Přejít na výpis diskuzí

Andreas Frege

OSOBNOST 13.4.2008 
147 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Všechno nejlepší k tvým narozeninám Frege, hlavně dobré vztahy v rodině a v kapele a hodně spokojenosti, štěstí a lásky i více pevného zdraví a další skvělé album Die Toten Hosen. Je na čase nahrát a vydat s kapelou další hudební album.

  • MartinDyntar

    Přeji všechno nejlepší k narozeninám Frege, hodně pevného zdraví, štěstí a lásky přeji, a doufám že po "Laune der Natur" (2017) přijde ještě další stejně dobré anebo ještě lepší hudební album s Die Toten Hosen. Snad že "Laune der Natur" nebylo doufám uplně posledním albem Die Toten Hosen.

  • MartinDyntar

    Krásné písně "Tage Wie Diese" a "Unter den Wolken" - je to přesně právě ten okamžik, kdy prožíváte radost (hluboce) se slzami v očích, krásné písně, a moc dobrý text.

  • MartinDyntar

    První píseň na albu "Auswartsspiel" s názvem You Only Live Once (Before)
    je o ohlédnutí za „All These Years“. Končí uvědoměním: „Není čas na
    velké výčitky; nikdo ti nic nedá na oplátku.“ V následujícím názvu je Slu. (po) , který odkazuje na svého předchůdce, slovo slu. , založené na myšlence Rocka Schamoniho , synonymem pro nezdravý život. Říká: „Dej mi nový život! Můj starý budete rádi, když dostanete zdarma můj starý.“ [6] Anglický text Daydreaming je o tom, že mnoho lidí přichází o život, protože čekají na budoucnost. V Amanita Phalloides Campino cituje nebezpečné projevy nemocí, jako by zpíval pokyny pro lék. Název nese latinský název houby zelená smrtka . V Depression Deluxe popisuje své pocity morbidně depresivní člověk.


    V Dívce z Rottweilu Campino vzpomíná na dívku, kterou před lety potkal před pokladnou ve švábském městě Rottweil
    . Když uviděl dívku, zasáhlo ho to „jako blesk“. Nastoupil však do
    autobusu a odjel, aniž by s ní promluvil. Řádek textu „Ano, zajímalo by
    mě, jak dnes žije a zda má psy nebo muže“ je narážkou na psí plemeno , které proslavilo město Rottweil. [6] Hudebně je píseň založena na jugoslávské hudbě Sintů a Romů . Kapela se inspirovala Emirem Kusturicou a No Smoking Orchestra , známým z filmu Černá kočka, bílá kočka . (zdroj: wikipedie)

  • MartinDyntar

    Unter den Wolken je odpovědí na píseň Reinharda Meye Above the Clouds z roku 1974. [5] Text:



    Svoboda musí být neomezená nad mraky.
    Všechny strachy, všechny obavy, říkají,
    zůstávají skryty pod sebou a pak se
    důstojnost, to, co se nám zdá velké a důležité,
    najednou stane bezvýznamným a malým. [10]




    věty se stávají:



    Svoboda se pomalu stává obtížnou pod mraky
    Pokud jsme tady a teď všichni otupělí
    Pod mraky už není žádné povolení vzlétnout
    Pro všechny sny - všechny naše sny.

  • MartinDyntar

    Andreas Frege, Campino by si také zasloužil větší zájem a pozornost českých médií, nepíše se téměř vubec o něm u nás, nemluví se v české TV o něm, v českých médiích mu není věnovaný žádný prostor, prostě nic. Campino napsal a vydal knihu "Hope Street", které se bohužel nedostalo českého překladu. Ptám se kde je chyba.

  • MartinDyntar

    Poslouchám Die Toten Hosen už více jak 20 let a přesto ještě stále neumím pořádně německy, jen pasivně už něco málo přeložím, někdy od roku 2002 po zakoupení CD orig. alba "Auswartsspiel", vyrazil jsem téhdy z malé vesnice (dnes městys) z Doudleb nad Orlicí, kde jsem vyrustal, kvuli tomu až do Prahy, abych ho sehnal náhodou a nečekaně. Miluji rockovou hudbu a rocková hudba mi změnila život. Vyrustal jsem s láskou k německému jazyku na tvrdém německém industriálním metalu Rammstein, ale nikdy to nebylo to pravý, Die Toten Hosen jsou mnohem lepší. U Rammstein je to hodně typicky o metalu, ale také hodně o silné nenávisti, o pohrdání lidmy a životem, o sado-masochismu, a hlavně o sado-masochismu! Téhdy jsem poslouchal hudbu Rammstein, které jsem ještě nerozuměl, texty písní jsem si do češtiny vubec nepřekládal a nechápal jsem vubec o čem jsou texty písní, líbyl se mě jen německý jazyk více než hudba, více než metal, nic více! Die Toten Hosen jsou pro mě dnes hodně o lásce a přátelství, o osobní svobodě, o solidaritě a nezávislosti, a také už především o pacifismu... ...o tom metal nikdy nebude, punkrock je pro mě více než metal, metal jako hudba je dnes pro mě skutečně až moc negativní, hodně jsem jen díky Punku a díky Die Toten Hosen nakonec i konečně i změnil názor na hip-hop, je to pro mě "jiná generace" (mladší generace), ale měl bych nakonec osobně hip-hop mnohem raději než metal, protože dokáže být spřízněná i s Punkem a s punkrockem, ale za to metal sám o sobě bohužel už nikdy a zřejmě už nikdy vubec.

  • MartinDyntar

    Písen "Alles Wird Voruburgehen" ("Všechno Pomine") má lyricky silný, hluboký a pravdivý text, hlavně ke konci, kde se zpívá ...ale nedrž se mé lásky či snad... nechci tě už spoutat svoji láskou. Tu písen miluji, patří už vubec k nejlepším od Die Toten Hosen. Text písně je o hluboké životní nejistotě, o nevypočitatelnosti či snad o nevyzpitatelnosti života, který je vždy plný nečekaných zvratu a štestí trvá vždy krátce. Dalo by se napsat mnohem více. Pro mě je to hodně osobní písen a text písně skutečně hluboce dojme. Mám z textu písně spíše už ambivalentní (nejednoznačné) pocity, písen je smutná i optimistická zároven jako celý náš život je sám už takový, je sám o sobě plný ambivalentních pocitu a právě to je na tom to hluboce pravdivý. A snad jen že Campino v této písni "Alles Wird Voruburgehen" i skutečně moc krásně melodicky intonuje svým hlasem podobně jako v písni "Alles ist Eins" či v "Tauschen Gegen Dich" a dokazuje že tvrdá němčina umí být i nečekaně lyricky tak něžná a lyricky poetická či právě básnicky melodická jako žádný jiný jazyk.

  • MartinDyntar

    Romantická písen "Er Denkt, Sie Denkt" ("On Myslí, Ona si Myslí") má už zvláštní text - milují se, potřebují se, hledají se, ale nikdy se nenajdou aneb jaké to je, když se ve společnosti druhého partnera cítíme být více neustále osamělí už více sami se sebou i každodenním steskem po větší lásce spíše zoufalí. Ten pocit dobře znám když si partnersky nerozumíme je to typický. Tahle písen je zvláštní, je docela i smutná a neštastná, ale je nazpívána až romanticky už optimisticky a vesele. Zvláštní romantika v duchu už převážné tvrdosti a nesmlouvavosti celého kdysi slavného alba "Opium furs Volk" Die Toten Hosen.

  • MartinDyntar

    Písen "Seelentherapy" ("Terapie Duše") aneb uzdravím tě, když mi dáš své srdce. Každý z nás v životě duševně bojuje sám se sebou, někdo více, někdo méně. Takhle se asi volá ze všech sil po intenzivní psychoterapii. Tahle písen je hnaná skutečně do extrému a řev je v písni skutečně tak intenzivní, že už to ve 4 minutách už nervově vyčerpá a každý jiný zpěvák- rocker by už snad přišel o hlasivky anebo se pod náporem takového emočního stresu nervově zhroutil! Proto je až pro mě neskutečný a skutečně neuvěřitelný co Campino dokáže se svým hlasem a kolik toho náporu emočního stresu snese a vydrží na koncertech! Má k empatii neskutečně vytrénované emoce a dost silný stresový práh možná právě v minulosti i tolik díky tvrdým drogám jako málokdo, ví se že sem tam v minulosti si rád šnupl kokain, či heroin, aby vydržel koncertovat, o lásce k alkoholu nemluvě. Asi se mu díky tvrdým drogám lépe rozmýšlelo nad texty písní a pracovalo. Nebyl bych jediný kdo to tvrdí. Tahle písen už nepotřebuje komentář.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit