Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Bakala

OSOBNOST 14.11.2010 
165 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • JA

    Dobrý den p.Bakalo jmenuji se Marcela a jsem sama s dvěma dětmi ve velmi tíživé situaci.Bývalí manžel mi zanechal spoustu dluhu a na me se tet ze všech stran tlačí věřitele a ja už to nemůžu psichicky zvládnout..MOHL BY JSTE MI I S VAŠÍ PŘÍTELKYNÍ-MANŽELKOU PROSÍM POMOCI...OZVĚTE SE BUDU VÁM VELMI ZAVÁZÁNA DĚKUJI S POZDRAVEM MARCELA S DĚTMI
  • Nad některými příspěvky zde smutním. Pana Bakalu s jeho ženou jsem osobně poznal a na jedné tůře po Šumavě s ním poseděl na pivu. Již dříve mě upoutal tím, že má přečteného celého Klostermanna. To nemůže být špatný člověk a má rád Šumavu. To, že za komančů zdrhl z republiky a za vlastní peníze vystudoval dvě prestižní školy v USA a dnes na těchto školách podporuje naše nadané studenty je velká hodnota člověka. Nikdy by nebyl schopen takových sprostot a urážek co zde čtu. Ta současná politická kultura ho nutí přemýšlet jinak.
    • Smutní jsou i honící které Bakala připravil o byty. :-(
    • Je to gauner, zloděj, největší polistopadový darebák a vám se divím, že jste tak neinformován. Vy asi nevíte, že ti největší podvodníci na světě působí velmi seriozně a důvěryhodně? prostě umí lidi oblbnout stejně jako vás Bakala.
      • Mě nemusí nikdo oblbovat. Zdeněk Bakala za komunistů emigroval do USA, kde vystudoval dvě prestižní školy a založil rodinu a firmu. Peníze na studia si předem vydělal. Když se vrátil do ČR vydělal ve své firmě,kterou řádně koupil za tolik, kolik bylo na stole, a to v době kdy docházelo k útlumu těžby ve světě. K tomu byly i byty. Do jejich modernizace a oprav investoval 15,3 miliardy a tyto stouply na ceně o stovky tisíc. Tedy dobrý hospodář. Nebýt změny politické kultury u nás, tak by pokračoval. Bohužel situace se otáčí k socializmu, dnes funkcionář má strach něco rozhodnout, investice váznou a v takové zemi podnikatel se nemůže cítit dobře, tak i odejde. O jeho filantropických projektech nemluvě.
    • Nikde není psáno,že člověk sečtělý není hajzl.
  • Poslední rada...

    Jsou lidé co nemají ani korunu...ten člověk má dům... Prodat a jít třeba do nájmu..zbytek investovat do NWR...kolik máš za dům? 500.OOOKč? NWR dnes stojí 63Kč...mrkni na kurz za 6let.... budeš mít včetně dividend alespoň 6.000.000Kč... takto myslí lidé, kteří nemusí škemrat... A to na začátku neměli ani ten dům...:) Představ si že máš love...bude tě žádat každý moula, protože si myslí že on je právě středem vesmíru... Přičemž stejně za 50let umře a bude tu spousta dalších jako byl on:))) Takže: vy se musíte snažit vydělat peníze..ne jen doufat...takto se můžete na život rovnou vykašlat:))) Více než 99% z vás musí vydělávat málo...aby ten zbytek z nás mohl vydělávat hodně...jde jen o to...na které straně chcete být...a taky kolik tomu chcete dát... Končím tohle mrhání času...čabas
    • Re: Poslední rada...

      Kurz NWR k dnešnímu dni. tj 3.5.2009 je 78Kč. Investice půl miliónu korun českých je po měsíci v zisku 119.000Kč.
      • Re: Re: Poslední rada...

        Kurz NWR k dnešnímu dni. tj 5.5.2009 je 94Kč. Investice půl miliónu korun českých je po měsíci v zisku 246.000Kč. Plus Dividendy cca. 40.000Kč. Jako inteligentní se zdá zrealizovat zisk a vrátit se zpět do trhu na nižších úrovních. Nyní s částkou cca. 800.000Kč... (2 varianta: za obdržené dividendy přikoupit další akcie a držet dlouhodobě. Předpoklad 500% zisku v následujících letech je vysoce pravděpodobný:)
        • Re: Re: Re: Poslední rada...

          Dnes tj. 17.4.2010 je cena 285Kč. Investice půl miliónu korun českých se zhodnotila o 1.761.904Kč. Před dvěma dny vystoupalo NWR k hodnotě 310Kč což je výsledek rostoucích cen uhlí a skvěle uzavřený kontrakt na prodej čtyř pětin (cca. 4.4mil tun) koksovatelného uhlí za cca. 163EUR za jednu tunu (mimochodem to je o 87% více než v minulém roce). Proto se dá očekávat čistý zisk společnosti na hodnotě mezi 5-8miliardami Kč (oproti ztrátě za min. rok 1,6miliardy Kč) - to znamená jen jedno - letos dividendy nečekejme - ale příští rok se můžeme těšit, že si za dividendy koupíme další akcie a jejich počet se bude rozrůstat.
        • Re: Re: Re: Poslední rada...

          2008-28-05, kurz NWR 630 Kč, o rok později 95 Kč, jak ošemetné
          • Re: Re: Re: Re: Poslední rada...

            Kurz NWR dne 1.9.2009 je 160 Kč!!! Takže diskutující před tebou měl pravdu! Z onoho půl miliónu už je 1.270.000 Kč! Pokud je investor nedočkavý a chce zpátky do domečku, může část prodat a koupit domek zpět a ještě mu zůstane NWR v hodnotě 770.000. Na ty může na čas zapomenout - bez nervů, nakonec je to čistý výdělek - a čekat na těch 600 za akcii...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Poslední rada...

              pánové, vy přijdete do dějin jako já :)
  • K smíchu

    Musím se smát ,v 19 emigroval do USA s 50 dolary v kapse. To je podobná pohádka jak s Koženým . Nezdá se vám podobná ? U Koženého se později ukázalo , jak to asi bylo s tím jeho emigrováním, ehm pardon tedy : kdo ho nechal emigrovat .Později s ním někteří estébáci figurovali v Harvardských Fondech , které později vytunelovali . Toto všechno jsou pohádky pro naivní lidi .V podstatatě jsou všichni tito lidé , kteří pohádkově zbohatli z ničeho , na celém světě ,pouze nastrčení, těmi opravdu nejbohatšími . I jeden z nejbohatších světových mecenášů , investor Soros patří k nastrčeným osobám rodinou Rockefellerů,.Ono totiž za pár roků nejde poctivě nikde vydělat miliardy, ty se ve většině případů pouze dědí viz.Rockefellerové. V opačném případě k nim tito lidé nepříjdou poctivým způsobem . Hádejte co všechny tyto lidi spojuje , můžete dvakrát. *16*
    • Re: K smíchu

      Pana Bakalu si spojte se soudruhem Otavou a Kolačkem aprivatizací OKD .SOUDRUH Klaus a Soudruh Zeman darovali OKD a tisíce podniku to co bylo bohatsvím SM kraje rozdali soudruzi soudruhům jako ze svého. Kdo toto nechápe je tupec.
    • Re: K smíchu

      Amerika je země neomezených příležitostí. To jen pro ty, kteří vyrostli v komunistickém marasmu, je nepochopitelné takové zbohatnutí.Ale chce to vědět jak na to, hodně pracovat a mít taky troch štěstí.
    • Re: K smíchu

      Amerika je země neomezených možností jak z ničeho nahrabat milióny. Taky se jim to nevyplatilo, kdy se jen prodává a kšeftuje a nic se pomalu nevyrábí tak časem musí ekonomika padnout na hubu. Porovnejte si USA a Čínu.
    • Re: K smíchu

      že by židi? *1*
  • bakala

    Vy hnojové!!!Nemá 4,ale 30 miliard.Snad mu dělám účetnictví,tak to snad musím vědět vy hovna!!! *3*
    • Re: bakala

      Tak tohle a účetní...to mě raději opatruj bože!

      Na tebe vystrčet pr...by bylo fakt málo!

      Vrátá *16*
    • Re: bakala

      To vis ze ano. Nepochybne by mel pana Bakala za ucetni nekoho s timto zpusobem vyjadrovani. *5*
  • Když jste člověk s velkým srdcem.

    Dobrý den všem - kdo si přečtou tyto řádky!
    A velmi by se mi zamlouvalo,kdyby si je přečetl pan Bakala.
    Myslím si,že byznys je byznys a bez tvrdosti asi nelze v dnešním velkém byznyse obstát.
    Ale bylo by důstojné,kdyby pan Bakala ustoupil a umožnil stávajícím nájemníkům bytů OKD a to všem bez rozdílu a omezení odkup těchto bytů do jejich vlastnictví.
    Vždyť pan Bakala je velmi zámožný a bez hodnoty ,kterou by mohl získat výnosnějším prodejem bytů OKD se zcela určitě obejde.
    Určitě by se zachoval ,jako citlivý a vnímavý člověk s velkým srdcem.
    Zachoval by se jako správný krajánek.
    Místo nenávisti,která počíná silně bytnět vůči jeho osobě by se emoce lidí zcela určitě změnily v radost a vděk vůči jeho osobě--- za rozhodnutí pomoci potřebným.
    Jsem přesvědčen,že v panu Bakalovi je ta síla mravnosti a štědrosti a že pomůže spoustě lidí v nejistotě.
    Vždyť co je více v životě než někomu udělat radost a pomoci mu.
    V opačném případě-sice vydělá velké peníze,ale jestli je člověkem svědomí-pak se ho jednou začne spytovat,ale to už bude pozdě jak pro něho,tak i pro sto tisíc nájemníků bytů OKD.
    Jaroslav Trnka
    • Re: Když jste člověk s velkým srdcem.

      Dobře pane Trnko, budu o tom přemýšlet.
  • POMOC

    Já už jsem už na pokraji zhroucení a někdy pomýšlím i nad práškami , které by mě zbavily mých starostí. Nutně a již urgentně potřebuji
    peníze na splacení kredit.karet,které jsem si myslela že nikdy nepoužiji. Ale vzhledem k situlaci kdy šlo opravdu o život v rodině,jsem přistoupila i na toto řešení. Bohužel nyní se dostávám do platební neschopnosti tyto docela velké splátky hradit a nerada bych se dostala ještě dál .Peníze scháním již 4 měsícem a stále platím nějaké poplatky na 100% sliby,ale žádné skutky,a tak
    se více a více propadám do beznaděje,už nemám pomalu ani na jídlo.Ty peníze jsem použila mému tatinkovi na docela závažnou operaci a dlouhodobou léčbu,která byla snad "zatím" úspěšná"-nikdy toho litovat nebudu!!!Starám se o své rodiče.A takou dobu ,ve které žijem jsem si nevybrala.
    Jsem sice ještě vdaná ,ale doufám ,že před rozvodem ,jelikož manžel si šel užívat beztarostný život s ženou mladšího ročníku.Mám 2děti,které studují-syn na vysoké škole a dcera je ve 4.tém ročníku střední .Všude a za všechno se platí-obracím každou korunu.
    Každý večer myslím ,že kdybych ukončila můj život , ukončila bych i moje trápení , ale myšlenka na děti a rodiče , kteří jsou na mě docela závislí mě z toho vždy probere.Mám své stálé zaměstnání, a ještě občas beru brigádu po večerech jako je hlídání dětí , uklízení ,pokladna v Tescu apod,jenom abych to všechno zvládla.
    A tak všude prosím pokud můžete pomoc,pomozte-už nevím jak dál,ale ještě vás oberou o to málo co vám zbylo.Stydím se že čtyřicet let žiju v česku a nemůžu s tím nic dělat.I zákony jsou na takové lidi krátké.Momentáleně mám na 14dní do výplaty ca 800kč.a prostě musím s tím nějak vyjit.Ale pořád a stále bojuji s tou ošklivou myšlenkou nebýt.
    Lenka
    • bez do rima, proc mas 800 kc do vyplaty? bo nic neumis a neumis si vydelat? mela ses lip ucit a delala bys raketovou vědkyni v nasa.
    • Re: POMOC

      Ahojky holka.Mám dceru co po vyučení jde na nástavbu.Dělám cokoliv!Ferda mravenec doslova ve všem.Antibiotika doberu a bude rachot zas!Jsem na lidech,jméno,mail máš!Peru se i v konkurzech-Prima- 1.mám ,talentáky na baviče čekám odpověd´...rošták i když poničen co se nedá!Přeji jedno..koukej se kolem sebe..mám tolik berliček života...i vítr,kapky deště,květ luční ve váze,pohlazení psa když né tebe...směješ se...už...bezva..jsem tady.

      Vrátá *3*
    • Re: POMOC

      Ahoj ženo Leni :-),, to jsi nemohla něco říci. Ted mi mají přijit penize, tak bych Ti mohl pujcit cca 5000 Kč,, bezurocne.. Na nic.. Jen si nepujcuj dalsi pujcku. A ozvi se Jarda z Bynova ze 333, pridal jsem Te na FB do pratel
      • Re: Re: POMOC

        Jsi bezva pro Lenku.

        Díky za tebe.

        Vrátá

        *5* jen pro zábavu!
  • POMOC VE FINANČNÍ TÍSNI

    Každý může dosáhnout stejného úspěchu jako pan Bakala. Pokud někdo chcete skutečně pomoci mohu Vám poradit. Rada bude sice zdarma (nechci za ni platit), ale bude to chtít závazek z Vaší strany. NENÍ TO PRO LENOCHY
    • Ahoj,prosím o ukázání takové cesty v tomto státě,nejsem bez zkušeností i vzhledem k pokročilému věku ale slušnou cestu neznám!T:737724089
    • Re: POMOC VE FINANČNÍ TÍSNI

      Ahojky-nabídni závazek i řešení! To,že umím moc i málo nemusím říkat ale zdraví mě dorazí a já opět jdu vpřed! Neknučím-hledám-tápu-učím cokoliv-nebojím prodávat magnetky pro dětské domovy 2.hodiny -když zdraví dovolí! A věřte umím!Tet´10 dní antibiotika a zas budu řádit!Rozhoduje ale trh a ten skolabuje!!!Všude!

      Vrátá *4*
    • Re: POMOC VE FINANČNÍ TÍSNI

      ale jdi ty modrý brepto,taky patříš k němu? *16*
  • Panu Bakalovi fandím už jenom proto, jak se dokázal vypracovat od nuly.
    V Moravskoslezském kraji je na něj často poukazováno jako na největší "záporáka" kvůli bytům, souhlasím, že to co provedl je neodpustitelné.

    Ale lidé neberou v potaz, kolik zde vytvořil pracovních míst. O kolik by v MS kraji vzrostla nezaměstnanost, kdyby zde nepůsobil, nikoho nezajímá. Právě na tuto otázku si chci odpovědět alespoň já, takže shromažďuju údaje o počtech jeho zaměstnanců.
    Osobně znám několik lidí, kteří pracují v určitých jeho společnostech (samozřejmě ne ve všech někoho znám, takže to nevztahuju do celkového globálu) a takovou personální politiku s různými výhodami pro své zaměstnance mají málo kde. Mimo jiné pokud žijí v RPG bytech, mají nižší nájem.

    Netvrdím, že jde o vzorného a poctivého podnikatele. Ale rozhodně není takový zlo, jak je nám ze všech stran záměrně prezentováno např. některými politiky, kteří kdyby tady nebyli, tak rozdíl vůbec nepoznáme, ale nemít tady pana Bakalu, tak je zde mnohem více lidí bez zaměstnání.
  • sdhakjfc

    To, že se v dnešní době lidé dostávají do tak tížívých finančních situací je hodně smutný a špatný. Že Klokánek musí schánět sponzory je taky smutný. Nevim ani co k tomu napsat, protože kvůli nedostatku peněz se lidi dostávají až na dno. A pak akorát zůstávají malí sirotkové po rodičích, kteří neunesli představu, že ani sebe a svoje děti neumí uživit. A za to jiný lidi mají peněz, že neví co s nimi a staví si luxusní domy. To jsou ty rozdíly, které budou bohužel asi vždycky. Víc k tomu říct nemůžu, je to prostě hodně smutný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit