Přejít na výpis diskuzí

Václav Moravec

OSOBNOST 17.10.2010 
159 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrý den pane Moravče,
    byl jsem voličem KS, ale akceptuji vůli svých spoluobčanů. Co mě však udivila změna chování pana Zemane po vyhlášení voleb, kdy odhodil (pochopitelnou) politickou masku. Všichni politici světa (mimo diktatur) počítají s tím, že pokud budou v aktivní politice, budou muset komunikovat s medii. Netvrdím, že se si o novinářích většinou nemyslí totéž co pan Zeman, ale oni ví, že je nutná alespoň částečně spolupracovat. Proto mě naprosto šokuje postoj pana Zemana k mediím - klasické uplatnění kolektivní viny (Mladá Fronta,----). Je mi jasné, že pana Zemana (toho velmi zkušeného lišáka - homo politicus) velmi dobře znáte, a proto je mi jasné, že pokud v rámci kampaně tvrdí, to co tvrdí, že je naprosto nemyslitelné, že to splní. Ve včerejší debatě, kdy nešlo o debatu s kandidátem (ovlivnění voleb...apod), ale nově zvoleným úředníkem - prezidentem, kdy jste už nesměl být nestranný. Konečně jste byl tak tvrdý jak to byl možno a dostal našeho "aligátora" (omlouvám se, ale mě to úplně odbouralo) do kouta a on přestal být tak přezíravě jízlivý. Protože prezident je "venkoncem" jen úředník, i když nejvyšší, který za peníze i s mých daní by mě měl reprezentovat. Každý politik (i prezident) by měl být pod veřejnou kontrolou a zatím nikdo nevymyslel jiného hlídacího psa než media. Pokud někdo vymyslí něco lepšího určit to rád příjmu. Zatím chci, když si ho platím, aby mi skrz media dával pravidelné "reporty" o svých krocích (bez zavádějící omáčky řečí o úrovní naších medií). Je mi jasné, že pan Zeman je velmi inteligentní politik, který mistr ve strategii nejlepší obrannou je útok, popř. mistr úniků ze nepříjemných otázek. Ale prosím pane Moravče vytrvejte, jste jeden z mála, který je rovnocenným soupeřem panu Zemanovi. Jinak se rozhovory s novináři budou točit okolo fyzických a mentální dovedností novinářů (klasická zástěrka, kamufláž) a ne okolo výsledků politického působení pana Zemana.
    Přeju Vám mnoho štěstí.
  • Dobrý den pane Moravče
    Včera jsem večer sledoval Vaši diskusi s vítězem prezidentských voleb,Milošem Zemanem.
    Pane Moravče,bylo až příliš vidět,že to nebyl Váš kandidát,měl byste být nestranným moderátorem.ČT1 je nakonec veřejnoprávní medium,které je placeno z našich daní a tak Vás prosím abyste se napříště choval korektně.Vy jste si včera pošramotil svou tvář,ale já jsem rád ,že pan Miloš Zeman,náš nový prezident byl tak uvolněný a nenechal se vašimi invektivami vyprovokovat. *3*
  • Souhlasím !!!!
  • Pane Moravče, celou dobu kampaně před 2. kolem volby jsem čekala, jak se způsob, kterým je vedena kampaň pro pana Schwarzenberga, projeví na výsledku. Např. moje emailová schránka byla denně zahlcena maily od neznámých lidí tj. spamy, abych proboha volila pana KS, téměř na každém kandelábru visel plakát pana KS, nebylo možno uniknout, o internetových médiích nemluvě. Měla jsem dojem, že jde o hysterii, fanatismus. Pan Zeman nebyl můj kandidát, nebyl jím ani pan Schwarzenberg, mám však za to, že pan Zeman měl pravdu v tom, když v interview s Vámi uvedl, že způsob kampaně pro pana KS panu KS opravdu velmi uškodila. Mám prosbu: prosím, cvičte se v objektivitě. I Vy jste dával celou tu dobu přímo i nepřímo najevo, jak pana MZ nesnášíte. Jako občan máte samozřejmě právo projevit svůj názor, jako moderátor veřejnoprávní televize MUSÍTE být objektivní a skřípění zubů na Vás NESMÍ být znát. Srdečně Kateřina Trojanová
  • Jste zaujatej a politicky zmanipulovatelnej!
  • Pane Moravče,z jakého důvodu jste ve včerejší debatě nepustili přímo to co kníže řekl o Dekretech a prezidentu Benešovi aby si lidi udělali obrázek jak poté lhal a překroutil to co vidělo přes milion lidí.
    Podpásovky proti Zemanovi tím střihem z roku 1994 to jo ale tamten záznam ne. *10*
    Nebo se to někomu nehodilo a vy jste to měl zakázaný pustit,pak to bylo neobjektivní. *10*
  • Pane Moravče sleduji duel. Poměrně hodně mě naštvalo, že jste nechal hodně času paní Čáslavské. Vážená paní byla poměrně dlouho velmi blízkou spolupracovnicí pana Havla v době, kdy bylo možné komunistickou stranu postavit mimo zákon a nestalo se tak i za jejího přispění ! Jsem velmi pohoršena, že káže vodu a pije víno.
    *10*
  • Dobrý den,

    Pane Moravče, prosím o položení následující otázky panu ministru Schwarzenbergovi v dnešním Prezidentském finále na ČT 1. V průběhu své předvolební kampaně pan ministr prohlásil, že jako prezident by hájil zájmy chudých a slabých.
    Jak si představuje tento svůj slib splnit, když prezident nemá žádné nástroje, aby tento svůj slib uvedl do materiální podoby.
    Proč zájmy slabých (osob se zdravotním postižením a invalidních důchodců) nehájil jako ministr vlády Petra Nečase. Jako ministr schválil s tuto vládou návrh Zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, Předpis č. 329/2011 Sb. a s poslanci TOP 09 se podílel na jeho schválení v poslanecké sněmovně. Tento zákon je asociální, postihuje tisíce slabých (osob se zdravotním postižením a invalidních důchodců). Podstatně omezuje jejich nárok na průkaz ZTP a z toho plynoucí výhody, nároky nebo možnosti získat peněžité dávky které jim pomáhají žít se svým handicapem.
    Pokusíte se získat poslance své strany, aby vystoupili s poslaneckou iniciativou na zrušení těchto změn?

    Děkuji za odpověď.
  • Dobrý den,
    ráda bych pro vyváženost věděla vše o rodičích, bratrech a bratrancích pana Zemana a jeho manželky. O blízké i vzdálené rodině pana Schwarzenberga už vím z předvolebních diskuzí dost, dokonce víc než o rodičích stávajícího prezidentského páru. Děkuji.
  • Dobrý den,
    sleduji pozorně debaty prezidentských kandidátů, ale stále mi chybí odpověď od obou na elementární otázku:
    PROČ SE CHTĚJÍ STÁT PREZIDENTEM?
  • Dobrý den,
    chtěl bych vyjádřit nejen svůj názor na orezidentskou volbu. Jistě
    uznáte,že kandidát Schvancenberg je velmi kontraverzní osobnost.
    Již jsme se s přáteli rozhodli jestliže by tento kandidát zvítězil,
    tak začneme usilovat o vypsání referenda o odtržení Moravy a Slezka od
    zrádných čechů. Pro moravu by bylo nejlepší řešení navrácení majetku
    rodu Lichensteinům a tito by jistě Moravu spravovali nejlépe.Rád bych
    vás požádal jestli by jste v některém pořadu toto neuvedl. Jsem váš
    dlouholetý příznivec a zůčastnil se několika debat tak věřím, že mě
    vyhovíte .S pozdravem Franta
  • Dobrý den pane Moravče, mám na Vás prosbu, chtěla bych, aby p. Zeman ve čtvrtek jednoznačně opověděl na otázku, zda je možné, že se Klaus stane jeho poradcem, pokud se stane prezidentem. Jasnou a jednoznačnou odpovědí ano/ne. Moc děkuji. Jetmarová R.
  • Pane Moravče, jak jste vybírali publikum pro dnešní prezidentskou debatu v Paláci Hybernia? Vybírali jste je podle poměrného zastoupení z krajů nebo podle pořadí přihlášek? Pokud tam budou jen pražští občané, bude to pro p. Zemana velký handicap. Vím, že přihlášky chodily v době, kdy se nevědělo kdo z kandidátů postoupí, ale mělo by se to řešit. Jsem pražák, takže vím jakou podporu vyvolala demagogická kampaň Schwarzenbergrova volebního štábu mezi hlavně mladými lidmi.
  • Vážený pane Moravče,
    ve čtvrtek bude další debata kandidátů na funkci prezidenta republiky,kteří vyhráli první kolo voleb. Ráda bych vznesla dotaz na p. Schwarzenberga,a to dotaz níže uvedeného,a byla bych velmi ráda, kdyby jste jej v pořadu tlumočil,za což Vám předem moc a moc děkuji:
    -----------------------------------------
    Vážený pane Schwarzenbergu,pokud budete zvolen prezidentem,tak se Vaše choť stane první dámou České republiky.V této souvislosti by mně zajímalo,zda má Vaše choť představu o tom co tato čestná "funkce" pro ni obnáší a také zda má znalosti o dějinách a historii České republiky (alespoň minimální).
    V neposlední řadě mě hodně zajímá,zda Vaše choť zná český jazyk a umí česky mluvit (neboť zde není úředním jazykem němčina či angličtina) a také to zda žije v Česku a tudíž z vlastních zkušeností a styku s Čechy zná "radosti a strasti" života nás, obyčejných lidí....;
    Jistě nejsem sama,koho by Vaše odpověď na tyto otázky zajímaly, neboť nejen politika vrcholných představitelů je důležitá,ale i role první dámy ČR.
    Děkuji za odpověď. EN
    --------------------------------------------------
  • moc by mě zajímal komentář k miliónovým darům podnikatelů na transpar.účtu p.Schwarzerberga viz.pánové např.Winkler Libor,Václav Dejčmar http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/bojuje-proti-korupci-ted-po-nem-jde-kriminalka/style=print/ -

    to není korupční podpora jako u nedefinovaných částek Zemanova účtu?
  • Pane Moravče,skončilo první kolo volby presidenta a před druhým kolem budou následovat rozhovory s oběma kandidáty. Domnívám se, že by bylo potřeba požadovat po obou jejich způsoby řešení stávajících problémů naší republiky.( nezaměstnanost, zdravotnictví, školství, korupce, soudnictví a pod., ale i zadluženost státu,vztah k EU a způsob reakce na některé nesmyslné nařízení EU a jejich aplikace v naší zemi). Považuji důležité odpovídat na oba druhy otázek, aby odpovědi nebyly jen slibováním nemožného.Protože budeme volit hlavu státu, která se bude podílet na schvalování zákonů, ale nemusí chránit své názory před politickými konkurenty, jak to celých 20 let dělá opozice, a je jedno jestli s levým nebo pravým zaměřením, voliči mohou získat představu o osobnosti budoucího presidenta a lépe se rozhodnout.
  • Pane Moravec.
    I přesto,že většinu diskusí nezvládáte a hlavně,,politici" si s Vámi dělají co chtějí/vezměte si příklad s paní Drtinové/nechával jste mě klidným.Po poslední debatě,kdy jste šel podat ruku jako prvnímu účastníkovi diskuse,obtloustlému rudému alkoholickému tuneláři z vysočiny a paní Fischerovou jste nechal až naposled,je mi Vás líto.Jak říkal pan Šimek:,,Křupan není ten ,kdo žije na venkově,ale ten,kdo se tak chová."
    Hezký den z Klatov přeje Jan Benda
  • Pane Moravče,
    možná by bylo pro voliče docela inspirativní, když byste nám v nějakém sestřihu představil nejdůležitější činnosti prezidenta republiky tak jak ji neznáme. Samozřejmě nějak tušíme, ale udělat takový vzorek, aby si lidi mohli dosadit eventuálního kandidáta, jak by se asi s tou či onou činností vypořádal. Klást věnce by asi uměl každý, ale ukázat to co patří k opravdové třeba i neviditelné práci budoucího prezidenta.
    Zatím jsme viděli a slyšeli sliby, bonmoty, nebo napsané vize.
    Ale co třeba prezident jako vrchní velitel, a partner jiných světových prezidentů, politiků, a zdroj nového pohledu na život lidí v ČR atd
    JV
  • V dnešních otázkách Václava Moravce / 1.1.2013 / jsem byl zklamán tím, jak i do tohoto pořadu pronikl nešvar českých politiků si vzájemně skákat do řeči a to jak ze strany Václava Moravce tak i Petra Nečase. O to více vynikla slušnost a věcnost odpovědí Premiéra Roberta Fica.Pane Moravče, fandím Vám, i když dnes jste propásl příležitost se chovat slušněji ke svému hostu. Pan Petr Nečas nepřekvapil, nebyl nikdy lepší.
    Hezký nový rok.
    Jaroslav Malina
  • Vážený pane Moravče,četla jsem,že se zase bude zavádět karta pro zaměstnance a živnostníky v ČR.Je to pravda nebo kachna.To už se nadají peníze krást jinak než vymýšlet takovéto projekty?Chtělo by to opravdu jít do Strakovky a všechny je vyhnat.Budeme ještě dlouho stádo ovcí? Zdravím vás.Mari

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit