Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Shania
    No ale zapomnel jsi dodat, ze nez prislo WOW, tak MMO hry byli jen pro nolifery co zvladnou extremni grind, PK a spoustu jinych veci. Takze ne diky, ale driv to opravdu lepsi nebylo.


    To ze sedmiletej muze hrat WOW jeste neznamena, ze v tom bude dobrej...

    Výzev má WOW vice jak dost a dnes uz se zdaleka nejedna jen o raidy.
  • mirekdusinojc
    Tady nejde o to, že je to článek jiného typu, tady jde o to, že nemá dobrou kvalitu. Pokud by tu byly zajímavé články mimo recenze a novinky v kvalitě jakou mají například v Levelu, nebudu mít námitek. Ale jak už tu někdo konstatoval, od toho tu Level je a právě tam poputují ty kvalitnější kousky a na web zůstanou podobné blogýsky.
  • Souhlasim, byt resis jen hratelnost.

    Ja bych jeste dodal, ze Blizzard na me pusobi naprosto zoufale ve smyslu neschopnosti posunout nekam svet a jeho pribeh – rsp. dokud bylo z ceho vychazet na zaklade puvodnich Warcraftich rts, tak to jeste melo svoje kouzlo – vcetne Lich Kingova pridavku. V ty dobe me to dokonce lakalo k zahrani. Ovsem to, co nasledovalo uz jen reflektuje naprostou bezradnost Blizzardu.

    Pribehovy zdimani kravy, co uz ani nema vemeno, ale jen krvavy cary trcici z bricha, korunovany grafickymi facelifty hry, ktery pridavany obsah davaji do prime konfrontace se spoustou stale stejnych propriet z ranejsich World of Warcraftich her, coz taky nikam nevede – krome cirkusove Pandi zeme :) A kdyz holt nic novyho nevymyslis, tak si v dalsim datadisku zacestujes casem do minulosti, ktera tvoji neschopnost snad zamaskuje...

    Requiescat in pace – pro me je Blizzard celkem mrtvy studio, neschopny se pustit do zajimavejsich a ambicioznejsich projektu, i kdyz prostredky maji jako asi malokdo... Nejspis je uz davno opustili vsichni kreativni lide (a novy, co prijdou s molochem nehnou) a ted uz to jen ze setrvacnosti tak nejak tahnou dal.
  • h0p3
    Já si nestěžuju, pouze konstatuju. Jelikož odebírám LEVEL, do toho čtu Games a semtam si projedu Kultůru Kriplů, kam Adam píše. Tak si myslim, že to měl radši hodit tam.
  • Plkáš o vanille, a pak sem předhodíš, jakej jsi byl drsnej raider ve WotLK, ha ha... *7*
    A fakt všechno, co píšeš, jsou nesmysly. Ona existovala spousta MMO už před WoWem, víš? Lidi nejsou úplně vymaštěný, normálně se hrálo, dělalo se PvP, raidovalo...
    A mimochodem, raiding ve vanille a TBC byl zdaleka nejlepší. Později byly sice boje vyladěnější, bossové lépe naskriptovaní atd., ale někam zmizela atmosféra z drsného boje a zbyla - taková docela zábavná spartakiáda...
  • Další článek ponese hrdej název "Jak jsem se šťoural v nose... zatímco jsem hrál Call of Duty". To bude obsah, kterej žádnej jinej herní web nemá. A vo tom to je!
  • zdeeneek
    Porad si nekdo stezuje, ze na hernich webech jsou jen novinky a recenze. Sotva se tu objevi jinej typ clanku, tak se hned zacne nadavat, ze takovej clanek tu nema co delat a at si ho autor pise na blog ... OMG
  • Teoreticky by si tam questy mohli delat sami hraci mezi sebou, jo to by ale kazdej nesmel bejt robocop, co si da vsechno sam na 2 firebally/2 seky/2 sipy...
  • To slyším poprvé. Co lidi dělaj pořád dokola v MMO kromě grindu? Že by questy? *7*
  • Kolik si zkusil jiných MMO a jaká? Spousta lidí hraje WoW jen ze zvyku a nikdy nezkusila jiné MMO, nebo zkusila jiné MMO a čekali WoW s jinou grafikou, což se nedostavilo, protože WoW klonů je málo - tedy já neznám ani jeden. Je to zvláštní, ale lidi si na jedný straně stěžujou, že je tu moc WoW klonů a na druhou stranu si stěžujou, že jiná MMO nejsou jako WoW. Příjde mi to pitomý.
  • O questech to neni, treba takova UO zadny nemela. Je to o moznostech a hracich.
  • ja s tebou souhlasim jenže je smesny vycitat wowku blbe questy když ty same questy mas i v top ofline rpg, treba tolik opevovany zaklinac nebo skyrim nebo jakekoliv dnesni rpg. tam je to to same, dojdi zabij x nepritel, prines
  • souhlasim. u GW2 je ale prostě největší fail ten endgame. tam prostě není co dělat. a ještě fakt, že v pvp mají všichni stejnej gear...fuj..nuda jako prase vydržel sem to půl roku a to jen proto,že jsem na to dva roky čekal a doufal sem, že se něco stane. nestalo. lvlení byla zábava, questy mi nevadily, ale že by mě nějak moc bavily to taky ne.
  • Ta zmizela s WOTLK.
  • Zase jeden velky pseudo chytracek co vsechno kritizuje! A co ta zabavna a pozitvni stranka hry? *12*
  • ja mam vuci wowku take zasadni vyhrady ale jineho charakteru než to co píšeš ty, takže nerikam ze mi wow "chutná". jinak questy jsou ve wowku blbe, o tom žádná (i když to postupne vylepšují), ale nepovažuju to za zásadní problém. Totiž co je podstatne v mmo je end game content a questy jsou jen jedna z mozností jak levelovat. jeste mužes delat dungeony a pvp. treba ja vsechyn sve postavy leveloval jen v battlegroundech
  • Píšu, že prcek se bez problému zvládl hru v 7 letech naučit - ne že soloval epic bossy. Nepotřeboval návod, nepotřeboval umět anglicky. A nebyl tam žádný natolik složitý quest co by bez znalosti angličtiny nedokázal pochopit a 90% z nich i splnit, pokud byly +-pro jeho level. A totéž platí o tuně asijských clonů, sWOWToru atd.. - jakmile se naučil ikonoklik ve WOW, uměl i tohle. To je ovšem opravdu "výzva".
    Pokud je jádrem end content, pak jsou tyto parodie na questy do 90 levelu jen "tupý grind a zdržování" nebo zbytečně dlouhý tutorial...
    Takže buď mají být plnohodnotnou součástí a nebo jsou tam z tohoto pohledu zbytečné.
  • Otázka je, kdo je mimo - questy nejsou jádrem WOW-style MMO. Jenže pokud nic jiného neznáš, tak si nedokážeš nic jiného představit. Pokud celý život žereš jen ten hamburger a největší inovace jídla je u tebe výměna okurky za papriku, pak to chápu. Takových je spousta, na wow a jeho klonech několik milionů.
    Jenže někdo by se v MMO branži mohl zamyslet, že z MMO krávy se dá udělat i jiné jídlo, než to jen pomlít do neurčité mazlavé hmoty, aby to zvládli pokousat důchodci i děti a pak strčit do mikrovlnky a vytvořit WoWBurger. Jo jíst se to dá.
    Ale já bych si už konečně dal z té MMo krávy i pořádnej steak. Kořeněnej kvalitními questy a takovej, co je ho potřeba pořádně žvejkat, aby si člověk to jídlo užil a ne si jen nacpal/nagrindoval pupíček "něčím WOWkoidním". Hambugerů na tisíc WoW způsobů jsem se už přežral. McMMO ale zatím moc jinej výběr nenabízí...
    Tím ale tobě neberu, že ti to chutná. Jen doufám, že kravaťáci z McMMO oboru pochopí, že je tu velmi solidní početná komunita, která má chuť na ten steak.
  • Asharak
    Jak pro koho, viz článek. Ale naopak jsou na MMO nejdůležitější, protože právě questy tě dostanou do end-game. A když tě od progresu a cestě na vrchol odradí, pak ztratí hra na své hodnotě. Samozřejmě záleží na typu hráče, co čtu každý quest tak mě baví 100x víc.
    Teď to trochu předělali takže je víc XP za ostatní věci jako pet battles nebo minning a profese obecně, + sem tam další blbosti. DOufám že myšlenku pochopí i v nových MMO a že tuhle inovaci levlení taky využijí.
  • Amylee.Anderson
    Já mam teda s WoW docela velkej problém, ale tenhle článek se četl skoro sám. Až bych si to zas zkusila :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit