Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ... je to zde jak u přihřátých :(((
  • Tem uchylum z jakychkoliv cirkvi nedat ani korunu. *11*
  • No jestli budou ty církevní restituce schváleny, tak v ateismu asi předběhneme nejen Německo, ale i to Japonsko. Církev tak naštve lidi svou hrabivostí. Ale jí je to jedno, hlavně že hrabou a hrabou, bůh, nebůh, Ježíš, Neježíš. Ale možná, že už jsme první na světě reálně, protože je tu spousta pokrytců - i holky na E55 nosí na krku křížek, ale místo do kostela raději jdou k baru na chlast a pak na silnici vydělávat...no jinak by jim pasáci dali, ještě tak místo silnice kostel. Ale i mnoho jiných jsou jen pokrytci a ne opravdoví věřící a pekla se nebojí ani takový křesťan jako Kalousek...
    • ... docela slušný segedýn :)
      • To určitě. Ono na to flanďáctví se dávají hlavně nemakačenkové, aby nemuseli nic dělat. Ono je rozdíl ve výdeji fyzických sil mezi prací třeba na ortě a občasném zamávání kadidlem. A celibát jim nevadil nikdy - o tom by svědčili kostřičky novorozeňat z jednoho pražského, kláštera, kam vedla podzemní chodba z mužského kláštera....Natož dneska - přece co oči nevidí, srdce neželí. Prostě asi jako Sarka Farka - také se dal na to loupežnictví, aby nemusel dělat. Jenže v té pohádce figurovalo i peklo, takže Sarka Farka se raději napravil, než by tam šel. Ale dnešní církev dobře ví, jak lhát lidem dobré vůle. Studují na to několik let...
  • no jo, to jsou křesťani ( v případě jižní Ameriky původní náboženství v křesťanské košili), ale jak je tomu v muslimských zemích, to by mne zajímalo, i když tam se ateista a že jich tam musí být, musí skrývat, protože mu jde o život.
    Jinak, protože nic neprokazuje to, že mám milion, tak ho nemám a protože nic neprokazuje to, že je bůh, tak není a smrt je prostě konečná a zpovídáme se jen svému svědomí, tedy my, ateisti, nemůžeme se odmodlit pár zdrávasů a čistý štít. Jinak desatero není nijak původní a v té či oné formě ho mají i předkřesťanská nebo předžidovská náboženství a samozřejmě i náboženství, která jsou s nimi současná
    • Jasně ty předblbe.
      • nejsou argumenty, nastupují urážky?
  • Alespoň v něčem jsme velmoc. Hurá!
  • Je svoboda vyznání
    • Bohužel tu není svoboda rozhodování jakého darmožrouta platit
  • Česko patří mezi nejateističtější země na světě. To je již delší dobu známo. Zároveň Češi patří mezi nejpověrčivější národ na světě. Jak absurdní. Jsou prostě věci, které člověka přesahují. A tvrdit, že tento svět funguje sám od sebe je mnohem šílenější, než věřit, že je za tím Bůh ...
    • ... ty wogo, spíš dobře?
  • Já si myslím, že to není pravda, mám pro to dva důvody:
    Od nástupu téhle pseudohumanistické garnitury platím flanďákům plat o jakém se mnohým ani nezdá a za druhé budu ještě 20 let platit jejich údajné nepodložené a pobuřující tzv vyrovnání v hodnotě 74 mld korun. Není to krásná ukázka víry?
    • Gemo, nepodezřívám Tě. že bys ukradl nějaký církevní majetek ani že bys z církvi ukradeného majetku měl přímo nějaký prospěch. Ale jsou hodnoty, které právě církev uchovává a vytváří: staleté církevní památky, křesťanské učení jako lásky k bližnímu, Desatero je přece morální kodex a právě jeho porušování patří mezi hlavní příčiny dnešního marasmu, církev se starala a zase bude starat o potřebné v chudobincích, starobincích, sirotčincích, termín "zdravotní sestra" přece pochází od řádových sester, které vykonávaly službu v nemocnicích. A neboj se, že budeš něco církvi platit. Budeš i nadále platit daně do státního rozpočtu a z těch daní se nebudou platit náklady na provoz církví jako dosud, ale po třiceti let se budou církvi platit náhrady za jí ukradený a zničený majetek a o to se jí budou snižovat platby na její činnost, až zaniknou docela a církev bude soběstačná jako v ostatních zemích. Tak se nepobuřuj a až jednu budeš v těžké situaci, církev Ti jistě ulehčí. Nezříkej se, nevíš co Tě může potkat. Tak hezký večer. *4*
      • Blahořečení chudí duchem neboť jejich je království nebeské,Zatím téměř za všemi válkami stála církev, i třeba jen v pozadí.Ty miliony mrtvých po šíření křesťanství po tzv svatých válkách ,inkvizici a pod. to zřejmě nikomu nevadí.Za církvemi je více mrtvol než za Hilerem aStalinem
      • nejlépe církev uchovávala a zmnožovala svůj majetek, ať to stojí co to stojí (ty ostatní), jednou z hodnot, které uchovává je - dej, dej, dej a potom taky, když se ti to nelíbí, zabiju tě a potom netoleranci k jiným vírám, třeba animistů....má za sebou potoky krve a kromě toho speciálně křesťani nejsou ani monoteisti, co jiného než bůžci jsou i všichni ti svatí, panenky Marie a podobně
      • Petře podívejte, ani to nedočtu. Jen jsem se dostal ke slovům uchovává památky lasku k bližnímu a desatero!!! Doufám že je to myšleno posměšně směrem k církví a ironicky.
        Je to banda podvodníků, oblbovačů, lhářů, zlodějů, pedofilů, teploušů a úchyláků!
        Doufám že jsem na něco nezapoměl.
        Naložil bych všechny černoprdelníky do rakety s nima všechny cikány a vystřelil je směrem na měsíc. Pokud je ta jejich víra opravdová třeba najdou svého blohda nebo co to je za pitomost.
      • Na tohle se nedá reagovat. To desatero a lásku k bližnímu vidím skutečně na každém kroku. Nemám nic proti názorům, ale nesmí se zkreslovat.
        Znovu: Církev jakákoli není bůh a to je asi vše. Pokud Vám nevadí, že církev v čele s Dukou a vládní garniturou vytvořili jen další tunel tak to je Vaše věc. Dodnes ta p*ča z ministerstva kultury nezveřejnila za co to konkrétně je a kdo to spočítal. Tudíž je tu Vážně podezření z tresného činu. Pokud to nikdo neudélá, tak já osobně trestní oznámení podám.
    • Přispíváte tisícům jiných s mnohonásobně vyššími platy než je skromný plat duchovních a ti pro Vás zaručeně nikdy nehnou ani prstem. To Vám nevadí ?
      • Pojďme je svrhnout společně ty z mnohonásobně vyššími platy než je skromný plat duchovních, kteří pro Nás zaručeně nikdy nehnou ani prstem a budou dále jen cizopasit a parazitovat s velmi dobrým nakradeným a rentabilním ziskem.
      • vadí, vadí, ale církev nám nedává nic a kradla po celá staletí, taky vraždila, páchala genocidu zejména v koloniích, je to organizace pro okradení a oblbnutí lidí. To, že tam jsou i mnozí hodní lidé na tom nic nemění, církve samy jsou zlo. Víra pak je každého věc, a mně jako ateistovi připadá nepochopitelná a stejná jak víra v boha, tak víra v bohy tak i víra v nějaké jiné nadpřirozeno
      • To nam opravdu vadi a co s tim udelame?? *11*
      • Vadí, ale církev byla je a bude banda zlodějů a ti co to schválili také. Tady si nevyberete
    • A to je svatá pravda jako že je bůh nade mnou *1*
    • Blahopřeji k exemlárnímu pochopení témata, tydýte roku :)))
      • kuwa: exemplárnímu (nemám čas to šperkovat kvůli každému magorovi)
  • Nechápu proč vláda vrací církvím peníze a majetek, když ateisté u nás jsou ve většině? To zase má vláda z toho výnosný obchod ?
    • Jen provize asi tak 10 až 20 % těm co zákon prosadí *2* *2* *2* *2*
      • Kdevítko nenazývej to provizí, věř, že je to židolichvářská daň ukradená daň. poplatníkům, kteří nejsou vini za minulost. Zlo plodí zlo, nyní se jej budou dopouštět opět církve a politici na úkor zaměstnanosti, zdravotnictví, školství, snížení životní úrovně národa, lidí v penzijním věku, nárůstu bezdomovců - tento se nám vrátí v podobě epidemií TBC, žloutenek všech druhů, chřipek, vší, svrabu atd. I toto je možná řízené k dalšímu vytažení financí z kapes poplatníků za léčbu, léky, poplatky zdravotním zařízením, nevyplácení prvních tří dnů v neschopnosti (zatím, možná bude i měsíc), přestože poplatnici svými odvody sponzorují odsouzené, osoby na sociálních dávkách. To je spravedlnost, že? Ne, Ne, jen další vychcanost kriminální politické kliky.
    • Věřící, já zase nechápu Tvou "logiku": to že je tady většina lidí s omezeným rozhledem nechápající transcendentno a skutečnost, že jsou oblasti, kde přestává existovat rozdíl mezi mezi hmotu a spiritualitou (kvantová fyzika), to má být důvodem k tomu, aby nebyl majetek vrácen tomu, komu byl ukraden???
      • A komu byl vlastně ukraden? Má církev doklady o jeho nabytí? A jakým způsobem jej nabyla?
    • Něco tak telecího jako ty v roce 2012 se jen tak nevidí. Jsi neskutečný exot. Nebo tupec?
    • Promiňte, ale v CO Vy věříte, když si tak říkáte? Církve zjevně rád nemáte.
      • To si neuvědomujete to zásadní? Pár mamipulantů se jmenuje za zástupce boha, jiných civilizací a podobně a Vy se toho zastáváte. Ať si církev jakákoli na sebe vydělá, mě taky nikdo nesponzoruje, momo jiné na sponzoring je tu darmožroutů až dost.
        • Souhlasím ať si vydělá, ale jak správně popisujete Darmožrouti a dodal bych k tomu také líné kůže. Pokud něco chtějí vrátit, jen za pdmínek: 1) pracovat na polích a ostatních plochách vlastnoručně v plném počtu. 2) udržovat všechny nemovitosti z vlastních zdrojů. 3) bude nad mima státní odborný dohled, za který si řádně zaplatí. 4) povede se řádné a průhledné účetnictví. 5) budou platit řádně všechny daně, jako ostatní. 6) do kostelů, klášterů, far a pdobných zařízení aktivní senzory na peníze aby nedocházelo k únikům.
          • Škoda, že zrušili STB, mohl jste jim dělat plánovače. *14*
            • Asi bych se zaměřil především na církev. No zdá se Vám to normální?
      • Církve jsou k ho*nu!
        • Nejsou, jsou pro slaboduché a fanatiky, kteří patří do blázince. Snaží se tí stále před něčím uniknout a věří že to vyjde.
        • Ptal jsem se pana "věřícího". Ale za Vaši odpověď také děkuji, i když se nejspíš mýlíte.K čemu jsou pak jiná sdružení, na př. profesionální sportovní a j., když také ne každý je jejich fandou a přesto je toleruje a nepřímo na ně přispívá ? Proč se navážíte jen do církví?
          • ... článek nebyl o sportu, vážený pane
            • Pane antiparoubku, to mi skutečně neušlo. Napsal jsem : na př.
              Také Vám přeji hezký den.
    • To je nesmysl , lidí kteří věří v "Boha " je tu většina, jen se prostě nehlásí k nějaké církvi !!!
      • Věřím, ale v přírodu a její zákony, které církev popírala a kázala bludy, sama byla a je defraudantem víry, manipulátorem, kterému se musí lidstvo bránit. Církve jsou pouze přemnožené sekty ovládající své ovečky. Politické strany jsou to samé. Máme se co učit třeba od včel, nevymýšlí pí--viny, jsou soběstačné a svoji víru mají také.
      • to není pravda, snad jen v oblastech, kde bodují lidovci a ani tam to není většina
        • Prosímtě, vysvětli mi, co mají lidovci společného s vírou.
  • to je jasný,vo tom žádná , dneska se už ne to nehraje.
    lidi maj jiné starosti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit