Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ohledne toho dotazu na strategie kde by se mohla rozdelovat kontrola nad jednotkama, tak zrovna u Starcraftu 2 to jde, kdyz hrajet 2v2, 3v3 nebo 4v4 tak muzete svym spojencum dat kontrolu nad svyma jednotkama. Nedavno sem dokonce videl replay kde se pri 2v2 jeden hrac staral o zakladnu a druhej utocil s jednotkama, presne jak to popisoval Lukas.
    • janchor
      Dobrý vědět, díky!
    • tady je ten replay kde to tak hrajou.
      http://www.youtube.com/watch?v=KRdk6wEpQm0&feature=channel_video_title
  • Anarcha

    Bioware akce

    Nejvtipnější na celé akci k DA:2 zadare ME2 a kecech o odměňování fanoušku je trapná v tom , že většina těch fanoušků už ME2 notnou dobu vlastní takže je to spíše krok k tomu jak přitáhnout další kupující jedince a připravit si lepší podmínky pro ME3.
  • Co to? Žádný 90 minutový speciál reagující na diskuzi u článku Konzole zabíjí PC? *2*
  • CoD:BO

    Tak celý týden jsem pařil Black Ops a musím na tuto hru změnit názor - je to totální nářez a lepší multiplayer jsem už dlouho nehrál. Zpětně bych té hře dal 10/10 *3* *2*
    • Jo!

      Dokonce jsem prodal svou paintballovou pušku a koupil se úplně nejkúlovější světelnou pistoli, abych si Black Ops a Homefrontu pořádně užil!
      • RakeW
        Tak to je super... Já dám "jako anonym" a ono mi to místo "anonym" napíše "skrytá identita". A ještě to k tomu plácne mojí ikonku :).
    • xMort
      Speciálně jsem se sem šel podívat, kolik Vávrů už tu bude :))
  • Jozef123
    Mastermind má nové video *1* *1*
    http://www.youtube.com/watch?v=rGtpE8TS71Y&feature=mfu_in_order&list=UL
  • Vávra - Angličtina

    Tak tak, lidé jsou pohodlné svině a dokud dostávají vše pod nos, tak budou jen postávat u korýtka. Také naprosto nechápu proč dnes lidé 15+ tak často křičí po češtině.
    • Tak proč se tedy hry vůbec překládají? Nestačilo by aby vycházely jen v angličtině? A proč se vlastně všechny knihy, filmy a vlastně i dokumenty mezinárodního práva překládají? Mám za to, že překlad znamená přiblížit hru publiku a rozšířit počet potenciálních zákazníků. Nejlépe toto podle mě provedl Witcher, kde jste si mohli při instalaci vybrat z mnoha různých jazyků dabingu a titulků. To je myslím správná cesta - dát uživateli možnost. Ne vnutit Aj nebo Čj.
      • MickeyMutant
        Uživatel tu možnost dostane, když se vydavateli zdá, že se mu překlad vyplatí. Dobré překlady jsou drahé a velikost trhu často nedává plné lokalizaci naději na zisk.
        • Rád poslouchám všechno v originálech. Nesnáším třeba německý film s anglickým dabingem. Na tom člověk pozná tu strašnou kvalitu i když tomu nerozumí. Stejně tak, 90% českých dabingů je hrozných a u her obzvlášť. Takže kdo si to chce vychutnat, tak nemá jinou možnost. A další věc. Ve Švédsku umí naprostio plynulou angličtinou i chlápek co na pumpě vytírá hajzly (osobní zkušenost). Proč by nemohl tady?
          • Mopped
            No většina německých filmů je strašná i v originále. A to nemluvím o seriálech.
          • MickeyMutant
            Přesně tak. Akorát se vtírá jedna otázka – o čem jste si pokecali.
            • Cajk
              Mopped: haha dobrej fór:) Nesnášim když lidi podceňujou druhý kvůli práci co zrovna vykonávaj:).. se pozná primitiv:)
            • Mopped
              Říkal, že takhle posraný hajzl ještě neviděl.
          • Je ale pravda, že zrovna ve Švédsku filmy ani ve veřejnoprávní televizi nedabují, jen otitulkují. A pokud obyčejný Švéd poslouchá celý život filmy v originále, tak mu prostě přejde anglický jazyk i s výslovností do krve. Já tu netvrdí, že by se virtuální zábava nemohla stát i zábavným vzděláváním, jen si občas vzpomenu zrovna na tu Mafii nebo i starej Flashpoint, ke kterým mi Čeština neodmyslitelně patří. A kdyby byla snaha i u zahraničních titulů, mohli bychom tu mít dabing srovnatelný s originálem. Slyšeli jste někdy dabing k Pulp Fiction? Myslím si, že je vynikající. A když by měl pak člověk možnost přímo v menu přepínat řeč a titulky, to by bylo super.
            • Já taky ke všemu preferuji originál. Ovšem zároveň preferuji i anglické titulky, protože ty české mě obvykle akorát vyrušují. Vytvořit dostatečně kvalitní anglické titulky je zřejmě jednodušší (nebo je moje tolerance vyšší).
            • MickeyMutant
              Ve všem máš pravdu, problém je v tom, že tady nejde o snahu, jak píšeš, tady jde o prachy. Někdo z vedení firmy má na stole průzkum a ten říká, že dabing nebo překlad se nevyplatí. A tak to zůstává v angličtině. Není v tom žádná arogance, je za tím prostě obchodní přístup. Pamatuju si dokonce několik německých her, jejichž anglická verze nabrala mnohaměsíční zpoždění pravděpodobně právě proto, aby si vydavatel z prodejů ověřil, jestli mu ta "mezinárodní" lokalizace a distribuce vůbec něco přinese.
    • Xykon
      Přesně, stačí dávat trochu pozor ve škole. Kdyby se jednalo o češtinu na Dragon Age, tak neřeknu, ale Crysis?
    • Angličtina

      Na jednu stranu s Danem souhlasím, ale myslím si, že je jedna z věcí, kde je dost vidět, že se doba mění a nemá smysl proti tomu nějak výrazněji brojit. Doba, kdy byl typický hráč počítačových her vesměs nerdovský vysokoškolák s nadprůměrným IQ a jazykovou vybaveností motivovanou několikaletými snahami porozumět tomu, co se na té obrazovce sakra děje, je už asi definitivně za námi.

      Učil jsem jeden čas na základce a tam od cca páté třídy už paří všichni, včetně těch, kteří by za "mých časů" čutali do meruny a na počítač by pohlíželi nedůvěřivě. A tyhle hráče fakt nic nedonutí hrát hru se slovníkem vedle sebe. My jsme neměli na výběr a naučili jsme se anglicky vlastně z donucení. Oni ale mají, na PC navíc mohou vybírat ze spousty neoficiálních překladů. Lze jim vyčítat, že si vybírají tu snazší cestu? Nechovali bychom se na jejich místě úplně stejně?
      • Mmmmm.. Pravda, pravda...
        Ale na druhou stranu doba i znacne "poanglictela", tudiz by se jazykum mel ucit i ten imaginarni fotbalista se svoji imaginarni micudou : )
  • Mastermind

    MasterMIND8881 je Borat českého internetu!
  • Master MIND8881: "nabíjíme R jako pŘenabít" :D
  • Jen reakce na Dana Vávru, cituji "Ať mě ukážou nějakou FPS střílečku, která je podle nich nějakym způsobem převratně lepší, prostě není" - Ihned po poslechu mi přišlo na mysl třeba takové Metro 2033. Ve zkratce: JINÝ pocit při hraní než u většiny dnešních FPS, strhující atmosféra a po technologické stránce (převážně grafika) je hra naprosto překrásná :-) Jen ta délka hry by chtěla protáhnout ale nic ve zlém, jen odpovídám na dotaz. :-)

    Vždycky mi zpříjemníte čtvrteční večery herní hodinkou, moc pěkný podcast, díky chlapi!
    • Black_Hand
      stalker?
      • No pravdu máš ale Stalker nepovažuji za klasickou FPS, je to spíš takové RPG(?). Metro je lineárnější a více mi sedí přirovnání Metra než Stalkera k tomuto případu. A navíc, grafika té hry je opravdu přenádherná.
        • Black_Hand
          je to FPS s prvky RPG. stejne tak jako bioshock je FPS s prvky RPG.
        • No, já Metro hrál, chvíli mě to bavilo, ale pak mě to z nějakých důvodů bavit přestalo a nedohrál jsem to. Crysis ano. Podle mě je Crysis lepší hra. PODLE MĚ! Každý ať si rozhodne sám. Metro má možná lepší příběh, protože je postaveno na dobré knize, ale rozhodně ne design i když se snaží. Stejně tak Stalker je v mnoha věcech velice dobrý (prvního jsem dohrál) a osmičku bych mu dal taky, ale chyb má spoustu. Sice to souvisí s financemi, zkušenostmi teamu atd., ale to zákazníka jaksi nemusí zajímat...
          • Black_Hand
            samozrejme, ze nemusi. ale to co se jim na tom povedlo bylo TAK dobry, ze jsem byl ochoten privrit oci. zrovna nedavno jsem se rozplival nad jednou podivnosti v level designu clear sky. poslali me na misto, kde jsem nemoh ani ve snu prorazit (hraju na veterana, druha nejvyssi obtiznost), ale stacilo otevrit PDA a podivat se na mapu a reseni bylo ocividny...a taky fungovalo. po dlouhy dobe jsem si pripadal, ze me nikdo nevede za rucicku, skvely pocit. krome vsech tech super veci jako napr. atmosfera me uchvatilo i to, jak na me po dlouhy dobe dychlo ze hry PC. hru ktera se tak okate vyhyba konzolovitosti jsem uz dlouho nehral. stalker muze mit furu bugu, BSOD na me vyskakovat kazdou pul hodinu, ale i tak stal za to. ted si jeste muzu predstavit, ze by meli za sebou nejakou velkou firmu, jako napr. EA, na odladeni bugu a dotazeni na pul udelanych veci a vznikla by mozna jedna z nej her za posledni dekadu.
          • Dobrá tedy, aspoň jsem to zkusil :-)
  • Mě se líbí,když se pořádně rejpe do her.Čím větší shazování titulu,tím lepší.Dnešní sračky si ani nic jiného nezaslouží.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit