Přejít na výpis diskuzí

Louis de Funès

OSOBNOST 31.12.2006 
100 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • safulik2

    Filmy

    Jeho filmy byli suprove tatka vzdycky rika tak uz to nikdy nikdo nenatoci a je to pravda. Byl skveli. Takovej roztomilej dedousek :) *14* *3* *1*
    • safulik2

      Re: Filmy

      Jo a jeste jsem zjistila ze je ve stejnem znameni tak jak ja LEV :) *14*
  • fanynka29

    Jp

    Ano filmi ve kterých si zahral by nebyli nic kdyby pan František Lipovský nedabinkoval jeho řeč.Myslím že my češi jsme jediný kteří si ty komedie s ním užijou protože nikde jinde nemají tak skvělé lidi co to přeloží.Luise je škoda že umřel jeho filmi vbe kterých hrál jsou bomba.Čest tvoji památce Luisi *4*
    • berusska102

      Re: Jp

      To jo, Filipovský umí dabovat!
    • safulik2

      Re: Jp

      Ano čest ať je ti země lehká :)
    • Re: Jp

      Vy česi ste vo všetkom najlepší, najmä v chválenkarstve. Ste šovinisti!
      • Re: Re: Jp

        To sedí. Šovinisti jsou akorát slováci. Nejdřív si nechaj všechno na slovensku zaplatit, pak tak dlouho otravujou, až se konečně osamostatní. Načež se všichni nastěhujou do Prahy, protože na slovensku se se slovákama se nedá žít *1* *1* *1*
        • Re: Re: Re: Jp

          Laco má úplnou pravdu, Češi jsou ve světě pověstní spíše ne tím, že mají nejlepší pivo (což nemají), ale tím, že si to zde všichni do jednoho myslí (i kdyby se ho třeba nikdy nenapili, to samé platí s nejkrásnějšími ženami atd.)
          Teď k věci, Češi jsou ve schopnosti vychutnat si Louiovi filmy v mateřském jazyce na druhém místě, první jsou přirozeně Francouzi, Filipovský to namluvil srandovně, ale originální Funesův hlas neméně než jeh gestikulace doplňuje jeho elegantní aristokratickou osobnost, ta teprv dává jeho humoru grády a v českém dabingu úplně zanikla.
  • cillinka

    co je to za film????

    prodim vas nevi nekdo jaky nazev ma film kde Funes plave v te zelene zvykacce v tovarne na zvykacku????shanim ho ale nevim nazev diky *3*
    • Re: co je to za film????

      Rabín Jákob
    • Re: co je to za film????

      křidílko nebo stehýnko *3*
      • cillinka

        Re: Re: co je to za film????

        dekuji *14*
  • Smolař

    Překvapuje a mrzí mě jedna věc: Všude je zcela ignorován film Smolař - není ani ve filmografii ani jsem o něm nečetl v časopisech. Pozor - to není ten z roku 1965, který pochopitelně uveden je a čas od času je opakovaně uváděn v televizi. Původní název této veselohry neznám, podtitul je O marné touze dostat se na onen svět, Funés tam hraje hlavní roli skladatele, neúspěšného v hudbě i v lásce. Československá premiéra byla v roce 1958, poslední promítání před skončením hracího monopolu proběhlo na jaře 1963. Skvělá sranda s pěknými písničkami. Pokud jste filmoví fandové a znáte českou komedii Kam čert nemůže, uvidíte tam v jednom večerním záběru i poutač na Smolaře s tváří L. de Funése (před pražským kinem Blaník).
    Mně by stačilo zjistit jméno REŽISÉRA filmu, abych si mohl vypůjčit DVD ve Francouzském insitutu. Za informaci předem děkuji.
    • Re: Smolař

      Smolař /Smoliar / Le Corniaud
      Komedie
      Francie /Itálie, 1965, 110 min
      Režie: Gérard Oury
      Hrají: Bourvil, Louis de Funès, Venantino Venantini, Guy Delorme, Dan Vadis
      odkaz:
      http://www.csfd.cz/film/32084-smolar-corniaud-le/
    • Re: Smolař

      Je to naprosto nepochopitelná záhada:
      Ten film se zcela určitě jmenoval Smolař!De Funes hrál stoprocentně hlavní roli. Černobílý film - režiséra bohužel nevím. Viděl jsem to asi tak v r. 1960.
  • todesengel

    Dabing

    Jo abych nezapoměl,bez Františka Filipovského by to nikdy nebylo ono,nemám pravdu??? *3*
    • Re: Dabing

      Dabing Františka Filipovského byl opravdu geniální, taky jsem si dlouho myslela, že by to bez něj nebylo ono, ale pak jsem viděla Lakomce v originále a musím uznat, že to nebylo o nic horší. Pro cizince je jistě dabing lepší, aby se neztratila polovina textu, František Filipovský byl trefa, díky za něj.
    • tewezka015

      Re: Dabing

      *14* SoUhLaSiM S TeBoU .. TeN ToMu DoDaL šŤáVu *14*
  • todesengel

    St.Tropez

    Vidím,že je tady dost fanoušků,byl někdo z Vás v St.Tropez???Kdo jo at se mi ozve *5*
    • Re: St.Tropez

      Já jsem se právě vrátil ze Saint Tropez a nedělal jsem tam téměř nic jiného, než že jsem hledal místa na kterých se natáčelo. Asi tak stokrát jsem se vyfotil u četnické stanice a musím podotknout, že jsem byl dost udiven tím, jak k tomuto domu obyvatelé přistupují, dům je zavřen, což bych ještě chápal, pochybuji o tom, že film byl točen uvnitř a byl by asi veliký problém předělat interiér tak, aby vypadal stejně, nebo alespoň podobně jako ve filmu. Nejvíc mě ale naštvalo to, že nikde neprodávali žádné předměty, suvenýry týkající se tohoto filmu. Dále jsem se vyfotil na mole, kde se Funes ,ve filmu Četník se žení, zmenšil *1* . Tam kde ve filmu stály jachty, stály pořád, jen je vystřídaly nové *1* .
    • Re: St.Tropez

      V Saint-Tropez jsem byla a byla jsem nadšená, protože dům, kde sídlila Gendarmerie tam najednou stál a vypadal přesně jako ve filmu. Někde jsem ale četla, že ho čeká rekonstrukce, tak snad to nepřeženou.
  • Nejlepší

    Viděla jsem snad každý film ve kterém hrál. Byl to jedinečný herec, který dnes je legenda a legendou komiků zůstane. Nejlepší komický herec. Jeho nikdo nepředčí. I když dnes je spousta komických herců, tak na něj nemají *1*
  • mrzimor

    :-)

    Znamenitej herec...Můj oblíbenej herec *14* *14* *14*
  • amoreitalia

    Milovaný Louis

    Louis byl jedinečný. Jeden z mých nejoblíbenějších herců, mám s ním snad všechny filmy co vyšly na dvd. Úžasný komik, který mi vždy zvedne náladu. Jeden ze symbolů francouzského filmu, který mám tak ráda. *1*
  • Forum

    Srdečně vás zvu na forum o Funesovi:http://funes.forumup.cz/in dex.php?mforum=funes budu ráda když se to tam rozjede *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit