zanedbává pohyb, je to čistě jeho problém.

    Zkrátka zakazovat cokoliv plošně kvůli několika extrémním případům, nebo obecně přístup "všichni jsme stejní, všichni máme metr pětaosumdesát a všichni se přepneme do módu 'Šílený střelec', jakmile si zahrajeme GTA" je zkrátka debilita. Také vám neprodají zbraň, pokud se léčíte u psychiatra (alespoň tady v ČR to tak myslím je), ale proč kvůli menšině lidí zakazovat něco všem?

    Tím se dostáváme k dalšímu diskutovanému tématu, a to je zákaz prodeje střelných zbraní. Děti postřílené ve škole šíleným střelcem pochopitelně vzbudí spoustu emocí, ale co třeba děti přejeté opilým řidičem? Zakážeme prodej alkoholu, automobilů, nebo pro jistotu rovnou obojí? A zabráníme tím vůbec tomu, aby si vrah danou nebezpečnou věc neopatřil jinak? Už vidím mafiána, který si nedělá těžkou hlavu s jakoukoliv vraždou, jak ho žere svědomí, že by si měl zbraň opatřit nelegálně... Nehledě na to, že kdo chce opravdu zabít, ten k tomu nepotřebuje zrovna střelnou zbraň a když na to přijde, zabije holýma rukama. A ještě jedna věc na závěr k zamyšlení, pokud jde o téma střelných zbraní: třeba ve Švýcarsku má automatickou pušku doma každý, kdo prošel vojenským výcvikem, přesto je tam kriminalita téměř nulová. Jinde (nejen) v Evropě má kriminalita většinou vzestupnou tendenci, přestože je dohled nad střelnými zbraněmi, výbušninami, některými návykovými látkami atd. čím dál přísnější a větší města jsou prošpikována průmyslovými kamerami. Takže ani hry, ani zbraně asi nebudou zrovna tou správnou příčinou střelby na školách, přinejmenším zdaleka ne jedinou...
    • Všichni mají k dispozici úžasnou technologii, jako je internet. Mohou si tam najít libovolné informace a udělat názor a hlavně, dobrat se toho, jak je to ve skutečnosti. Přesto, z pro mě nepochopitelných důvodů, pořád spousta lidí troubí jako ovce tu humanistickou mantru o tom, že v USA si může koupit patnáctiletý puberťák zbraň jako lízátko a že jediný řešením je odzbrojení obyvatelstva nebo aspoň omezení. A co je vůbec nejhorší, najdou se i jedinci, pro které je ústava kusem hadru, který se dá kdykoli měnit podle aktuálního "bububu" ve společnosti.
    • Souhlasím úplně se vším. Jen doplním něco ze statistik. Ano, ze nějakých 30 let přibylo vražd, krádeží, znásilnění apod., ale nikdo už se nedívá na to, že v roce 1980 žilo na Zemi o 2,5 miliardy lidí méně. A bohužel, hloupý člověk jen málokdy má chytré potomky a chytrý člověk může mít jak chytré, tak i hloupé. Já toužím po společnosti, která se v první řadě dívá na fakta, vědecky podložené důkazy, logické teorie. Ne po společnosti, která upřednostňuje emoce. To už se zase musíme vracet do dob romantismu?
      • To o tom vyšším počtu obyvatel platí všude ve světě, jen ne v Evropě, kde je dnes počet obyvatel zhruba stejný, jako v roce 1980 a narozdíl od všech ostatních kontinentů od počátku 21. století pomalu klesá, viz. např. tento graf: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/11/World_population_%28UN%29.svg/300px-World_population_%28UN%29.svg.png (do Evropy se myslím započítávají i země bývalého SSSR, proto ten graf ukazuje kolem 750 milionů).

        Co se týká kriminality na počet obyvatel, v USA skutečně už od nějakých 90. let mírně klesá, v Evropě se to samozřejmě liší zemi od země, ale obecně lze říci, že už od 70. let stoupá, přičemž s každým desetiletím dochází k většímu zlomu směrem vzhůru. A to je v Evropě nad střelnými zbraněmi rozhodně přísnější dohled, než v USA. Viz. třeba následující graf - můžete vidět, že zrovna takové Německo, kde jsou na násilí ve hrách obzvlášť hákliví, na tom není moc slavně, stejně tak Velká Británie: http://lonelymachines.org/images/total_crime_europe.jpg (je pravda, že tenhle graf zobrazuje celkovou zločinnost, nikoliv jen násilné činy, pokud najdete lepší graf, pošlete prosím odkaz)
      • Počet vražd možná vzrostl, ale musíte se na to dívat statisticky správně... počet vraž na určitý počet obyvatel... a ten razantně klesl: viz např. http://goo.gl/dSWGp
        • Hry mají opačný vliv, mnoho lidí u nich stráví více času než by byli někde venku, spousta lidí se pomocí nich ventiluje, uvolňuje napětí a stres, vybijí se u nich. Vypnou mozek od všedních záležitostí a odprostí se od problémů.
          Jen opravdu narušený jedinec si může říct... jéé tomu se tak krásně rozprskla hlava, to zkusim venku taky... a je jedno jestli to viděl na kompu, ve filmu, komiksu nebo o tom četl. Takové případy vždy budou, s tím se nedá nic dělat.
  • Vydržte pár let. Až všude zavládne právo Šaría, tak tyhle starosti zmizí.
    • No jo strašák jménem muslimové to tu vážně chybělo.
      • TheGGG
        bohužel to není žádný strašák, ale věc která se nás všech týká a může pro naše potomstvo představovat jisté nebezpečí.
        • Nebezpeci pro nas predstavuji buzerante jako ty a mega buzik Justin Bieber *11*
        • Na druhou stranu je to jen naše vina. Základ je mít dostatek potomstva. A to my nemáme.
        • miker17
          Plivu si pod nohy......ale v tomhle s tebou souhlasím.
  • Bulvárně šokantní článek. Jako by o tom nešlo psát bez mentality ohrožení. Kvůli bulvárním článkǔm jsem zanvřel na Bonusweb...
    • Proto jsem připojil zmínku komiksu. Ano, samoúčelně vytvářet atmosféru strachu je ploché ze strany her i vůči politikům. Nicméně není úplně třeba, aby prošla legislativa, která hry zakáže, nebo něco podobně nerealného. Úplně postačí, když se bude dostatečně dlouho z vysokých míst ostrakizovat nějaká zájmová skupina - kulturní ghetto bude nastaleno tak jako tak. Něco podobného se už v minulosti stalo u komiksu, víme? Ve výsledku to uškodilo jak recipientům ("Ty čteš ty debilní komiksy?") tak i médiu samotnému. Tvrdit, že "rétorika ohrožení" vůči hrám je neškodná, by zkrátka bylo lživé.
  • většina s hraním her problém mít nebude, ale ne každý má zdravou psychiku. pokud se něco takového dostane do rukou labilnímu člověku, může být zle. ALE! takovým spouštěčem může být cokoliv: agresivní muzika, film, ale také třeba kniha (mnohokrát omílaný příklad román Kdo chytá v žitě). V období baroka na lidi silně působila kázání charismatických kazatelů. Bez hyperboly to způsobovalo davová šílenství, masové sebevraždy... Stejně tak labilnímu člověku stačí, když se na něj člověk špatně podívá. ale herní průmysl by od toho ruce dávat neměl a tvrzení, že hry neovlivňují psychiku člověka je taky mylné. kolikrát když hraju více hodin vkuse, jsem potom celý otupělý, na nic jiného nedokážu myslet... určitě nemám vražedné choutky, ale psychiku ovlivněnou mám (ale i pozitivně - po půl roce mám pořád v hlavě mass effect a jeho úžasný příběh). herní průmysl by si měl taky přiznat, že většina her je agresivních a jsou založeny na zabíjení a ničení, a že dostupnost her díky digitální distribuci, je velmi snadná. každopádně by nemělo docházet k omezování trhu státem, ale především by měl fungovat rodič!
    • ve většině případu nefunguje, že by si děcko něco zahrálo, přečetlo nebo vidělo, a řeklo si "muhehe, jdu zabíjet" - to už by fakt muselo být hodně v nepořádku

      ty vraždy např. v americe mají, pokud vím, vždycky jedno společný, a to třeba šikanu ve škole, neschopnost začlenit se do kolektivu, osamělost, nebo třeba kopačky od holky nebo frustraci z vlastní jinakosti. samozřejmě že takovýhle děti hrajou hry, to je skvělá individuální zábava, kde jsou odměňovaný za svoje činy, pořád je tam někdo chválí a říká jim, jak to či tohle udělali skvěle. ale rozhodně nejde o nějakej spouštěč, to je prostě jen důsledek toho, že v normálním světě se nenašly nebo tam mají problém.

      samozřejmě, pokud někdo vezme do ruky zbraň a jde zabíjet, rozhodně to není normální vyrovnanej člověk... ale zároveň vůbec nemusí jít o psychopata, jen o někoho dohnanýho okolnostma do krajnosti. úplně stejně ten člověk může zvolit sebevraždu...
  • Fallon
    Toto je niečo podobné ako u nás s priemyslom. Všetci v kuse melú ako nás starý režim poznačil, narušil mentalitu, zrušil súťaživosť a blablabla... A preto naše podniky krachujú, padajú a sú neziskové.
    To ,že však krátko po revolucií sa "privatizovali" za peťák a skoro vždy "privatizovali" známy/kamaráti staronových politikov to už nikto príliš nespomína. Je jedno ,či šéf je kapitalista alebo komunista ak je pa*o tak vždy zaženie firmu do kúta.

    A rovnako s hrami a deťmi ,ak je niekto normálny nie je dôvod aby ho hry vyburcovali k vyvraždeniu školy. Ale u magora ,ktorý si h*ní nad mŕtvymi mačkami je jedno ,či hry hral alebo nie, k nejakej bl*osti dôjde skôr ,či neskôr.

    V danom prípade to síce je o trochu problematickejšie ale toto je v zásade jadro celého problému.
    • Jo tak s tim minulim režimem si kázej ve svém státě a ne tady... Moje rodina a mnoho dalších si z komunismu odnesli mnoho špatného. Jako například úmrtí v rodině. A je tedy celkem logické říkat že nás minulý režim poznamenal, když se to projevilo hned v 90. letech po pádu komunismu. Ten bordel tady po tom byl právě následek té degenerace... Národ nezmění mentalitu tim, že udělá revoluci, to je zdlouhavý proces. A to že se lidé nedokázali chovat (a někdy stále nedokážou) v demokracii je následek degenerace z minulého režimu. To je jako s otrokama, když jim dáš svobodu tak se z nich automaticky nestanou osvícení spoluobčané, trvá jim dlouho než se vyhrabou z té degenerace... To neprobíhá jen tak lusknutím prstu a kdo si myslí, že ano tak by se vůbec rači neměl podílet na chodu státu...
      • Pravdivě a trefně řečeno. Tohle je jeden z nejrozumnějších přízpěvků, na které jsem v poslední době natrefil. Jenom doufám, že lidí s takovýmto postojem u nás bude neustále přibývat.
        • Pokud se u nás budou dít věci, jaké se dějí, tak spíše naopak. Momentální režim je mafie a ta opravdu není o moc lepší než totalita. Že se teď vůbec něco vyšetřuje je samo o sobě zázrak. A mnoho lidí (například podnikatelů) zemřelo i kvůli tomuto režimu.
          • No jo, ale to se nesmí říkat. To by tě náctiletí antikomunisti ukamenovali *2* Oni ví o čem mluví, oni to vše zažili.
    • když je sef komunista tak nemusi nic delat pac stat mu nadiktuje kolik ceho ma vyrobit a kam a kolik toho "prodat". Koho vzit a na jakou pozici podle "proverenosti".
      • Stát už dávno ne, teď diktuje Brusel.
      • Tjn když si vezmu mojí přítelkyni tak budu mít Jihoafrické občanství, sem za to vděčný, ta země stojí celkem za nic, ale jestli to tu znovu znásilněj rudoši tak budu rád, že budu moct utéct pryč, kéž by to po válce udělala moje rodina, ještě bych měl dědu...
  • Driv vždycky když někdo prijel z mych známých z ameriky tak všichni peli samou chvalu jaka je tam svoboda a všechno lepsi. Priznavam nebyl sem tam. Poslední dobou ale se z ameriky lidi spis stehujou. Naposled pribeh me zname kera mi rekla jaky je tam dusno a ze tresnickou na dortu bylo kdy jeji manzel dal liznout na zahrade diteti piva a do peti minut u nich byla policie pac je nejakej hodnej soused bonznul.

    Jak tady někdo chvali jak nemusej platit zdravotni - no on ten systém zdravotniho pojisteni hlavne ze spolecnosti odstrannuje tydle blazny s bouchackama. Nerikam ze tady se to nedeje ale rozhodne je to v evrope v omezeny mire. Problém s absolutni svobodou je ten ze kazdej muze absolutne všechno. Asi pekna představa z pohledu normálního člověka ale blba když kolem vas bydli silenec.
    • Jo to mímu bráchovi se tam nějak něco stalo s autem (nic vážného asi) tak ho opravoval nějak před motelem a hned tam přijeli policajti, který tam někdo zavolal... Ale normálně jim vysvětlili, že nedělaj nic nelegálního, jen že tam něco opravuje. Jako někdy USA dokáže nakrknout v takovejch blbostech ale jinak sme tam já i můj bratr (každej v jinou dobu) rádi pracovali, brách tam pak jel znovu na svatební cestu a určitě tam chce nějakou dobu žít a já bych tam taky chtěl nějakou dobu žít. Taky je pravda že jsou nějaký amíci co se stěhujou do Evropy, mají k tomu různé důvody, ale tak lidé se odjakživa stěhují sem a tam... Někdo se najde třeba v jiné zemi, vyhovuje mu to tam víc...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit