Přejít na výpis diskuzí

Andreas Frege

OSOBNOST 13.4.2008 
106 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • MartinDyntar

  Tady diskuse k hudbě německých Die Toten Hosen opět žádná!! Jsem tu asi špatně, sdílejme to prosím jinde!! Diskutuje se tu už o ledasčemkoliv, skutečně blbé slovo a blbý pravopis, ale k hudbě Die Toten Hosen nikdy!! Tenhle nezájem druhých a tato lhostejnost druhých už dokáže tolik naštvat!!!... at žije jen mainstream a jen americký konzum dnes nade vším, smutné a neštastné. I toto mužete také nečíst a také ignorovat. Ignorovat ten samotný upřímný zájem o diskusi... je tu nikoliv na 100 nebo 200 mích komentářu, to asi špatně počítáte, počítáme... to je spíše na 1000 komentářu na 100 let dopředu... už doufám sem nepíšu a raději všem upřímně děkuji, že od tud raději už odcházím!!!

 • MartinDyntar

  U nás v Česku Die Toten Hosen nejsou tak populární, snad kromě německých Rammstein dnes už nám místo obliby rockové hudby vládne jen americký konzum ve všem. Proto diskuse k Die Toten Hosen tady není opět žádná, asi se to hezky čte tak žalostné a zoufalé komentáře v tak jednoduchém a ve smutném v neštastném českém jazyce, jehož správný pravopis stejně neznám. Ubohý pravopis stejně ubohý jako dnešní konzumní doba. Nic více. Jdi za tím čemu v životě věříš i kdyby jsi měl zustat ve společnosti uplně sám... nesmrtelné myšlenky, nesmrtelná hudba Die Toten Hosen pro lidi který vyhledávají v životě mnohem více a očekávají od života mnohem více než jim muže dát dnešní laciný americký konzum uplně ve všem v době kdy mladý lidi skutečně spolu osobně nekomunikují, ale internet je pro ně vším v jejich zábavě a v komunikaci. Smutné. Změní snad alespon toto ve společnosti covid-19?!!! Tu krizi životních hodnot... bylo na čase, bylo to nevyhnutelné!!

 • MartinDyntar

  "Altes Fieber" a "Kamikaze" jsou nejlepší videoklipy této kapeli právě k těmto 2 písním, možná mají i lepší písně jako jsou kupř. v minulosti "Deutsch in Willkomen", "Alles Wird Voruburgehen", "Was Zahlt" nebo "Paradies", ale nikoliv už lepší videoklipy jako jsou právě k těmto 2 písním "Altes Fieber" a "Kamikaze". Vizuálně velice zdařilá a sugestivní podívaná, pro mě v obrazovém ztvárnění dokonalé. Prostě německá preciznost se odráží i v rockové hudbě Die Toten Hosen, In Extremo nebo Rammstein, takové preciznosti a takové kvality jaké dle mé češi už sami zdaleka dnes nedosahují. Vše se u nás podřizuje kromě takových poctivých hudebních interpretu jakými jsou Tomáš Ortel a písničkář Michal Prokop a na výjimky snad i Daniel Landa příliš lacinému pro americkému, rádoby americkému konzumu, vše se podřizuje mainstreamovému zábavnému byznysu jak v hudbě tak ve filmech české produkce, kdy převažující poptávka určuje také pak smutnou nabídku na trhu, ale ne pro všechny. Miluji a obdivuji proto u nás vyjímečné písně "Defenestrace" Tomáše Ortela a "Snad Nám Děti Prominou" Michala Prokopa s velmi hlubokým a s pravdivým textem. A Slováci mají zase pro změnu svého Ondřeje Duricu nejen s vyjímečným protestsongem "Písen pro Slovensko", Durica je pro mě novodobý slovenský Karel Kryl. V mnoha věcech v textech svých písní má častěji sám pravdu, jen to nikdo nechce slišet. Bohužel. Dnes je bohužel pro mladé marihuanáky doba rytmického dunění a prázdného žvanění bez emocí v rappu a v hip-hopu, a nejlíp v kombinaci s technem. Ubohé!!! A velice žalostný podřadný ubohý hudební vkus.

 • MartinDyntar

  Tady skutečně nemá cenu se snažit o to rozumně diskutovat, protože tady už žádná diskuse přece není!! Nikdy nebyla a s takovými typicky pro americkými konzumenty, z jakých se češi dnes stali, nikdy nebude!! Bohužel!!

 • MartinDyntar

  No jo rozhodně néní nad včelí medvídky!! Nevíte někdo kdo namluvil včelí medvídky?... možná právě Campino... no toto nebude žádná dezinformace a dezinformace všech dezinformací že by? No no to snad néní skutečně možný!! Campino by jistě nazpíval naše písničky včelích medvídku v němčině kdy by mohl, protože jsou skvělí!! Mám je moc rád!! Všechno co se do kouzelné školky v Německu nevešlo se vešlo na album německých Die Roten Rosen Kinder Weinachtskinder Alleskinder Totenkinder Hosenkinder!! Prostě deutschekinder!!!!

 • MartinDyntar

  Neskutečná razance v hlase Campina!! Die Toten Hosen byli ve své hudební kariéře na hudebním vrcholu nejvíce v letech 1993 až 2012, počínaje albem "Kauf Mich!" a albem "Ballast der Republik" konče nahráli své nejlepší a ty nejduležitější alba. A fenomenální alba. Především album "Auswartsspiel" je pak tím fenomenálním albem Die Toten Hosen už navždy. Miluji to album, miluji každou písen z tohoto alba, protože jsem ho slišel jako první od Die Toten Hosen, a hned po prvním poslechu jsem slišel od Die Toten Hosen to nejlepší v životě!! Nemá sebemenší cenu jakkoliv už polemizovat o tom zda Campino trpí nebo vlastně netrpí neprokázanou hraniční bipolární afektivní poruchou osobnosti, to je dříve ještě řečeno tzv. mánio-depresí, to skutečně v jejich rockové hudbě přece vubec nerozhoduje o samotné kvalitě textu jejich písní!! Tak nebo jinak píšu o tom co mě texty písní Die Toten Hosen, na kterých je jejich punk rocková hudba stavěna, osobně tolik v životě přináší, co mě všechno dávají. Dávají mě jen to nejlepší a z toho zlého nic, protože je sám tolik vnímám, prožívám a chápu více skrze sebe samého, skrze své u mě převažující pak povahové melancholické rysi osobnosti, kde není potřeba vždy uplně rozumět textu písně, a tím mě jejich hudba neskutečně naplnuje, určuje muj život, přesahuje mě. Jedině němci v rockové hudbě, jedině Die Toten Hosen spolu na výjimky s Rammstein a s In Extremo mají jediný odvahu otevřeně mluvit o mích pocitech v životě jaké jsou a proč takové jsou v dnešní konzumní společnosti, ve které se penězi, kapitálem a osobní zábavou měří v hodnotách bohužel vše, nic není pro společnost v hodnotách více, je to dnes pro společnost uplně vše. A konzumní společnost je především krizí mezilidských vztahu, krizí osobních hodnot a osobního přesvědčení. Jak o tom také vypovídá většina textu písní z nejlepších alb od Die Toten Hosen pod názvem "Kauf Mich!", "Opium furs Volk" a "Auswartsspiel". S nimi navždy. Die Toten Hosen? To je především hluboká krása melodičnosti a poetiky německého jazyka v rockové hudbě samotné. Jen skutečně bohužel nevím nakolik textum písní v rockové hudbě Die Toten Hosen dnes němci vlastně sami rozumí. nakolik je přijmají za své!! Možná jim sami uplně nerozumí bez ohledu na oblíbenost a popularitu už Die Toten Hosen v Německu.

 • MartinDyntar

  Písně "Niemal Einer Meinung Sein", "Das Madchen Aus Rottwail" či stejně tak "Alles Wird Voruburgehen" a další... - prostě  upřímně miluji ty lyricky milostné písně!!! A ted opět malé zamyšlení!! Je to plné životního optimismu, neuvěřitelného nadšení, osobního odhodlání, impulzu, adrenalinu a energie, radosti ze života a víceméně je to plné života, a co písen to prostě skvost a klenot právě na albech "Kauf Mich!" a "Auswartsspiel" - žádná jiná alba od Die Toten Hosen nedrží už až tak skvělě pohromadě jako jeden celek jako právě 2 tyto výjímečná přelomová alba v hudební kariéře Die Toten Hosen. Každá písen je znamenitá! A ted pokračuji v tom malém esejistickém zamyšlení. Je třeba osobně neustále myslet i na to že druhý lidé kolem nás ve společnosti nejsou ovšem už téměř nikdy uplně spokojený a štastný se svým životem! A to je třeba si neustále připomínat - je třeba mit to neustále na paměti že mužeme vždy toho udělat pro druhé lidi mnohem více v životě a nikdy to nebude stejně plně dostačující k tomu jim pomoci! Je v tom pro mě i určitá míra skepse, bohužel! Ta silná emoční a sociální inteligence členu Die Toten Hosen patří už neoddělitelně právě navždy k většině písní na albu "Kauf Mich!" a "Auswartsspiel"... a s politikou je to myslím téměř uplně jednoduché - stále totiž platí to že nemuže se nikdy moci změnit politika shora a její systém k lepšímu dokud se ze všeho nejdříve nezmění už samotní obyčejní lidé a jednotlivci! V písni "Was Zahlt" na albu "Auswartsspiel", ze kterého je znát pozitivní emoční síla, odvaha, jistota a rozhodnost, zpívají proti tehdejší velice špatné a skandální politice George Bushe ml. (v USA) o silné partnerské oddanosti, věrnosti, loajalitě a lásce, o její duležitosti a nezbytnosti a o silných milostných citech v nás samích! A to přesto v textu této písně nejsou nijak přehnaně najivní - je to hold vyšší mravní ideál, který se nejlíp osvědčil jako vyšší princip v opozici proti tehdejší ,,válečné" politice George Bushe ml. po otřesných událostech teroristických utoku na New York z 11. září., a to i protože právě album "Auswartsspiel" bylo přitom členy Die Toten Hosen nahráno v roce 2002 v Havaně na Kubě. Text písně "Was Zahlt" lze zároven nejlíp chápat jako současně jistou parafrázi na hledáni Krista? v nás samích?!, i když náboženská dogmata a (politické) ideologie a to z principu zajištění hodnot své osobní svobody, lidských práv a solidarity spíše převážně členové Die Toten Hosen už právě tolik sami odmítají! Takže písen "Was Zahlt" či "Alles Wird Voruburgehen" a její text to je prostě respekt(em) ke svému osobnímu přesvědčení v životě!

 • MartinDyntar

  Nejen znamenitý a vyjímečný je zpěvák Campino s nezaměnitelnou intonací hlasu a s perfektním akcentem hlasu pro typicky svuj (od)vyprávěný zpěv a s natolik hypnoticky durazným frázováním ve zpěvu (skutečně až neskutečně charizmatický hlas Campina), ale i nesmírně dobrý textař a upřímný člověk i dobrý herec!! Více takových pomalejších hluboce melancholických (punk?) lyricky rockových balad netypických už pro punk rock už na hraně hard rocku (žánrově někam druhými lidmi zaškatulkovat hudební tvorbu DIE TOTEN HOSEN je skutečně dnes marné a uplně zbytečné, prostě to nemá už ani pro mě samého smysl- jejich hudba jde dnes totiž napříč generacemi) jako jsou právě písně "Alles Wird Voruburgehen", "Urlaubsgrusse", "Halt Mich!", "Alles ist Eins", "Nur zu Besuch", "Tauschen Gegen Dich", "Auflosen" po "Kamikaze", "Schwere (-Los)" a další... a více... a některý by dokonce svým textem mohli v rockové hudbě i zlidovět jako třeba písen "Alles Aus Liebe" tisíckrát DIE TOTEN HOSEN odehrávaná a tisíckrát nepřestane vzbuzovat silné, intenzivní a hluboké emoce a dojímat až k slzám. Nejlepší léta DIE TOTEN HOSEN kdy už byli na tvurčím vrcholu je jistě a rozhodně, bezesporu právě jejich období od roku 1993 od přelomového alba "Kauf Mich!" po rok 2012 po album "Ballast der Republik". Zde nelze totiž už jen nekriticky obdivovat, ale jde spíše o to spojit nejlíp jak jen to jde osobní kritiku s jejich oceněním a s uznáním!! O to jediné se ted snažím!! Nesouhlasím osobně nijak příliš s uspěchem jejich alba "Launer der Natur" a "Mersey Beat" - pro mě to je dobrý pruměr a trochu už i marketing této skupiny, ale osobně mě to už nepřináší v rockové hudbě nic nového a vyjímečného. Asi nejsem správný punk rocker, když kladu na jejich posluchače zase až tak vysoké nároky na kvalitu jejich alb, která je pro každého fanouška DIE TOTEN HOSEN zkrátka pravděpodobně asi jiná. Už jen protože ani alba z 80. let od DIE TOTEN HOSEN prostě nějak zvláště nemusím. Ale uznávám tohle jejich nejlepší období od 1993 po rok 2012, a i když jsem toho názoru že svá nejlepší léta mají spíše už za sebou, stále v sobě mají ten potenciál mě novým albem osobně překvapit a oslovit!! Tu možnost nevylučuji. Jen bych do budoucna uvítal více už takových akusticky jejich odehraných koncertu jako právě ten z roku 2005 z Vídně pro MTV Unplugged - jedno z vubec z nejlepších koncertních vystoupení DIE TOTEN HOSEN s nepřekonatelnou a s fenomenální akustikou divadelního sálu, nejlépe zachycený koncertní zvuk DIE TOTEN HOSEN na DVD!!! právě vedle koncertu z LTU arény v Dusseldorfu pod názvem "Heimspiel" víceméně ze stejného koncertního období. Takže tolik závěrem.

 • MartinDyntar

  právě album "Auswartsspiel" (2002) je plné energie, silných emocí a je plné života!! Hned první písen z alba je silným pozitivním impulsem, album je plné emočního a duševního přesahu sebe samého právě v písni "Was Zahlt"... a některé písně přitom zní až neskutečně extrémně agresivně a neuprosně, tak nekompromisně jako kdyby písně "Schlampe", "Cokane in My Brain" či "Depression Deluxe" Campino evidentně, zřejmě a případně nazpíval pod vlivem tvrdých drog - kokainu? - svobodné vycestování do Kuby na Havanu by členum DIE TOTEN HOSEN k tomu přitom poskytovalo i (nějakou tu) příležitost. Ale to nechme stranou. Optimistické písně "Steh Auf, Wenn Du Am Boden Bist" a "Keine Alkohol!" nás uvedou na ,,tu" správnou míru, dojemně melancholická "Nur zu Besuch" či milostná písen (LoveSong) "Das Madchen aus Rottwail" znějící či připomínající nám spíše více protestsong, kterým je ve skutečnosti na albu písen "Graue Panther". No prostě DIE TOTEN HOSEN tak jak je mám osobně nejraději - tak vypadá album "Auswartsspiel"!!! Jedno z těch nejlepších a z nejuspěšnějších alb DIE TOTEN HOSEN.

 • MartinDyntar

  S písní "Niemals Einer Meinung Sein", s "Was Zahlt", s "Alles Wird Voruburgehen", s "Tauschen Gegen Dich" a s "Altes Fieber" na věčné časi!!! Rozhoduje text těchto písní!! Ani po stém poslechu nepřestanou tyto písně vzbuzovat silné emoce, a nějaké to zamyšlení se nad partnerskou věrností a oddaností, nad přátelstvím a vzájemnou loajalitou, nad potřebou odpouštění si a tolerance, solidarity a osobní svobody... atd.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit