Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Troška

OSOBNOST 31.12.2006 
289 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • poděkování a rada

    Dobrý den pane Troška,
    nejdřívě bych Vám chtěl projevit hlubokou úctu, jako nejlepšímu českému režisérovi a hlavně jako člověku, který zůstal člověkem. Vaše fiimlmy a pohádky u nás doma hrají pomalu nepřetržitě a prostě jsou to nejlepší česká díla, která jsem kdy viděl. Obdivuji Vás jako umělce a hlavně jako člověka, kterému sláva nestoupla do hlavy.MIloval jsem Vaši trilogii Slunce seno......a tak nádherné herecké výkony asi už v naší tak těžké době neuvidíme. Neříkám. že jsou u nás špatní herci, ale ti herci,kteří zde hráli jsem znal jako malé dítě a nyní jsou v hereckém nebi a doufám, že při Vás stále stojí a jsou s Vámi. Vím, že Vám chybí byli to opravdové hvězdy, kterým patří dík za to, že nás svými nezapomenutelnými výkony tak nádherně bavili *1* . Jste jediný řežisér, který ví co točí, a ví jak dostat diváka k televizním obrazovkám a do kin, je to nádhera a vždy se budu těšit na Vaše nové kousky.
    Miloval jsem Helenku Růžičkovou, ale i další hvězdy a vždy si rád tato díla budu do nekonečna promítat.
    Chtěl bych Vás pane Troško zároveň poprosit o radu. Tento týden mi vyšla má prvotina knihy Policejní humoresky aneb o policii vážně nevážně, která spatřila světlo světa a nikdy jsem nevěřil, že by se objevila na pultech našich knihkupectví. Mou knihu si četl i dramaturg četnických humoresek v Brně. Pracoval jsem jako policista a teď jsem napsal deset příběhů veselých, které se opravdu staly a má docela úspěch. Chtěl jsem se zeptat, zdali by se s tímto dalo něco udělat, myslím tím zfilmovat, protože si myslím, že policisté budou vždy dobré téma. Podle vydavatele mé knihy je dobrá a veselá......určitě mi poradíte jako člověk, který je zkušený a hlavně lidský.
    děkuji moc Jiří Růžička
  • poděkování

    Ahoj Zdenečku. Chci ti smeknout poklonu,protože takhle super chlapa a nej kamaráda už asi nenajdu,však ty víš...Mám tě rád...M.V.
    • Re: poděkování

      Taky že jsme s kamošema klikali jako paka, aby měl náš Zdenda, co nejvíce kladných hlasů - však ty, Zdendo, víš proč! Přidal se LUďa, Kája, Jirka, Pavlík, Petřík i Jolanka. Zdendo díky, jsi fakt nejlepší. Milující Dežo
  • Slunce seno jahody

    Ve filmu Slunce seno jahody na vesnické zábavě místní maminy tančí a zpívají písničku Vrty, vrty... Nemáte někdo tušení zda jde o skladbu ušitou přímo filmu, nebo jde o nějakou lidovku? Už dlouho se to snažím vypátrat, leč marně...
    Za odpovědi díky...
  • dík za bábu Vejvodovou !!!

    Dobrý předVánoční večer, pane Troška, v tohle romantické období Vás nebudu zatěžovat zcela ničím-jen si HO krásně vychutnejte!!! Vždyť není v roce žádné jiné takové! ALE HLAVNĚ !!!Děkuji Vám za to, jaký jste člověk. Dáváte lidem radost z Vašeho bezprostředního humoru a to, co mě přimělo k napsání -to je TO, jak jste se zachoval k "nezapomenutelné babce Vejvodové-Kropáčkové v den jejich narozenin-posadil jste si ji na klín-vrátil jste jí tím její mládí, kdy byla určitě přitažlivá pro všechny pány, jen se na ni podívejte. To je ten pro ni nejkrásnější dárek-kéž bych v jejich letech taky takový dostala! Díky Vám Ina
  • Pohádky

    Dnes jsem se opět dívala na Vaši pohádku Princezna ze mlejna, byla to radost. Je to tak nádherně natočené, něžné, citlivé , v nádherném prostředí (příroda, přímo pohádkový mlejn), že jsem musela sednout k počítači a napsat Vám to. Mám sice 58 let, ale stále se ráda dívám na pohádky a ty Vaše, ty jsou nejkrásnější.
    Kéž byste jich natočil ještě mnoho!
    Děkuji Vám Jindřiška Š.
    Děkuji Vám
  • Všechno

    nevim o co tu běží a ani proč se tady lidi cpou do filmů,ale tak ja se jdu taky cpát no:-DPokud by mě někdo chtěl stačí se mi ozvat email...papa *15*
  • poděkování

    Pane režisére, při svých toulkách po jihu jsem potkala paní Annu Nohavovou z Hluboké.Dávala mi číst Vaši odpověď na její dopis.
    Klobouk dolů. Myslím, že máte práce až nad hlavu...ostatně, teď o prázdninách doma moc nejsem, ale mám pocit, že v TV je trošku přeTroškováno...možná je to i tím, že česká TV žádnou podobnou stálici nemá...
    Ale to nechám na jiných, mně tam rozhodně nevadíte.
    Zpět k paní Nohavové. Mě Vaše odpověď na její dopis opravdu dostala. Jednak proto, že jste na to obětoval čas, pak i citlivost obsahu...věděl jste, že tahle paní pečovala o svou maminku, svého času nejstarčí občanku ČR, která zemřela téměř ve 110 letech? A't věděl nebo nevěděl.....
    Při mé návštěvě chtěla vidět Hoslovický mlýn, tak jsem ji s její dcerou...mou kamarádkou naložila do auta a odvezkla tam. Cestou jsme navštívily i Hoštice, náves, Váš rodný dům, protáhly jsme se přes hřbitov i k Vaší současné "rezidenci"...z oken byla slyšet vážná muzika, asi jste byl doma.....
    Paní byla moc spokojená, já ostatně také. Překvapila mne jednoduchost Vašeho bydlení, určitá čistota a zároveň nenucenost. To, že nepotřebujete dát najevo spoustou balkonků a balustrád najevo, že jste někdo....
    Závěr?
    Děkuji.
    Děkuji za Vaše filmy...pravda, Slunce...vidět fakt nemusím. Hlavně proto, že tam vidím své sousedy, sousedky a kamarády...v některých momentech je to česká vesnice až na krev....
    Zato zbožňuju pohádky, Andělskou tvář...jak to mohlo propadnout?
    A děkuji za paní Nohavovou. Váš dopis prosvětlil chvíle, kterých se asi každý z nás bojí.
    A upřímně, skoro každého dojme osud malého dítěte....chvilku jsem žila a působila v SOS vesničce, ale kdo se zastaví u domova důchodců.....
    Naštěstí je paní Nohavová stále aktivní babčou, a moc moudrou, ale i tak, ještě jednou, děkuji. Moc. PAC *4*
  • sen

    Vážený pane Troška, nevím zda si tyto řádky přečtete,jen sem Vám chtěla poděkovat za nádherné pohádky je mi 17 a díky vašim pohádkám stále věřím že dobro zvítězí nad zlem.Mým snem je zahrát si nejakou roličku podobnou třeba čertovi z Princezny ze mlejny.Navštěvovala jsem dramatický kroužek ale boužel po 5 letech se rozpustil. Přeju Vám pevné zdraví a stále tak krásné pohádky:))
  • lobování

    Vážený pane Troško, už od začátku VV jsem velmi pozorně sledoval sl. Kateřinu Langerovou. Nebylo to tam pro ni lehké, a každému, kdo se jí zabýval pozorněji, bylo brzy jasné, že tam opravdu není pro ty ceny. Viděla v tom jenom příležitost, jak proniknout do povědomí filmových tvůrců, a tím i do světa filmu jako herečka. Jsem přesvědčen o tom, že pokud by dostala šanci, vložila by do toho opravdu všechno, a honorář by bylo to poslední, co by ji zajímalo. Neznám Vaše důvody, proč jste ji neobsadil do své nové pohádky, jste profesionál, já ne, a jsem si toho plně vědom. Docela jistě se tak nestalo jenom kvůli její řečové vadě. Nejspíš jste vsadil na jistotu. Přesto bych Vás chtěl moc poprosit, nenašla by se v té pohádce pro ni nějaká vhodná postranní role? Myslím si, že by byla moc vděčná za cokoliv, a zkusila by si v reálu, jak to u filmu chodí. A pokud jde o to její "šumlování", vždyť se to netočí naživo. Když může moderovat v televizi, tak by snad zvládla i tohle, ne? Myslím si, že dostat podobnou šanci, za to ta dívka opravdu stojí. Možná by to bylo pro ni i veliké povzbuzení ke studiu v tomhle oboru, jehož význam, jak se obávám, dosud plně neumí docenit. Tady by zjistila, co jí chybí. Já vím, že na Vás nemohu nijak naléhat, ale prosím, zvažte i skutečnost, že by jste i Vy možná takhle něco získal. Zanícenou, pilnou mladou herečku za levné peníze. Rozpočet je vždycky ta věc, jež režiséra nejvíce trápí a omezuje, není liž pravda? Takhle by jste docela maličko pomoh i sám sobě, a současně udělal velice moc pro nadějného mladého člověka. Předem Vám děkuji za pochopení. michal1962@centrum.sk
  • Sen

    Pane Troška, jmenuji se Noemi a je mi 6 let.Nejradši mám vaši princeznu ze mlejna.Mým snem je taky být v televizi.Miluji balet a zpívání. Kdybyste neco takového filmoval ráda bych si aspon zazpívala mezi davem. Mužu vam poslat i fotku.Balet delam u mistra Némce. dekuji za odpoved.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit