Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ze on Lukas s tim doopravdy prastil a predal to Danovi.... a ten misto nataceni sel na pizzu :)
  • Tak se začínam říkat,jestli nebude k poslechu dřív páteční Hpod než čtrvrteční fight club *1*
    • Dik za tip, je zas co poslouchat.
  • Omyl
  • janchor

    FC 22

    Hlášení: dneska skluz, ale vyjdeme v průběhu večera / noci.
    • Kde to vázne kluci?
    • Je ještě nějaká reálná šance že bude nový hpod vydán do pulnoci?
      • Ne, ale doufam ze behem noci se to tady objevi :)
      • Em...mam na mysli nový klub rváčů samozřejmě...
    • Drom
      no doufam, ze aspon nebude podcast jen 45 minut
      • SkillJam
        Mě by se nejvíce líbilo těch 45 min, ale třeba dvakrát do týdne :)
        • Jo

          Jo, bylo by to fajn... Ale kdyby to pořád mělo tu samou hutnoust. Chtělo by to víc novinek a událostí půltýdne. *4* Zase na druhou stranu herní průmysl pořád tak nějak roste, tak se toho třeba jednou dočkáme.
      • Taky doufám. Plodná rváčská diskuze by si zasloužila aspoň tu hoďku.
      • Black_Hand
        ty hodinove mi sedi nejvic.
        • Na délce záleží

          u klubu rváčů platí že čím delší tím lepší...
    • Doufám že se Dan vyjádří i na téma Vítek Bárta :))
      • Snad ne.Politika sem nepatří.
        Ende
    • SkillJam

      Uff

      Už jsem začínal být lehce nervózní *7*
      • Black_Hand
        ne, me je to jasny. dona vavru urcite museli pekne prostrihat, jinak by to nebylo dostatecne politicky korektni :P.
        • SkillJam
          lol *1*
  • Dan Vávra versus Thief

    Dan Vávra je zábavný na poslech, s jeho názory v mnohém nesouhlasím, ale většinou je respektuji a užívám si způsob, jakým je podává jako takovou malou show. Nicméně jeho hrubé nepochopení legendární hry Thief mne natolik rozladilo, že to prostě musím artikulovat - Dan Vávra je Ignorant s velkým I a dost možná i G. Tak. Toliko k insultování a teď drobná reflexe. Jestli pan Vávra onoho blahého času, kdy byl Thief novinka (sám uváděl, že mu v té době bylo +/- 15 let) nebyl schopen nasát atmosféru a vžít se do role zloděje Garretta, který vykrádal jak naprosto abstraktní nekropoli nebo obydlí boha chaosu, tak naprosto striktně architektonicky navazující a smysluplné domy šlechty a zlodějského cechu, jenom proto, že se mu to zdálo málo reálné, tak byl buď předčasně vyspělý, nebo jeho osobnost postrádá schopnost vypnout onoho pomyslného vnitřního policajta. Buď by se měl naučit toho policajta potlačit, nebo by mu měl zabránit v takovém blábolení, jaké předvedl v posledním klubu rváčů. Konec konců, hra je vyloženě samoúčelná činnost, tak proč vůbec přemýšlet nad rámec stealth hratelnosti, kterou Thief znovuobjevil pro celý herní průmysl a dovedl ho v zásadě k dokonalosti? Pane Vávro, zamyslete se nad tím prosím.
    • Pořád to samý

      Thief šel ve své době sice trochu mimo mě, ale zrovna nedávno jsem si při pohledu na Řím v Assassins creed brotherhood říkal, že kdyby mi architekt postavil takovej barák, tak mu asi zlámu ruce a nakopu někam... Na jedný věži je každý okno jiný, v jiný vejšce, římsy od nikud nikam a hafo míst - výklenků/balkónků, kam nevedou dveře, jen krkolomná parkourová prolejzačka... Tohle má k realitě vážně daleko, ale proč by mě to mělo vadit, hra se hraje parádně, atmosféra víc než slušná. Řekl bych, že tohle Dan prostě jen tak plácnul, pro mě prostě účel světí prostředky a pokud to nepřesáhne nějakou rozumnou míru, tak se přes to klidně přenesu.
      • Pan_Klobouk
        ad pokud to nepřesáhne nějakou rozumnou míru - ja kdyz videl, jak v Assassins Creed panacek skoci z nejvyssi veze ve meste, do male kupky sena, rekl jsem jen.... aaaaaaaaha.

        Njn, porad jsou to jen blby hry a vocamcad pocamcad. ;D
    • Házet všechny co nesdílí tvůj názor do pytle ignorant je trochu přehnané, ne? Já třeba nikdy nepochopil co všichni mají na Half-Life. Podle mě je to jen a pouze jednoduchá střílečka, kterou bych klidně srovnal s těmi dnešními typu Homefront apod. A Valve je dle mého podprůměrné vývojářské studio. Je to můj soukromý názor. A jsem pak díky tomu podle tebe ignorant, který by neměl už nikdy v životě hrát a to ani člověče? Fakt mě někdy zaráží, jak dokážou být někteří lidi netolerantní, když se jim šáhne na kuří oko. Myslím, že zamyslet by se neměl pan Vávra, ale ty.
      • Ignoranti

        Tak kdybych ho jenom nazval ignorantem bez jakýchkoliv argumentů, tak bych chápal tvé rozhořčení, ale takhle jsi se solidně odkopal a podle toho co píšeš jsi ten pravý herní ignorant ty :D. A je mi úplně jedno co budeš dál v životě dělat, hlavně nevynášej soudy nad kvalitou her a herních vývojářů. Říct že Valve je podprůměrné vývojářské studio je jako tvrdil, že Activision jsou novátorší průkopníci. Uvědom si, že Half-life je první hrou typu Homefront/Call of Duty/Medal of Honor, etc. a že všechny podobné čerpají právě ze série Half-life. Ano, příběh ve druhém díle nedává vůbec smysl a jdou znát škrty ke kterým museli vývojáři sáhnout, ale taky tahle hra zavedla vyprávění skrze kontext a herní svět, který byl do té doby mimo zájem mainstreamu a vyskytoval se jenom právě v titulech jako Thief. Já neříkám jestli je to "dobrá" nebo "špatná" hra, jenom tu vyjmenovávám fakta a ty stojí jednoznačně na straně Valve, neboť kromě inovace v gamedesignu v sérii Half-life taky zavedli první funkční a masově rozšířený systém digitální distribuce se vším všudy, jejich zásluhou se monumentálně rozrostla modařská scéná (samozřejmě se na tom podílel i Epic a jiní otevřenější vývojáři) a v poslední době kupříkladu posunuli kooperativní multiplayer zpět na výslunní díky Left 4 Dead, měli tu odvahu a uvedli na trh experimentální Portal, pomohli několika modařským týmům či nezávislým vývojářům s jejich výtvory (Alien Swarm) a docela masivně propagují a napomáhají indie scéně skrze již zmíněný Steam. Pokud bych chtěl zvolit vhodné adjektivum pro označení Valve, pak by to bylo "zasloužilý" a "progresivní", ale rozhodně ne podprůměrný.
        • uzivatel1982
          k tomu ještě dodám dvě slova...Counter Strike:)
        • To co jsi všechno napsal s tím nelze nic víc než jen souhlasit. Rozhodně nechci Valve, nebo jiný vývojářský tým. To co jsem ale o Valve řekl byl jen můj soukromý názor. Pokud by se mně na něj někdo ptal, řeknu mu ho. Můžu posoudit "objektivní" kvality kvality hry, které jsi vyjmenoval výše, ale také můžu mít svůj osobní názor. Například pan Vávra se soustavně vyjadřuje o posledním Call of Duty dost nelichotivě, a z podcastu mám pocit, že je to hra, o kterou by si nikdo neopřel ani kolo. Přesto dostala od pana Vávry nadrůměrných 7/10. A tohle jsem se snažil vysvětlit. Nechte lidem jejich vlastní názory, i když se nutně nemusí shodovat s vašimi. Svět je pak pestřejší.
        • Niekomu vadí že niekomu vadí že niekomu vadí že niekomu niečo vadí , toto fórum to dotiahne ďaleko *8*
      • někdo kritizuje Thiefa někdo Vávru. Fakt mě někdy zaráží, jak dokážou být někteří lidi netolerantní, když se jim šáhne na kuří oko, tedy Vávru *1*
    • Pan_Klobouk
      Nj, tak on tam kritizuje level design. Ze mu nesedla nejaka hospoda (bylo to bludiste) a kuchyne (par mistnosti spojenych chodbou). Coz je sice fakt, ale porad si tak nejak musime uvedomit, ze jsme jen v "pitomy" hre. Ze to jak jsou ty domy a mistnosti postaveny ma treba omezeni diky enginu a samozrejme to souvisi i s hernimi mechanismy.

      To je podobny, jako kdyz se opru do kterykoliv dnesni AAA 12/10 pecky za to, ze ma ve vsech mistnostech a kazdem pokoji jen jeden a ten samy model skrine. A ze tohle jako ne, ze to prece neni realita a desne mi to kazi herni zazitek. Do takove hry se prece nemuzu jakteziv ponorit, to je vsechno tak umele a nerealisticke. Jo a pozor, tak ona ta skrin nejde ani otevrit? Tak to je konec, quit a uninstall... 12/10 za tohle? ;D

      Nicmene cela ta pasaz v FC byla tak kratka a brana z rychliku, ze tezko soudit. Moc nevime jak to presne myslel, ideal by samozrejme byl tu hospodu a kuchyn videt. Mozna bych s nim pak naopak souhlasil, protoze mam neco podobneho s nekterymi FPS. Pokud jsou linearnejsi a jsem hrou vedeny 30 minut po pesince kolem levelu, abych pak dosel na misto startu a byl po te pulhodince takrka na tom samem miste, jenom za zdi... to bych taky vrazdil. Tenhle typ "level designu" zase nedokazu pochopit a ocenit ja.
      • Black_Hand
        me osobne prekvapil hodne level design jedi outcast 2 a to jsem to u nej ani necekal. jeste tam chybely co par metru zachodky a vetsina levelu by byly plne funkcni zakladny. do ted ho beru jako jeden z nej co jsem kdy v zivote v FPS/TPS zazil. asi pred rokem jsem ho zase odehral a nic se na tom nezmenilo. by me zajimalo co si o nem don vavra mysli :). doufam, ze to bude zase nalezite kontroverzni :P.
      • janchor
        Jak už padlo v podcastu, mě osobně zaráží, že tohle Dan vytknul zrovna Thiefovi – z mýho pohledu hře, jejíž level design se obecný "pitomosti" naopak dost vymyká. Bludiště si z jedničky pamatuju jediný, Konstantinův šílenej dům (kde to mělo svoje opodstatnění).
    • Pan_Klobouk
      To vazne rekl, tohle? :) Hlavne ze jeho Mafia byla realita sama.

      Pokud by sem nekdo postnul o ktery FC se jedna (plus cas blaboleni) rad si poslechnu.
      • Black_Hand
        posledni, tedy 21.
  • Ceny do soutěže

    Ne že by na cenách v soutěžích nějak extra záleželo, ale myslím, že počet kopií Machinaria je už v republice pravděpodobně víc než hráčů...
    • No spíš je zarážející, že jednou dávají jako cenu do soutěže Nintendo Wii a poté Machinárium :-D Být výhercem zrovna machinaria asi by mě to štvalo :-D I když je to výborná hra ;-)
  • Taky ve hrach zaviram dvere : )
    A prkynko davam dolu, just in case...
  • Black_Hand
    o tu kooperaci se trochu snazil world in conflict. taky multak byl hodne zabavny.
  • kooperace ve strategii

    Tu kooperaci jak byla popsaná v dotazu si dokážu dost dobře představit v Total War kde jeden by měl pěchutu druhý kavalerii atd., ale jenom v bitvách. Souhlasím s tím že pokud by měl jeden člověk na starost jenom v základnu tak tu hru bude hrát málo lidí.
  • Fight Club #21

    Tak tohle byl zatím asi nejlepší klub rváčů, jste borci neuvěřitelných rozměrů, a z Dana se pomalu stává Anonymous na Games.cz.

    Mimochodem, neměli jste náhodou před tímto dílem trochu bahenní trávy ^_^ ?
    • Z Amanity *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit