Přejít na výpis diskuzí

Ladislav Boldy

OSOBNOST 24.5.2007 
95 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Respekt vzbuzující cesta z absolutní nicoty - 3

    Co bych však považoval za nejcennější, je fakt, že dík předchozím zkušenostem zaujal naprosto nesmiřitelný postoj k veškerému bezpráví a vždycky se zastával těch, co jsou nějak slabší. Proto i jezdí po dětských domovech a vězeních, jejichž svěřencům se seč jen může snaží vysvětlovat, jak složitý a nekompromisní je život „venku“. Také svoje bezprostřední okolí ale chce vychovávat k občanské zodpovědnosti, bez níž se ani generace nadcházejících voličů do budoucna neobejde.
    Před pár týdny jsem se pana Boldyho zeptal, proč svůj – pro mnohé snad inspirativní a (kdo ví - třeba i mobilizující) příběh – nenapíše sám. Odpověděl mi, že je teprve na začátku a dokud nedosáhne něčeho, s čím by byl spokojen, nemá se čím chlubit. „Chci, aby za mě hovořily autentické činy, a ne jen sebepříkladněji se tvářící blábol, který by jimi nebyl podložen“, uvedl konkrétně.
  • Respekt vzbuzující cesta z totální nicoty - 2

    Jenže respekt na něm vzbuzují ještě další věci. Ona mimořádně drsná životní zkušenost, z níž byl pan Boldy nucen vyjít, se mu změnila v sice tvrdou, ale velmi užitečnou školu. Nezažít příkoří, jimiž byl zocelen, asi by se při tom všem nezačal současně prosazovat i jako komponista, hráčsky aktivní muzikant, aranžér, textař a producent, jehož písně budí zasloužený ohlas, mají výrazně osobitý tvůrčí rukopis a – jak si coby mj. i hudební recenzent a externista Českého rozhlasu po 4O letech praxe troufám zodpovědně posoudit – zřetelně o několik pater převyšují laťku, jíž dosahuje kvalitativní průměr, na jaký jsme dnes u nás zvyklí.
    Navíc je pan Boldy vybaven schopností až vizionářsky, ale velmi přesně odhadovat směr budoucího vývoje v ekonomice, technologii, sociálních, politických i kulturních souvislostech a vyvodit si z nich věrohodně naplnitelné závěry, což také činí.
  • Úctyhodný vzestup z ničeho

    Co bych však považoval za nejcennější, je fakt, že dík předchozím zkušenostem zaujal naprosto nesmiřitelný postoj k veškerému bezpráví a vždycky se zastával těch, co jsou nějak slabší. Proto i jezdí po dětských domovech a vězeních, jejichž svěřencům se seč jen může snaží vysvětlovat, jak složitý a nekompromisní je život „venku“. Také svoje bezprostřední okolí ale chce vychovávat k občanské zodpovědnosti, bez níž se ani generace nadcházejících voličů do budoucna neobejde.
    Před pár týdny jsem se pana Boldyho zeptal, proč svůj – pro mnohé snad inspirativní a (kdo ví - třeba i mobilizující) příběh – nenapíše sám. Odpověděl mi, že je teprve na začátku a dokud nedosáhne něčeho, s čím by byl spokojen, nemá se čím chlubit. „Chci, aby za mě hovořily autentické činy, a ne jen sebepříkladněji se tvářící blábol, který by jimi nebyl podložen“, uvedl konkrétně.
    Mám pocit, že právě tato slova charakterizují jeho přístup nejvýstižněji. A k těm není moc co dodávat.
  • Mnoho lidí ho obdivuje!!!

    Jednou větou, by se dalo sdělit, že pan Boldi, je obdivuhodný člověk.
    Z logiky věci totiž vyplývá, že žil v těch nejhorších podmínkách, které člověka přetvoří ve zvíře. Ale pan Boldy je dnes na Vysoké politologické Fakultě? Obrat v jeho životě je nezměrný, a mohl by být mnohým z nás velkým příkladem, co dokáže člověk, který je svázán řetězy u koryta, ze kterého žerou akorát nuzáci, a přesto věří v morálku a lepší osud, ovšem ne, za cenu křiváren a podvodů, ale za vyšší princip. Úžasné!!!
  • Vyhazovač z diskotéky Štvanice

    Boldyho si já osobně pamatuji jako vyhazovače ze Štvanice.
    V obchodním rejstříku se na jméno Boldi, objevila firma, která vlastní pouze Pizzerii, přímo v centru Prahy.
    O žádném klubu tam není ani zmínka? Stačí si ověřit hodnověrné zdroje, a pak se teprve vyjadřovat. Ale i kdyby byl majitelem vesmíru, tak koho to zajímá?
  • Pomluvy a jen pomluvy

    Milane ty hlupáku, ty ubožáku z Nemanic, ten borec je autorem krásného cédečka, ale ty jsi autorem špinavých pomluv a zase jen pomluv.
    Takový jako jsi TY, jsou bez přátel, bez práce, bez vůle, a pak jim nebude nic jiného, než hořkost, závist, kterou čtí kde se dá. Jdi s těma svýma pomluvama mezi ty svý stejně poldlomený blbečky, jako jsi ty.
    • Re: Pomluvy a jen pomluvy

      Tak tohle nechápu? Ten člověk nepoznal své rodiče, ne vlastní vinou musel žít po ústavech, ne vlastní vinou skoncil na ulici, ne vlastní vinou byl nejspíše dezorientovaný v civilním prostředí, není už tohle hrozný osud, a ještě horší trest?
      Nejspíše toužil po rodině, jakou máme my všichni, nejspíše toužil jako dítě být někým milován, ale bohužel, když už prožil tolik bolesti, pojďmě ho ještě více znetvořit, my, kdož jsme měli to štěstí, že jsme se narodili a žili v prostředí, plné lásky a radosti. On měl smůlu, už když se narodil, dejme mu co proto, a linčujme ho. Nakonec o své bolesti zpívá nám všem. To, čím si musel projít je nejspíše důsledek toho, kde a jak žil, že se nestidíte špinit člověka, kterému osud nablil do kojenecké postýlky? Moralizuj sebe ty zhovadilče, ty bezcený a zvrácený primitive. On dokázal nemožné, on dokázal přežít. A jestli ti ani tohle nedochází, tak požádej svojí maminku, nebo tatánka, aby tě odvezli, daleko, od společenské civilizace. Protože Boldy vypráví svůj příběh, nad kterým se tají dech, u tvého příběhu,(teda pomluv), je mi na zvracení.
  • Frajer

    Je to Frajer, prošel si peklem a ustál to. 19 let po pasťácích a bez jediné pomoci se prosadit to je hodně hustý.
  • Katinka

    Byl vymahač pohledávek a co dělají dnešní vymahači Čezu? Posílají své gorily a nutí odběratele k zaplacení pohledávek. Jasně jen se všichni plivejte na někoho, kdo se narodil a už se vezl.
    Rodiče dali od něj ruce pryč když už se narodil a nakonec i celá společnost. Já jsem oroti Vám četla důkladně jeho autobiografii a bylo mi do pláče. On nežil v normálním civilizovaném prostředí. Od malička vyrůstal po ústavech a v 19 letech ho vykopli bez občanky, bez možnosti pracovního poměru, bez zázemí. Tak a teď chci slyšet co by jste dělali Vy na jeho místě?
  • Dokázal nemožné.

    Nedávno jsem se dozvěděl od své známé,že pan Boldi studuje na diplomatické škole již řetím rokem. Ja pana Boldiho osobně neznám, ale jeho písničky si dodnes velmi rád pouštím. Jenom nechápu, jak je možné, že se narodil v kojeneckém ústavu,pak skončil v pasťáku, poté se bez trvalého bydliště prodíral o hladu a bez zázemí životem a díky jeho minulosti skončil na ulici a nakonec i ve vězení, jak se bez rodičů, pevného zázemí,bez podpory státu může vyšplhat až tak vysoko,že dnes dokonce studuje diplomacii? Jeho vůle a vytrvalost musí být obrovská. A ti co o něm mluví jako o vyděrači, násilníkovi, člověku bez mozku a bez inteligence, mu nejspíš mají co závidět. Takový člověk je pro mne osobně velkým příkladem toho, jak se poprat se životem, když nohama stojíte od narození v blátě.
  • Ahoj kamaráde.

    Moc rád bych se vyjádřil k osobě pana Boldyho.Tohoto chlapáka znám velice dobře a jeho texty z prvního alba jsou nezaměnitelné,jsou ze života takového jaký je.Jsou to texty psané životními zkušenostmi.Kdo neví nepochopí!!!Jsem moc rád,že taková muzika je ,protože hřeje na duši a oto navíc když na vlastní kůži víte o co v těch textech jde.Prostě super.Moc rád bych se s Láďou chtěl opět potkat a pokecat o životě.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit