Přejít na výpis diskuzí

Eliška Bučková

OSOBNOST 1.2.2008 
273 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Holka je to hezká, ale měla by se najíst. Teď vypadá hrozně, dříve to bylo lepší. *7*
  • Podívejte se na komentář od Viktora na těchto stránkách: http://www.eliskabuckova.cz/gbook.html
    Má úplnou pravdu, Eliška opravdu vypadá minimálně na 35 let.
  • Eliška Bučková jě hezká holka ale tvrdit, že se dala fotit nahoře bez jen proto, aby ukázala, že netrpí anorexií, se rovná IQ TYKVE...což mě u ní mrzí....
    • Přesně tak...V plavkách nebo prádle fotí a předvádí normálně, nevim, co její silikonová prsa mají společného s tím, jestli má anorexii nebo ne...
  • Ale aby to někteří nepochopili špatně, tak jsem se neodvrátila od Krista kvůli Elišce. Neodvrátila jsem se od Krista vůbec, jen si začínám myslet, že církevní představitelé si některé věci přizpůsobili podle sebe. V Ježíšovo zmrtvýchvstání stále věřím, už 6 let :-).

    Za prvé, podívejme se na tu dramatickou proměnu jeho učedníků. Z vyděšených mužů, schovávajících se v jedné místnosti, se stali odvážní lidé, zvěstující evangelium po celém světě. Co jiného než spatření vzkříšeného Krista by mohlo vysvětlit tak dramatickou změnu?

    Za druhé, uvažme život apoštola Pavla. Co udělalo z pronásledovatele církve jednoho z největších církevních apoštolů? Bylo to jeho setkání se vzkříšeným Kristem po cestě do Damašku (Skutky 9:1-6).

    Za třetí, dalším přesvědčivým „důkazem" je prázdný hrob. Pokud nebyl Kristus vzkříšen, kde je jeho tělo? Učedníci i další lidé viděli hrob, ve kterém byl pochován. Když se vrátili, jeho tělo už tam ale nebylo. Andělé ohlásili, že vstal z mrtvých, jak slíbil (Matouš 28:5-7).

    Za čtvrté, dodatečným důkazem jeho vzkříšení je svědectví mnoha dalších lidí, kterým se Ježíš ukázal. Jen na vysvětlenou :-)
    • No, já teda nevím, nemám nic proti Ježíši jako takovém, ale to vysvětlení je sice fajn, ale ne ojedinělé. Už Budhizmus zná tzv. vzkříšení, žjevení se mistra či pokud byl některý z mistrů za života dost osvícený, jeho smrt se událá rozložením se těla během umírání do čtyř živlů, takže tělo se taky nenajde.

      Nebo takoví jogíni, ti se dokážou nacházet na dvou místech součastně.

      Já neříkám, že Ježíš nebyl úžasná bytost, ale přeci jen, Syn boží?!! Taky jsem jednu dobu chodila do kostela, hodně jsem četla i o jiných vírách a zjistila jsem, že všechny ty věci, které mi na výkladu Bible nesedí a nikdy nesděly se dají vyložit i jinak a pro mě mnohem přijatelněji.

      Taky věřím v anděly, ale nejsem si jistá, že v ty křesťanské. Myslím, že s anděly je to mnohem složitější, než jak církev připouští, celá ta hierarchie duchovních bytostí je složitá, rozsáhlá a pestrá.
      P
      • Chryzantema
        Je těžké věřit v něco, co v podstatě nejde dokázat, i já se zmítám v nynější době v pochybnostech o pravdivosti křesťanství, zvláště katolicismu. Jestli není lepší vzdát se všech těch -ismů...
        Myslím si, že každá pochybnost nám otvírá možnost, posunout se na životní cestě dál. Víra je něco jako sázka do loterie.

        Každé náboženství má v sobě něco zvláštního, mně je ale nejbližší křesťanství kvůli tomu, že se zakládá na svědectví lidí, kteří "viděli" a nejen na uctívání mrtvého mistra. Ale každý duchovně založený člověk kteréhokoli náboženství pozvedne svou morálku a očistí své myšlenky. Tímto způsobem se dají vysvětlit nerozkládající se těla mrtvých.
    • Clovek musi znat vsechny podrobnosi o Jezisovi aby si udelal svuj nazor.Dobre ze tak usilovne hledas Chryzantemo.
  • Začínám si myslet, že lidé, co chodí do kostela jsou pokrytci, kteří hlásají a sami nečiní. Ježíš hlásal lásku, porozumění, ctnostný a střídmý život v upřímné službě Bohu, křesťanští kněží mučili, týrali a popravili tisíce nevinných žen, dětí, ale i mužů v čarodějnických procesech. A zatímco Ježíš hlásal život v chudobě, církev hrabala majetek a prodávala odpustky, a doteď nosí roucha vyšívaná zlatem. Církev a lidé znehodnotili poselství Ježíšovo.

    Někteří badatelé dnes tvrdí, že církev jako instituce pokřivila původní smysl křesťanství. Dosavadní náboženství bylo v úpadku, tak se kněží chtivě chopili příležitostí a vytvořili úpravy, které jim vyhovovali.

    Procházím takovým obdobím, že si začínám myslet, že Ježíš nechtěl zakládat novou víru, snažil se reformovat judaismus. Kázal, že se blíží dějinný zvrat, v němž bude nastoleno Boží království, tedy stav, kdy bude naplněna Boží vůle, a je třeba se na tuto událost připravit.

    Čím dál víc si začínám myslet, že jde o to za života nikomu vědomě neubližovat, dobře se starat sama o sebe a pomáhat ostatním lidem. Snažit se být k užitku a myslet konstruktivně. To bohatě stačí.
    Zajímavé také je, co se píše o Ježíšovi v Koránu. Podívejte se: http://islam.mypage.cz/menu/islam-a-krestanstvi/jezis-v-koranu
    • Ach děvče (či hochu?), al asi děvče: zkus si přečíst nějakou solidní knihu o historii církve a ne Jiráskovy spisy či bolševické čítanky.
      • Chryzantema
        Každá organizace má své klady i zápory. Lidi nejsou roboti a k dokonalosti budou mít vždycky daleko. Církev udělala spoustu chyb v minulosti. To je pravda. Ale lidstvo se stále vyvíjí k lepšímu, což říkal i Darwin. Dřív se církve mezi sebou hádaly dnes je tu snaha o ekumenismus. Darwin měl skutečně v tomhle pravdu. A nejen o psychickém vývinu, ale i o fyzickém vývinu lidí. Ale to sem nepatří. Ale je to každého věc, jak to chápe. Jsem tolerantní (doufám :-) a dokážu pochopit, že někteří lidi si myslí, že církev by měla být svatá. Ježíš však přišel pro hříšníky, spasit je, ne pro spravedlivé.
        Ale taky se mi zdá, že ne všichni, co chodí do nějaké církve budou spaseni, protože někdy se chovají hůře než ti "venku". To už hold závisí na lidech...

        Desatero je těžké zachovávat, ale v křesťanském životě se člověk má pouze blížit ideálu, člověk, který byl zachovával dokonale Desatero by musel být Bůh a ne člověk :-)Zdá se mi to logické snažit se být v životě prostě dobrým člověkem, nejen podle lidským měřítek, ale i podle měřítek Božích.Já osobně ke své víře církev potřebuji, protože jak jinak naplňovat Ježíšova slova při poslední večeři:To konejte na mou památku?

        Je škoda, že někteří křesťané dávají špatný příklad a chovají se jako kdyby Desatero neexistovalo. I takoví jsou lidé. Bohužel. Ještě, že jejich souzení není na nás na lidech, ale na Bohu, inteligenci, které se dá věřit.I tak věřím, že na věčnosti se dozvíme víc, celé tajemství života a toho, proč každá věc na zemi má své stíny.
      • Chryzantema
        Nevím, kam míříš, ale Aloise Jiráska jsem nikdy nečetla a bolševické čítanky též ne. To je mi naprosto cizí. Historii církve znám. Tak kde vidíš problém? *12*
    • Tak s tím naprosto souhlasím. K tomu není co dodat. To cos napsala je moudré.

      Přeji hodně štěstí při hledání pravdy a myslím, že ve světle toho, co jsi napsala je úplně jedno, co říká a následně pak děla či naopak nedělá nějaká Eliška.
      • Chryzantema
        Už je mi to též jedno, co dělá nebo nedělá nějaká Eliška. Každý jsme zodpovědni sami za sebe. Na tento názor jsem přišla po 6 letech křesťanského života. Jestli je moudrý, děkuji a taky přeji hodně štěstí při hledání životní pravdy. Ať si najdeš přesvědčení, která všemu a jedině prospívají, protože ta bývají ta správná, ta skutečně pravdivá...To nejcennější, co máme, je právě naše nitro, naše vědomosti a správné přesvědčení.
    • Ale v Boha věřím, jako tvůrce všeho života na Zemi. Dokonce je to i podložené vědecky. Četla jsem to v časopisu Záhady života (červen 2011). Vypadá to věrohodně na co vědci přišli. Ten časopis, ale nijak nepropaguji. Celý ten časopis jsem vyhodila, jen jsem si vytrhla ten článek, že vědci přišli se šokujícím tvrzením, že Bůh existuje. Ráda se k němu vracím a čtu si ho.
  • Tak jo, asi ne všichni křesťané si myslí, že sex je jen pro plození dětí, ale už jsem se s takovými názory setkala.
    A co se týče toho s láskou se napomínat, ono by to bylo fajn, kdyby se lidé dokázali s láskou napomínat, ale stejně nikdo neví, jesli jeho bližní dělá něco, za co by měl být napomínán. Oni se někteří křesťané tváří blahovolně, že oni to jako ví, ale ruku na srdce,je to tak jednoduché? Každý má svou cestu a na ní své lekce, ze kterých se má něco naučit a kdo z lidí ví, kdy taková lekce nastala. To jsou ty naše kříže, které z nás nikdo nemůže sejmout. Já bych řekla, že lidi by měli s láskou při sobě stát, když nastane chvíle zkoušek. Není společná cesta, je jen společný cíl. A když k němu někdo zamíří jinou cestou, neměl by být souzen. Měl by být s láskou podporován.
  • Tak a už máme Elišku i nahoře bez...

    http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/179948/panove-mrkejte-eliska-bouckova-poprve-naha.html

    Eliško, Eliško.... Kdysi jste tvrdila, že nebudete fotit v prádle, protože pak už byste němala co jiného ukázat, snad jedině sundat podprsenku. Teď jste ji sundala... Co bude příště? Leo?
    • Jestli to neni fotomontaz tak se mi libis Elisko :-) Kdysi se mi libila Ester Ladova ale jak jsem ji videl nahatou tak jsem zmenil nazor.
      Chtelas aby te kazdy videl jak te Panbuh stvoril, ne ??? :-)
      Ukazes nekdy vic?
  • Mít Boha v srdci je mnohem více než se k němu veřejně modlit a dnes a denně jeho zákony porušovat.V církvi je spousta lidí, kteří mluví jak je Desatero skvělé a mezi řečí vyplyne, že polovinu z toho neplní a ještě svatokrádežně chodí k eucharistii. Přijde mi to horší, než člověk, který v Boha věří, ale do kostela nechodí a žije si podle svého svědomí. Aspoň takový člověk ŘÍKÁ A ŽIJE TOTÉŽ.
  • Citace Eliščiných slov z daného článku:

    "Protože zklamat sám sebe, to bych možná ještě unesla, ale zklamat lidi, kteří ve mně věří, svoji rodinu, známé salesiánské spolupracovníky, tak to bych neunesla."

    Eliško, vzpomeň si na svá slova!
  • Pro ty, kteří netuší o čem je v předchozích příspěvcích řeč, doporučuji rozhovory s Eliškou z roku 2008 a 2010:

    http://www.acet.cz/rekli-o-acet-cr

    Chápu, že před lety byla Eliška naivní osmnáctileté holka a prošla vývojem jako snad každý v tomto věku... Ale ona se prostě otočila o 180 stupňů. Je jí škoda....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší