Přejít na výpis diskuzí

Andreas Frege

OSOBNOST 13.4.2008 
149 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Bohužel bez diskuse. Bez pozornosti, bez zájmu, bez hodnocení komentářu... a bez reakce na komentář. Je to smutné a neštastné, inu zoufalí lidi se dopouštějí pak zoufalích činu a mužeme bít všichni nápomocní k tomu svým nezájmem a svou lhostejností. Děkuji za lhostejnost a nezájem o diskusi, jsem rád že odtud raději odcházím neznámo kam... si... ucházím se nejspíše prozatím neuspěšně o post zpěváka DIE TOTEN HOSEN REVIVAL BAND!!! ROCKOVY KLUB Žižkova ulice Hořice. Všichni jste vítání si poslechnout skvělé písně od Hosen "Deutsch in Willkomen" a "Was Zahlt" v češtině. Nevíte někdo jak se řekne německy o smrti a umírání se nežertuje - píšu si tu zřejmě nějakým nedopatřením totiž svuj vlastní nekrolog. Asi tak... proto tvrdím že je to neštastné a zoufalé, nějak mě zřejmě poznamenal covid-19, nezvládám při zpěvu správně ,,německy" intonovat a dýchat mezi slokama. Bohužel...

  • MartinDyntar

    Campino měl tu čest zahrát si jednom z nejlepších road-movie filmu Wimma Wenderse "Palermo Shooting" (2008), a to nesmírně velkou čest, je vidět že oba dva - Campino a Wim Wenders jsou velice dobří blízcí přátelé, oba dva jak jinak než pocházející z Dusseldorfu. Tomu nasvědčuje i to že Campino měl hlavní podíl na režii dokumentární retrospektivy o Wimmu Wendersovy uvedené pod názvem "Desperado", bohužel v české distribuci dostupné na DVD prozatím bez odezvy.

  • MartinDyntar

    Které písně od Die Toten Hosen nám vlastně zlidověli? Co třeba "Alles Aus Liebe", která není o žárlivosti, či o žárlivecké povaze jak si někdo muže myslet, ale naopak je o lásce v extrému tak jak je osobně skutečně co nejsilněji prožívána, jak je toho málokdo tak upřímně schopen. Výborný, i když bolestný, ale pravdivý text písně, a pravda sama nikdy nebývá milá ani příjemná či líbyvá, a to je třeba mit neustále na paměti. Samozřejmě jsou depresivní písně od Die Toten Hosen jako je kupř. "Urlaubsgrusse" (o smrti), které rockového posluchače, který není na poslech Die Toten Hosen prostě vubec ještě příliš zvyklí, psychicky naprosto odrovná či zlomí. V tom je alespon (pro posluchače) nejlépe vidět že hudba Die Toten Hosen není určena pro povrchní a laciný konzum! To skutečně není...

  • MartinDyntar

    První velký zlom bylo pro kapelu DIE TOTEN HOSEN zásadní album "Kauf Mich!" (1993, 100%), velmi vysoce duležité bylo též album "Opium furs Volk" (1996, 90%) a vysoce kvalitní a ceněné bylo též album "Unsterblich" (1999, 100%) a další největší zlom následoval v podobě pro kapelu fenomenálního alba "Auswartsspiel" (2002, 100%) jinak nejvyšší meta v jejich dosavadní hudební tvorbě. Posledním dobrým albem na kterým ještě spolupracovali s Johnem Cafferym bylo "Zuruck zum Gluck" (2004, 80% až 90%). 80. léta v hudební tvorbě u Die Toten Hosen prakticky až na výjimky vubec dost dobře neznám, takže už je neposuzuji a nehodnotím alba této doby, stejně jako alba následující po roce 2005. První album od DIE TOTEN HOSEN co jsem slišel bylo právě "Auswartsspiel"... oblíbené písně, srdcovka "Sein Oder Nichtsein" (DEMO), "Halt Mich!", "Deutsch in Willkomen" a klasika která všem v Německu a nejen v této zemi bez přehnání už zlidověla je "Alles aus Liebe", "Paradies", "Das Madchen aus Rottwail", "Was Zahlt", "Du und Ich!" (sind Rock and Roll), "Alles Wir Voruburgehen", "Tauschen Gegen Dich", "Altes Fieber" či písen "Europa" a další.. Skvělé, znamenité písně, vynikající písně nedostižné svou kvalitou co se týká precizního textu písně. Co písen to skvost a klenot hudební tvorby Die Toten Hosen v rozmezí let 1990 či 1993 až 2012.

  • MartinDyntar

    Die Toten Hosen svým rockovým fandum dokázali že jsou tou nejmelodičtěji zároven nejtvdrší německou kapelou od roku 1982 (mnohem melodičtější ve srovnání se slipknot, s ministry nebo právě s rammstein a sepulturou), dnes jinak tím největším Dusseldorfským big bandem - od 90. let s extrémně agresivní písní "Hot-Clip-Video-Club" z alba "Kauf Mich!", s extrémně tvrdými písněmi "20. Zehne Gebote" a "XTC" z alba "Opium furs Volk" či taktéž s písní "Warum Werde Ich Nicht Satt" a "Konig der Blinden" z alba "Unsterblich" atd... až po písen "Schlampe" z alba "Auswartsspiel", "In Alles Neu" nebo či taktéž "Leben is Todlich" právě z alba "In Aller Stille". Hodně jsem v předešlích svých komentářích mluvil spíše o těch pomalejších melancholických rockových baladách, které pravydelně vždy střídají ty rychlejší, ty svižnější a mnohem tvrdší písně, proto je tu už zminovat znovu nebudu. Právě tím jsou Die Toten Hosen natolik vyjímečný - extrémní tvrdostí-agresí a lyricky-melancholickou dojemností!! Málokterá rocková kapela je dnes toho schopna, a spíše vlastně ani není!!

  • MartinDyntar

    Trpět za druhé, odpouštět jim pro duvěru. (písen "WAS ZAHLT", kterou miluji a nejen tu) Snad doufám že i muj poslední věcný a srozumitelný komentář, už mě to skutečně dál nebaví jsem nadále psát!! At si to zkusí prozměnu druhý lidi, jenže vím že nikoliv!! Takže děkuji laskavě moc za diskusi k Die Toten Hosen!! Byla s těmi mými 70 komentáři fakt užitečná!! Vím že také nikoliv!! Takže děkuji!! Především sám sobě za tu mou trpělivost!! Není doufám těch vykřičníku na vás a na jeden komentář už příliš moc? Vím děkuji, děkujem tu totiž myslím všichni za v Česku neexistující fanklub Hosen a za celou mou diskusi. S pozdravem MARTIN DYNTAR, Hořice.

  • MartinDyntar

    Nevím jak vy, ale já měl do dnešního dne spíše za to že v textech písních typu "XTC" z 96 a "Cokane in My Brain" z 2002 jde ,,převážně" více o sarkasmus a recesi vuči převažující dnešní konzumní společnosti, to jsem se tedy fatálně zmýlil, a kdo tvrdí že Die Toten Hosen si tzv. hrají na punkery se též hluboce mýlí a stejně jako já neví o čem mluví. Bohužel. Užívání tvrdých drog u členu Die Toten Hosen v minulosti bylo, či bych považoval spíše za neštastné a možná u Campina více z toho psychologického hlediska ovlivnilo jeho dnes tolik vysoký stresový práh - jeho odolnost vuči emočnímu stresu. Přesně to je a vždy bylo na albech a na jejich poslechu rockovými fandy u Die Toten Hosen tolik ne-li ze všeho nejvíce osobně znát - ta extrémní tvrdost a neuprosnost a současně hluboce dojemná melodická lyričnost  z textu jejich písní vždy ve mě rezonovala a nepřestane ve mě nikdy rezonovat. A ohledně vytetovaného ,,mučednického" kříže s trnovou korunou u Campina jen pár dobrých slov pro ty co neví - pro mě je to hluboce empatický, dobrý, srdečný a nesobecký člověk, laskavý, upřímný a solidární, především svobodný a nezávyslí v mnoha směrech. Campino má větší srdce než kdejaký hloupí kněz v taláru u morálně tolik prohnilé a skažené, u morálně zkorumpované dnešní (římsko-katolické) církve!! Církev vždy Bibli překrucovala, cenzurovala a vykládala slepím a hodným bezmezně a slepě podřízeným ovečkám podle svého!! A to si Campino uvědomuje a není tu jediný!! Už tu schází asi jen už odkaz na hnutí svatého grálu či nevím přesně či jak co že jak co....

  • MartinDyntar

    A je po tajemství a neznámu!!! Campino užíval tvrdé drogy, kokain, hašiš, extázi? Hlavně v 96. v době, v období jejich nahrávání alba "Opium furs Volk" (odkaz na text písně "XTC") a v roce 2002 v době pobytu členu Hosen kdesi v Havaně na Kubě se promítlo nejvíce celé právě do jejich alba "Auswartsspiel" (odkaz na text písně "Cokane in my Brain"). Nevěděl jsem to vubec dodnes o Hosen!!!, domníval jsem se že jde zvláště o sarkasmus proti konzumní společnosti!!! A jde o mnohem více, či šlo o mnohem více!!! Nevěděl jsem, Lubo díííííííííky!!!

  • MartinDyntar

    Klip k písni "Warum Werde Ich Nicht Satt" aneb jak vlastně vypadá znak (hnutí) svatého Grálu???!!! (v přívěšku na krku u Campina) Nemýlím se anebo snad ano, nebo mám snad alzheimera??!!! Už sám nevím, Wenders je co vím věřící protestant-lutherán, pravydelně chodí do kostela, jenže Campino a jeho vytetovaný mučednický (křestanský) kříž (na noze) obehnaný trnovou korunou - nechme toho, už jsem se nadohadoval, naspekuloval, napolemizoval a to je skutečně upřímně blbé slovo o jeho vztahu ke křestanské víře myslím přespříliš dost. A nerad bych se k tomu vracel, dejme tomu že hnutí Svatého Grálu má kořeny v Německu, v německých dějinnách jakožto ve druhém vyvoleném národu, který si prošel nesmírným lidským utrpením a ještě více příkoří bohužel nacismem zpusobil. Ale to jsem do komentáře myslím už v nejmenším vubec nepatří!! Takže text písně "Warum Werde Ich Nicht Satt" je ve vizuálním ztvárnění němce Wimma Wenderse něčím jako dost svérázným a nekompromisním, nesmlouvavým protikonzumním manifestem o nenasytné finanční a movité chtivosti u nejen vysokých podnikatelu nebo u vysokých politiku v dnešní konzumní společnosti, naopak se dotýká ,,bohužel" nás všech (všech lidí) v dnešní společnosti.

  • MartinDyntar

    Největší Dusseldorfský německý big band!!! - viz. koncert "Alles Ohne Strom"... užasné, fascinující, někdy trochu zvláštní i usměvné komorní spojení klasické hudby, jazzu, swingu s punk rockovou (s punk n rollovou) hudbou DIE TOTEN HOSEN, kdy nejnovější písen "Schwere" (-los) či komorní podání písně "Niemals Einer Meinung" dojme k slzám, zatímco kupř. komorní "orchestrální" zpracování písně "Verschwende Deine Zeit" vás prozměnu naopak rozesměje. Skutečně nevídané a zvláštní, zda je to ještě vubec punk rock se ptáme myslím všichni. Osobně mám nejraději na živáku "Alles Ohne Strom" brilantní předělávku písně "Ohne Dich" od Rammstein, protože je mnohem lepší než samotný originál tak jak ho známe právě od Rammstein - u Campina v akustickém podání rozhodně s mnohem příjemnějším a s přirozenějším, s mnohem více melodičtějším hlasem než u Tilla Lindemana. A pak také písen "Altes Fieber", "Alles Was War" a jedna z nejmelodičtějších písní vubec na "Alles Ohne Strom" je pro mě osobně ke konci koncertu písen "Unter den Wolken", při poslechu této písně v tomto komorním zpracování mě doslova a bez přehnání mě natolik hoří srdce, a při písni "Kamikaze" se mě srdce příliš svírá. A v písni "Alles Mit Nach Hause" Campino žene emoce do neskutečného extrému!! Atd... dalo by se v tom ještě myslím pokračovat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit