Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jenom Vás chci upozornit na zajímavou věc. Doc. Ing. Král, Csc. vydal knihu , ve které s dokazatelnou jistotou prokazuje existenci Boha. Jmenuje se Bůh dokazatelně existuje. Četl jsem ji a je úžasná jako zdroj informací, dokonale zpracovaných. Ten člověk snad z této oblasti musel přečíst tisíce knih. Stránky autora: www.vedaavira.cz
 • Heleďte lidi, já vím, že většina se mnou asi souhlasit nebude, ale já si myslím, že každý v něco věří.
  Já věřím v Boha a jeho pomoc a třeba ty věříš ve svůj talisman a myslíš, že ti pomůže, nebo věříš v nějakou pověru.
  A třeba já taky, jako asi i ty, věřím ve vzduch. Zkus mi dokázat, že existuje. Vždyť ho nevidím, asi tak jako ty nevidíš mého Ježíše.
 • víra jako taková je přijitý a příjmutý formě patrná prázdnota a proměna mimospolečnost a je docela jistý že když si může člověk něco trošičku promyslet potřebuje jít od hlavy k jistému dnu což je trošku vysilující a jednoho člověka rozhodí ale to je asi rozčlenění faktu a stále není společenská práce ani výsledek toho k čemu víra přivádí,nebo některý odvětí hystorie basníckejch a filosofickejch mučení probádali formou vězení,tak nějak výsledek letitý prace na spoluúčasti řešení se ve společenství jak se některý náboženství seskupujou tak se práce line uspokojivou,některý literatury popisující práci s přijetí verbality (respektu)výsledkem prověřených skutků, člověk rozezná mezi skrytou nebezpečností zdraví a otevřeným přijetím skutečnosti,takový přibližně je pohled na svět věřícího člověka,ekhart to ovšem zkratil v jednom názoru na koncentraci,
  • To psal "jelen", jak kdosi již podotkl, anebo si to nechal cizinec přeložit pomocí překladače. Text nemá hlavu ani patu.

   Víra v 21. stol n e m á místo!
   Je to jen berlička pro slabé povahy, aby se měli o cosi nehmotného, nezjistitelného chytit. Je to laciná omluva pro ty, kteří dělají "svinstvo" a co kdyby něco bylo po tom životě?

   Tím chci říct, že ji nikomu neberu, ale podívejme se jací tzv. "věřící" jsou ve stranách typu KDU-ČSL, TOP09 (viz např. min. financí, sociálních věcí a zlatý hřeb pí. MuDr. Pecková).
   Tj. přímo výkvět!!!
  • i když pominu hrubé chyby, které Váš text obsahuje, stejně jsem z Vašeho sdělení jelen *4*
  • chce to jít na to vyšetření včas... *15*
 • Víra je stav mozku. Je to deformita pravé hemisféry, kdy mysl jedince zůstává ve stavu dětství- tzn., že věří všemu, co mu rodiče (později pan farář), řeknou aniž by to zkoumal nebo o tom pochyboval. Tuto vlastnost obvykle ztrácí v pubertě. Dospělý člověk pak, věří jen věcem, kterým věřit chce nebo musí.
  Jedna věc je jistá, Bůh určitě nevypadá tak, jak si ho lidé, potažmo nějaká církev čerpající ze Starých pověstí Judských, představuje.
  • Zájímavé Jardo, že dva nejvýznamější vědci minulého století (Einstein a Tesla) věřili v Boha. Většinou inteligentní lidé v Boha věří. Má to mnoho logických konsekvencí. Tvůj názor je velmi přízemní a vypovídá o poměrně omezeném intelektu. Mí rodiče nechci říct, že byli úplní ateisté, ale věřící určitě nebyli. Mně přišla víra v Boha vždy přirozená už odmala. Do kostela jsem nechodil a rodiče mi to necpali. Nikdy o Bohu nemluvili. Jinak když se zmiňuješ o tom jak Bůh vypadá - v Bibli popsaný není. Já osobně si myslí, že omezovat Boha na jednu konkrétní podobu je hloupé - Bůh má určitě neomezeně mnoho podob. Velmi pěkně je to popsáno v Bhagavad Gítě a dalších Védských spisech, které mimo jiné právě Einstein nebo Tesla zbožňovali a brali z nich spoustu svých ideí. Tvůj komentář je spíš o nějáké ovečce než o skutečně věřícím člověku.
  • Nejenom, že tak nevypadá, ale nemá ani nejmenší důvod, zabývat se lidstvem nějak více, než třeba mravenci. Jeho zákony platí pro všechny stejně. Proč by třeba pes, zachraňující topící se dítě, měl být méně spasen, než obyčejný zlodějíček ze supermarketu?
   Nejjednodušší řešení je, žijeme jenom jednou. Proto si musíme vytvořit ráj na zemi už teď, pro nás. Pokud nelze, tak alespoň pro naše děti a vnuky. To je už úkol těžký dost a páteři nám s tím jenom stojí v cestě.
  • kdybys neveřil že ráno vstaneš zemřeš..věří kde kdo v kde co !!
 • to jednoho krkne když není třeba posvěcené instituce
 • Kdo by poslouchal ty jejich zvasty o neposkvrnenem poceti atd. Jsou to vechno blaboly a nechapu, jak tomu mu ze nekdo verit. *11*
  • Kubo Kubikulo, ty holt nechápeš, protože rozumíš jen medvědům. *1*
  • právě že to nechápeš..oni pochopili proto věří , ještě pár životů a snad taky pochopíš !! *4*
 • No, není to tady nejhorší...dá se tady docela slušně porozprávět. Nejlepší to bylo, podle mého názoru (v ČR) na Seznamu - než to tam omezili. Tady se to blíží té dřívější kvalitě na Seznamu. Ale grafiku měl přece jen lepší Seznam - "pavouk" byl přehlednější .......ale jsem rád, že jsem tuto možnost na Tiscali objevil.....a jsou tady asi i chytří a moudří...Díky Vám všem *3*
 • Všechno je jinak, za vším je manipulace a círev to ví. Žid a Arab jedno je a z jednoho kotce pochází. Výmyslem manipulátorů je i Svatá země a Svaté město Jeruzalém. Za vším hledej touhu po moci, po ovládání druhých a po zisku. V Egyptě pšenka nekvetla a tak návrat do Svaté země. Narození Ježíše Krista v době velkých nepokojů, až občanské války utlačovaných proti utlačovatelům, obojí z jednoho národa. Vymyšlení pohádky - Nového zákona, vznik nového rádoby mírumilovného náboženství - Křesťanů. Úspěšný krok manipulátorů zachránit si vlastní kůži a dále ovládat lid méně vzdělaný či nevyvolený, i když původem vlastní. Náaleduje v běhu dějin vznik Islámu, odtržení části ovládaného národa a jeho vydání se vlastní cestou na ropou bohatých územích. Vznik Vatikánu daleko od nebezpečí a zapření židovského původu křesťanského náboženství, postaveného stále na útlaku, touze po moci a ovládání světového dění, dříve Evropa a velká část Malé Asie - blízkého východu. I dnes vidíme tuto touhu po moci u vlastních politiků i dalších v Evropě, ovšem zdokonalenou odkloňováním, tunelováním, uměle vyvolané a řízené arbitráže. Prostě za vším hledej Žida politika a lobistu,manipulujícího pracovité a slušné daň. poplatníky. Slušným Židům se touto cestou omlouvám a nedávám je do spojitosti s Židy manipulátory.
  • Věřím v jednoho Boha, Otce všemohoucího, stvořitele nebe i země........................... - víra v Boha je dar. Ti, kdo na něj plivají jsou politováníhodní a pokud mají alespoň trochu slušnosti v sobě, měli by zamyslet nad sebou, proč se jim víra v boha do života
   jaksi nehodí.
   Je to pohodlnější - svět je můj, já všechno vím, všechno znám. A historii - tu znám samozřejmě skvěle.........Učivo jsem zvládal výborně- v podání komunistickém zcela vyhovovalo.....a vyhovuje i v dnešní době - učitelů z dob minulých je ještě na školách hodně. A ty jejich vědecké závěry - paráda. Na základní škole i v dnešní době zvládne bývalý soudruh učitel malým dětem logicky dokazovat, že Bůh neexistuje - je to přece geniálně jednoduché a klidně si k tomu půjčí i bleskosvod kněze Prokopa Diviše.
   Pokud věřím v boha, tak vím, že víru jsem přijala dvakrát - jednou jako dítě a podruhé v dospělosti. A mnoho lidí se této otázce v dospělosti vyhýbá a jediný, kdo jim ji může odpovědět, jsou oni sami. Boha nepotřebují - si alespoň myslí, takže všechno, co bylo v minulosti byla manupulace,utlačování, výmysly, teď to není potřeba .........teď žiju a podle svého, svědomí mám, mám vlastní měřítka.........měřítka moderní společnosti - jaká?
   Přijde mi, že když někdo nadává na vracení majitku církvi, tak si tím kompenzuje vlastní slabost a závist. A navíc - pokud by se nevracel, tak by ho mohl někdo šikovně zprivatizovat - proč ne? Takové lesy, pole, dobrá investice, proč je vracet církvi??? Pěkně podpálíme národ a časem se k tomu nějak dostaneme sami. Nebo do vedení dosadíme svoje lidi, aby teklo nám..........ale musíme pořádně podpořit správný nesouhlas národa.
   • Dnes již nejde o vracení církvi, dnes už jde o zlodějinu na daň. poplatnících, to si uvědomte. Jde o okradení poplatníků daní, které měli směřovat do školství, zdravotnictví a rozvoji společnosti atd. Zlo plodí zlo, to tvrdím již po několikáté. Co na to Bůh, Otec všemohoucí, stvořitel nebe i země, když budou okradeni ti co nic nevzali, jejich potomci. Dejte nám vědět, až se Papa všemohoucí vyjádří.
    • Nebude se Bůh trošku stydět, za zlodějinu na občanech a poplatnících.
   • Nevím, jaké učivo jste zvládala výborně, no možná v prvních třídách ZŠ. Ale jste úplně mimo !!! Tady nikdo přece nenadává na boha, kdo v boha nevěří, nemůže přece nadávat někomu, kdo podle něho neexistuje. Nebo vy snad máte něco proti nežijícím bytostem ???
    Lidé tu mají výhrady ne vůči bohu, ale vůči církvím, která jen vždy hrabala a dodnes jen hrabe majetky. Jestli kdy něco vlastnila, bylo to vždy ukradené, nebo z ukradeného majetku pocházelo, např. vždy po nějaké dobytí majetku církev dostala od dobyvatele svůj podíl, za podporu. Takže máme zlodějům vracet ukradený majetek, který oni předtím ukradli - a přitom se ani neví, co, takže dostanou zase jen něco ukradeného. Jediný majetek pochází z práce, ale církev v životě nenapracovala toho ani minutu. Ledaže by se prací nazývalo mávání kadidlem, jenže z mávání zase majetek nevznikne. Ta restituce je tu jen proto, že dnešní vláda ukradne lidem majetky a dá je církvi, za podporu krádeže...to je podstatou. Mě jinak poctiví věřící přece nevadí, je to jejich duševní svět a jsou-li v něm šťastni, tak jim to štěstí přeji. Nikoho nenavádím, aby víry zanechal, proč ??
    Je mi to jedno, to je jeho věc. Ale jestliže dostávají majetek církve, tak ten nedostává ten poctivý věřící, ale farizejci...Ale my nechcem ani tu privatizaci. Chceme, aby lesy byly státní a sloužily všem, k relaxaci, zdravému ovzduší, lesními plody atp. Ale ten, kdo ty lesy ohrožuje privatizací, je SAMOTNÁ CÍRKEV !!! Ona přece nebude udržovat a sázet svoje lesy, ani se starat o rybníky, či obdělávat pole, ona je prodá cizákům a ti si všechno vytěží. Takže podporou restitucí se zařazujete mezi budoucí zloděje národního majetku !!!! Uvědomte si laskavě pravdu. Žijete totiž v sebestředných idejích a odmítáte tu "svatou" pravdu vidět !!!
    • Takže do r. 1948 - kdy církevní stavby vypadaly opravdu o trochu lépe než nyní (a mnohé ještě stály), církev jenom kradla, vraždila,....nepracovala?.............
     Blázne!!! Běžte se podívat do nyní státních lesů, jak některé vypadají!!! Vždyť se těží jako o závod!!!
     Vy proti uťáplým věřícím holt nic nemáte - ti jsou správní. Jen se nesmí ozvat!!!!
     Okamžitě je nazvete zloději národního majetku.
     Národní majetek je podle Vás co?
     zbořený kostel nebo les?

     A ten můj předchozí příspěvek jste vůbec nepochopil - jste člověk zaslepený nenávistí a ten můj předchozí přístěvěk jste opravdu velmi špatně pochopil - no - nevím, jak jste zvládal vy školní docházku, ale svou nenávist evidentně nezvládáte - solidní člověk takto nediskuteje a neargumentuje.
    • Máš bod, lépe by to nenapsal. Díky
 • Ateisté nikoho nezatěžují. Tak by je církve také neměli zatěžovat.a je jedno jestli je to muslim nebo budhista atd
  • Je to fakt, souhlas. A ještě mám tendenci zde uvést poznámku - s ohledem na stav láskyplnnosti církve v České republice. Například v porovnání kroků katolíků s kroky krvelačných Khmerů a obyvatelstva domorodé země. Ti domorodí a Khmerové si po krveprolití dokázali po relativně krátké době navzájem totálně odpustit. Tedy v tomto porovnání jsou současné materiální požadavky katolické církve prostě nestoudné....katolická církev se nedokáže oprostit od vlivu svých obrovských majetků....má stejný satanský syndrom, podobně jako ve středověku a při dobývání Ameriky, když násilím obracela na křesťanskou víru a získávala zprostředkovaně zlato a jiné bohatství - které má dosud ve svých trezorech. Svatému Františku z Assissi by se to asi nelíbilo. Patrně by bylo dobré udělat podobnou tlustou čáru za minulostí, jak to dokázali Khmerové, nechtít nic zpět, majetek rozhodit těm potřebným a začít jako organizace fungovat normálně podle ekonomických pravidel.....(a to nejen místní církev v rámci arcibiskupství, ale v rozsahu celé katolické církve, tj. od Vatikánu - papežem počínaje. Pak by bylo možné této křesťanské společenské struktuře uvěřit, uvěřit, ýe to myslí dobře, poctivě a že by nás vedla tím správným směrem. Nejdříve by teda měla zachránit ty umírající děti a ubohé na celém světě...........každou hodinu jich tolik zemře žízní a hlady.................tak co vy na to, křesťané, pane Duko, pane papeži v Římě???
   • Nestoudné je porovnávat církev s kroky rudých Khmérů, tam byla genocida
   • Schizofrenie zdejších bojovníků proti církvi (církvím) je až úsměvná. Na jedné straně tvrdí, že církev rozhodnutím jednoho osvíceného vídeňského potentáta už vlastně stovky let nic nevlastní a je tedy chudá, jak kostelní myš, a na straně druhé jí vyčítají obrovské bohatství, vše samozřejmě nakradené a krvelačně získané na nevinných obětech. A preferovat morální úroveň Rudých Khmerů nad katolickou církví, to skutečně netřeba komentovat. Co se týká pomoci chudým a hladovým, existuje řada programů, které organizuje a financuje katolická církev (není samozřejmě jediná). Copak učinil konkrétního pro tyto lidi pisatel příspěvku, když vyčítá nedostatečnou pomoc jiných?
    Nač někomu vracet to, co bylo (údajně) nakradeno. Lepší bude ponechat vše státu, tedy nám všem. Státní majetek jsme ale také zdědili po historických státních útvarech, v jejichž čele byli panovníci, kteří velmi často tento majetek rozhojňovali ve válkách. Nemůžeme objektivně srovnávat dávná staletí dnešními měřítky.
    Není pochyb, že v průběhu 2000 let udělala církev spoustu chyb a zdaleka ne vždy a včas byla schopna se k těmto chybám přiznat. Na druhé straně málokdo vidí (spíš nechce vidět a slyšet), její nesporný pozitivní přínos. Kdo myslíte, že stanovil morální kodex, tedy rozlišení, co se smí a je dobré a co je špatné a co by se dít nemělo. Kdo zakládal první centra vědění a vzdělanosti, první nemocnice, střediska pro pomoc chudým, kdo vytvořil jazyk a písmo, abyste mj. mohli dnes psát příspěvky na webu?
    Jisté je, že co bylo někomu protiprávně zabaveno, musí být vráceno. Kdo o tom pochybuje, schvaluje trestný čin. Nic na tom nemění skutečnost, že většina lidí s tím nesouhlasí, argumentují ekonomickou krizí a někteří chtějí o této otázce referendum. Je to podobně, jako by se chtělo uspořádat referendum, zda platit státu daně. Předpokládám, že většina by byla proti, jakkoliv by to bylo nemoudré a absurdní.
    Jednoduchý imaginární příklad: Bydlíte v domě po svých předcích na svém pozemku, máte svůj majetek, auto… Dost možná, že některý z vašich prapradědečků si kdysi přisvojil metr pozemku od souseda nebo někde „odklonil“ pár cihel, které mu nepatřily. Jednoho dne přijde parta vašich sousedů z ulice, zamává vám před očima papírem a tvrdí, že teď platí nová pravidla, která si vytvořili a podle těchto pravidel vám vše zabavují a vy se musíte okamžitě odstěhovat pryč. Jako náhradu se zavážou, že vám budou posílat pravidelně minimální částku na přežití. Během následujících desítek let všichni sousedi pronajímají a užívají podle potřeby váš dům, sluní se na zahradě, pěstují si tam okurky, půjčují si auto a výnos si rozdělují. Mezitím se dávno zapomene, že toto vše vám kdysi patřilo, vy nemáte právo ani možnost se ozvat. Pak po mnoha letech se změní situace a nový „uliční výbor“ řekne, že vše patřilo kdysi tomu, který dnes přežívá kdesi na samotě a je třeba to vrátit a za auto, během let zdevastované, poskytnout finanční náhradu. Sousedi, zvyklí užívat majetek a považovat jej už za svůj se bouří, že je špatná ekonomická situace a nic se vracet nebude, protože barák je stejně z kradených cihel a na pozemku, který jim byl ukraden. Nejhlasitější soused se chce dostat do nového uličního výboru, chce hlasování o vrácení, protože je si jist, jak dopadne a získá tím podporu většiny sousedů.
    Pohádka? Ne – realita.
    • A abych nezapoměl Morální kodex sepsali již Egypťané cca 3000 let před Mojžíšem. Ten si ho donesl do Izraele a z obvyklých 30 morálních imperativů, mezi kterými byl i zákaz týrání zvířat, šíření pomluv apod. vybral 10, takových, aby si je mohli nevzdělaní pastevci ukazovat na prstech. *16* *12* *11*
    • Spousta slov o ničem. Tzv. křesťanskou Církev ostatně založil Šavel jeden z nejhorších Ježíšových nepřátel a 1. biskupem byl Petr, který Ježíše zapřel ještě před jeho smrtí. Církve jsou jen nedemokratické instituce, předchůdkyně dnešních politických stran (katolíci, evangelíci, protestanti, luteráni, jehovisti, atd. atd.) stejně jako dnešní politické strany byly některé úspěšnější, některé méně úspěšné a stejně jako politické strany svůj majetek nezískaly vlastní prací, ale z vynucených příspěvků (desátek a úkonů jako jsou křty, svatby, pohřby na které získaly monopol) a taky zabavováním majetku.
     Ovšem na restituce má nárok stejně jako Skaut, Sokol apod a kdo si církev přeje, ať si je platí.
     • Všechno nebylo jen špatné.Kdyby se dodržovalo Desatero, určitě morálka a společnost by byly .jiné.Též vzdělanost by la základem církve
   • Souhlasím, ale církev by měla také vysvětlovat, třeba cikánům, že můžou mít pouze tolik dětí, kolik jich jsou schopni bez sociálních dávek uživit, jaké hrozí planetě zemi nebezpečí z přelidnění a takto informovat obyvatele Číny, Indie a další přelidněné krajiny, neboť i tato skutečnost vede k válečným konfliktům či řízenému vymýšlení biologických a bakteriologických zbraní a k vyvolání epidemií za účelem snížení populace.
    • No, myslím, že když jim to nikdo nebude chtít zaplatit - tu radu, tak by měli mlčet. A jedině, když se poptají, zda-li mají dotyční zájem o kázání, pak mohou kázat bezplatně. Každý sám by si měl rozhodnout a provést to tak.....(počet dětí), jak potřebuje. A když si s tím jedinec nebo rodina neví rady - že se množí nekonečně, je tady čínské řešení. A funguje. Ale pakliže se lidstvo požene stále tak divoce populačně dál, nezbude než provést ještě tvrdší řešení než mají Číňané. Vše se dá řešit - a v pokoji i z pohledu sociálních jistot.
 • To jsme ale zašli úplně jinam.Tady se bavíme o tom, že ač ateističtí češi, musí ze svého sponzorovat bandu darmožroutů. Kdy se víra jako něco abstraktního mění ve zcela konkrétní nemovitosti, pole, a naše daně. Vo tom to je. Nepřišel jsem sem filozofovat a rozvádět myšlenky jsoucna a hmatna, ale říci jasné ne rozkrádání státu formou odpustek pro kdejakého vyžraného flanďáka.
  • Ono je to naopak, církev ze svého majetku, který bolševici a jim podobní zloději dosud zadržují, sponzoruje ateisty a hlupáky, kteří se modlí k Leninovi, věří na pátek 13., klaní se "cerebritám" atd.
  • S dovolením kontrasignuji.
  • Vážení, víte o tom, že ona roční finanční náhrada církvím má činit roční příspěvek státu Národnímu divadlu? Kdyby soudruzi všechno nezabavili a nenechali zchátrat, vůbec by se tento problém nemusel řešit. Proč oni "všichni spravedliví", co se ke všemu vyjadřují, nekřičí, ať to zaplatí ten, kdo to způsobil. Naopak, pod vlivem jejich vymývání mozků během mnoha desítek let je ještě chtějí někteří bloudivci volit, co nikdy nepochopím.
   • To je váš názor a nevnucujte ho druhým. Kolikrát chodíte do ND nebo do kostela? Kolikrát musíte platit chleba a nájem. Proberte se! Církev vše co vlastnila ukradla a zbytek nikdy nebyl její, byl jí pronajat a to ne od soudruhů ale daleko dříve. Tak tu neunavujte bláboly, které nemají opodstatnění stejně jako to za co se má ukrást 74 mld korun.
    • Antonín nikomu nic nevnucuje, o to se snažíš ty, soudruhu!
    • A ty soudruhu taky nevnucuj ten svůj panázor ostatním.Čest *3*
  • Jé já jsem popleta:-) Pro nick ? dole na druhé straně k tématu materialismus *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit