Přejít na výpis diskuzí

Věra Špinarová

OSOBNOST 31.12.2006 1:59
  120 příspěvků

Věra Špinarová se narodila v Pohořelicích u Brna. Je vyučena chemičkou, ale díky velikému pěveckému talentu bylo jasné, že se stane zpěvačkou. Zpěvačkou je již od patnácti let, kdy nazpívala svou první píseň Já před tebou klečím. Její první album bylo Andromeda u společnosti Panton v roce 1972. Její další alba nahrála u společnosti Supraphon. Věra Špinarová získala řadu ocenění na pěveckých soutěžích, například v roce 1973 Zlatý štít za nejprodávanější interpretku. Zpívala s kapelami Flamingo, Majestic nebo orchestr Ivo Pavlíka. Ivo Pavlíka ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • hurvinkovamorticie9

😍 Věrka Špinarová bolá česká  Tina Tanner

• Tady jsou slova zbytečná! Skutečná žena!
  • Vyznamenání nutně nemusí převzít syn Věry Špinarové. Je tu její maminka a Jarek Nohavica, který se určitě nemusí obávat, že přijde o své publikum. Magistrát Ostravy měl výhrady proti svíčkám na pietním místě, zatímco rozpuštěný vosk na Karlově mostě nikoho nepobuřoval... Divná to doba, dvojí metr a korupce v rybníku šouobchodu... Zavděčit se nedá každému, ale Adam si naběhl na vidle, pokud očekával, že mu to zachrání kariéru. Stejně jako Heidi. Hvězdy odešly, a co teď. Křoví a komparz má respektovat - mlčeti zlato.
  • viděl jsem věru, když zkolabovala
  • Waldemar Matuška měl také svého času spoustu "méně psavých" fanoušků. Na Apríla předal mlčky Věře Špinarové in memoriam Slavíka Jarek Nohavica za účasti desetitisíců těch, kterým svým zpěvem i bouřlivým životem dodávala Věrka naději i sílu k přežití.
    Vůbec není na škodu, že se při obřadu nebyly předvádět kuriózní postavy šoubyznysu s plastikami a silikony ve výstřizích až na pupek, s falešnými soustrastnými monology o úctě a "přátelství", které v branži tyto celebrity stejně nerespektují. Kolektiv těchto superstár si je dobře vědom, že Věrka by o jejich účast ani nestála, mnohými pro jejich životní postoj právem pohrdala. Se svým tragickým výrazem mohla zůstat doma i Heidi Janků, i když byl asi upřímný, neboť přišla o naději na svůj poslední kšeft...přiživit se na vlně Věřina úspěchu. Věra Špinarová se nesnažila stavět do role ukřivděné, nedovolávala se nějakých politických zákazů, žila na plný plyn a zemřela při tom, co měla ráda a v čem byla bezkonkurenčně dobrá. "Kolegyně-vrstevnice" jí
    mohou jen tiše závidět. Upřímnou soustrast mamince, synovi, rodině.
  • Máte tam chybu...
    Narodila se 22.12 a né 23.12....
    Jinak upřímnou soustrast všem
  • S Věrou Špinarovou se přišlo rozloučit 40 tisíc lidí.Je vidět,že ji lidé měli opravdu moc rádi.Byla dobrá zpěvačka,nádherný hlas a byla obyčejná.Nikdy nezapomeneme.
  • Nechci nikoho urážet,ale nevím,proč někdo píše o takové dobré zpěvačce Věře Špinarové,když ji neměl rád.Všichni,kdo jsme měli tuhle výbornou zpěvačku rádi,tak jí popřejeme klid e její celé rodině upřímnou soustrast.A nějaký pan Luky,nezlobte se na mě,ale když jste ji neměl v lásce,tak zde nemáte vůbec psát.Je to smutný.Já měla zpěvačku paní Špinarovou moc ráda,její písničky a je moc smutné,že odchází takové hvězdy.Třeba i Iveta Bartošová,Petr Muk....a další.Nikdy nezapomeneme.
  • Luky1987
    Věru Špinarovou jsem nemusel jako zpevačku a ani jí neposlouchám
    • Tak proč sem pišeš?
    • Tak co sem píšeš. Já tě tak nemusím, osle!
    • Říká ti něco slovo pieta, úcta, slušnost?!
      Hlupák zůstane opravdu hlupákem!!
      • Luky1987
        Dobře, tak to napíšu takhle, neposlouchám Věru Špinarovou, ale pro ty co jí meli rádi je to škoda, to mi je jasný
  • TomasMucala
    Odešla česká Edith Piaf *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit