Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prosba

    Až "náš" nemožný parlament schválí přímou volbu presidenta, buďte tak laskav a kandidujte. Zcela jistě musíte být zvolen a je Vaší povinností stát se prvým presidentem ČR s IQ odpovídající této funkci. Děkuji.
  • Zdravím Vás,

    velice oceňuji Vaši bajku. Mrzí mne, že jste řekl jen půl pravdy. Nebo vzhledem k Vašemu věku jste snad opomenul, že hajný se jmenuje Trauntenberk nebo snad Schlaffenberg. Proč jste také neřekl, že v lese je také zmije, která převlékla kabát. Asi víte proč?
  • Vážený pane Svěráku,
    pokud by se býval měl navrhovat kandidát na presidenta "z lidu" jistě by mě byla bývala jako první napadla jsména Zdeněk Svěrák, Marek Eben ap., jelikož to jsou podle mého slušní lidé. Proto musím říci, že mě velmi překvapil a zklamal Váš výběr Karla Schwarzenberga jako možného presidenta. Vy jako člověk vzdělaný, vlastenec, to mi opravdu hlava nebere! Jsme ale demokraté a každý volí za sebe, to je třeba respektovat. Váš výběr presidentského kandidáta nezmění můj názor na Váš film Obecná škola. Ten navždy zůstane pro mě jedním z nejkrásnějších filmů, na který se mohu podívat znovu kdykoliv. Vážím si Vás, jsem jen trochu smutná. K volbám půjdu ale s vlastním úsudkem, který Vy ani nikdo další nemůže ovlivnit. Hezký den Hanka
  • Dobrý člověk

    Dobrý den, mám toho tolik co bych Vám řekla,ale mám pocit, že už vše bylo vyřčené.Pro mně jste krásný a dobrý člověk,který si zachoval duši dítěte a to je moc dobře, protože jak víme ,děti mají čistou a radostnou duši.Když je mi ouvej pustím si Vaše písně a Ty mě pohladí a naplní radostí.Pustila jsem se do psaní divadelní role pro děti.Nacvičujeme pohádku o červené řepě.Hodně na Vás myslím, a kdyby to šlo ráda bych Vás pozvala na vystoupení.S úcty k Vám a panu Uhlíři.Mějte se hezky dobrý člověče
  • pozdrav

    Vážený pane Svěráku,
    po shlédnutí Vašeho filmu "Na samotě u lesa " /před mnoha lety /, mám touhu Vám napsat můj osobní zážitek. Měl jsem dědu,přesná kopie pana Kemra.Mě bylo asi deset let a děda na zápraží pronesl Vaši slavnou větu ale poněkud upravenou : " Do kravské pr.. zase chčije".Když se znovu a znovu se dívám na Váš film,tak mě vždy zamrazí.Možná,že lidí s podobnými zážitky bude asi více. Přijměte prosím můj obdiv k vaší celoživotní práci a určitě se Vám podařilo udělat svět trošku lepší.
    Děkuji
    Petr Kopřiva
  • Pane Svěráku, Vaše jméno je řadu let velmi dobrou známkou v kultuře a obecně známou a tudíž považovanou. V případě aktivní podpory jednoho z prezidentských kandidátů jste se dopustil zneužití Vašeho dobrého jména. Mnozí si možná řeknou, že když tak dobře tvoříte, jistě i tak myslíte v případě volby pana K.S.
    Vám nevadí jeho kladný postoj k umístění us základny na našem svrchovaném území (radar), Vás nezaráží jeho postoj ke Kosovu (uznání bylo zájmem us těžařských společností,klid nenastal), Vám nevadí neschválení zákazu používání ochuzeného uranu ve střelivu? V bibli je mnoho moudrého, já si dovolím jen "ne podle slov, ale podle činů suďte je".
    Mrzí mne, že Vám nemohu poslat lepší emajl.
  • Blahopřání

    Milý pane Zdeňku, k Vašim dnešním narozeninám Vám přeju hodně zdraví, štěstí, pohody, lásky a pěknou oslavu s Vašimi nejbližšími. Mám moc ráda Váš humor a filmy s Vámi mohu vidět hodně často, pokaždé se dobře pobavím (proto jsem si jich dost nahrála na videokazety, takže se k nim mohu kdykoli vracet). Mějte se moc hezky a ať máte pořád dost elánu v práci i v osobním životě. *4* *3*
  • Pane Svěráku,co kdyby jste natočil film Kája Cimrman ve volební místnosti.8
  • Jednoznačné - Církevní restituce byly záměr, jak otevřít restituce sudetoněmecké. Děkujeme TOP 09,pánům Schwarzenbergerovi a Kalouskovi.

    Čas ukáže, pak vzpomeňte jak jste prodával Českou republiku.



    Jan Karel
  • Pane Svěráku,mám rád Váš humor,miluji Vaše hry a miloval jsem i Vašeho Járu.A jak jste krásně a moudře napsal,když je příležitost pro legraci,proč ji neudělat.
    Tak pokud máte smysl pro humor,a ten Vy určitě máte,tak můj humor jistě oceníte,i když Vám budu fušovat treošku do řemesla.
    Když se před prvními prezidentskými volbami veřejností neslo,že kdyby kandidoval Jára Cimerman,tak vyhraje,tak to všichni chápali jako dobrý vtip.
    V současné době se ale ukazuje,že to nebyl vtip ani nadsázka!
    Po celoživotní tvůrčí práci,de facto v anonymitě,neboť jméno Jára Cimernam byl pouze pseudonym,je konečně osobnost Járy C. odhalena!
    Vy jste tohoto velikána ne stvořil,ale jen objevil a nyní,kdy svíce Vašeho života pomalu dohořívá /a doufejme,že bude dohořívat ještě dlouho/,jste konečně prozradil to velké tajemntví,které trápí všechny cimermanology!Jára Cimerman je kníže Schwanzenberg!
    Doufám,že se tímto prozrazením identity Járy nevzdáte své literární činnosti a budete i nadále ve své práci na dotvoření jeho mýtu pokračovat.Na rozdíl od nás smrtelníků,on má času dost.Při svém studiu jeho reálií jste opomenuli jednu důležitou kapitolu jeho života a tou je jeho zásadní podíl na vynálezu Věci Makropulos.Vzhledem k jeho příslušnosti k myšlenkám hnutí New age,nadčasovým snahám regulovat tento prohnilý svět ve prospěch světových Elit a podivných okultních skupin tuto nesmrtelnost potřebuje.A jestli náhodou umře,což nikomu nepřeji,ale je to dost pravděpodobné,jistě se najde dost následovníků,kteří ve jménu humanitární války proti nevyvoleným civilistům budou v této nesmrtelné myšlence pokračovat.I jiní presidenti už nejsou mezi námi, nesmrtelnost některých jejich idejí je ale do očí bijící.
    Ale Vaši volbu respektuji,to co mi na Vás vadí a čím jste mě zklamal -určitě Vás z toho hlava bolet nebude-že jste svou autoritou veřejně svého Járu Cimermana podpořil.A to by se Vám stát nemělo.
    S pozdravem Snad nevyhrajete stále Váš velký fanoušek Greg

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší