Přejít na výpis diskuzí

Wim Wenders

OSOBNOST 30.9.2008 
162 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar
    Sleduji ted ZEMĚ HOJNOSTI, pro mne nejlepší film Němce Wimma Wenderse. Muj nejoblíbenější. Mám z toho filmu alespoň na krátkou chvíli ten nejlepší pocit toho že život muže bit krásný a že stojí za to pro druhé žit. Kéž by ten pocit ve mne přetrval i po skončení tohoto filmu navždy. Je to nenásilne křesťanské road-movie o hledání svých rodinných příbuzných, je to film o hledání nového domova a s tím i své životní jistoty. Je to film o soucitu s druhými lidmi, je to film o vzájemném porozumění si svým nelehkym, obtížným a u srdce tíživym pocitům, je to film o již zmiňene životní jistotě s nalézáním a s objevováním své rodiny a domova, a s tím i vzájemné důvěry a životní jistoty. Je to film o nevyrcenych, o zatajovanych a o v sobe samém potlačenych dávných traumatech z války (ve Vietnamu), které se nevrátili zpět s teroristickými utoky na světové obchodní středisko z 11.zari, za kterými je nezdrava podeziravost a paranoia. Je to film o Americe, o stavu teto země po 11.zari po teroristickém útoku na New York. Film diváka zaujme pohyblivou a beztiznou kamerou v rukou Franze Lustiga a smutkem a steskem nostalgií krásně procitenou a dojemnou hudbou Thoma and Nackt a upřímným, důvěryhodným a přesvědčivým křesťanským kázáním zdejšího faráře. Michelle Williams a John Diehl v hlavních rolích.
  • MartinDyntar
    Nejsem romantik jen připomínám že Dave Gahan si prošel závislostí na drogách a prodělal i koma. Otázky křesťanské víry i více najdeme na albu Exciter zvláště v písni Freelove a When the Body Speaks. Tohle odvádí moji pozornost od hluboke skepse z prozivane si schizofrenní deprese a apatie zpět k me emoční deprivaci a zejména k usmíření se a k naději s útěchou že muže byt hůře než je a že si druhý lidi vytrpěli stejné nebo ještě větší zoufalství musíme mit neustále na paměti a stále si to připomínat je důležité. Berte to jako tip k poslechu alba Exciter od Depeche Mode dalece za hranicemi sentimentality a romanticnosti. Závěrem asi tak.
  • MartinDyntar
    Jsem s Wimmem: byl jsem hluboce skeptický z apatie ale sám dnes poznávám a chápu že zlo není v lidech ale ve vzdálenosti mezi nimi tím je pro mne osobně v nedostatku vzájemné domluvy i více. Dnes poznávám že nemá žádný smysl a žádnou cenu trápit se pro pravdu, proto že kromě lásky už není nic pro co by stalo za to žit. Lituji, ale je to tak je to hold pravdou viz. odkaz na český překlad anglickeho textu pisne Depeche Mode Freelove na webu karaoketexty.cz.
  • MartinDyntar
    Diky Wimmovy a jeho filmum jsem si v poslední době uvědomil jak moc je důležita a potřebna a jak moc nám všem v živote nejvíce chybi autorita založena na vzájemné důvěře, na vzájemném uznání, na vzájemné úctě a respektu lidské důstojnosti, lidských práv a svobod vyznání víry... (...) Nikoliv autorita vyžadována jen z pozice něci osobni prevahy moci a kontroly, jak je tomu nejčastěji v politice. Proto politika samotna sama o sobe je vždy špína, hnus a to největší svinstvo bohužel jen o penězích a peníze nejsou vše, nepřináší už radost a štěstí nebo spokojenost se životem, jen problémy, starosti a obavy nejen o majetek. Jak říka Wimm: Krom lásky není už nic pro co by stálo za to trpět a zit a také cituji Wimma v tom že Zlo není v lidech, ale ve vzdálenosti mezi nimi samimi. První a poslední co mě k tomu napadá v nedostatku vzájemné osobní domluvi. Je to možná trochu od věci a přece je to k věci!
  • MartinDyntar
    Děkuji moc správci tohoto serveru a všem jeho adminum za trpělivost s mimi tehdy predeslimi komentáři, na který nejsem dvakrát hrdý a za který se dnes stydím!! Děkuji moc že mě dali šanci to napravit, změnit k lepšímu a vrátit se zpět do fora. Děkuji jim, už jsem na své komentáře velmi opatrný. Děkuji!! A přeji správci tohoto serveru osobnostem.cz co nejvíce spokojenych uživatelů. Plně respektuji pravidla diskusi!! I když ne vždy je to snadne!
  • MartinDyntar
    Wimme vím že to tu po mně nepřečtes, presto tvé filmy maji společensky výchovný dusledek a vysoce moralne-etický kodex. Mluvym o křesťanském road movie LAND OF PLENTY a o mysteriózním PALERMO SHOOTING, které osobně považuji za velky ne-li největší přínos světové kinematografii. Wimme miluji nadevše ostatní tyto jak jinak než křesťanské road-movie. Zustanou v me paměti a v mem srdci v mem povědomí už navždy. Díky nim nikdy na tebe nezapomenu Wimme. Hodně pevného zdraví, hodně tvůrčího spisovatelskeho úsilí a vypětí, hodně lasky a štěstí v osobním živote a co nejméně trápení a starosti a problémů ti Wimme v osobmim živote přeji - Já Martin Dyntar z České Republiky. Vim že to muže znit klisovite, ale je to Wimme od srdce upřímné. Nezapomenu na to a obdivuji jakým citlivým a profesionálním způsobem vedeš hlavní herce k zrm nejlepším výkonům právě v road movie LAND OF PLENTY a v mysteriózním PALERMO SHOOTING. Právě hlavní herci Michelle Williams a John Diehl v LAND OF PLENTY stejne jako Campino a Giovanna Mezzogiorno v mysteriózním PALERMO SHOOTING zaslouží velke ocenění a uznání. A nejen oni, i nejlepší evropský kameraman Franz Lustig zejména díky dvěma těmto již zminenym road movie filmum.
  • MartinDyntar
    Wimme vím že to tu po mně nepřečtes, presto tvé filmy maji společensky výchovný dusledek a vysoce moralne-etický kodex. Mluvym o křesťanském road movie LAND OF PLENTY a o mysteriózním PALERMO SHOOTING, které osobně považuji za velky ne-li největší přínos světové kinematografii. Wimme miluji nadevše ostatní tyto jak jinak než křesťanské road-movie. Zustanou v me paměti a v mem srdci v mem povědomí už navždy. Díky nim nikdy na tebe nezapomenu Wimme. Hodně pevného zdraví, hodně tvůrčího spisovatelskeho úsilí a vypětí, hodně lasky a štěstí v osobním živote a co nejméně trápení a starosti a problémů ti Wimme v osobmim živote přeji - Já Martin Dyntar z České Republiky. Vim že to muže znit klisovite, ale je to Wimme od srdce upřímné. Nezapomenu na to a obdivuji jakým citlivým a profesionálním způsobem vedeš hlavní herce k zrm nejlepším výkonům právě v road movie LAND OF PLENTY a v mysteriózním PALERMO SHOOTING. Právě hlavní herci Michelle Williams a John Diehl v LAND OF PLENTY stejne jako Campino a Giovanna Mezzogiorno v mysteriózním PALERMO SHOOTING zaslouží velke ocenění a uznání. A nejen oni, i nejlepší evropský kameraman Franz Lustig zejména díky dvěma těmto již zminenym road movie filmum.
  • MartinDyntar
    Už se tu dál nemůžu vůbec divat na absenci jakkekoliv diskuse k Wimmu Wendersovy. Je z toho bolest v srdci i na duši. Takový nezájem o diskusi by si Wim Wenders svým přínosem ke světové kinematografii rozhodne nezasloužil. Stydte se všichni co diskusi ignorujete.
  • MartinDyntar
    Tenhle Němec získal řadu čestných státních vyznamenání a to zcela právem a zaslouzene. Stydte se všichni za chybějící diskusi právě k Němci k Wimmu Wendersovy!! K tomu bohužel už není co jiného dodat.
  • MartinDyntar
    O WIMMU WENDERSOVY v češtině vyšla u Aurory dnes nenavratne již rozebrána kniha Dech Andělu. Podařilo se mě ji sehnat z antikvariátu a pak ve slovenském jazyce na netu snad ještě dostupna kniha Spletite Cesty Wimma Wenderse od autora Petera Gavaliera. I tuto knihu se mě podařilo zakoupit, ovšem zdaleka nezmapovala celou filmovou tvorbu Wimma Wenderse do dnesniho dne. Chybí filmy: Palermo Shooting, Az na Dno a další. Bohužel. Kompletni životní či životopisnou retrospektivu Němce Wimma Wenderse čeka na čtenáře bohužel v jeho rodném jazyce. Wim vešel ve známost nejen coby filmař a producent svych filmu, ale také coby dokumentarista, fotograf, pedagog, teolog, vášnivý spisovatel a velký nadšeny cestovatel...i tímto výčet zdaleka nekončí! Přeji Wimmovy hodně dalšího profesního úspěchu coby vášnivého spisovatele a hodně pevného zdraví v důchodovém věku a také aby se konecne někde rád usadil. Už má na to věk. Wimme hodně úspěchu a zdaru ve psaní i bez vášnivého cestování. I bez cestovní horečky! Všechno nejlepší Wimme!!! I když to tu po mně nečtes.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit