Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To snad fakt není pravda. RAGE nikdy neměl být RPG, to si myslí jen pomýlení lidé, kteří nejenže tu hru nikdy nehráli, ale ani nečetli / neslyšeli názor od někoho, kdo to hrál a není úplný hydiot s předem vytvořeným názorem "jak by to mělo být".

    Takže ano, z RPG pohledu není RAGE dobrá hra. Jenže to zajímá jen pomýlence.
  • Prosimte nez neco napises, tak si laskave zjistit neco o tom, jak veci fungujou. Doskakujici textury jsou vyhradne programatorskej fail, nehlede na to, ze carmak pise uz peknych par patku jednu srajdu za druhou a dycky hleda chybu vsude, jen ne u sebe.

    Plati samo zcela obecne ... vem libovolnou aktualni gamesku a podivej se, jak uzasne vyuziva RAM ... neustale neco nacita z disku, presto, ze ma hromady RAMky volny (podotykam, ze 32bit aplikace ve widlich muze vyuzivat 2+2GB - pripadne 1+3).

    Natlacit vcas textury do ramky GPU je pak otazka pouzivani mozku, i decko v krouzku programovani napadne, ze si trebas mapu rozdeli na ctverce a bude si drzet v pameti krom toho aktualniho i ty okolni.

    A to vubec nemluvim o tom, ze hra neni o hires texturach.
  • Lidi predevsim ocekavaji dobrou hru a rage dobra hra rozhodne neni. Neni to sice uplne spatna hra, je ale celkem zasadne nedotazena. A mixovat RPG s jakejmasi zcela nesouvisejicima honickama v aute "aby sme vyuzili to co sme naprogramovali" ... to proste nemuze fungovat.
  • Teď jak to bereš(neber to jako uráku :) )-Myslíš že technicky?Dobrá v tom se shodneme...V hratelnosti? Tam zas rozhodně ne,podle mě alespoň . Tam ze stříleček exceluje např. Far Cry 3 *1* *7*
  • Me to jelo v pohode, krom doskakovani textur ktery nevyresil ani config (asi kvuli sli). Uzil sis low detaily? *15*
  • doskakovani textur neni chyba to je vlastnost celej tenhle zhovadilej system je zalozenej na tom ze si rekli jak to vochcat dame hraci v pohybu low res textury a von si (rozumej BFU hrac) nevsimne no a jak se zastavi doctou se hi res textury jenze von si vsim i ten nejmin vnimavy hrac pac nedokazali docteni udelat dostatecne rychly, ale porad je to zhovadilej system kdy v pohybu zobrazuje mene pac si toho malokdo vsimne MNE se tahle vochcavka nelibi a nikdy libit NEBUDE! *10*
  • hlavne by pred vydanim technologickeho dema mohli aspon jeden den venovat testovani a zkusit ho nainstalovat i na jiny stroj nez ten vyvojarskej pak by se jim nestalo, ze vydaji hru a ona vsude funguje spatne a na polovine kartach dokonce nefunguje VUBEC
  • To je jen součást problému - lidi očekávající od RAGE, že bude Borderlands nebo dokonce Fallout. Jsou to tři dost rozdílné hry.
  • Není pravda, že jsme impotenti, jenom už nám nestojí.
  • ID je po Doomu 3 celkově mimo mísu ... už se budou muset konečně smířit s tím , že technologické demo není hra .
  • Jack1947
    Rage- trochu nedotazenej potencial co tu byl, byla to dobra hra ale mohla byt lepsi na uspesnost predeslych titulu ( Doom3, Quake4) vubec nenavazala , strilecka s moznosti rizeni vozidel bry akorat to mnelo byt delsi, situaci se snazily zachranit , DLC nevim nedohral jsem ve FPS aby vam pred soubojem s bossem zustali jen granaty, navic kdyz to je vzducholod a ta se da jedine sundat, munici. Napady zde byli, avsak nebyli uplne zrealizovane ale zabavilo, to zas jo no.
  • Ono Rage se snažilo být takový Borderlans 0.9. Nebyla to špatná hra, ale spíše takový ukazatel že ID Soft jaksi zaspalo dobu a už se ze společnosti, která dřív zcela bezkonkurenčně určovala směr, stala akorát další z mnoha - bohužel pro nás všechny :(

    Doom 3 jak jsem psal už dřívě pro mě byl dobrý survival horror a ne pokračování legendy, která psala historii a nesmazatelně se zapsala do paměti milonů hráčů...
    Pamatuju si to jako by to bylo dnes - 3 velké FPS přišly na trh: Far Cry (na svou dobu něco neuvěřitelného pokud jde o rozsáhlost úrovní.. velká škoda že se na tom Crytek zcela vyčerpal a začal tvořit h*vna jménem Crysis, které byly sice na pohled přenádherné, ale bohužel se nedaly hrát... což je smutné, když vezmu v úvahu že o prvním Far Cry tvrdily že je pro ně pouze technologické demo...), pak přišel Half Life 2, který byl sice skriptovaný koridor, ale dokázal to tak nádherně a bezchybně podat, že jsem zůstal v němém úžasu, navíc příběh, který vám nikdo nepředhazuje přiblblými cut-scénami, které vám polopaticky vysvětlují jako nějakému dementovi co/kde/proč... to tu nenajdete... Naopak jste se museli snažit a hledat spojitosti, které vám ke konci daly velkou část skládačky dohromady (ono vůbec Half Life 2 šel dost proti proudu bezmyšlenkovitosti... viz téměř nestřílečková Episode One... důkaž, že i naskriptované koridory z vás nutně nemusí dělat blbce...) k tomu všemu si připočtěte aktivní využití fyziky.

    No a potom všem přišel Doom 3....
    Chápu že každá série si musí projít vývojem, ale Far Cry bylo něco nového, Half Life 2 nezapoměl čím byl dřív a nesnažil se klamat tělem (něco takového udělal i Metal Gear a bylo to jedině dobře) a Doom... prostě ztratil identitu... a začal si hrát na něco co nikdy nebyl a NIKDY být neměl... prostředí zoufale neinteraktivní, kanceláře plné skel se ani nedaly rozbít atd, pak se to snažil zachránit datadisk zoufale vykrádající Half Life 2 se svým Gravity Gunem (Grabber), který se tomu Half Lifovskému stejně v použitelnosti ani nepřiblížil...
    Kam se poděla ta přenádherná akce, která oslňovala desítkami nepřátel na jedné obrazovce?! (všiměte si, že Doom 3 jich měl maximálně tři, což je ve spojení s minimálním prostorem naprostá zoufalost...) Já dřív ID bezmezně věřil, ale to co předvádí dnes je naprostá ostuda, nebť pouze kopírují od ostatních a už se ani nesnaží přijít s něčím novým (kecy že už to nejde vůbec neberu - říkalo se to už dřív a stejně se jim to povedlo, kam se poděli tihle vizionáři???)
  • presne ..načo kupovať hned po vydaní a nadávať...počkám ..bude opravená a lacnejšia.:) *5*
  • Vlastne mas pravdu. Na me Rage pusobil podobne. Proste takovej nedomrlej prasopes.
  • Radioaktivni_surikata
    Doplním, že to s drivery Carmack opakuje už delší dobu a kdo poslouchá jeho povídání z Quakeconů to dávno ví. Jsem v tomhle smyslu laik, takže nehodlám zabíhat do žádnejch detailů ve kterejch bych se utopil, ale Carmack si stále stěžuje, že nedosáhne přímo na hardware, že mezi ním pořád stojí několik vrstev ovladačů a příkazů a to s sebou pochopitelně přináší určitou prodlevu, což je právě důvod, proč např. v Rage doskakovaly (a pořád trochu doskakují) textury. Taky si letos pochvaloval, že i Sony se vydalo cestou unifikovaný paměti a že tvrdě nediktuje jako např. nVidia na PC scéně "tady máš 2 GB vRam a s tím si dělej, co umíš", zatímco klasická RAM ti zůstává nevyužitá. Ty jeho povídání doporučuju, i laik z toho dokáže vytáhnout spoustu zajímavejch informací.
  • Shenkster
    Nejsou, jen mají jiný názor ;) ... ale nebudu tu krmit trolla že *3*
  • sakra tak to naštve :(
  • Ve Fearu (v tom prvnim) jsem se tesil na kazdou prestrelku prakticky v jakemkoliv bode hry (az na uplnej konec s duchama a radobystrasidelnejma ptakovinama) a bylo to opravdu tak luxusni. A rekl bych ze to bude skvelym pocitem ze strelby a taky tim ze ve Fear bylo AI mnohem akcnejsi, agresivnejsi a hlavne se nebalo ti vpadnout do zad nebo do boku. Tohle ale v Rage prakticky nezazijes. AI sice hezky skuci, hybe se a ma i dobry hlasky kdyz do nej strilis ale moc se nehybe (alespon ty co maj strelny zbrane).
  • Ja ted Rage hraju a zadny problemy s texturama jsem uz nastesti nepozoroval. Hra vypada skvele a musim rict ze prestrelky jsou prekvapive zabavny a reakce protivniku na zasahy jsou opravdu skvele vyvedeny vcetne hlasek. Prestrelky by ale mohly byt o dost zajimavejsi nebyt prakticky vsechno jeden hodne uzkej koridor.
    Zbytek hry mi pak prijde uplne nemastnej neslanej. Pribeh jako by nebyl. Buginy svym arkadnim jizdnim modelem neurazi ale maj mizerny zvuky a souboje ani zavody s nima nevyzadujou prakticky zadnej skill (na hard).
    No a pocit repetetivnosti se u me dostavil velmi brzy coz pro me tuhle hru ubiji zatim zdaleka nejvic.
    Jak tu CainPullo psal ze je Rage jedna z nejlepsich FPS z posledni doby tak nemuzu souhlasit. U me zatim vede Crysis 3.
  • no hele...nasbíral jsem zkušeností hodně. WinXP mi jeli v pohodě asi pět let, aniž bych si musel dělat obrazy a obnovovat nebo přeinstalovávat systém. Přitom spousta lidí z nich byla tak neštastnejch, že je reinstalovali co 2 roky. Zato Win7 mě po 3 letech začali trápit, i když minulý týden jsem si dal trochu práce s čištěním registrů a znatelně se funkce zlepšila.

    Já mám jeden partition disku jen na operační systém, v druhym partition mám programy a hry. obdobně mám rezervní HDD, kde mám ještě slavnej WinXP .... (kdyby náhodou). A třetí HDD rozdělenej na část, kde mám jen obrazy a zálohy OS a v druhý části úložiště na důležitý věci + filmy

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit