Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • se ani nedivim, pač pokud by Bůh existoval, tak v prvý řadě pobije ty zloděje a tuneláře o těch v čechách ani nemluvě *1* *1* *1*
    • Asi o tom moc nevíš. Bohu je jedno, jestli někdo krade a tuneluje. Bůh určil PRAVIDLA a je na člověku, jestli se jimi řídí nebo jestli je ke své škodě porušuje. Ono totiž to zánikem fyzického těla nekončí jak si myslí materialisti. Stačí si přečíst si bohatou literaturu, např. spisy lékaře dr. Moodyho. Byli jiní, kteří se smáli až jim jednou smích zmrzl na rtech. I zarytí ateisti se často dostanou do situace, kdy volají Boha.
      • V dnešní době takhle zabedněně věřit je směšné!!! Jde jen o to aby se církve pakovaly.Takový Vatikán má nakradených pokladů že se těm obyčejným lidičkám ani nezdá!!!A stále platí kdo ma peníze má MOC!!!
        • No právě - takhle zabedněně věřit v neexistenci Boha je opravdu směšné. A Vatikán přece nic nemá, to má jen v užívání od Berlusconiho. Podobně, jako u nás.
        • Byl jsem na výstavě pokladů, vyděl jsem do jakých šatů se ,,soudruzi" církevní hodnostáři dokážou obléknout. Vyšívané slatou nití. Prsteny,řetězi, křížě to nosí snad jen černošský rapeři. Tyto lidské zrůdy se pasují už po tisíce let za nad lidi! Fuj to je hnus velebnosti!
          • francku nevíš o čem píšeš. Je vidět, že ti kteří tady hází špínu na církev ji soudí jen podle sebe tj. že myslí jen na sebe a svůj prospěch. Měl jsem tu čest se setkat s mnoha kněžími a mohu tvrdit, že snad s jedinou malou vyjimkou patřili všichni k charakterově nejlepším lidem. Taky vím kolik dostává obyčejný kněz od státu...asi byste se vy moralisti a červenop.delníci *1* divili. Rozhodně jsem žádné zlato a lesk neviděl. Naopak nezištnou pomoc komukoliv. Možná právě vy kteří tady házíte špínu budete jednou umírat v hospicu kde se o vás budou starat řádové sestřičky. Ono totiž když někdo skutečně věří v Boha a desatero, taky se jím řídí, nebo se o to alespoň snaží. Zhoubou světa je myšlenka, že Bůh není a že jen co si tady urvu na úkor druhých, to budu mít a když mi přitom nikdo neuvidí je to v pohodě...to je ale velký omyl-jednou všichni složíme účty...my máme výhodu, protože s tím počítáme. Bůh buď milostiv pyšným ateistům věřícím jen v sebe sama.
            • Je to zajímavá myšlenka ale kdy začne skládat církev, za napáchaná zla?
            • Pane Jane, kdybych se s Vámi setkaltaké by jste si to myslel, začal bych Vám mazat med kolem úst. Jsou to lidé mnoha tváří jen smotní prospěcháři. Ale znal jsem jednoho kněze tak před čtyřiceti lety ten byl slušný člověk. Znal jsem silně věřící a každý dnes řekne, nechci věřit je to banda.
            • Vážený Jane, Tak to jsi asi neviděl celebrovat biskupy a jiné církevní hodnostáře.Pomáhal jsem republice se zbavit zásob uranové rudy.Fáral s námi také kněz o jeho chrakteru a povahových vlastnostech se zde šířit nebudu.Je bych chtě upozornit, kněží jsou lidé jako ostatní,mají stejné chyby a slabosti, možná s trochu jinou výchovou v semináři.
            • No my patrně vycházíme ze zkušenosti. Bohatý si koupí odpustek a chudý bude upálen. Takhle církev fungovala po staletí, z toho žila. Jaký koli takový spolek je zločinecká organizace, která nemá ani sto dokázat co je její majetek, natož dělat něco pro blaho státu. Jestli si ta pizda z ministerstva kultury, kalousek a spol zločinecká sro myslí, že se tím vykoupí, tak se hluboce mýlí. Dalším faktem je, že minimálně 3/4 těch prachů budou rozkradeny. Co vy na to, vy obhájče bohatých zlodějů?
        • Rybko, a není snad preferování hmoty a popírání spirituality, tedy ATEISMUS není to snad také VÍRA?
          • Ne materialismus je učení a ne víra.
            • pro Gema. Jenže a v tom je zádrhel, když tomu učení začnete věřit, stává se z Vás materialista a to už je také víra. Věříte jen v materii.Člověk byl obdařen rozumem a tak za nějaký čas zjistí, někdo tedy nikdy, že ne na všechno si může sáhnout a přesto TO existuje. Na př. myšlenka, strach, radost a pod. A to už je cesta k vyššímu poznání a k poznání vlastní existence, na jejímž zrození nemám sám žádnou zásluhu a kterou nemůžu v zásadních situacích,týkajících se života a smrti, vůbec ovlivnit.(Nemyslím tím běžné, léčitelné nemoci). Můžu si přát, můžu chtít, můžu rozkázat, zlobit se a já nevím co ještě a stejně to bude jinak.Však také heslo materialistů- poručíme větru, dešti - bylo pyšné a zcestné . Pokud člověk nedojde ke zdravé pokoře a k poznání toho, že jej NĚCO, NĚKDO převyšuje, je to smutný boj, který vede sám proti sobě.
        • pro rybku. Označovat křesťany jako obyčejné lidičky /myšleno hloupoučké/, bylo dlouho velmi módní a vděčné. Vy se máte za neobyčejného a nejosvícenějšího, že? Pro ty "obyčejné" lidičky můžete být směšný zase Vy se svou zaručenou jistotou. O těch penězích máte samozřejmě pravdu.
        • Duchovní bytosti jsme všichni , což znamená že v lidském těle je duch / duše , jenž oni už to ví a ty na to teprve přijdeš , !!

          Členové těch církví jen neví , že na toho stvořitele se mohou obracet přímo a nepotřebují k tomu žádné církve !!
          • Hm, řekl bych, že je to ještě trochu jinak. Duši máme my všichni , dokud ji nevypustíme. Ale ducha nemusíme mít všichni. Říká se: ,, ...je mdlého ducha ", ,,...je to bezduché" a pod. a pak zase:,,...kéž by mě osvítil Duch sv.", ,,...to mě snad osvítil Duch svatý" a to je vždy v případě nějaké důležité zkoušky, nebo když máme nějaký báječný nápad, nebo intuici. On pracuje vždycky v náš prospěch, jen někteří Jeho působení negují. Je tedy jasný rozdíl mezi duší a Duchem. Můžu být klidně ,, dušička bezduchá" , nebo naopak ,, dušička osvícená", jen si to připustit. :))) V křesťanství jde o tzv. sv.Trojici- Bůh Otec, Syn, Duch sv.
            Možná to neříkám úplně správně, nejsem klerik.
          • Kdo oni? za koho tady mluvíte?

            My přijdem blíž, my přijdem blíž
            • Oni ..ti věřící už ví že prvotní stvořitel existuje a ty na to zatím přijdeš , možná v této existenci možná v další !!
          • Sd, on však někdo to Boží slovo učení musí uchovávat a předávat dál, musí se starat o potřebné a také uchovávat církevní památky.
            • Slovo boží?? to napsal bůh nebo ježíš ??nenapsal...
          • Už to nehul, zblbneš úplně.. *1*
      • je mi tě líto
        • Antiparoubku, děkuji Ti za lítost, ale zatím ji, díky Bohu, nepotřebuji. Ale přesto Ti děkuji. *4*
          • Petře nepotřebujete lítost, tak to Vám závidím. Jenže díky bohu, neboť v to chcete věřit že Vás to ochrání ale všemožně se snažíteto nemožné nebo situaci překonat. Vlastně většinou se taková věc podaří, když se člověk snaží. Smutné je že nikdo z těch věřících tady co píší nepodalo definici toho co se tu pojmenovává! Uvědomte si že vše je jen energie
            ať se to někomu líbí nebo ne. Energie je kolem nás co nás pohání a drži život na zemi. Nic víc, ani nadpřirozeno. Ostatní báje které se k tomuto tématu po tisíciletí nabalují, jsou nutné pro jisté skupiny fanatizujících okolí a s tohoto čerpající tu zásadní finanční výhodu.
            Takový fajn BUSINES.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit