Přejít na výpis diskuzí

Tarja Turunen

OSOBNOST 31.12.2006 
426 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Re: Re: Re: Re: Re: MOR 2010

    Ty prostě nedokážeš pochopit, že Tarju, jako takovou, tady nikdo nekritizuje, co? Mluvíš tady, rádo by inteligentně, o krátkozracích Češích, sám si hraješ na velkého světáka... Mluvíš o tom, jak jsou Tarji všichni tady ukradení, jak jsou Češi hrozné publikum, ale to, že se tady Tarja stále vrací, to už neodůvodníš... Že Češi chtějí hýbat světem a při tom nic neumí - o tom tady taky nikdo nemluvil... Nikdo se nepovyšuje nad Tarju ani nad Finy. Všichni chápeme význam finské hudby a její odkaz, ale ty zřejmě nedokážeš pochopit, že o tom tady nebyla řeč a tobě se chce prostě jen kritizovat a sám si hrát na velkého světového znalce a my to tady všichni chápem... *1*
  • Re: Re: Re: Re: MOR 2010

    To je přesně přístup poloslepého českého fanouška, který nevidí dál než do Prahy. Nedokáže a nechce si vybavit všechny souvislosti a pak chce soudit vlastní výběr umělecké osobnosti aniž by se orientoval v její globální činnosti.
    Analogie s Obamou je naprosto na místě, ona, na rozdíl od něho, nepotřebuje lézt Čechům do otvoru, ví, co chce dělat, i kdo to ocení, a pokud to nebudou obyvatelé Česka, tak jí to bude totálně někde, stejně, jako to, že například v Německu jí zrovna nežerou, prostě byla pozvána a jestli se jí publikum nebude líbit, tak sem jezdit nebude - její škoda to rozhodně nebude, naopak, bude mít více času na publikum, které ji ocení. To jen Švejkové si myslí, že budou hýbat světem svou kritikou typu to měla udělat jinak, tamhle přidat, tamhle ubrat. Přitom svým českým uměním vyprodají v zahraničí tak maximálně větší hospodu.
    Až pochopíte, co v této oblasti znamená Finsko a proč, pak se nad vámi nepousměji...
  • iracek

    Re: Re: Re: MOR 2010

    Nezbývá, než se nad tebou pousmát... Připadá mi, jako bys ani nečetl příspěvek, na nějž reaguješ... Tvé analogie na Obamu jsou zcela zcestné a o tom, že všeobecný koncept je jí někde - to snad ani nejde komentovat - a tvé přesvědčení, že festivaly jsou pro folkaře, mi znovu připadá velice úsměvné. Člověk se pozastavoval spíš nad tím, že ze slíbeného programu Tarjina vystoupení toho nebylo příliš splněno. Tarju, jako zpěvačku a umělkyni samozřejmě nikdo nekritizuje, pokud sis nevšiml, ale jedná se o vystoupení jako celek a ne o to zda zazpívala Rusalku (to jí nikdo samozřejmě nebere), ale jestli jsi to pochopil tak, že bys měl národu sdělit, kolik má finština pádů a výjimek a kolik má Finsko obyvatel, budiž... Ale evidentně jsi vůbec nepochopil, o co v předchozím příspěvku šlo.
  • Re: Re: MOR 2010

    "vůbec netrefila do všeobecného konceptu tohoto festivalu" - já myslím, že jí je všeobecný koncept někde...
    Ona není Obama, aby v Praze chválila Masaryka, jako jedna z mála zpěvaček je umělkyně, ne jen interpretka čísi hudby a textů. Jsou země, které má hodně ráda - zejména v Jižní Americe, pak Rumunsko, rozhodně ne Česko. V roce 2008 měla dva koncerty u nás - v Praze to stálo za nic, protože pražáci nebyli schopni reagovat. Ostrava z ní vymáčkla tolik že jsem měl pocit, že nezpívala pomalou skladbu - i ty pomalé byly rychlé, takové publikum jsme vytvořili. Festivaly jsou pro folkaře a pohřbí každou kapelu, která má svůj osobitý, nezaměnitelný styl, chtějí se dostat z průměru festivalu, a většinou to dopadne zklamáním - Manowar, Helloween i svého času Nightwish - není čas analyzovat publikum na 10 mega obyvatel, nemá to smysl. Jde obrovsky ocenit, že zazpívala Rusalku - někdo jí měl říct, že většina návštěvníků ji vůbec nezná, jako většinu české symfonické o operní tvorby. Navíc češtinu se učit nebude, ačkoli finština je ve složitosti tak zhruba stejně, má sice 14(15) pádů, ale zato má méně výjimek a nepravidelností. Zřejmě proto je ve Finsku - zemi s 5 mega obyvateli, angličtina téměř jako mateřština, to umožnilo mnoha finským kapelám vytvořit nejúspěšnější zemi v oblasti metalu - žádná jiná země nemá větší koncentrací světových skupin. Z tohoto pohledu se mi zdá směšné kritizovat někoho, kdo zazpívá Rusalku, ačkoli 98% světového publika ji neuslyší a bude za to rádo...
  • your-darling

    ...

    Všechno nejlepší... *4* *4*
  • lawiane

    Re: MOR 2010

    jo ospalé to bylo to máš pravdu, ale stajně se mi to líbilo *14*
  • Re: Re: Re: MOR 2010

    Taky jsem si říkala, že zas budu jediná, ale Tarja mě nezklamala. Už dlouho říkám, že ona je super zpěvačka s krásným hlasem , ale ne metalová bohyně. I ona sama to říká. A MOR byl důkaz.
  • Re: MOR 2010

    Tarja, jako zpěvačka, byla naprosto bezchybná a dokonalá. Ale těm, kteří by ji chtěli slyšet, bych doporučoval čistě její koncert a ne vystoupení na MoR, kde se repertárem, kterým vybrala, vůbec netrefila do všeobecného konceptu tohoto festivalu a mezi ostatními byla opravdu nudná. Lidé od stage odcházeli stejně rychle jako minulý rok z Nightwish. Taky ze slíbeného programu toho moc nesplnila - ze slibovaných coverů všeho možného se tam objevili jen jedni, těžce rozeznatelní, Whitesnake a na slibované Queen a pod. se jaksi pozapomnělo. Lidé taky reagovali dost rozpačitě na široký záběr písní z nového alba, které ještě nevyšlo, tudíž písně neznali. Právě při této situaci působilo komicky, když Tarja povzbuzovala publikum, ať zpívá s ní.
    Od 1 do 5 bych já osobně ohodnotil vystoupení známkou 3.
  • neo_ap

    Re: Re: MOR 2010

    Já měl za to, že budu jedinej?! Nebylo to ono. Špatný výběr písní nebo co? Chválím Rusalku, snažila se. A to nové album bude určitě skvělé. Už se těším do Ostravy. *14*
  • Re: MOR 2010

    No moje slova, ke konci to byla nuda jak Krkonoše - co je to popadlo, stovky lidí odcházeli :(
  • MOR 2010

    Na úvod bych se chtěla omluvit všem, kteří TT bezmezně fandí a obdivují. Na letošním MOR to ale trošku nevychytala. 3/4 jejího repertoáru byli pomalé písničky. Tím jak je pořád zpívala, tam kde jsem stála prořídly řady. Nic proti, byli úžasně vyzpívané, ale to ozvučení... Ze začátku nebylo slyšet jak TT, tak FBM. Z velké části to bylo i kvůli rozvášněným fanouškům, nicméně ten zbytek už byl mnohem lepší. Ovšem na druhou stranu její nové písničky byli fakt vychytané a už se moc těším na její album. Závěrem: atmoška byla super a koneckonců TT také i když mohla trošku zrychlit tempo. Pro mě to bylo tentokrát hodně "ospalé".
  • luca.ilove.murderdolls

    Svata Pravda!!!

    Maš svatou pravdu!!!!
    Bez Tarji to už není ono ale sem ráda že ještě zpívá samostatně.
    Ja osobně od ní miluju písničku i walk alone *1* *1*
  • 7894

    Re: Re: ssh

    Presne moje slova:-) *3*
  • 7894

    Re: ssh

    Anette mi nevadí,ale uz to není to co to byvalo a to je spatny a Anette podle me neumí moc zpivat ve studiu to jde ale na zivo hruza lae to neva. *1*
  • 7894

    Re: Anett

    souhlasím konečně to někdo řekl:-) *3*
  • neo_ap

    MOR 2010

    Pro všechny účastníky Masters of Rock 2010 - časový harmonogram zveřejněn!
    Čtvrtek 15. 7.
    22:30 - 23:45 Tarja + filharmonie (Fin)
  • Re: ssh

    Svata pravda,ja som bol na Nightwish vo Frankfurte/Man 25.2.2008 Jahrhunderthalle a nebolo to ono,bolo to fiasko,hrali ako keby bola pri nich TARJA,ale ked Anette otvorila pusu bolo po musike.Ona -Anette nesmie spievat to-co spievala Tarja,lebo sa len zhadzuje spolu s NIGHTWISH.P.S ja sa len divim,ze to Tuomas dovoluje. To ti radsej neodporucam ani vyslovovat,lebo mi praskne display. *16*
  • Re: Anett

    Svata pravda,ja som bol na Nightwish vo Frankfurte/Man 25.2.2008 Jahrhunderthalle a nebolo to ono,bolo to fiasko,hrali ako keby bola pri nich TARJA,ale ked Anette otvorila pusu bolo po musike.Ona -Anette nesmie spievat to-co spievala Tarja,lebo sa len zhadzuje spolu s NIGHTWISH.P.S ja sa len divim,ze to Tuomas dovoluje. *13*
  • Re: Tarjunka

    Potom vidiet a pocut,ze mas cit pre jej hlas *14*
  • dogacnofear

    Re: Anett

    presne moje slova

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší